مشکل امنیتی واتساپ برطرف شد

مشکل امنیتی واتساپ برطرف شد

ممکن است اخیرا در مورد مشکل امنیتی واتساپ اخباری به گوشتان خورده باشد. چندی پیش check point research اعلام کرد واتساپ نقص امنیتی جدی و مهمی دارد که به هکرها امکان ارسال پیام جعلی را می‌دهد.

فیسبوک: نقص امنیتی واتساپ برطرف نخواهد شد!

هکرها می‌توانستند مکالمات کاربران را به طور مخفی بخوانند و از طرفی این نقص امنیتی به آن‌ها اجازه می‌داد روند کار پیام‌رسان واتساپ را برای حاضران در یک گروه متوقف کنند. برای انجام این‌کار مهاجمان باید ابتدا وارد گروه مورد نظر می‌شدند. با توجه به اینکه سقف اعضای یک گروه در واتساپ می‌تواند تا ۲۵۶ نفر باشد، این کار برای هکرها راحت می‌شد. در نتیجه عضو شدن در گروه‌هایی با تعداد اعضای بالا،بسیار پر خطر بودند.
محققان این گروه متوجه شدند، مهاجمان می‌توانستند به شماره‌ی تلفن همراه اعضای یک گروه هم دست پیدا کرده و آن را به کاراکترهای غیر عددی تبدیل کنند. با ارسال یک پیام به وسیله‌ی حساب کاربری که این شماره را در اختیار دارد، واتساپ سایر اعضای گروه هم دچار مشکل شده و متوقف می‌شد.از طرفی فیسبوک اعلام کرد که برطرف کردن این مشکل امنیتی واتساپ امکان پذیر نخواهد بود.

whatsapp security | مشکل امنیتی واتساپ

 گروه check point : مشکل امنیتی واتساپ برطرف شد

این مشکل تنها زمانی رفع می‌شد که کاربر واتساپ خود را پاک کرده و دوباره اقدام به نصب آن می‌کرد.البته پس از نصب مجدد هم، باز امکان عضویت در آن گروه برای کاربر وجود نداشت. در این صورت اطلاعات ارسال شده در گروه هم از بین می‌رفت حتی اگر تمامی کاربران بار دیگر اقدام به نصب واتساپ می‌کردند.

اما به تازگی محققان امنیتی گروه check point research موفق به رفع مشکل امنیتی واتساپ شده‌اند.این گروه برای افزایش ایمنی این  پیام‌رسان، با شرکت واتساپ همکاری می‌کنند‌.در به‌روزرسانی نسخه‌ی ۲.۱۹.۵۸ که در ماه سپتامبر منتشر شد، نقص امنیتی واتساپ برطرف شده است. این شرکت به کاربرانی که ممکن است هنوز این به‌روزرسانی را دریافت یا فعال نکرده باشند توصیه کرد برای افزایش امنیت از آخرین نسخه‌ی واتساپ استفاده کنند.

ارن کرت مهندس نرم‌افزار واتساپ در این‌باره گفت:
ما ارزش زیادی برای افزایش امنیت کاربران خود در سراسر جهان قائل هستیم. به کمک همکاری مسئولانه‌ی گروه Check Point توانستیم به سرعت این مشکل را برای همه‌ی کاربران واتساپ برطرف کنیم.

ftmh.tlbi وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.