نام‌نویسی
پس از تکمیل اطلاعات زیر، گذرواژه برای شما ارسال می‌شود.

روزهایی که مایکروسافت، بهترین برنامه‌ هایش را فقط برای ویندوز نگه می‌ داشت، گذشته است. در یک سال اخیر، این غول دنیای تکنولوژی برنامه‌ های خود را برای تمام پلت‌ فرم‌ ها فراهم کرده است. از جمله این برنامه‌ ها، دستیار کورتانا بر روی اندروید و iOS می باشد. با ویندوزسنتر همراه باشید.

مایکروسافت و اندروید

امروزه، برخی از بهترین برنامه‌ های تلفن همراه مایکروسافت، برای پلت‌ فرم‌ های دیگر طراحی شده‌ اند و در بسیاری موارد، حتی برای ویندوز هم موجود نیستند.

با نگاه به تعداد برنامه‌ هایی که مایکروسافت در حال حاضر برای اندروید تولید می‌ کند، تصمیم گرفتیم برخی از جذاب‌ ترین برنامه‌ هایی را که ممکن است نشناسید، انتخاب کرده و برایتان معرفی کنیم. همه در مورد برنامه‌ هایی مانند آفیس مایکروسافت و یا اوت‌ لوک اطلاعات دارند، اما مایکروسافت، تعدادی برنامه خوب برای اندروید تولید کرده است که ممکن است در مورد آن‌ ها چیزی نشنیده باشید، مانند این پنج برنامه که در زیر معرفی می‌ نماییم.

پارچی (Parchi)

تصویری از پارچی

تصویری از پارچی

پارچی برنامه‌ ای برای اندروید می باشد که نسبتا ناشناخته است، و توسط مایکروسافت تولید شده است. پارچی، کلمه‌ ای هندی به معنای تقریبی “تکه‌ ای از کاغذ” است که نامی مناسب برای برنامه یادداشت برداری می باشد. برنامه پارچی، به شما امکان نوشتن یادداشت از صفحه قفل را می‌ دهد. این برنامه، ویژگی‌ های ابتدایی دیگری مانند تگ کردن، جستجو و به اشتراک‌ گذاری یادداشت‌ ها را دارد.

میمیکر (Mimicker)

تصویری از میمیکر

تصویری از میمیکر

میمیکر (Mimicker)، از عجیب‌ ترین برنامه‌ های این لیست است. زیرا مایکروسافت به داشتن برنامه‌ های هشدار دهنده مشهور نیست. این برنامه خلاقانه، شما را وادار به تقلید از فعالیت‌ هایی برای خاموش کردن آلارم می‌ نماید. ممکن است از شما بخواهد لبخند بزنید و از خودتان سلفی بگیرید، یا یک عبارت سخت را بیان کنید. این برنامه آلارم، به طرز عجیبی می‌ تواند موثر باشد.

ارو لانچر (Arrow Launcher)

نرم افزار ارو لانچر

نرم افزار ارو لانچر

هر لیستی از برنامه‌ های اندروید، بدون یک برنامه لانچر، ناقص است. ارو لانچر، ساخته مایکروسافت است تا تجربه اندرویدی شما را افزایش دهد. این برنامه به صورت خودکار، برنامه‌ هایی را که از آن‌ ها بیشترین استفاده را می‌ کنید، به صورت صعودی مرتب می‌ کند. از دیگر فعالیت‌ هایی که برای ذخیره زمان توسط این برنامه صورت می‌ گیرد، برجسته‌ سازی افرادی است که بیشتر با آن‌ ها ارتباط برقرار می‌ کنید و شما را قادر به افزودن سریع یادداشت و یادآور می‌ کند. اگر به دنبال صفحه قفل زیباتر یا مفیدتر هستید، ممکن است برنامه‌ های Picturesque Lock Screen و یا Next Lock Screen هم به نظرتان جالب باشد. این دو برنامه هم، توسط مایکروسافت تولید شده‌ اند.

سفرها و یادداشت‌ها (Journeys & Notes)

برنامه Journeys & Notes

برنامه Journeys & Notes

این برنامه اجتماعی غیرعادی، تولید شرکت مایکروسافت است. سفرها و یادداشت‌ ها (Journeys & Notes)، شما را قادر می‌ کند تا در هنگام سفر، نت برداری کنید. به محض آن‌ که محل مبدأ و مقصد مسافرت خود و حالت جا به جایی را مشخص کنید، یادداشت‌ هایی از سفرهای مسافران دیگر را، مشاهده خواهید کرد. بدین طریق، ممکن است رستوران‌ های فوق‌ العاده یا نقاط پیاده‌ روی خوبی را در طی مسیر خود بیابید. در واقع این برنامه تجربه سفرهای گذشته دیگران را در اختیار شما قرار می دهد. شما هم می توانید تجربه سفرها در مکان های مختلف را در آن به اشتراک بگذارید تا دیگران از آن ها استفاده کنند.

وردامنت (Wordament)

تصویری از محیط وردامنت

تصویری از محیط وردامنت

وردامنت (Wordament)، یک بازی اعتیادآور است که شما را به چالش می‌ کشد تا از بین 16 کاشی، که هر کدام شامل یک حرف هستند، کلمه‌ ای را قبل از پایان زمان، بیابید. این چالش‌ ها شامل یافتن بیشترین تعداد کلمات و یافتن طولانی‌ ترین کلمات در بین دیگر حروف است. اگر به این بازی علاقه دارید، حتما برنامه Snap Attack را هم بررسی کنید. این برنامه، بازی ساختن کلماتی است که نیاز به سرعت دارد و توسط مایکروسافت تولید شده است.

این لیست، تنها تعدادی از برنامه‌ های مایکروسافت در گوگل پلی (Google Play) است. مجموعه آفیس، برنامه محبوب تقویم Sunrise و Outlook برای ایمیل، برنامه‌ هایی هستند که حتما باید آن ها را دانلود کنید. برنامه جالب دیگری از مایکروسافت که اکثر مردم ممکن است در مورد آن اطلاعاتی نداشته باشند، برنامه On{X} است. با کمک این برنامه می‌ توانید تلفن همراه خود را به روش IFTTT برنامه‌ نویسی کنید. مدت‌ ها است که این برنامه به‌ روزرسانی نشده است و تنها از طریق PC می‌ توانید برای تلفن همراه خود برنامه بنویسید. بنابراین، این برنامه برای همه افراد مناسب نیست، برخلاف IFTTT که استفاده از آن آسان‌ تر است.

برنامه هوش مصنوعی مایکروسافت، Bing Torque هم ارزش بررسی کردن دارد. این برنامه می‌ تواند به سوالاتی مانند “پایتخت هند کجاست؟”، پاسخ دهد. علاوه بر آن، از طریق دستورات صوتی، محاسبات انجام می‌ دهد و برنامه‌ ها را اجرا می‌ کند. این برنامه، با محصولات پوشیدنی اندروید هم سازگار است، بدین معنی که می‌ توانید بر روی ساعت هوشمند خود هم، از آن استفاده کنید.

این برنامه‌ ها، انتخاب‌ های ما بودند. برنامه محبوب مایکروسافت شما برای اندروید چیست؟ ما را از طریق بخش نظرات ویندوزسنتر در جریان بگذارید.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Developed by Nasour Naghipour