7 عادت بد که شما را از کسب درآمد بیشتر محروم می کند

7 عادت بد که شما را از کسب درآمد بیشتر محروم می کند

اگرچه همه ما به دنبال مادیات نیستیم اما همگی قبول داریم که کسب درآمد بیشتر چیز خوبی است. درست است که داشتن سرمایه درست وحسابی، کم کردن مخارج و پس انداز بیشتر تاثیر بسزایی در رشد اقتصادی شما دارند اما تمام این روش ها در مقابل یک فاکتور مهم رنگ می بازند: درآمد بیشتر!

در شرایط ثابت و مساوی، این درآمد بیشتر است که زندگی را راحت تر می کند. بیشتر مردم این واقعیت را قبول دارند اما بسیاری از آن ها از بنیادی ترین اصول غفلت می ورزند و با این کار توانایی های بالقوه خود را در کسب درآمد بر باد می دهند. به عنوان مثال این هفت عادت ویران کننده که می توانند درآمد شما را به شدت محدود کنند:

1- عدم توانایی در مذاکره

jpg

بر سر همه چیز می توان مذاکره کرد. البته این موضوع به این معنا نیست که می توانید هر چیزی را که می خواهید بدست آورید. اما واضح است که هیچ گاه چیزی را که درخواست نمی کنید به دست نخواهید آورد. بیایید مذاکره بر سر حقوق را در نظر بگیریم.

اولین قیمتی که کارفرمایان پیشنهاد می دهند به هیچ عنوان بالاترین حد مورد نظرشان نیست. اگر به اندازه کافی تجربه و توانایی دارید و در خصوص ارزش کار و حقوق واقعیتان تحقیق کرده اید، دلیلی وجود ندارد که درخواست حقوق بیشتری نکنید.

بدترین چیزی که اتفاق خواهد افتاد این است که آن ها به پیشنهاد شما جواب منفی داده و مبلغ پایین تری را پیش می کشند که باز هم بیشتر از مبلغی است که در ابتدا قرار بود به شما بدهند. من در دوران کالج کلاسی داشتم با نام 101 راه مذاکره که هیچ چیز در آن کلاس به اندازه این جمله در ذهن من باقی نمانده است:

هیچ گاه اولین پیشنهاد را قبول نکنید حتی اگر تنها چیزی که در چنته دارید این باشد که بگویید: نمی توانید کمی آن را بالاتر ببرید؟

این یکی از بهترین توصیه هایی است که تا به حال شنیده ام.

2- عدم توانایی در سرمایه گذاری بر خودمان

jpg2

بر اساس گفته سرمایه دار مشهور وارن بوفه ی (Warren Buffet)، خود شما بزرگترین دارایی هستید که در اختیار دارید. می توانید بر روی املاک، سهام و یا هر چیز دیگری سرمایه گذاری کنید، اما بهترین سرمایه گذاری شما بر روی خودتان خواهد بود. شما نیرویی هستید که مسئولیت پول درآوردن را بر عهده دارد. این شمایید که در زندگی خود تصمیم گیرنده هستید.

مجهز کردن خود به اطلاعات بیشتر، توانایی های منحصر به فردتر، بدنی سالم تر و تجربه بیشتر به معنای ارزش بالاتر شما برای کارفرمایانتان است. به این ترتیب قادر خواهید بود که تصمیم های ارزشمندتری گرفته و در نهایت درآمد بیشتری کسب کنید.

3- فقط جلو را دیدن

jpg3

اگر می خواهید بر روی چیزی سرمایه گذاری کنید، باید تا آخرش بروید. این اصل در بسیاری از کارها صادق است. بسیاری از مردم ساعت های متمادی مشقت کار در ادارات و شرکت ها را به جان می خرند تا بتوانند به هر قیمتی در مسیر خود ترقی کنند و یا تمام پول خود را تا ریال آخر در کاری سرمایه گذاری می نمایند.

این کار از یک نظر بسیار قابل ستایش است. اما داشتن نگاه به جلو در تمام لحظات یک حرفه می تواند با قابلیت های طولانی مدت شما در کسب درآمد در تناقض باشد. در واقع اینکه بتوانیم به طور همزمان از چندین طریق مختلف درآمدزایی کنیم و تنها به یک کانال واحد متکی نباشیم، راه مطمئن تری به شمار می آید. چرا که هیچگاه معلوم نیست چه زمانی کسب و کار شما از هم خواهد پاشید.

4- راضی شدن از خود

jpg4

احتمالا پس از چندین سال کار کردن در یک حرفه خاص اشتیاق و انگیزه خود را از دست خواهید داد. در این زمان کم کم از چیزی که هستید، کاری که می کنید و جایگاهی که دارید احساس رضایت می کنید.

رضایت بیش از اندازه از شرایط، خود را در زمینه های مختلفی نمایان می کند. به عنوان مثال ممکن است دیگر زمان و انرژی کمتری بر روی کاری که می کنید بگذارید که به ارزش کمتر شما در شرکتی که در آن کار می کنید خواهد انجامید. یا اینکه ممکن است از درآمدی که دارید راضی شده و علیرغم بالا رفتن مهارت و تجربه تان تمایلی به ترفیع گرفتن و یا افزایش حقوق نداشته باشید. اگر فکر می کنید که تجربه ها و توانایی هایتان به هدر می روند، قدم پیش بگذارید و نجاتشان دهید.

5- بسنده کردن به انجام آنچه از ما انتظار دارند

jpg5

داشتن هدف برای رسیدن به موفقیت لازم و ضروری است. اما در عین حال این اهداف تاثیرات محدودی بر موفقیت دارند. مسافت یک مسابقه ماراتن را در نظر بگیرید که برابر 42.19 کیلومتر است. این مسافت یک میزان ثابت و مخصوص است. اما مطمئنم اگر خط پایان را به 44 یا 45 کیلومتر نیز منتقل می کردند، اکثر دونده ها هیچ مشکلی برای رسیدن به خط پایان نداشتند اما با این حال همگی با رسیدن به کیلومتر 42.19 از دویدن باز می ایستادند چون هدف شان تنها رسیدن به انتهای این مسافت است.

تعیین هدف ها در زندگی بر اساس تحصیلات، توانایی ها، موقعیت ها و درآمد می تواند آدم را به اشتباه بیاندازد تا تنها به رسیدن به حداقل ها قناعت کند. همیشه برای بیشتر جلو رفتن تلاش کنید.

6- وفاداری بیش از اندازه

jpg6

همه ما در موقعیت هایی قرار گرفته ایم که پس از آن دلمان می خواسته در همانجا بمانیم چرا که وفاداری را بیش از هر چیز دیگری ارج می نهاده ایم. به طوری که حتی با دانستن این موضوع که شغلمان دیگر به بن بست رسیده و دیگر هیچ توان بالقوه ای در ترقی ندارد باز هم ترجیح می دهیم در آن باقی بمانیم. چرا که احساس می کنیم باید به کارفرما وفادار باشیم.

این تصمیم، راحت ترین تصمیم به شمار می آید و البته تصمیم بدی هم نیست. من شخصا خود را شخصی وفادار می دانم و وفاداری در دیگران را نیز می ستایم. اما اگر اهداف را فدای وفاداری کنید، به مرور زمان وفاداری برای شما تبدیل به موضوعی آزار دهنده خواهد شد.

7- ترس از سرمایه گذاری پول هایتان در کار

jpg7

هنگامی که سخن از “محدود کردن ریسک” به میان می آید، این مورد نیز تهدیدی اساسی برای کسب درآمد بیشتر شما به حساب خواهد آمد. هنگامی که به سطحی از پس انداز می رسید، اجازه ندهید که پولتان همینطور در بانک بخوابد. آن را به کاری وارد کنید.

در سهام، اوراق قرضه و یا کارهای شراکتی سرمایه گذاری کنید و درآمدی پویا برای خود دست و پا کنید. یا اینکه پول را در مصراف آموزشی و یا ایجاد فرصت ها به کار گیرید. پول شما می تواند برای شما پول بیشتری تولید کند. نگذارید همانطور در جای خود باقی بماند.

اینکه درآمد بیشتر مهم ترین عامل در رشد دارایی های شماست در ظاهر واضح به نظر می آید. اما برای درآمد بیشتر باید پول خرج کنید! چه هدفتان پرداخت قرض هایتان باشد و چه کسب درآمد بیشتر برای زندگی مستقل، چه بالا رفتن از پله های ترقی باشد و چه دست یافتن به موقعیت مالی مناسب، نخست باید خود را از دست این عادات ناپسند برهانید.

اینکه زمینه ای مناسب را برای کسب درآمد بیشتر انتخاب کرده و یا به شغلی با درآمد بالاتر وارد شوید به افزایش ثروت شما کمک خواهد کرد، اما دانستن این اصول بنیادی به عنوان بستری مستحکم برای آینده اقتصادی و اهداف طولانی مدت شما به حساب خواهند آمد.


شما همراهان ویندوزسنتر چه عادات ناپسند دیگری را می شناسید که از کسب درآمد بیشتر جلوگیری می کنند؟

وحید وب‌سایت
علاقه مند به فیلم، کتاب و بازی های کامپیوتری

‫4 نظر

 • dante14 گفت:

  اینستاگرام ویندوز ۱۰ موبایل آپدیت شد..

 • ناصر گفت:

  دمتون گرم بابت مطالب

 • ali.zo گفت:

  بابا یکی به مایکرو بگه تو که ویندوزه ده رو ندادی واسه همه، حداقل بیا اکس باکس موزیک مردنیتو ابدیت بده براش پیمون کرد.

 • علی قلی پور گفت:

  بابا یکی درخواست بده این کندبودن ریست کردن گوشی ویندوزی تغییر کنه. ویندوزفون که بعد هر آپدیت یه بار باید ریستش بزنی. خو لااقل یه کاری کنن سریع تر باشه. هز طرفی وقتی یه برنامه از طریق استور آپدیت میشه دیگه جایگزین اون دیتای اولیه بشه تا بعد از ریست نخواد از نو همه رو آپدیت کرد. واقعا دیگه حالم از ویندوز به هم میخوره.

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.