نام‌نویسی
پس از تکمیل اطلاعات زیر، گذرواژه برای شما ارسال می‌شود.

یکی از بزرگترین ویژگی های جدید ویندوز ۱۰ برای گوشی ها و آخرین ویژگی که قبل از RTM اعلام شد “Continuum” است. مایکروسافت در این هفته نشان داد که این تکنولوژی جدید به کاربران این امکان را می دهد که گوشی خود را به صفحه نمایش بزرگتری متصل نمایند و با آن سازگار شود.

به عنوان مثال، شما می توانید گوشی خود را با یک موس و صفحه کلید بر روی صفحه نمایش دوم کنترل و استفاده کنید. با این حال، سیستم عامل های دیگر در حال حاضر می توانند چنین چیزهایی را انجام دهد. علاوه بر این و جالب تر اینکه گوشی شما قادر است که بر روی صفحه نمایش دوم، تمام برنامه ها را اجرا نماید و از آنجا که این برنامه ها universal هستند، شبیه این است که شما برنامه را در کامپیوتر با تمام ویژگی های کامل در اختیار دارید. این تکنولوژی اجازه می دهد تا گوشی شما را با اتصال به هر صفحه نمایش دوم به یک PC کامل تبدیل کند.

windows-81-8-inch-acer-tablet-and-dell-pc-3

سخت افزار جدید

در طول کنفرانس بیلد، Belfiore کاملا واضح نشان داد که سخت افزار گوشی جدید به قدرت گرافیکی بالا نیاز دارد که برای نمایش در دو صفحه نمایش مورد نیاز است. بالاخره Continuum که Miracast نیست. در حال حاضر این فن آوری به طور دقیق شناخته شده نیست، اما به هر حال کارش خروجی ویدئویی دوگانه است.

به همین ترتیب، در طول این رویداد به اعضای مطبوعات رسانه های خصوصی اجازه داده شد که از اعضاء و تیم رهبری ویندوز سوال بپرسند، آنها در مورد این موضوع بسیار محتاط بودند. برای ما مشخص و آشکار شده بود که برای این تکنولوژی به گوشی های جدید مورد نیاز خواهد بود. در واقع، Belfiore حتی نمی توانست نسخه ی نمایشی از ویژگی ها را روی صحنه و حتی به رسانه های خصوصی نمایش دهد.

contiuum-tweet

همچنین گابریل آئول در توییتر در پاسخ به سوالی در مورد Continuum، با تأکید بیان کرد:

Continuum برای PC بر روی هر دستگاه لمسی کار می کنند. Continuum برای گوشی ها به سخت افزار جدید نیاز دارد.

پس از آن، به عنوان ادامه این گفتگو او تصریح کرد:

“نه، Continuum برای گوشی ها به سخت افزار جدید نیاز خواهد داشت.

با اشاره به صحبت های Belfiore در ویدئو زیر (زمان ۰۱:۳۵):

و با قطعات جدید از کوالکوم (Qualcomm)، ما پردازنده هایی داریم که می توانند دو صفحه نمایش را به طور جداگانه در گوشی جدید کنترل و مدیریت کنند. و این نشان می دهد که ما چگونه صفحه نمایش گوشی را برای کار کردن در صفحه نمایش PC متصل می نماییم.

حتی در همان ابتدا از این ویدئو، Belfiore به “حمل یک دستگاه گوشی جدید در جیب خوداشاره کرد.

راستش، ما مطمئن نیستیم که چرا در مورد این موضوع بحث قاطعی وجود ندارد. گرفتن هر گونه جزئیات بیشتر از مایکروسافت مشکل می باشد، اما در مورد این موضوع به نظر می رسد کاملا قطعی است. اگر سخت افزار موجود می تواند از این فن آوری پشتیبانی کند، به احتمال زیاد مایکروسافت قاطعانه می گفت برای استفاده از Continuum به گوشی ویندوزی جدید نیاز ندارید.

حتی ممکن است Continuum، زمانی که گوشی های فعلی را برای اولین بار به در ویندوز ۱۰ رسمی به روز کنید، آماده نباشد. این امکان وجود دارد که در پاییز، مایکروسافت بتواند با گوشی های پرچمدار جدید خود از این تکنولوژی در آگهی های بازرگانی و تبلیغات بزرگ استفاده نماید. بنابراین خیلی به استفاده از Continuum در گوشی های ویندوزی فعلی امیدوار نباشید.

4 Responses

 1. ابراهیم محاجری

  پوریا جان بازگشت رو بعد از مدت مدید دوری از ویفون سنتر سابق تبریک میگم و موفقیت رو برات آرزو میکنم.

  پاسخ
 2. Miladv

  یه سوال دارم. یعنی بین ۹۳۰ و ۵۲۰ در اجرای این قابلیت هیچ فرقی نیست؟مگه چقدر سخت افزار قوی میخواد؟ ۱۰ برابر؟!
  خب قویترین سخت افزار اسنپ دراگون ۸۱۰ هست دیگه.
  انتظار داشتم با خرید پرچمدار حداکثر امکانات براش بیاد ولی ظاهرا هیچ فرقی با یه ۵۲۰ نداره :|

  پاسخ
 3. عماد

  سلام، پوریا من شمارتو گم کردم لطفا یه ایمیل به من بزن کارت دارم. دمت گرم

  پاسخ

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Developed by Nasour Naghipour