5 دلیل برای آنکه گوشی‌های آیفون اپل از پیکسل گوگل بهتر است

5 دلیل برای آنکه گوشی‌های آیفون اپل از پیکسل گوگل بهتر است

گوشی‌های پیکسل شرکت گوگل با سیستم‌عامل اندروید نوقا و طراحی جذاب، یکی از بهترین محصولات سال جاری میلادی خواهند بود اما با این‌حال، آیفون‌های شرکت اپل به خصوص آیفون‌ 7 و آیفون 7 پلاس، محصولاتی هستند که نمی‌توان قدرت آن‌ها را چه در بخش نرم‌افزاری و چه در بخش نرم‌افزاری، نادیده گرفت. در ادامه با 5 دلیل برای آنکه گوشی‌های آیفون شرکت اپل از پیکسل گوگل بهتر است، آشنا خواهید شد. برای جزئیات بیشتر در ادامه مطلب با ویندوزسنتر، همراه باشید.

اکوسیستم اپل

اگر به اکوسیستم شرکت اپل، توجه کرده‌ باشید؛ متوجه یک محیط بسته خواهید شد که شرکت اپل، برخلاف مایکروسافت و گوگل، به موفقیت آن اصرار زیادی دارد. با این‌حال، اگر به این اکوسیستم علاقه‌مند باشید، بعید است که به محصولات مجهز به پلت‌فرم‌های دیگر روی خوش نشان دهید.

هماهنگی که در بین آیفون‌ها و رایانه‌های مک وجود دارد، قابلیت‌های بسیار زیادی را در اختیار کاربران قرار می‌‍دهد و برای تجربه هماهنگی کامل بین سیستم‌عامل آی‌او‌اس و مک، نیاز به گوشی آیفون و یک مک‌بوک خواهید داشت. در رابطه با همین هماهنگی، می‌توان به AirDrop اشاره کرد که انتقال تصویر و ویدیوها را از آیفون به یک رایانه مجهز به سیستم‌عامل مک، بسیار آسان می‌کند.

شما می‌توانید از آیفون خود به عنوان یک هات‌اسپات برای رایانه مک‌بوک‌تان استفاده نمایید و یک‌بار که آیفون را به یک هات‌اسپات برای رایانه مجهز به سیستم‌عامل مک‌ خود تبدیل کنید، استفاده از گوشی هوشمند آیفون‌تان به عنوان یک هات‌اسپات برای مک‌بوک‌ خود، برای همیشه ممکن خواهد بود و نیازی به تنظیم مجدد، وجود ندارد.

استفاده از برنامه‌های دیگری مانند iMessage و فیس‌تام و هم‌چنین، دریافت تماس‌های ورودی در مک‌بوک شما به سهولت صورت می‌گیرد. البته، باید این موضوع را مدنظر داشته باشید که استفاده از برنامه فیس‌تام و iMessage، تنها برای مخاطبانی امکان‌پذیر است که آن‌ها نیز، یک محصول مجهز به سیستم‌عامل آی‌او‌اس داشته باشند.

شاید بسیاری از قابلیت‌هایی که در این‌جا بدان اشاره کردیم، در گوشی‌های مجهز به سیستم‌عامل اندروید نیز وجود داشته باشد یا حداقل، بتوان به کمک برنامه‌هایی، آن‌را شبیه‌سازی نمود. با این‌حال، نمی‌توان از ذکر این نکته غافل شد که استفاده از قابلیت‌های بیان‌شده بین یک آیفون و یک رایانه مجهز به سیستم‌عامل مک، به سادگی صورت می‌گیرد و تا هنگامی‌که آن‌را تجربه نکنید، متوجه سهولت در استفاده از آن‌ها نخواهید شد.

آیفون‌های شرکت اپل، جذاب‌تر هستند

گوشی‌های پیکسل و پیکسل ایکس‌ال، طراحی جالبی دارند؛ شرکت سازنده یعنی گوگل، از ترکیب فلز و شیشه در طراحی گوشی‌های پرچم‌دار جدید خود استفاده کرده است. با این‌حال، بسیاری از کاربران، هم‌چنان طراحی آیفون‌های شرکت اپل را می‌ستایند و آیفون‌ها را به بسیاری از محصولات دیگر، ترجیح می‌دهند.

درست است که طراحی آیفون 7 و آیفون 7 پلاس، هیچ تغییری در مقایسه با آیفون 6 نداشته است و نزدیک به سال است که شرکت سازنده از یک طراحی مشابه در گوشی‌های هوشمند خود استفاده می‌کند؛ با این‌حال، این طراحی هم‌چنان جذاب است.

البته، نمی‌توان این موضوع را نادیده بگیریم که در بخشی از طراحی آیفون‌های شرکت اپل، از گوشی‌های هوشمند اندرویدی دیگر الگوبرداری شده است اما با این‌حال، آیفون‌های شرکت اپل از نظر طراحی، در بالای لیست انتخاب بسیاری از کاربران قرار دارند.

علاوه‌براین، برای انتخاب آیفون 7 و آیفون 7 پلاس با توجه به تنوع رنگ‌های آن، گزینه‌های بیش‌تری پیش‌رو خواهید داشت. برای اطلاع، آیفون‌های شرکت اپل در رنگ‌های طلایی، رزطلایی، نقره‌ای، مشکی مات و جت بلک عرضه شده و این در حالی است که پیکسل و پیکسل ایکس‌ال در حال‌حاضر، تنها در رنگ‌های مشکی و سفید برای انتخاب در دسترس قرار دارند.

البته، پیکسل‌های گوگل در رنگ آبی نیز به تولید رسید اما با توجه به محدودبودن تعداد تولیدشده، تقریباً تمامی مدل‌های آبی‌رنگ از گوشی‌های پیکسل گوگل به فروش رسیده است.

آیفون‌های شرکت اپل، ضدآب است

شرکت اپل، همواره به عرضه محصولاتی با کیفیت شهرت داشته است و این موضوع، باعث شده تا شرکت اپل، آیفون 7 و آیفون 7 پلاس را با بدنه‌ای ضدآب به بازار عرضه نماید. البته، شاید این ویژگی چندان مورداستفاده بسیاری از کاربران قرار نداشته باشد اما در صورتی‌که رطوبت به گوشی آیفون 7 شما برسد، می‌توانید مطمئن باشید که آیفون شما زنده خواهد ماند.

با این‌حال، گوشی‌های پیکسل گوگل، ضدآب نیست و به همین جهت در برابر نفوذ آب به داخل برد اصلی و آسیب‌رسیدن به قطعات سخت‌افزاری آن، مقاومت کم‌تری در مقایسه با آیفون‌های شرکت اپل دارد.

آیفون 7 پلاس به دوربین دوگانه مجهز شده است

با اینکه شرکت گوگل به دوربین گوشی‌های پیکسل خیلی افتخار می‌کند، باید این نکته را مدنظر داشته باشید که آیفون 7 پلاس شرکت اپل، به دوربین دوگانه مجهز شده است و این موضوع، باعث می‌شود تا بیشتر از تبلیغات گوگل و نتایج به‌دست‌آمده از بررسی‌های مختلف، به دنبال بررسی دوربین آیفون 7 پلاس با گوشی‌های پیکسل گوگل باشید و در عمل، عملکرد آن‌ها را بررسی کنید.

برای اطلاع، لنز دوم آیفون 7 پلاس، اجازه می‌دهد تا بر روی اشیای مدنظر خود، زوم کنید؛ بدون آنکه از افت کیفیت تصویر، نگران باشید. لنز دوم به‌کار گرفته شده در آیفون 7 پلاس، زوم اپتیکال را به جای زوم دیجیتال رایج در گوشی‌های هوشمند، برای این محصول به همراه آورده است.

علاوه‌براین، ذکر این موضوع ضروری است که لنز دوم آیفون 7 پلاس به کمک لنز اصلی، این امکان را برای کاربر فراهم می‌کند تا تصاویری را به ثبت برساند که پس‌زمینه در آن، محو شده و سوژه مدنظر کاربر، در مرکز فوکوس قرار دارد. به این حالت، تصویربرداری “بوکه” گفته می‌شود که امکان ثبت تصاویر حرفه‌ای را برای کاربران به ارمغان می‌آورد.

سیستم‌عامل آی‌اوس در مقایسه با اندروید، امن‌تر است و ثبات بیشتری دارد

نمی‌توان منکر آن شد که سیستم‌عامل اندروید گوگل، عرضه گوشی‌های ارزان‌قیمت و قدرت‌مند را به بازار، امکان‌پذیر کرده و این، در حالی است که سیستم‌عامل آی‌او‌اس به گوشی‌های گران‌قیمت شرکت اپل، محدود شده. با این‌حال، سیستم‌عامل آی‌او‌اس در مقایسه با سیستم‌عامل اندروید گوگل، امن‌تر است و هم‌چنین در بررسی‌های انجام‌شده، مشاهده خواهید که ثبات بیشتری دارد.

علاوه‎براین، ظاهر سیستم‌عامل آی‌او‌اس و افکت‌های بلوری آن، شما را به خود جلب می‌کند و این در حالی است که در سیستم‌عامل اندروید گوگل، از افکت زیادی استفاده نشده و شاید ظاهر آن‌را چندان نپسندید (البته، این موضوع، یک امر کاملاً سلیقه‌ای است!). با این وجود، شرکت‌های سازنده، همواره تلاش کرده‌اند تا رابط‌کاربری اختصاصی را برای محصولات اندرویدی خود، طراحی نمایند که ظاهر جذاب‌تری در مقایسه با نسخه خام سیستم‌عامل اندروید داشته باشد (بازهم، این موضوع به سلیقه کاربر مربوط می‌شود!).

شما کدام‌یک را ترجیح می‌دهید؟ گوشی‌های آیفون شرکت اپل با محدودیت‌هایی که شرکت سازنده برای آن، در نظر گرفته است یا گوشی‌های پیکسل با سیستم‌عامل اندروید که قابلیت‌های زیادی برای شخصی‌سازی در اختیار کاربران قرار می‌دهد؟

[divider]پیوست[/divider]

[column size=one_half position=first ]منبع: businessinsider[/column]

 

محمد جهانی وب‌سایت
یک عاشق دنیای فناوری و هر گجت جدید و تازه‌ای :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.