3 راه برای حذف فایل هایی که حذف نمی شوند

3 راه برای حذف فایل هایی که حذف نمی شوند

جابجایی یا حذف یک فایل کار راحتی است، اما بعضی وقت ها ویندوز با آدم راه نمی آید. به دلایلی کاملا واضح، ویندوز اجازه حذف فایلی را که توسط یک برنامه در حال اجرا شدن است نمی دهد. ساده ترین راه حل شاید بستن آن برنامه باشد، اما گاهی معلوم نیست که چه برنامه ای دارد از فایل مذکور استفاده می کند.

در زیر به اتفاق هم راه هایی را مرور خواهیم کرد که توسط آن ها می توان فایل مورد نظر را حذف یا به جای دیگر منتقل نمود.

1– به پیام خطا توجه کنید

گاهی اوقات پیام های خود ویندوز برای دریافت اطلاعات لازم، کافی است. اما نه همیشه! اگر پیام خطا به شما بگوید که فایل مذکور به طور مثال توسط نرم افزار Word به کار گرفته شده، آن وقت می دانید که دقیقا باید به کجا سرک بکشید. اما اگر ویندوز این اطلاعات را در اختیار شما قرار ندهد باید سراغ باقی راه حل ها بروید.

1013-windows-warning-100615265-medium

2– از نرم افزارهای دیگر استفاده کنید

برنامه های کاربردی فراوانی برای تشخیص اینکه چه برنامه ای فایل مذکور را باز نگاه داشته است، وجود دارد. سپس تنها کافی است نام متهم ردیف اول را ببرید تا نرم افزار آن را برای حذف کردن به پیشگاه شما آورد. برنامه مورد علاقه من Unlocker ساخت شرکت Empty Loops است. این نرم افزار مجانی، ضمایمی دارد که در آن ها می توانید بلایی را که می خواهید بر سر فایل تان بیاورید مشخص کنید.

1013-unlocker-pup_edited-1-100615266-medium

پس از نصب این نرم افزار بر روی فایل مورد نظر راست کلیک کرده و گزینه Unlocker را انتخاب کنید. در پنجره ای که باز می شود، ستون Path (آدرس) به شما نام نرم افزاری که دارد از فایل استفاده می کند را نشان می دهد. در صورتی که اقدام به بستن برنامه مذکور به نتیجه نرسید می توانید از گزینه هایی که در پایین این پنجره در اختیار شما قرار داده شده است استفاده کنید. در قسمت سمت چپ می توانید نوع عملیاتی که می خواهید بعد از آزاد کردن فایل از چنگ نرم افزارها بر روی آن انجام دهید انتخاب نمایید. سپس بر روی گزینه Unlock کلیک کرده و فرآیند مورد نظر را نهایی کنید. در صورت عدم موفقیت در این کار گزینه نهایی شما Kill Process خواهد بود.

1013-unlocker-100615267-large

این نرم افزار را می توانید از اینجا دانلود کنید.

3– ورود به حالت Safe Mode

در صورتی که نرم افزار Unlocker جواب نداد، وارد شدن به حالت Safe Mode ویندوز به احتمال زیاد مشکل را حل می کند. هر نرم افزاری که به فایل تان چسبیده باشد، در اینجا آن را رها می کند.

آیا شما همراهان ویندوزسنتر تا به حال به چنین مشکلی بر خورده اید؟ راه حل شما برای مقابله با آن چه بوده است؟

  

وحید وب‌سایت
علاقه مند به فیلم، کتاب و بازی های کامپیوتری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.