امروز Wednesday 19 June 2019

Verizon بزودی خدمات تلفن همراه خود را به وسیله هواپیماهای بدون سرنشین ارائه می دهد!

Verizon بزودی خدمات تلفن همراه خود را به وسیله هواپیماهای بدون سرنشین ارائه می دهد!

شرکت Verizon یکی از بزرگترین شرکت های مخابراتی در زمینه ارائه 4G LTE است. در دو سال گذشته، شرکت در حال کار بر روی پروژه جدیدی با نام هواپیماهای بدون سرنشین LTE، یا ALO، است که اساسا بدان معناست که این هواپیماها با رادیوهای 4G مناطق مختلف را پوشش می دهند. با ویندوز سنتر همراه باشید.

facebook-drone-flying-png

این اقدام آشنا به نظر می رسد- فیسبوک چنین ابتکار عمل مشابهی را برای تامین اینترنت مردمی که به آن دسترسی ندارند، انجام داد.

برنامه شرکت Verizon، کمی متمرکزتر است. این شرکت قصد دارد از این هواپیماهای بدون سرنشین خود برای فراهم کردن ارتباط LTE فوری، در مناطقی استفاده کند که دچار سانحه شده اند و برج های مخابراتی خود را از دست داده اند.

در واقع این برنامه بسیار مفید خواهد بود. برای مثال، در طوفان سندی سال 2012، برج های مخابراتی و ارتباطی ساحل شرقی بسیار خسارت دیدند. طبق آمار، در آن زمان، 25 درصد برج های مخابراتی در بیش از 10 ایالت از بین رفتند.

در این برنامه، شرکت verizon با شرکت American Aerospace Technologies همکاری کرده و با استفاده از تجهیزات هوایی بدون سرنشینی، که طول بال های آنها به 17 فوت میرسد، ارتباطات را بررسی می کنند.

البته 4G این شرکت میتواند در موارد اضطراری بیشتری کاربرد داشته باشد. در سال های آینده، شرکت امیدوار است، این برنامه را برای موارد مختلف دیگری نیز اجرایی کند، شامل بازرسی از خطوط لوله کشی انرژی و خطوط انتقال قدرت، و یا جمع آوری اطلاعات از مزارع بسیار بزرگ.

همزمان با این اقدام، شرکت AT&T نیز در حال کار بر روی پروژه مشابهی است. این شرکت ماه گذشته از پروژه خود رونمایی کرد که با همکاری با Qualcom، بر روی آنالیز چگونگی کاربردهای شبکه های 4G کار می کنند. نسخه آزمایشی در ماه سپتامبر شروع شده و شامل تست موادی چون، تست پوشش، قدرت سیگنال و از این قبیل خواهد بود.

نظر شما در این مورد چیست؟

منبع: BusinessInsider

رضا افخمی وبسایت شخصی
بیولوژیست علاقمند به فناوری، مخصوصا فناوری های مایکروسافت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.