نام‌نویسی
پس از تکمیل اطلاعات زیر، گذرواژه برای شما ارسال می‌شود.

نوکیا تقریبا بعد از سه سال از فروش بخش تلفن های همراه خود به مایکروسافت خبر بازگشتش به بازار تلفن همراه را در وبسایت خود اعلام نموده است. این شرکت به هواداران خود قول داده تا در طی سال آینده گوشی های اندرویدی به بازار عرضه کند.

نوکیا در سال 2013 در میان دست و پنجه نرم کردن با تلفن های ویندوزفونی اش، خبر فروش بخش تلفن های همراه خود را به غول بزرگ جهان تکنولوژی، یعنی مایکروسافت اعلام نمود. معامله مذکور در سال 2014 با فروش بخش تلفن های هوشمند و گوشی های غیر هوشمند نوکیا به مایکروسافت نهایی شد. اما مایکروسافت در ادامه و در اوایل سال میلادی جاری با فروش بخش تلفن های غیرهوشمند نوکیا به شرکت Foxconn تغییرات مهمی را در بخش تلفن های همراه خود ایجاد نمود.

با این حال نوکیا هرگز نتوانسته است خود را از دنیای تلفن های همراه دور نگاه دارد. تنها چند ماه پس از واگذاری بخش گوشی هایش به مایکروسافت در سال 2014 خبر تولید یک مدل تبلت اندرویدی که توسط شرکت Foxconn و تحت لیسانس نوکیا تولید می شد را اعلام کرد. اما اولین نشانه های بازگشت این شرکت به دنیای تلفن های همراه در سال 2015 بروز کرده و مدیر عامل شرکت مذکور در اوایل سال جاری خبر بازگشت نوکیا را رسانه ای نمود. در ماه مه امسال نیز خبر همکاری نوکیا با شرکت فنلاندی HMD Global در راستای تولید تلفن های همراه با برند نوکیا طبق قرارداد ده ساله منعقده با این شرکت منتشر شد.

1480593353_nokia-2017-02_story

امروز اما نوکیا معتقد است که قرارداد مذکور به عمل نشسته و بخش تلفن های همراه دوباره به سایت نوکیا بازگشته است. اگرچه فعلا در این بخش تلفن های غیرهوشمند و گوشی های ساخت مایکروسافت نمایش داده شده اند. علاه بر جزئیات هر یک از محصولات امکان دسترسی به پشتیبانی های ارائه شده برای هرکدام از آن ها نیز بر روی سایت Nokia.com وجود دارد. نوکیا می گوید:

تلفن های غیرهوشمند نوکیا یکی از محبوب ترین برندها در بازارهای جهانی محسوب می شود و شرکت HMD نسبت به ادامه تولید آن ها به عنوان نمونه کارهای یکپارچه اقدام خواهد نمود. همچنین در آینده شاید تولید تبلت و تلفن های هوشمند توسط این شرکت خواهیم بود.

البته شائبه هایی از اینکه چه محصولاتی قرار است توسط این دو شرکت تولید شوند وجود دارد. سایت نوکیا اعلام نموده که در سال 2017 تلفن های هوشمندش به بازار خواهند آمد و این گوشی ها از سیستم عامل اندروید بهره خواهند برد.

اگرچه این محصولات نخستین گوشی های نوکیا نخواهند بود که از اندروید استفاده می نمایند. نوکیا قبل از قرارداد مشهورش با مایکروسافت نیز اقدام به تولید دستگاه هایی که نسخه ای از سیستم عامل ساخت گوگل را به کار گرفته بودند نموده بود.

نظر شما همراهان ویندوزسنتر در خصوص این اقدام شرکت نوکیا چیست؟

پیوست
منبع: NeoWin

One Response

  1. Mosi

    نوکیا هیچوقت پا پس نکشیده.بعضی وقتا لازمه واسه یه پرشه بلند یه دورخیزه اساسی کرد.این شرکت مطمئنا” بازگشتی شکوهمندانه خواهد داشت و باز هم شاهد اون خواهیم بود که بر قله بازار موبایل جهان خواهد ایستاد.

    پاسخ

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Developed by Nasour Naghipour