نام‌نویسی
پس از تکمیل اطلاعات زیر، گذرواژه برای شما ارسال می‌شود.

بسیاری از خوانندگان از به ارتقا خودکار ویندوزشان به ویندوز 10 شاکی اند. اخیرا، مطالب زیادی در خصوص این مشکل به گوشم خورده است. حتی یکی از خوانندگان اعلام کرده بود که از خاموش و روشن کردن سیستمش می ترسد، چرا که فکر می کند پس از روشن شدن دوباره سیستم، فرآیند نصب ویندوز جدید بر روی کامپیوترش اعمال می شود.

حتی خود من هم قربانی این ماجرا بوده ام. ویندوز به من اعلام کرد که در جهت نصب آپدیت جدیدی، باید کامپیوترم را ری استارت کنم. اما پس از راه اندازی دوباره سیستم، خبری از به روز رسانی نبود و ویندوز همچنان اعلام می کرد که کامپیوترم نیاز دارد خاموش شود. بعد از یک سری کارآگاه بازی، متوجه شدم که به روز رسانی با موفقیت انجام نگرفته است. اصلا من اجازه به روزرسانی را برای این سیستم صادر نکرده بودم!

اگر آیکون “ویندوز 10 را نصب کنید” برایتان بی اندازه آزار دهنده شده است، می توانید آن را با استفاده از نرم افزار کوچک GWX Control Panel ساخت شرکت Ultimate Outsider از صحنه روزگار محو کنید.

پس از نصب آن باید به یک سری اطلاعات موجود در قسمت بالای نرم افزار توجه کنید. به عنوان مثال من متوجه شدم که هر دو گزینه “ویندوز 10 را نصب کنید” و “ارتقا” در سیستم من فعال است. در حالی که من آن ها را غیر فعال کرده بودم.

دو کلید موجود در پایین پنجره این نرم افزار را بفشارید. کلید “غیر فعال کردن پیام نصب ویندوز 10” و “غیر فعال کردن ارتقا سیستم”.

1116-gwx-100624795-large

تمام شد! مگر اینکه در میانه فرآیند ارتقا این کار را انجام دهید. در این صورت به مشکل بزرگی که من دچارش شدم مبتلا خواهید شد. اگر ویندوز در جهت ارتقا به ویندوز 10 تلاش و هر بار ناکام می ماند، پس از اجرا کردن نرم افزار GWX به بخش حل مشکلات به روز رسانی ویندوز (Windows Update Troubleshooter) بروید.

پس از باز کردن پنجره مربوطه، متوجه خواهید شد که انتخاب ها کاملا ساده و مشخص اند. در خصوص من، مساله دلسرد کننده وجود پیام خطایی بود که اصلاح نمی شد.

1116-troubleshooter-2-100624794-large

اما پس از ری بوت کردن سیستم، دیگر خبری از پیام ویندوز در خصوص خاموش/روشن کردن کامپیوتر به دلیل به روز رسانی نبود و ظاهرا مشکل من حل شده بود!

آیا شما همراهان ویندوزسنتر نیز با چنین مشکلی مواجه شده اید؟

One Response

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Developed by Nasour Naghipour