نام‌نویسی
پس از تکمیل اطلاعات زیر، گذرواژه برای شما ارسال می‌شود.

طی روز های گذشته مطلبی را تحت عنوان از 8.1 تا 10 بشمار، بر ما چه گذشت

برای شروع ابتدا به بررسی این پرسش می پردازیم : چگونه به جمع دارندگان ویندوز 10 موبایل به پیوندیم؟ 

این سوال ، سوالی جامع است که در پَس خود مراحلی را جای داده :

1)چگونه ویندوز اینسایدر شویم؟

برای پیوستن به جمع اینسایدر ها ابتدا باید وارد سایت

ابتدا از ساخت یک اکانت مایکروسافت شروع می کنیم

1)شما باید وارد سایت insider.windows.com شده و بر روی گزینه ی بنفش رنگ Get start کلیک کنید

Screenshot (13)

2)سپس به صفحه ای مانند صفحه ی زیر منتقل می شوید و باید بر روی گزینه ی Sign up now کلیک کنید

Screenshot (15)

3)به صفحه ی زیر منتقل می شوید(ابتدا ممکن است صفحه برای شما خالی به نمایش آید لذا اندکی صبر کنید چرا که متاسفانه اینترنت کشور مانند همیشه دچار پاره ای از مشکلات و تعمیرات دائمی است!) و باید فیلد های خالی(جعبه های خالی که با مشخصات شما پر می شوند) را پر کنید و در نهایت بر روی گزینه ی Create account کلیک نمایید

Screenshot (16)

4)ایمیلی حاوی لینک فعال سازی اکانت برای شما ارسال می شود که با کلیک بر روی آن به صفحه ای همانند صفحه ی ورودی در شماره ی 2 هدایت می شوید با این تفاوت که در فیلد های بالا مشخصات شما درج شده است و با ورود شما اکانت اکتیو شده و به شما پیام خوش آمد گویی گررررمی گفته می شود :) .

Screenshot (18)

5)در نهایت به صفحه ی زیر هدایت می شوید که نمایانگر کنترل پنل شماست(از طریق این کنترل پنل می توانید به موقعیت مکان گوشی خود ، پاک کردن حافظه ی آن وبرخی شخصی سازی ها و اطلاعات دیگر دسترسی داشته باشید) ، تبریک شما اکنون یک ویندوز اینسایدر هستید!

Screenshot (17)

2)چگونه بیلد های موبایل را دریافت کنیم؟

خوشبختانه جای سخت و اندکی پیچیده ی ماجرا را گذرانده اید و فقط باید وارد استور شده و اپ windows insider را دانلود نمایید و مراحل زیر را دنبال کنید:

1)وارد اپ شوید! :)

2)پس از وارد شدن با صفحه ای مانند صفحه ی زیر رو به رو می شوید و باید برروی گزینه ی Get Preview builds تپ(ضربه بزنید) کنید.

wp_ss_20151119_0001

3)پس از اندکی به صفحه ای مانند صفحه ی زیر هدایت می شوید که شامل دو گزینه ی Insider slow و Insider Fast  می باشد ، حال وقت بازی حقیقت یا شجاعت است! یا شما باید ریسک وجود باگ های بیشتر را بپذیرید(البته در بیلد جدید که احتمال عرضه ی آن تا ساعاتی دیگر وجود دارد باگ ها تا حد امکان از بین رفته اند اما چون پروژه ی ویندوز اینسایدر همچنان ادامه خواهد داشت لذا این آموزش آینده را نیز در بر خواهد گرفت) و یا اینکه با این حقیقت که انتخاب گزینه ی Insder slow عقلانی تر است ( در مورد این بیلد صدق نمی کند! سریعا بر روی گزینه ی Insider Fast کلیک کنید :) ) آن را انتخاب نموده و به جلو پیش بروید ؛ اما تفاوت این دو گزینه در کجاست؟

wp_ss_20151119_0002

Insider Slow : در زمان عرضه ی پروژه ی ویندوز اینسایدر این دو گزینه به وجود آمدند گزینه ی اول (Insider Slow ) باگ های کمتری را شامل می شود اما بیلد عموما در فاصله ی 7 الی 10 روز پس از عرضه برای گروه دیگر برای اینسایدر های این گروه عرضه می شود که هم دارای مزایا و هم دارای معایبی است بزرگترین مزایا در این است که گوشی شما از بین نمی رود!(بیلد های وجود داشت که باعث می شد گوشی من مانند کوره ای گرم شود که در نهایت برای جلوگیر از نابودی آن مجبور به خاموش کردن گوشی شدم) و معایب هم که در متن واضح است! باید صبر کنید(احتمالا اکثر شما مانند من نمی توانید چرا که اگر می توانستید اکنون در حال مطالعه ی این مطلب آن هم با این دقت نبودید :) )

Insider Fast: دقیقا مطلب فوق را برعکس کنید! همین.

پی نوشت: شاید شما در فهم دو گزینه دچار مشکل شده باشید چرا که توضیحات اندکی پیچیده اند لذا بطور واضح تر می توان بیان نمود: گروه اول برای افراد صبوری است که تحمل و صبر کافی را تا زمان عرضه ی بیلد پایدار تر دارند که احتمالا شما جزو دسته ی مذکور نیستید!

دسته ی دوم برای افراد عجول مانند من است که تحمل صبر را نداشته و هر ریسکی را به جان می خرند! و می خواهند جزو اولین دریافت کنندگان باشند.

4)بعد از انتخاب بسیار حساس و مهم فوق با تصویر زیر رو به رو می شوید که به شما اطلاع می دهد اگر گوشی یا تبلت و یا بطور کلی دیوایس ویندوزی شما دچار مشکل شد شرکت هیچ گونه مسئولیتی را نمی پذیرد! و در صورت بروز مشکل باید خودتان به فکر خودتان باشید.

wp_ss_20151119_0003

5)در نهایت با تصویر زیر مواجه می شوید که از شما می خواهد به بخش آپدیت گوشی خود رفته و آپدیت جدید را دانلود کنید.

wp_ss_20151119_0004

گاهی اوقات امکان داد مجبور به انجام چند باره ی چک برای آپدیت باشید ولی در نهایت ویندوز از آن شماست! البته لازم به ذکر است اگر زودتر از عرضه ی بیلد آخر این مراحل را انجام دهید احتمالا بیلد قبل را دریافت خواهید نمود و در نهایت یا مجبور به دانلود و نصب آن و در نهایت انجام دوباره ی مراحل فوق می شوید و یا مجبور به هارد ریست هستید!

پی نوشت: راه حل های زیادی برای دریافت این بیلد وجود دارد اما درستی مطلبی که قصد بیان آن را دارم حداقل برای من ثابت شده! در زمان دریافت بیلد سعی کنید صفحه ی گوشی خود را روشن گذاشته و اجازه دهید گوشی در آن صفحه باقی بماند تا آپدیت دریافت شود سپس شارژ گوشی خود را به 70 درصد رسانده و یا آن را به شارژ متصل کنید ( نکته در صورت اتصال به شارژر تحت هیچ شرایطی آن را جدا نکنید و بالعکس) سپس شروع به نصب کنید و اجازه دهید گوشی کار خود را انجام دهد حتی اگر 3 الی 4 ساعت زمان ببرد ، پیشنهاد من نصب بیلد در شب هنگام است تا با دیدن صحنه تکمیل آپدیت در بامداد گرمی خاصی به سرمای اطرافتان دهد.

تمام! به همین راحتی حال شما توانستید ویندوز 10 موبایل را دریافت کنید

نظرات و مشکلاتتان را با ما در میان گذارید تا شاید به توانیم اندر توانمان شما را یاری دهیم.

34 Responses

 1. مجید

  واسه بیلد اصلی که این کارا لازم نیست! درسته؟ بیلد اصلی برای همه میاد دیگه؟ آپدیت های بعد بیلد نهایی چی؟ اونها هم واسه همه س دیگه؟ آخه یه جور مطلب رو نوشتید آدمو به شک میندازه که وینفون ۱۰ فقط برای اینسایدرهاست!!! :-|

  پاسخ
  • نوید عباسی

   بله مجید جان لازم نیست دقیقا مثل اپدیت های ویندوزفون ۸.۱

   پاسخ
   • مجید

    خیلی ممنون از پاسخگوییتون! به شک افتاده بودم…
    راستی گوشیِ من لومیا ۵۳۵ هست و ورژن سیستم عامل هم لومیا دنیم ۸.۱ هست! مستقیم میتونم به ۱۰ آپدیت کنم بعد انتظار نسخه نهایی؟

   • نوید

    اره اگه از الان گرفتیش میتونی نهایی رو هم بگیری نگران نباش

  • soroush77

   ببخشید این ویندوز 10 اصلی کی میاد؟
   من میخوام گوشی 640xl بگیرم، شنیدم پلتفرمی روی ویندوز 10 وجود دارد که نرم افزار های هخس و ios روی اون قابل نصبه! این حرف چقدر صحت داره؟
   به نظرتون بهتره برای خرید گوشی تا عرضه ویندوز 10 صبر کنم (هم از نظر افت قیمت و هم اینکه از اول با 10 کار کنم؟)
   پیشاپیش ممنون از پاسخگوییتون

   پاسخ
 2. رضا

  سلام
  ریست فکتوری با دکمه های سخت افزاری چطوریه؟؟
  میشه یاد بدید
  ممنون

  پاسخ
  • نوید عباسی

   سلام ابتدا گوشی خو را خاموش کنید
   سپس دکمه ی پاور را زده تا گوشی ویبره بزند و به سرعت دکمه ی ولوم پایین را نگه دارید تا علامته تعجب برای شما به نمایش در آید سپس به ترتیب دکمه های ولوم بالا ، ولوم پایین ، پاور و ولوم پایین را فشار دهید
   بطور کوتاه شده:
   ولوم پایین(کم کردن صدا)=پایین
   ولوم بالا (زیاد کردن صدا)=بالا

   بعد از ویبره روشن شدن
   پایین(نگهدارید تا علامت تعجب ظاهر شود ، سپس به سرعت ، بالا پایین پاور پایین)
   رضا جان اگر در فهم موضوع مشکل داشتید با یه سرچ ساده در اینترنت متوجه می شوید

   پاسخ
 3. ahadc457

  بچه ها من رو ۸.۱ بودم الان ویندوزاینسایدر نصب کردم که ۱۰۵۸۶رو بگیرم به جاش ی اپدیت واسه ۸.۱ اورد کسی میدونه چیه این؟

  پاسخ
  • نوید عباسی

   این آپدیت همان آپدیت دوم ویندوزفون ۸.۱ است که کسانی که در ویندوز اینسایدر عضو شده اند ابتدا باید این آپدیت را دریافت و سپس آخرین بیلد ویندوز ۱۰ موبایل را دریافت کنید

   پاسخ
 4. غضنفری

  سلام
  من این مراحل رو رفته بودم ومتاسفانه وقتی بر روی get preview bulds میزنم خطا میده و نمیتونم اسلو و یا فست رو انتخاب کنم
  خطایی هم که میده مربوط به ت اریخ و ساعت و رجیون هست که همش درسته و مشکلی نداره
  البته در قسمت about برنامه اینسایدر که میرم privew builds رو زده notSet
  گوشی رو هارد ریست کردم و دوباره کلی آپدیتش کردم و اینسایدر رو نصب کردم نشد
  از منوهای برنامه اینسایدر هم لیو دادم و دوباره اینسایدر شدم باز هم نشد
  موندم چی کار کنم

  پاسخ
 5. lumia730

  ممنون میشم اگه جواب بدین به این سوالات. یقینا تعداد زیادی هستن ک میخان ویندوز10 رو یا با همین بیلد آخر586 و یا با آپدیت رسمی عمومی بگیرن.
  ورزن من الان8.1 هستتش دوس داشتم الان همین بیلد آخر10586 رو بگیرم از طریق اینسایدر حلقه فست.
  1.حجمش چقدر میشه؟2.همه برنامه های نصبی حذف میشه؟چون گفته میشه هارد ریسیت باید انجام داد بعد از آپدیت. 3.هارد ریسیت چطور انجام میشه؟با reset your phone فرق داره؟ پس فشار دادن همزمان کلیدپاور و ولوم پایین چیه؟ 4.درصورتیکه اولین آپدیت بعدی همون آپدیت رسمی باشه ک برا عموم کاربرا میاد، اونوقت قضیه آپدیت کردن و حجم و پاک شدن برنامه های نصبی و خارج شدن از حالت اینسایدر چطور میشه؟
  متاسفانه دیده میشه بجای پاسخ به سوالات بیشتر جروبحث و حرفای به درد نخور رد و بدل میشه بین کاربرا. پس خواهش میکنم یک بخش یا پست کاملتر قرار بدین ک جامع باشه و بتونیم طبق آموزش پیش بریم. ممنونم

  پاسخ
  • نوید عباسی

   ۱)متاسفانه دقیقا اطلاع ندارم اما میدوم تقریبا کمتر از یک گیگ است
   ۲)خیر در حالت نرمال هیچ یک حذف نمی شوند مگر اینکه شما هارد ریست و یا ریست فکتوری کنید(فرقی ندارند فقط روش انجامشان متفاوت است) همچنین الزامی وجود ندارد و شما نیز می توانید همانند من این کار را انجام ندهید تقریبا از ۴ بیلد پیش تا به الان من هارد ریست انجام ندادم جز بیلد پیش بخاطر پاره ای از مشکلات

   لومیا ۷۳۰ جان ببینید در کل در ویندوزفون چندیدن حالت وجود دارد:
   ۱)اگر دکمه ی پاور را حدود ۱۰ ثانیه نگهدارید گوشی خود به خود ریست می شود و لازم نیست حتما یک بار نگهدار بعد صفحه را به پایین بکشید و دوباره روشن کنید(لازم به ذکر است با این کار دیگر ساعت گوشی شما بهم نخواهد ریخت)
   ۲)نگه داشت هم زمان ولوم پایین و پاور:
   با انجام این کار بعد از ۱۰ ثانیه گوشی شما به خودی خود ریست شده و زمان و ساعت آن اگر بر روس تایین اتوماتیک نباشند بهم خواهد خورد(اگر شما عضو پروژه اینسایدر باشید لازم است بدانید که بعد از دریافت هر بیلد باگ های موجود است که برخی از آن ها با انجام اینکار از بین می روند و برخی باگ ها فقط با انجام هارد ریست از بین خواهند رفت برای همین توصیه می کنیم تا زمانی که باگ آزار دهنده ای را مشاهده نکردید این کار را انجام ندهید)

   در آخر لازم است بیان کنم این پست فقط جنبه ی آموزش پیوستن را درد و بیان جمله ی نظرات و مشکلاتتان را با ما در میان بگذارید برای این است که بیان تمام مشکلات در متن خود مشکلاتی دارد و دادن پاسخ مستقیم به کاربران بهتر و کاربردی تر است.
   موفق باش

   پاسخ
 6. pooria

  سلام
  ی سوال داشتم
  من قبلا میرفتم توی قسمت ستینگ و استوریج و وقتی داشتم یه بیلدو دریافت میکردم میدیدم که عایا داره حافظه داخلیم پر میشه یا نه عاخه دیدین که وقتی بیلدو میگیری روی یه درصد قفل میکنه درصورتی که داره دانلود میشه و دقیق نشون نمیده چند درصدشو گرفته ، الان میرم توی استوریج حافظه داخلیمو نشون نمیده ، از کجا باید ببینمش….؟؟؟؟

  پاسخ
  • نوید عباسی

   پوریا جان اگر امکانش هست توصیحاتتون رو کامل تر کنید مثلا شما ویندوزفون ۸.۱ را دارید یا ویندوز ۱۰ موبایل اگر ویندوز ۱۰ موبایل را دارید در کدام بیلد قرار دارید

   در بیلد ۱۰۵۸۱ همچین مشکلی وجود دارد پس اگر در آن بیلد قرار دارید به بیلد آخر (۱۰۵۸۶) آپدیت کنید

   پاسخ
   • pooria

    مرسی که جوابمو دادی
    بله من ویندوز ده دارم و نوشتم که وقتی میخوام بیلده آخریو بگیرم متاسفانه حافظه داخلیمو نشون نمیده
    ولی توی بیلدای قبلی اینطوری نبود
    پس معلومه من وین ده دارم و الانم آخرین بیلدی که قبله این بیلد اومده رو دریافت کردم ، ولی اینیکی روی بیست درصد قفله
    شاید مربوط به همینه که میگی و این اشکال ۱۰۵۸۱ هستش و منم تا دیشب که بیلده جدید بیاد متوجه نشده بودم چون کاری به حافظه داخلیم نداشتم که برم سراغش
    مرسی از راهنماییت
    TNX

  • نیلوفر فرجی

   متاسفانه htc X8 بیلد دریافت نمیکنه. و اگر آپدیتی مشاهده کردید مربوط به خود گوشیه و ربطی به ویندوز 10 نداره. در این باره با جیسون توییت زده بودم.

   پاسخ
 7. arax

  سلام
  دوستای گل من لومیا 720 دارم به نظرتون آپ کنم یا نه ؟؟؟؟؟؟
  جواب بدید سر جدتون !!! :-D

  پاسخ
 8. اسحاق

  سلام. دوستان اگر من این آپدیت پیشنمایش رو بگیرم و بعدا که نسخه اصلی اومد باید به ۸.۱ برگردم و بعد دوباره اپدیت کنم ؟ فقط همین مسئله هست که داره جلوی آپدیت کردنم رو میگیره … گوشیم هم ۵۳۵

  پاسخ
  • نیلوفر فرجی

   بله . همه باید به 8.1 دانگرید کنند حتی اینسایدرها.

   نسخه اصلی قراره بر اساس مدل گوشی ها آپدیت بشه

   پاسخ
 9. اسحاق

  دوستان دارم آپدیت میکنم خواهشا جواب بدید . یک و نیم گیگ حجم اینترنت دارم جواب گو هست ؟
  و اینکه توی حافظه گوشی یک و هشتاد گیگ حافظه خالی دارم سه و خورده ای سیستم خورده بقیه هم برنامه ها . خوبه یا برنامه ها رو پاک کنم . ضمنا کارت حافظه هم خالیه . چند تا توصیه کنید لطفا

  پاسخ
 10. rza

  من یبار فست رو دان کردم به غلط کردن افتادم اگه بخوام بگیرم از اسلو میگیرم فقط یه سوال
  الان این rtm رو نصب کنم نسخه ی رسمی روی همین قابل نصب هست تا دانگرد بتید بشه اول ؟!

  پاسخ
 11. rza

  اوکی نمیشه انگار. بنظرتون کی نسخه ی رسمی برای ۶۴۰ایکس ال میاد

  پاسخ
 12. Makan.H.G

  :-| با نگارشش حال نکردم!
  ادم حتی یه نفری رو ک نمیشناسه رو هم نمیتونه قضاوت کنه چه برسه یه جامعه با کلی خواننده ک از هر طیفی ممکنه باشن!

  پاسخ
 13. hesam

  سلام،ممنون از مطالب مفیدتون،گوشی من لومیا ۶۴۰xlاست،نسخه اصلی ویندوز ۱۰به صورت خودکار برای گوشی میاد یا باید این مراحل ویندوز اینسایدر رو طی کنیم،

  پاسخ
  • rigi786

   سلام … بله حسن جان بیلد اصلی ویندوزفون ۱۰ به صورت خودکار واسه همه اونایی که ۸.۱ رو دارن میاد …

   پاسخ
 14. rigi786

  سلام دوستان…

  نسخه نهایی ویندوزفون ۱۰ واسه همه اونایی که ۸.۱ رو دارن میاد پس نگران نباشید ، فقط ممکنه تاریخ انتشارش برای هر رام و گوشی متفاوت باشه.

  دوستانی که اینسایدر هستن و هم اکنون دارن با یکی از بیلدهای ویندوزفون ۱۰ کار میکنن(فرق نداره که کدوم بیلد باشه ) برای نصب نسخه نهایی ویندوزفون ۱۰ باید ۸.۱ دانگرید کنن سپس نسخه دوم ۸.۱ رو باید دانلود و نصب کنن و پس از اون میتونن نسخه نهایی ویندوزفون ۱۰ رو نصب کنن.

  حجم این بیلد های ویندوزفون ۱۰ معمولا کمتر از ۷۰۰ مگ هست

  واسه این بیلد اخر یعنی ۱۰۵۸۶ اگه حافظه گوشی تقریباً پر هست بهتره برنامه هایی که نصب کردید رو پاک کنید چون باتوجه به باگی که این بیلد داره بعد از نصب این بیلد باید گوشی رو ریست فکتوری کنید و در این حالت نیز همه اطلاعات شما پاک میشه

  اگر اینسایدر نیستید پس هنوز صبر کنید
  ولی اگر اینسایدر هستید پس این بیلد رو نصب کنید ….

  پاسخ
  • hamidreza

   چرا باید ریست فکتوری کرد?
   چه باگی داره?
   الان من دارم کار میکنم هیچ مشکلیم ندارم ,دقیقا باگش چیه?

   پاسخ
 15. rigi786

  طبق اطلاعات دوستان حجم این بیلد حدود ۷۱۲ مگابایت هست دوستان…..

  پاسخ
 16. اسحاق

  ای جاااان دوستان من بالاخره با کلی شک و ریسک و اینها به ده آپ کردم . وااای عالیه دوستش دارم خیلی خوبه دمش گرم. تا الان که سه ساعته باهاش کار کردم عالی بوده مشکلی تا الان نداشتم

  پاسخ
 17. soroush77

  ببخشید این ویندوز 10 اصلی کی میاد؟
  من میخوام گوشی 640xl بگیرم، شنیدم پلتفرمی روی ویندوز 10 وجود دارد که نرم افزار های هخس و ios روی اون قابل نصبه! این حرف چقدر صحت داره؟
  به نظرتون بهتره برای خرید گوشی تا عرضه ویندوز 10 صبر کنم (هم از نظر افت قیمت و هم اینکه از اول با 10 کار کنم؟)
  پیشاپیش ممنون از پاسخگوییتون

  پاسخ

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Developed by Nasour Naghipour