نام‌نویسی
پس از تکمیل اطلاعات زیر، گذرواژه برای شما ارسال می‌شود.

فیس بوک هر کاری که می کنید را یک جایی ثبت می کند. هر بار عکسی را لایک می کنید و یا پای مطلبی کامنت می گذارید، این غول اجتماعی آن را یک جایی برای خودش یادداشت می کند. می توانید تمام این ها را در گزارش فعالیت هایتان (Activity Log) مشاهده نمایید.

فیس بوک

اما ثبت و ضبط های فیس بوک تنها به این فعالیت های شما منتهی نمی شود. این شبکه اجتماعی، از انفعالی ترین کارهای شما از قبیل جستجوهایی که در نوار جستجوی آن انجام می دهید نیز یادداشت بر می دارد. بله، فیس بوک نیز مانند گوگل از عادات جستجوی شما نمونه برداری می کند!

به عبارت دیگر هر بار که نام همسر سابق تان را در نوار جستجو تایپ می کنید، فیس بود زمان و تاریخ آن را ثبت می نماید. این کار دقیقا به همان دلیلی که گوگل را وادار به ضبط سابقه جستجوی شما می کند، انجام می شود: کمک می کند تا در دفعات بعدی راحت تر به مطالبی که می خواهید دسترسی داشته باشید. پس اگر یک بار “ویندوزسنتر” را جستجو کنید، دفعه بعدی تنها با نوشتن حرف “و” گزینه ویندوزسنتر برای شما نمایان می شود.

تنظیمات پیش فرض فیس بوک به گونه ای صورت گرفته است که تنها شما می توانید فهرست هر آنچه که تا کنون جستجو کرده اید را ملاحظه کنید. اما اگر از آن دست اشخاصی هستید که همیشه حساب کاربری فیس بوک خود را در تلفن همراه، تبلت و کامپیوتر خود باز نگاه می دارند، باید به خاطر داشته باشید اگر شخصی یکی از دستگاه های شما را در اختیار بگیرد، می تواند به تمامی این اطلاعات دسترسی داشته باشد.

خوشبختانه راهی وجود دارد که می توان ضمن دسترسی به فهرست جستجوهای انجام گرفته آن ها را حذف کرده یا تنظیمات جدیدی را برایشان تعریف نمود.

برای شروع بر روی نوار جستجوی فیس بوک کلیک کنید. فهرستی از آخرین جستجوهای شما به همراه گزینه ای برای ویرایش آن ها ظاهر می شود. بر روی کلمه ویرایش (Edit) کلیک کنید.

step 1

وقتی که صفحه تاریخچه جستجوهای شما نمایان شد، می توانید یک جستجوی به خصوص را با کلیک بر روی علامت توقف ممنوع روبروی آن، حذف کنید. همچنین می توانید این تاریخچه را با انتخاب گزینه پاک کردن جستجوها در گوشه بالای سمت راست صفحه به کلی از میان ببرید.

step 2

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Developed by Nasour Naghipour