کد نسخه 1703 در بیلد 15055 ویندوز 10 نمایان شد!

کد نسخه 1703 در بیلد 15055 ویندوز 10 نمایان شد!

یکی دو هفته قبل مایکروسافت بیلد 15042 ویندوز 10 را برای حلقه فست اینسایدر منتشر کرد. این بیلد واترمارک مربوط به نسخه نمایشی اینسایدر ویندوز 10 را حذف کرده و هیچ تاریخ انقضایی برای آن در نظر گرفته نشده بود. این اتفاق نشان می داد که آپدیت سازندگان ویندوز 10 در مرحله تکمیل است. دو بیلد پس از آن، واترمارک مذکور بار دیگر به بیلد منتشر شده برگشت. اما امروز کد نسخه بیلدهای منتشره بالاخره تغییر نمود. با ویندوزسنتر همراه باشید.

بیلد

همانطور که در تصویر فوق ملاحظه می کنید در مقابل کد نسخه عدد 1703 حک شده که در بیلدهای گذشته این عدد 1607 نوشته شده بود که نشانگر بروز رسانی سالگرد است. همانطور که در تصویر ذیل می بینید این موضوع در خصوص بیلد ویندوز 10 موبایل نیز صادق است.

بیلد

اگر با ساز و کار کدگذاری نسخه های مختلف ویندوز 10 آشنا نیستید، باید گفت که در کدگذاری آن ها دو رقم سمت چپ نمایانگر سال و دو عدد بعدی نمایانگر ماه انتشار آن هستند. بدین ترتیب 1703 به معنای ماه آوریل سال 2017 خواهد بود. همانطور که می دانید به‌روز رسانی سازندگان نیز مقرر است در همین ماه برای PC و موبایل منتشر گردد. اگر به خاطر داشته باشید، آپدیت سالگرد به جای ماه جولای در ماه آگوست بصورت عمومی منتشر شد که در کد مربوطه ماه هفتم یعنی جولای درج گردیده است.

این تغییر کدگذاری معمولا زمانی اتفاق می افتد که بیلدهای نهایی در حال طراحی و ارائه هستند. چیزی که ما نیز در این ماه منتظرش هستیم. اگر از اعضای اینسایدر هستید، چشمانتان را تیز کنید. چرا که به زودی شاهد بیلدهای RTM خواهیم بود.

تغییر کوچک دیگر شامل واترمارک بیلد نسخه PC بوده که کلمه نسخه نمایشی اینسایدر از آن حذف شده است. این اتفاق اندکی عجیب است چرا که حذف واترمارک زمانی اتفاق می افتد که آپدیت مذکور برای عموم کاربران ارائه گردد.

[divider]پیوست[/divider]

[column size=one_half position=first ]منبع: NeoWin[/column]

 

وحید وب‌سایت
علاقه مند به فیلم، کتاب و بازی های کامپیوتری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.