نام‌نویسی
پس از تکمیل اطلاعات زیر، گذرواژه برای شما ارسال می‌شود.

نوکیا ایی که در حال حاضر می شناسیم اصلا شباهتی به  غول عظیم گذشته ندارد. بعد از خرید توسط مایکروسافت، نوکیا به سه بخش تقسیم شد: بخش شبکه که مهم ترین و قویترین بخش فعلی نوکیا است، بخش نقشه های نوکیا یا HERE maps که شایعه هایی مبنی بر فروشش به گوش می رسد و بخش سخت افزار.
پس از خریده شدن توسط مایکروسافت نوکیا فقط یک تبلت با برند خود عرضه کرده است که توسط فاکس کان ساخته شد. این تبلت به اسم n1 شباهت بسیار زیادی به ipad ها داشت ولی در کل با قیمت مناسب یک سخت افزار خوب را ارائه می کرد.
تعجبی هم ندارد که نوکیا چرا تاکنون گوشی ایی نساخته است. بر طبق قرار داد با مایکروسافت نوکیا تا سه ماهه سوم سال ۲۰۱۶ امکان استفاده از برندش را روی گوشی خود ندارد. اما پس از آن چه؟ نکته مثبت همین است. پس از سه ماهه سوم ۲۰۱۶ نوکیا می تواند همانند گذشته با برند خود گوشی بسازد.
شنیده ها از Re/code حاکی از آن است که نوکیا بسیار مشتاق است تا به بازار گوشی برگردد و این فقط به حرف نیست و شایعه هایی منتشر شده که نوکیا در حال جذب افراد متخصص نیز است.برای حدس زدن ظاهر گوشی های آینده ی نوکیا شاید بتوان به n1 نگاه کرد. درست است که این گوشی توسط فاکس کان ساخته شده ولی طراحی آن توسط خود نوکیا انجام شده است. احتمالا گوشی های اول نوکیا نیز به همین روش ساخته شوند این کار برای آنها ریسک کمتری تا ساخت یک خط تولید جدید خواهد داشت. اگر همچنان به خیال پردازی ادامه دهیم می توان انتظار داشت که گوشی های اولیه نوکیا جدید از سیستم عامل اندروید استفاده کنند همانند تبلت n1 چیزی که موافقان و مخالفان زیادی بین طرفداران نوکیا دارد. البته نباید فراموش کرد که بازار اندروید بازار ثابت شده تری دارد و امکان سود دهی بیشتری برای این کمپانی خسته را فراهم می کند.
حدس زده می شود که این گوشی ها از سیستم برندینگ designed by Nokia و پس از آن اسم کمپانی تولید کننده استفاده کنند.
البته هنوز مشخص نیست که نوکیا چگونه این پازل را در کنار هم جمع خواهد کرد. از طرفی خرید بخش الکاتل لوسنت به قیمت ۱۶٫۶ میلیون دلار و از طرفی تلاش برای ساخت گوشی! از طرفی بازار قوی تر اندروید و از طرف دیگر عاشقان وینفونی اش. باید دید که نوکیا چگونه ادامه خواهد داد. تنها چیزی که اکثر ما هواداران و طرفداران مشتاق نوکیا در پی آن هستیم برگشت دوباره نوکیا به اوج است. یادتان نرود که نوکیا یکی از سمبلیک ترین برند های دنیای گوشی است. نظر شما در مورد چیست؟ آیا نوکیا به ویندوزفون و یا ویندوز ۱۰ پای بند خواهد بود؟

9 Responses

 1. فرزاد منصوری

  نوکیا باید مدیون مایکروسافت باشه چون ویندوزفون بود که نوکیا رو زنده کرد

  پاسخ
  • فالوور شاپ

   ویندوزفون نوکیا رو زنده نکرد نوکیا با اندروید هم میتونست زنده بشه .
   اینم باید توجه داشته باشید که خیلی از کاربرای ویندوزفون از طرفدارهای نوکیا بودن و به خاطر اعتمادی که به نوکیا داشتن ویندوزفون گرفتن پس ویندوزفون و مایکروسافت هم مدیون نوکیاهستند.
   ولی اگه نوکیا دوباره گوشی بزنه خیلی عالی میشه من که فعلا دارم با بلکبری و ویندوزفون سر میکنم تا زمانی که نوکیا گوشی جدید بزنه .

   پاسخ
  • فرزاد منصوری

   پس چرا تا تا قبل از ویندوزفون به سمت اندرویید نرفت؟؟
   شک نکنید که ویندوزفون نوکیا رو زنده کرد وگرنه آخرین چیزی که از نوکیا یادمون هست همون سیمبین است که بعد از اون با ورود اندرویید به شرکت های دیگه نوکیا ورشکست شد اما اینکه چرا سمت اندرویید نرفت برای خودم سواله

   پاسخ
  • Miladv

   والا همچینم زنده نشده ها. کلا ۲٫۵ درصد بازار دست نوکیا هست.
   این شرکت اگه توی ۲۰۱۱ به اندروید روی میاورد الان سامسونگ حرفی برای گفتن نداشت.
   فقط موندم چجوری میخوان خط تولید و کلا بخش سخت افزارو راه اندازی کنن.
   اگه ویندوز ۱۰ موفق بشه پرچمدار بعدی مایکروسافت که همون نوکیا هم هست میتونه بازارو ببلعه!

   پاسخ
 2. omid

  نوکیا میخاد خاص بودن خودش رو داشته باشه
  تو گوشی عمرن سمت اندروید نمیره
  یا ویندوز میزنه یا الان داره سیستم عامل میگو رو توسعه میده
  من نوکیا رو فقط به خاطر این که سمت اندروید نرفت دوست دارم

  پاسخ
  • Miladv

   خب پس اون تبلت اندرویدی چی بود؟ میگو که منتفیه چون اصلا توان رقابت نداره.
   همین ویندوز ۱۰ هم معلوم نیست به اندروید برسه.

   پاسخ
   • سعید محمدی

    تبلت اندرویدی ساخت شرکت Foxcon بود که با برند نوکیا اومد بازار.
    در ضمن نوکیا تمام متخصصین خودش رو به مایکروسافت فرستاد. دیگه نوکیا نمیتونه به کیفیت قبلی دست پیدا کنه.

   • mostafa

    پس اون گوشی های اندرویدی که زد چی بودن

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Developed by Nasour Naghipour