آموزش 2 روش انتقال یک پنجره به مانیتور دیگر در ویندوز 10

آموزش 2 روش انتقال یک پنجره به مانیتور دیگر در ویندوز 10

اگر شما تنظیمات استفاده از چند مانیتور در ویندوز 10 را اجرا می کنید باید نحوه انتقال یک پنجره به مانیتور دیگر را بدانید. با چند بار کشیدن ماوس یا استفاده از کلیدهای میانبر صفحه کلید می توانید به سادگی مدیریت پنجره ها را انجام دهید. در ادامه شما می توانید نحوه انتقال یک پنجره به مانیتور دیگر در ویندوز 10 را مطالعه کنید.

مطمئن شوید که Extend Mode فعال است

برای انتقال و جابجایی یک پنجره بسن چند مانیتور، Extend Mode باید فعال باشد. Extend Mode دسکتاپ شما را بین تمام صفحه نمایش های موجود توزیع می کند. برای فعال کردن Extend Mode دکمه های ویندوز و P را با هم فشار دهید تا منوی Project باز شود. بعد با کلیک کردن و یا استفاده از کلیدهای جهت نمای صفحه کلید و اینتر Extend را انتخاب کنید.

آموزش 2 روش انتقال یک پنجره به مانیتور دیگر در ویندوز 10

توجه داشته باشید که اگر قصد دارید برنامه های فول اسکرین مانند بازی های را در تمام مانیتورهایی که دارید مدیریت کنید، خود بازی یا برنامه ممکن است تنظیمات چند مانیتوری را داشته باشند. تنظیمات گرافیکی بازی یا برنامه را برای هر گزینه مربوط به چند صفحه نمایشی را بررسی کنید.

انتقال یک پنجره به مانیتور دیگر با استفاده از روش کشیدن و رها کردن

بعد از اینکه Extend Mode را فعال کردید می توانید با استفاده از ماوس تان پنجره را بین مانیتورهایی که دارید جابجا کنید. روی نوار عنوان پنجره ای که می خواهید جابجا کنید کلیک کند بعد آن را به سمت صفحه نمایش مورد نظر خود بکشید. پنجره به صفحه نمایش دیگر منتقل می شود. برای انتقال دوباره آن به صفحه نمایش آول، پنجره را به جهت مخالف بکشید.

انتقال یک پنجره به مانیتور دیگر با استفاده از کلیدهای میانبر صفحه کلید

ویندوز 10 شامل یک میانبر صفحه کلید مناسب است که می توان بدون استفاده از ماوس، پنجره را به یک صفحه نمایش دیگر منتقل کند.

  • اگر می خواهید یک پنجره را به صفحه نمایشی که در سمت چپ مانیتور فعلی شما قرار دارد منتقل کنید دکمه های Windows + Shift + Left Arrow را فشار دهید.
  • اگر می خواهید یک پنجره را به صفحه نمایشی که در سمت راست مانیتور فعلی شما قرار دارد منتقل کنید دکمه های Windows + Shift + Right Arrow را فشار دهید.

این روش صفحه کلید برای دو یا چند مانیتور کار می کند.

    آموزش 2 روش انتقال یک پنجره به مانیتور دیگر در ویندوز 10

ثریا داسیان وب‌سایت
کارشناس ارشد کامپیوتر، مربی آموزشگاه های آزاد، مترجم، تولید کننده محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.