نام‌نویسی
پس از تکمیل اطلاعات زیر، گذرواژه برای شما ارسال می‌شود.

اساسا باید اعتراف کرد، در فهرست بلند بالایی که این روز‌ها از سخت افزارهای پوشیدنی و نرم افزارهای نصب شده بر روی آن‌ها در دست داریم، جای خالی ویندوز ۹۵ روی یک ساعت هوشمند اپل به شدت احساس می‌شد! خوشبختانه هکر و برنامه نویسی به نام «نایک لی» این مهم را نیز عملی کرده که البته دانستن جزئیات فنی آن در نوع خود جالب توجه است. برای بررسی بیشتر با سایت تحلیلی خبری ویندوز سنتر همراه باشید.

به گزارش «تابناک» بسیاری اکنون از طریق شبکه‌های موبایلی و اجتماعی، این خبر جالب توجه را شنیده و از آن آگاه اند، ولی آنچه بسیاری نمی‌دانند، این است که بوت شدن ویندوز ۹۵ بر روی اپل واچ، تقریبا یک ساعت زمان می‌برد و هرچند عملا استفاده از آن با توجه به سخت افزاری که بر روی آن قرار گرفته، ممکن نیست، کامل و بدون هیچ ایرادی عمل می‌کند.

نایک لی همه فرایند کار را در یک ویدئو شرح داده و در نتیجه اگر شما هم اقدام به نصب ویندوز ۹۵ بر روی ساعت هوشمند اپل خود می‌کنید، نیازی نیست زحمت باز کردن منوی استارت را به خود بدهید!  بدون شک، اپل به سادگی اجازه نصب نرم افزار‌ها و سیستم عامل‌های متفرقه روی اپل واچ را نمی‌دهد؛ اما این کار برای لی چمدان سخت نبوده است، زیرا به خوبی با سیستم عامل‌های اپل و طریقه هک آن‌ها آشناست. وی سال گذشته اقدام به نصب نسخه ۷.۵ Mac OS بر روی همین ساعت هوشمند اپل کرده بود؛ اما این بار برای نصب ویندوز ۹۵ وی مجبور به استفاده از یک شبیه ساز شده که به همین دلیل هم زمان بوت آن طولانی است.

لی در تشریح کار خود می گوید: داشتن سخت افزاری نظیر پردازشگر ۵۲۰ مگاهرتز، ۵۱۲ مگابایت رم و ۸ گیگابایت حافظه، قطعا اپل واچ را بیش از آنچه ویندوز ۹۵ نیاز دارد، نشان می‌دهد، ولی در حالی که این ساعت به لحاظ فنی قادر به اجرای سیستم عامل است، محدودیت‌های ذاتی سخت افزاری نظیر صفحه نمایش کوچک مشکل اصلی است.

در ویدئو کاملا مشخص است که لی از یک موتور برای چرخاندن مداوم غلطک ساعت استفاده می‌کند که برای جلوگیری از خاموش شدن صفحه نمایش است. وی همچنین موفق شده که سیستم عامل ویندوز ۹۵ را وادار به شناسایی حرکت‌های انگشت به عنوان حرکت ماوس کند. در نتیجه حرکت و کشیدن انگشت بر روی صفحه نمایش کار حرکت ماوس را برای وی می‌کند.

اما قبل از دیدن ویدئو بهتر است بدانید، همان گونه که اشاره شد، این نخستین شعبده لی در این باره نیست و مجموعه هک‌های وی را می‌توان یک کتاب کرد. این کتاب تا کنون شامل داستان‌هایی نظیر اجرای بازی Doom نسخه اصلی ویندوز روی ساعت اپل، اجرای بازی Half-Life روی ساعت هوشمند LG G Watch، اجرای بازی Counter Strike و نسخه‌ای از سیستم عامل ۶ اپل بر ساعت‌های هوشمند اندرویدی است.

نظر شما کاربران گرامی سایت ویندوز سنتر در مورد این موضوع چیست؟

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Developed by Nasour Naghipour