نام‌نویسی
پس از تکمیل اطلاعات زیر، گذرواژه برای شما ارسال می‌شود.

Learn PHP یا مخفف آن ( Hypertext Preprocessor) توسط شرکت معروف SoloLearn Inc بصورت رایگان منتشر شده است و از امتیاز و محبوبیت بالایی برخوردار می باشد.

۲

پی اچ پی یک زبان برنامه نویسی برای طراحی وب درست شده است. این زبان در سال ۱۹۹۵ میلادی توسط Rasmus Lerdorf طراحی شده  و در حال حاضر توسعه آن بر عهده گروه پی‌ اچ‌ پی می‌باشد. این زبان اسکریپت نویسی همراه با HTML (یک نرم افزار برنامه نویسی می باشد) به کار می رود. شما می توانید با PHP، وب سایت و انجمن ها و  … به ساخت و طراحی و برنامه نویسی بپردازید.  PHP را می توان بر روی اکثر سرورهای وب نصب کرد. و همچنین قابلیت نصب بصورت یک شل (پوسته یک نرم‌افزار سیستمی است که  توسط کاربر برای استفاده از هسته سیستم عامل طراحی شده است) مورد استفاده قرار می گیرد. با توجه به محیط ساده و زیبا و ابزار های زیاد، قابلیت تشخص خطا در هر قسمت از برنامه را دارد تا در صورت نیاز به ویرایش و تغییر و رفع مشکل در برنامه اقدام کنید نصب و تنظیمات زبان PHP بر روی سرورهای وب به طور کلی  به سه روش صورت می گیرد، در بسیاری از سرورهای وب یک ماژول مستقیم به نام Server Application Programming Interface یا SAPI موجود هست بطور مثال سرورهای آپاچی  مایکروسافت آی‌ آی‌ اس و آی‌ پلنت (iPlanet) از این روش استفاده می‌کنند. تعدادی دیگر از سرورهای وب نیز از Internet Server Application Programming Interface یا ISAPI پشتیبانی می‌کنند. بطور قابل درک به روش ۱_ تابعی ۲_ هسته زبانی ۳_ سرویس دهنده ی وب تنظیم و طراحی می شوند.

اگر زبان PHP در سرور وب ماژولی نداشته‌باشد، همواره می‌توان از آن به عنوان Common Gateway Interface یا CGI و FastCGI استفاده کرد. در این حالت باید سرور را تنظیم کرد تا تمامی درخواست‌های مربوط به زبان پی‌ اچ‌ پی را با فایل‌های CGI اجرا کند. بطور مشابه صفحات وب و وبلاگ ها و انجمن ها و سایت ها به دو نوع ایستا (Static Pages) و پویا (Dynamic Pages) دسته بندی می شود. با توجه به ویدیو های آموزشی که بصورت سطح به سطح  قرار گرفته اند شما می توانید آنها را دانلود و درصورت لزوم مشاهده نمایید. این برنامه می تواند برای برنامه نویسان بسیار مفید باشد چون می توانند در هرجایی که باشند با  گوشی موبایل خود به راحتی از آن استفاده کنند. و برنامه نویسی تحت وب خود را توسعه و پیشرفت دهند.

۳

Capture

ویژگی های PHP:

 • رایگان
 • دسترسی آسان به کدها و دستورالعمل ها
 • سرعت و امنیت بالا
 • قابلیت اجرای آن بر روی سیستم عامل های مختلف
 • اتصال به دیتابیس های بیشتر
 • یادگیری و برنامه نویسی راحت
 • جامعه بسیار بزرگ از توسعه دهندگان در سطوح های مختلف
 • محبوب ترین اپ برنامه نویسی در استور
 • محیط ساده و روان و عالی

توسط این نرم افزار می توانید به صورت مرحله به مرحله و کاملا دقیق، زبان پراستفاده ی PHP را فرا گرفته و از آن در توسعه ی وبسایت های بزرگ استفاده کنید.

7 Responses

 1. رضا راد

  افرین علیرضا خیلی خوب و کاربردی هس فقط حیف به زبان انگلیسی هس اگه فارسی بود عالی بود

  پاسخ
  • علیرضا عالمی

   خواهش میکنم
   به همین دلیل گفتم که نیاز به زبان سطح متوسط به بالا هست حیف که چنین مجموعه ای به زبان فارسی هنوز روی استور قرار نگرفته و اگر هم قرار بگیره مثل این برنامه کامل و دقیق نیست

   پاسخ
 2. علیرضا عالمی

  البته باید از آقا سعید هم که برنامه نویس محبوب سایت هستند تشکری کنم چون ایشون هم با مشاوره و راهنمایها منو در معرفی و ارائه این برنامه یاری کردند

  پاسخ
 3. علیرضا عالمی

  راستی منتظر مجموعه های بعدی از این شرکت باشید که در روزهای آینده بر روی سایت قرار خواهند گرفت و باعث کاملتر شدن برنامه نویسی تحت وب خواهد شد.

  پاسخ
  • علیرضا عالمی

   مچکرم
   امیدوارم همیشه سلامت و خوب باشید تا ما در کنار شما از این کارا بیشتر انجام بدیم

   پاسخ

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Developed by Nasour Naghipour