6 نکته حیاتی که هر انسانی لازم است در مواقع ضروری آن ها را بداند!

6 نکته حیاتی که هر انسانی لازم است در مواقع ضروری آن ها را بداند!

این روزها دیگر همه می دانند که موقع رانندگی نباید اس ام اس فرستاد. یا اینکه اگر آتش گرفتیم روی زمین دراز بکشیم و غلت بخوریم. اما بعضی وقت ها در زندگی اتفاقاتی برای ما می افتد که توانایی واکنش سریع به آن ها را نداریم. در یکی از مطالب منتشر شده در انجمن های گفتگوی سایت Quora، مطالب و راهکارهای جالبی در راستای نجات جانمان در لحظه های حساس ارائه شده که به خاطر سپاری آن ها بسیار آسان بوده و مرورشان خالی از لطف نیست. شاید دلتان بخواهد این نکات را برای روز مبادا به خاطر بسپارید. پس با ویندوزسنتر همراه باشید.

  • مغز انسان نمی تواند به طور همزمان راه رفتن و استفاده از موبایل را هماهنگ کند

    نکات حیاتی

راه رفتن و استفاده از تلفن همراه دو عمل هستند که به مقدار زیادی از فعالیت های توانایی شناختی مغز احتیاج دارند. به همین دلیل نمی توان در هر دوی این کارها در حد و اندازه مثلا راه رفتن و آدامس جویدن به طول کامل تمرکز داشت. بدین ترتیب ممکن است دچار کوری ادراکی شده و به طور مثال جسمی را ببینید اما نتوانید تشخیص دهید این جسم یک ماشین است که با سرعت به سوی شما می آید.

  • تا زمانی که واقعا لازم نشده به جای نوشیدن آب برف نخورید!

نکات حیاتی

بدن ما برای آنکه یک ماده را از یک حالت فیزیکی به حالت دیگر تبدیل کند نیازمند صرف انرژی زیادیست. به همین دلیل خوردن برف جامد برای دریافت آب مایع باعث تلف شدن میزان زیادی از گرمای بدن می گردد لذا در شرایط خاص تنها باید زمانی به جای آب برف خورد که واقعا راه دیگری نمانده باشد.

  • اگر در طبیعت گم شدید بهترین راه حرکت به سوی پایین تپه است

نکات حیاتی

انسان ها اغلب جوامع خود را در کنار منابع آبی بنا می کنند و از آنجایی که آب همیشه رو به سرازیری حرکت می کند، احتمال دستیابی به کمک با ادامه حرکت به سوی پایین تپه بسیار زیادتر است. تجربه خانم جولیان کوپکه (Juliane Koepcke) که تنها بازمانده 92 مسافر و خدمه هواپیمای LANSA بود که در سال 1971 در پرو سقوط کرد نیز موید این موضوع است.

  • میزان تحمل انسان ها از قانون عدد 3 تبعیت می کند

کسانی که از مخمصه ها گریخته اند از محدودیت های بدن انسان به خوبی آگاهی داشته اند. بدن یک انسان معمولی حداکثر می تواند 3 دقیقه بدون اکسیژن، 3 ساعت بدون پناهگاه در هوای فوق العاده سرد، 3 روز بدون آب و 3 هفته بدون غذا تاب بیاورد. قانون عدد 3 را به خاطر داشته باشید!

  • اگر یک شی تیز در بدن شما فرو رفت، آن را خارج نکنید

نکات حیاتی

اگر شیئی که در بدن شما فرو رفته است را بیرون بکشید باعث می شوید تا خون با سرعت و شدت بیشتری از بدنتان خارج شود. به جای این کار سعی کنید زخم را همانطوری که هست بپوشانید و خود را به یک مرکز درمانی برسانید.

  • بیشتر مرگ و میر ناشی از آتش سوزی به دلیل خفگی ناشی از استنشاق دود است

از آنجایی که دود به سمت بالا حرکت می کند، سعی کنید در آتش سوزی ها خود را به سطح زمین نزدیکتر کنید تا از استنشاق دود که عمده گاز تشکیل دهنده آن مونواکسید کربن است جلوگیری کرده باشید.

[divider]پيوست[/divider]

[column size=one_half position=first ]منبع: BusinessInsider[/column]

وحید وب‌سایت
علاقه مند به فیلم، کتاب و بازی های کامپیوتری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.