نام‌نویسی
پس از تکمیل اطلاعات زیر، گذرواژه برای شما ارسال می‌شود.

به تازگی، فصل جدیدی در افتضاح امنیتی در صنعت گوشی های هوشمند به راه افتاده که برای سیستم عامل های اندروید و iOS اصلا خوشایند نبوده است. هکران کلاه سفید چینی از آسیب پذیری روز صفر (0-day) استفاده کرده و گوشی هوشمند پیکسل گوگل و مرورگر سافاری iOS را به راحتی هک کردند. با ویندوز سنتر همراه باشید.

گوگل پیکسل و سافاری اپل

گوگل پیکسل

این خبر اصلا صورتی خوشی برای گوگل و اندروید ندارد که به عنوان یکی از بزرگترین تلفن های هوشمند رونمایی شده اخیر، در کمتر از 60 ثانیه هک شود!

در همایش رقابتی PwnFest hacking، یک تیم هکر کلاه سفید چینی، در کمتر از یک دقیقه گوشی هوشمند پیکسل گوگل را هک کردند. این تیم که Qihoo 360 نام دارد با استفاده از حفره آسیب پذیر (0-day) توانستند بصورت ریموت کدی را روی گوشی نصب کنند. با نصب کد جدید، استور Google Play و مرورگر کروم پیام “Pwned by 360 Alpha Team” را نمایش دادند.

این رقابت برای هکرهای کلاه سفید بوده و گوگل برای هک گوشی پیکسل خود، به تیم Qihoo 360 جایزه 120 هزار دلاری اهدا کرد. البته گوگل اعلام نمود که پس از 24 ساعت، مشکل امنیتی یافت شده و آن را برطرف کرده است.

کاربران و علاقمندان به iOS، نبایستی به اندروید بخندند، زیرا تیم های هکر چینی، Pangu Team و JH توانستند مرورگر سافاری اپل را در فقط 20 ثانیه هک نموده و جایزه 80 هزار دلاری آن را دریافت نمودند. این تیم چینی به سرعت، از مرورگر سافاری دسترسی ادمین پیدا کرد که اپل در بروز رسانی بعدی آن را رفع نمود.

در این رقابت، تیم چینی پس از یافتن حفره امنیتی در Adobe Flash و مرورگر Edge ویندوز 10، در مجموع با 520 هزار دلار به خانه رفتند.

بنابراین، فرقی نمی کند از چه سیستم عامل یا چه گوشی هوشمندی استفاده می کنید، خطر همیشه در کمین است.

پیوست

منبع: softpedia

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Developed by Nasour Naghipour