نام‌نویسی
پس از تکمیل اطلاعات زیر، گذرواژه برای شما ارسال می‌شود.

شرکت AOL که یکی از قدیمی ترین شرکت های ارائه دهنده اینترنت در آمریکا به شمار می رود، امروز اعلام کرد که با مایکروسافت یک قرارداد مهم را بسته است که قطعا به مزاج گوگلی ها خوش نخواهد آمد. طبق این قرارداد مایکروسافت قرار است تا بخشی از کسب و کار تبلیغات خود را در اختیار AOL قرار دهد، در ادامه با ویندوزسنتر همراه باشید. این قرار داد AOL را موظف می کند تا به مدت ۱۰ سال از خدمات جستجوی بینگ به جای خدمات جست و جوی گوگل استفاده کند. این قرارداد از ابتدای ژانویه ۲۰۱۶ اجرا و عملی می شود.

اما چرا گوگل این جایگاه مهم را از دست داد؟ قرار بود تا گوگل بخشی از درآمد های جست و جوی خود را به AOL بپردازد اما گوگل از این کار سر باز زده بود و به خاطر همین AOL تصمیمی گرفت تا به سراغ بینگ بیاید و گوگل را رها کند.

همان طور که شما میدانید فایرفاکس از سال گذشته موتور جست و جوی پیش فرض خود را از گوگل به بینگ تغییر داد و این کار باعث شد تا گوگل بسیاری از کاربران خود را از دست بدهد. شایعاتی هم به گوش می رسد که اپل در نظر دارد تا موتور جست و جوی پیش فرض سافاری را از گوگل به بینگ تغییر دهد.

نظر شما چیست؟ آیا سقوط امپراطوری گوگل نزدیک است؟

5 Responses

 1. mahmood.smaili

  سلام
  گمونم فایرفاکس جستجوی پیش فرض رو از گوگل به یاهو تغییر داد ، البته خود یاهو از بینگ برای جستجو استفاده میکنه

  پاسخ
 2. HIM

  نمیشه اینطوری گفت چون گوگل شرکت انعطاف پذیری و در برابر اشتباهاتی که به وجود میاد واکنش ها یا امتیازات عجیبی میده اما باید نشست و دید.

  پاسخ
 3. Ali520

  اگه سایت های فارسی رو بهتر پشتیبانی میکرد یکسره ازش استفاده میکردم

  پاسخ

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Developed by Nasour Naghipour