نام‌نویسی
پس از تکمیل اطلاعات زیر، گذرواژه برای شما ارسال می‌شود.

بر اساس ادعای مایکروسافت Surface Book دوازده ساعت شارژ باطری در اختیار کاربران قرار می دهد. این 12 ساعت هنگامی قابل دسترسی است که این دستگاه به صورت نوت بوک مورد استفاده قرار گیرد. به این مفهوم که صفحه کلید آن به صفحه نمایشش متصل باشد. این موضوع به این خاطر است که سیستم، انرژی باطری را بین صفحه کلید و صفحه نمایش تقسیم می کند. اما چرا مایکروسافت تمام انرژی باطری را مانند Surface Pro به صفحه نمایش نمی دهد؟ دلیل این قضیه در زیر توضیح داده شده است.

شارژ باطری سرفیس بوک

پانای می گوید: وقتی تمام وزن دستگاه را روی قسمت بالای آن می اندازید، چیزی معادل 1.57 پوند می شود که به نوبه خود سنگین است. باید این وزن را با دیگر قسمت های آن نیز تقسیم کرده و به تعادل رساند. راز کار در همین است. تمام سیستم باید در تعادل باشد؛ میزان باطری مصرفی، میزان انرژی باطری که به قسمت زیرین می رسد، همه این ها ما را به هدف شارژ باطری 12 ساعته ما می رساند. در نهایت، باطری بین این دو قسمت (نه به صورت متساوی) تقسیم می شود و قسمت بالای آن 4 ساعت و قسمت پایین 8 ساعت شارژ باطری در اختیار قرار می دهد.

بدین ترتیب برای قسمت صفحه نمایش فقط 4 ساعت عمر باطری نصیب تان می شود. نکته مهم این است که می توان قسمت بالای Surface Book را بدون نیاز به قسمت صفحه کلید آن شارژ نمود و به تنهایی مانند یک تبلت قدرتمند به کار گرفت.

نظر شما همراهان ویندوزسنتر در خصوص نحوه عملکرد باطری این محصول چیست؟

 

5 Responses

 1. PASSENGER

  پورت های سخت افزاری روی بدنه صفحه نمایش هستش یا روی صفحه کلید .
  اگه جدا کنی صفحه نمایش رو بازم به پورت ها دسترسی هست یا نه ! اگه نباشه میشه مثل چندین لبتاب موجود در بازار که با جداسازی صفحه نمایش اصلا هیچ کارایی نداره

  پاسخ
 2. مهرداد

  ما که مهندس برق بودیم نفهمیدیم بحث وزن چه ربطی به میزان انرژی مصرفی داشت خدا به داد بقیه برسه 8-) 8-) 8-)

  پاسخ
  • فلاح

   این لپتاپ دو باطری داره یکی پشت صفحه نمایش یکی هم زیر کیبورد

   پاسخ
  • sajjad

   خوب اگه همه ی باتریو یه جا میزاشتن سنگین میشد دیگه عجبا :-|

   پاسخ

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Developed by Nasour Naghipour