نام‌نویسی
پس از تکمیل اطلاعات زیر، گذرواژه برای شما ارسال می‌شود.

خود را یک کاربر ماهر گوشی هوشمند تصور کنید- کسی دیده که یک گوشی همه را انجام  دهد؟ آیا تا کنون شما یک پیکوپروژکتور در پشت MOTO Z خود، چسبانده، و یک اسکن سه بعدی از آپارتمانتان با  Phab 2 Pro ساخته اید؟ و موبایلتان را به یک Gear VR وصل کرده اید تا دنیاهای جدید را کشف کنید؟ خب، شما شبیه کسی به نظر میرسید که ما علاقه داریم به او آویزان شویم، البته نه قبل از اینکه ما تلفنی به شما معرفی کنیم تا دارای تکنولوژی پیشرفته ای است این شبیه چیزی فراتر از یک فیلم مربوط به 100 سال آینده است. این هفته در CES 2017، ما نگاهی به H2 از شرکت چینی Changhong خواهیم انداخت. یک موبایل با سنسوری که توانایی اسکن نوری اشیاء و تونایی تشخیص اینکه از چه ساخته شده اند، را دارد. با ویندوزسنتر همراه باشید.

چگونه کار می کند؟

H2

فناوری که در مورد آن صحبت می کنیم، شبیه طیف سنجی مادون قرمز می باشد. تکنولوژِی که نوری بر یک شی می تاباند و آنالیز می کند که چگونه آن نور تغییر می کند. سپس امضای نوری آن شی، میتواند برای تشخیص مواد سازنده در سطح مولکولی، پردازش شود. این به طور شگفت انگیزی پیشرفته به نظر می آید، ما میدانیم، ولی هنوز از تکنولوژی ساده اسکن نوری بر روش موبایل ها استفاده می کنیم. به این مورد نگاه کنید که چگونه پرچمداران گلکسی های سامسونگ از نور، نه تنها برای گرفتن نبض کاربران، بلکه برای اندازه گیری محتوای اکسیژن خون، استفاده می کنند.

Changhong H2 این نوع اسکن نوری را گامی به جلو برده است، یک طیف سنج با هدف اصلی، با تکنولوژِیی از شرکت دستگاه های آنالوگ و فیزیک مصرفی، پیاده شده است.

موارد استفاده

خوب، موبایل می تواند بگوید که اشیاءاز چه چیزی ساخته شده اند، پس چه؟ برای مثال غذا را در نظر بگیرید: برچسب های تغذیه، خوب هستند، اما با یک طیف سنج قابل حمل، شما میتوانید هر غذایی را که جلویتان می آید؛ بسته بندی شده باشد یا نه، اسکن کنید و اطلاعات مفیدی در مورد ترکیب آن، دریافت کنید. یک فرد دیابتی می تواند از این ابزار برای ارزیابی اینکه یک اسنک چه اثری ممکن است بر قند خون داشته باشد، استفاده کند! یا شما می توانید یک میوه را در فروشگاه موادغذایی، برای انتخاب شیرینترین و یا خوشمزه ترین سیب، اسکن کنید.

و درست مثل اسکنر نوری ضربان قلب،بر روی تلفن های موجود، یک طیف سنج میتواند در مورد بدنتان اطلاعاتی به شما بدهد. شما میتوانید از H2 برای کنترل سطح چربی بدنتان در حین رژیم ورزشی، استفاده کنید.

H2

ما همچنین نگاهی به برنامه های که میتوانند برای تشخیص مواد واقعی از تقلبی استفاده شوند، می اندازیم. یک مورد که در غرفه Changhong در CES دریافته شد این است که این دستگاه امکان تشخیص دارو های اصلی از تقلبی را دارد. اما شما می توانید از آن در هنگام خرید جواهرات برای تشخیص الماس از مکعب زیرکونیوم هم، استفاده کنید!

واقعا، پتانسیل این تکنولوژی تنها به وسیله تخیل توسعه دهندگان، محدود می شود. شاید یک گروه حمایت از محیط زیست برنامه ای برای تشخیص مواد تجدیدپذیر بسازند. یک اسکن سریع میتواند زباله را از مواد بازیافتی تمیز دهد و یا شاید برنامه ای بتواند لباستان را اسکن کند و راهنمایی برای شست و شوی لباستان را به شما بدهد- نمیخواهد به اشتباه باعث آب رفتن لباستان بشوید.

در دسترس بودن

H2 ممکن است دقیقا شبیه همان نمونه های با تکنولوژِی بالا باشد که فقط در نمایشگاه هایی مانند CES بیرون می آیند، و هیچ شانسی برای تبدیل شدن به یک محصول تجاری واقعی در دسترس، ندارند. اما این همه چیزی نیست که اینجاست. فروش Changhong H2 بزودی در اوایل امسال در چین شروع خواهد شد و بهتر این است که ما در پاییز امسال شاهد ورود این گوشی به بازار های ایالات متحده خواهیم بود.

اما هنوز کارهای بسیاری در مورد اینکه چگونه این اتفاق ممکن است بیافتد و یا تحت چه برندی این موبایل به غرب خواهد رسید، مانده است. با توجه به قیمتگذاری در چین، این محصول با قیمت حدود 400$ به بازار خواهد آمد، استفاده از این تکنولوژی در گوشی های هوشمند میتواند به طور هیجان انگیزی مقرون به صرفه باشد.

نظراتتان را با ویندوزسنتر در میان بگذارید!

پیوست

منبع: phonearena

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Developed by Nasour Naghipour