نام‌نویسی
پس از تکمیل اطلاعات زیر، گذرواژه برای شما ارسال می‌شود.

با توجه به موارد لو رفته اخیر در مورد ابزارهای پروژه Astoria اتفاقات این هفته بسیار هیجان برانگیز شده‌اند. در حالی که بسیاری از ما تلاش کرده‌ایم که نرم‌افزارهای اختصاصی را که به صورت طولانی در ویندوزفون از آن محروم بوده‌ایم را داشته باشیم. با توسل به اجرای جانبی نرم‌افزارهای اندرویدی بر روی وسایل دارای ویندوز ۱۰ موبایل این را انجام داده‌ایم.
بعضی از خوانندگان نگرانی داشته‌اند در مورد اینکه این‌ ممکن است پایان راه ویندوزفون باشد و طبق پایگاه توسعه دهندگان فعلی که از پشتیبانی از سیستم عامل ما کنار می‌کشند. اما من باور دارم که به جای پلت فرم Microsoft s Universal App این پروژه است که سیستم عامل را دوباره جوان و سرزنده خواهد کرد.
پروژه Astoria شرایط را مهیا خواهد کرد تا توسعه‌دهندگان، برنامه‌های اندرویدی را به گوشی‌های ویندوزفونی بیاورند همراه با برنامه‌هایی که بدون تغییر، به صورت بسیار خوب اجرا می‌شوند. این به معنای آن است که برای مثال برای اولین بار من می‌توانم یک فیلم در سینمای شهرمان را با استفاده از نرم‌افزار اختصاصی رزرو کنم به جای اینکه وارد وب سایت زمخت و برپایه فلش آن شوم.
توسعه دادن یک نرم‌افزار برای ویندوزفون هزینه‌بر است با توجه به اینکه یک توسعه دهنده اختصاصی برای پشتیبانی و توسعه یک نرم‌افزار سالانه حدود ۵۰ هزار دلار یا بیشتر هزینه می‌برد. با محدوده کوچک کاربران این هزینه‌ای است که بسیاری از سازمان‌ها به سادگی آن‌ها را نمی‌پذیرند.
از طرف دیگر اینکه از توسعه‌دهندگان نرم‌افزارهای اندرویدیشان بخواهند که تعدادی خط به نرم‌افزارشان اضافه کنند و برنامه را در فروشگاه ویندوز ارایه کنند اصلا هزینه‌ای نمی‌برد.
ابزارهای مایکروسافت به توسعه دهندگان اجازه می‌دهد که کدهای پایه‌ای یکسان را برای اندروید و ویندوزفون نگه دارند و این به معنای آن است که در بسیاری از موارد کاربران ویندوزفون می‌توانند آخرین آپدیت‌های اندروییدی را به صورت رایگان دریافت کنند.
با اینکه این برنامه‌ها جزیی از پلت فرم Microsoft» s Universal app نیستند کاربران ویندوزفون را بخشی از پلت فرم دیگر de facto dominant اندرویید قرار می‌دهد که بیشتر از ۱٫۶ میلیارد کاربر دارد. این مورد از اینکه کاربران برای مثال مجبور باشند پلت فرم خویش را به دلیل اینکه مدرسه‌شان فقط از اندروید و ios است پشتیبانی می‌کند ترک کنند جلوگریری می‌کند.
پلت فرم Microsoft» s Universal App این برنامه‌ها را وارد ویندوزفون نمی‌کند به دلیل اینکه بین ۱٫۵ میلیارد کاربر دسکتاپ قرار گرفته‌اند و آن‌ها نرم‌افزارهای موبایلی مانند Uber را نمی‌خواهند و برای اهداف آن‌ها، وب‌سایت‌ها بیشتر از Universal Windows Appsیونیورسال می‌باشند که برای مثال به کاربران مک و آیپد هم خدمات نمی‌دهند.
کاربران ویندوزفون باید بهتر از کاربران Amazon Fire یا Blackberry ۱۰ برای این موضوع باشند به خاطر اینکه ما تعداد کاربران بسیار بیشتری داریم و به معنای آن است که با مهیا شدن شرایط برای شرکت‌ها بسیار قابل قبول‌تر می‌باشد که از ما پشتیبانی کنند نیز راحت‌تر می‌باشد که درخواست پشتیبانی داشته باشیم.
برای به تصویر کشیدن این موضوع بیایید تصور کنیم که شرکت Santander Cycles بخواهد یک نرم‌افزار اختصاصی برای ویندوزفون انتشار دهد. آن‌ها لازم است که ۲ نفر توسعه دهنده را برای ۶ ماه استخدام کنند که برای آن‌ها باید ۵۰ هزار دلار هزینه کند و باید یکی از آن‌ها را نگه دارند تا از آن پشتیبانی کند. برای آن‌ها ۷۵ هزار دلار هزینه برمی‌دارد تا یک نرم‌افزار را بسازند که متأسفانه بازگشت سرمایه آن مدت یک یا حتی دو سال طول خواهد کشید.
با وجود پروژه Astoria توسعه دهنده موجود اندروییدی آن‌ها می‌تواند برنامه اندروید آن‌ها را در یک بعدازظهر به وسیله عوض کردن بعضی از خط‌های موجود در برنامه آن‌ها پورت کند و به جای اینکه تعداد ۲ میلیون نفر از کاربران ویندوزفونی در انگلستان متحمل هزینه‌ای شوند که این شرکت بابت آن می‌بایست پرداخت می‌کرد حالا به صورت رایگان برای آن‌ها در دسترس خواهد بود.
البته Santander Cycles نگرانی‌ای برای ساخت یک نرم‌افزار یونیورسال ویندوزی ندارد همچنان که وب سایت آن‌ها برای کاربران دسکتاپ به خوبی کار می‌کند و برنامه‌های دسکتاپی هنگامی که تلاش می‌کنید دوچرخه‌ای را آنلاک کنیدلازم نمی‌باشند.
یک فرصت برای توسعه‌دهندگان قدیمی ویندوزفون
در کجا این موارد جامعه توسعه‌دهندگان ویندوزفون را ترک می‌کند؟ برنامه‌های آندرویدی در حال حاضر بر روی ویندوز ۱۰ دسکتاپ اجرا نمی‌شوند و توسعه‌دهندگان ویندوزفون قبلاً مهارت‌ها و تجارب زیادی بر روی پلت فرم‌های مایکروسافت دارند تا برنامه‌های یونیورسال ویندوزی بسازند که جامعه آماری بسیار بزرگ‌تری از کاربران ۷۰ میلیونی ویندوزفون می‌باشند.
در هنگامی که مایکروسافت با باز کردن ویندزفون بر روی برنامه‌های اندرویدی به استقبال آنان آمده است آن‌ها همچنین با باز کردن مسیر کاربران ۱. ۵ میلیارد نفری کامپیوترهای دسکتاپ به سمت توسعه‌دهندگان ویندوزفون چیزهای بیشتری از دیگران دریافت کرده‌اند. اگر آن‌ها بتوانند این پرش کوچک را انجام دهند راضی خواهند بود و از آنجا که برنامه‌ها به صورت یونیورسال خواهند بود همه ما منفعت خواهیم برد.
نتیجه
پروژه Astoria برای شرکت‌ها شرایط را بهتر کرده است تا از کاربران ویندوزفون با برنامه‌های اختصاصی پشتیبانی کنند و و آن بسیار آسان است که بازار تقاضای ۷۰ میلیون کاربر ویندوزفون به شرکت‌ها اطمینان می‌دهد که با ارائه نرم‌افزار‌ها به نتایج مورد نظرشان خواهند رسید. همچنین دسترسی یک میلیارد نفر به برنامه‌های یونیورسال ویندوز جامعه توسعه‌دهندگان وفادار ویندوزفون را مطمین خواهند کرد که نه تنها شکست نخواهند خورد بلکه دسترسی به پایگاه کاربران بسیار بزرگ‌تری خواهند داشت تا بتوانند تجارت خود را گسترش دهند.
با تبریک به مایکروسافت، برای اولین مرتبه ما یک موقعیت برنده-برنده داریم. در ویندوزسنتر همراه ما باشید تا اخبار بیشتر و جدیدتری از دنیای مایکروسافت را برای شما ارایه کنیم.

4 Responses

 1. mahmood.hossieni

  واقعا این کار درسته ببچه ها پورت میشه پس نگران نباشید این به نفع ماس فک کردیدد ماکرو تجربه بلک بری رو از یادش برده ،نه یادش نرفته پس کا رش با بلک بری متفاوته وبه نظرم یه دسته برنامه نوییس ماهر به اجماع رسیدن برای. این کار همه عواقب بعدیشو ماکرو حساب کرده بی خوودی بیگدار ببه اب نمیده

  پاسخ
 2. mehdi_crv

  من که تهش نفهمیدم مث بلک بری همون برنامرو اجرا خواهد کرد یا نه همون قضیه پورت کردن برا ویندوز هس ینی برنامه رو برا ویندوز تغییر میدن تو آستوریا؟

  پاسخ
  • نویدعباسی

   دوست عزیز ان شا الله طی یک پست جوابتون را خواهید گرفت پست در حال آماده شدن است

   پاسخ
 3. cjhabib

  با این کار زحمت برنامه نویس کم شده و سیستم عامل ما پیروز از میدان در اومد.وکل برنامه ها و بازی ها مخصوص ویندوزفون میشن و اسمشون app های عندروید نیست و کسی نمیتونه بگه ویندوزفون برنامه های عنروید رو اجرا میکنه بلکه برنامه های خودشرو اجرا میکنه

  پاسخ

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Developed by Nasour Naghipour