مایکروسافت ساعاتی پیش همه ی ویژگی های بزرگ و بهبود های آپدیت جدید ویندوز ۱۰ موبایل را منتشر کرد. ویندوز ۱۰ موبایل Build 10051 شامل بهبود های فراوانی است که در زیر مهمترین تغییرات آورده شده است :
 • پروژه ی اسپارتان: یک نسخه ی زود هنگام از اسپارتان در این آپدیت در دسترس قرار گرفته است. این مرورگر از موتور پردازشگر جدیدی استفاده می کند که باعث افزایش کارایی مرورگر در موبایل می شود، این مرورگر شامل دو  ویژگی Reading View و Reading List نیز می باشد. فعلا مرورگر اسپارتان مرورگر مرسوم نیست و دوش به دوش با مرورگر IE11 کار می کند. شما در این مرورگر می توانید لیست همه ی برنامه ها را پیدا کنید و به صفحه ی استارت پین کنید.

Capture

 • برنامه ی جدید ایمیل و تقویم: دو برنامه ی Outlook Mail و Outlook Calendar در قالب برنامه های یونیورسال ویندوز ۱۰، ساختار جدیدی پیدا کردند. کد های برنامه نویسی جدید همراه با جابجایی سریع از ایمیل به تقویم بدون برگشت به صفحه ی استارت از ویژگی های این دو برنامه است. Outlook Mail شامل ویژگی Swipe است که این اجازه را به شما می دهد تا با کشیدن انگشت به راست و یا چپ، پیام ها را پاک و یا جابجا و یا پیام ها را خوانده شده و یا نشده علامت گذاری کنید! همچنین می توانید فرمت متن ایمیل را تغییر دهید، عکسی اضافه کنید و یا جدولی در آن قرار دهید. برنامه های Outlook Mail و Outlook Calendar به Office 365Outlook.com  ،Gmail ،Google Calendar ،Yahoo! ،IMAP ،POP و یا هر اکانت معتبری متصل می شوند.

Capture

Capture

 • برنامه ی جدید Phone و پیام رسان: شما برنامه ایی در ساختاری جدید خواهید دید. با آنها کار کنید و به ما بگویید که چه فکری می کنید. برنامه ی پیام رسان طراحی بصری جدید به خود دیده است. شما به آسانی می توانید تنها با یک کلیک و به راحتی از مکالمات به تماس منتقل شوید(تذکر: اگر شما از نسخه ی ۹۹۴۱ استفاده می کنید برای استفاده از MMS می بایست ابتدا با Windows Phone Recovery Tool به ویندوزفون ۸٫۱ برگردید و سپس به نسخه ی جدید آپدیت کنید.)

Capture

Capture

 

 • برنامه ی جدید مخاطبان: برنامه ی یونیورسال People از طراحی بصری جدیدی برخوردار است و لیست جامعی از تمام مخاطبین را چه در جی میل و چه در فیسبوک را شامل می شود.
 • برنامه ی جدید نقشه: اولین پیش نمایش از برنامه ی یونیورسال Maps هم اکنون در دسترس است. برنامه به شما تمام ابزار و ویژگی هایی که برای جستجو و جهت یابی نیاز دارید را می دهد!

Capture

 • مولتی تسکینگ جدید: مولتی تسکینگ جدید را با نگه داشتن دست بر روی رو دکمه بازگشت گوشی، تجربه کنید. ما در حالت landscape (حالت افقی گوشی) مولتی تسکینگ را اضافه کرده ایم. در گوشی های بزرگ مانند لومیا ۱۵۲۰، ما یک شبکه معرفی کردیم تا جابجایی بین برنامه ها کارآمد تر شود. و همچنین ما تعداد برنامه های اخیر استفاده شده را به ۱۵ گسترش دادیم.

برخی از چیزهایی که ما آن را بهبود داده ایم:

 • ما چیدمان صفحه کلید(کیبرد) را براساس بازخوردها به روز کرده ایم. چیدمان صفحه کلید در حال حاضر دوره ای می باشد. کلید های مربوط به کاما و شکلک ها در صفحه اول کیبرد قرار دارد. سوئیچ کردن زبان نوشتاری با فشار و نگه داشتن دکمه ۱۲۳ امکان پذیر می باشد. همچنین گزینه ای برای جایگزین کردن کلید تغییر زبان با کلید شکلک ها وجود دارد.
 • حال ما به طور قطعی وضوح آیکون کرتانا را در مقایسه با اندازه کاشی ثابت کرده ایم
 • در حال حاضر مشکل افزودن عکس به email ،OneNote  و فیسبوک توسط برنامه Photos app برطرف گردید.
 • مشکل عدم بروزرسانی Microsoft Band بعد از ارتقا به ویندوز ۱۰ برطرف شده است.
 • کاشی نرم افزار Photos حالا می تواند رنگ خود را مطابق با تم گوشی تغییر دهد بدون آنکه برنامه را اجرا کنیم. و همچنین مجموعه ی انتخابی از عکس های شما در وان درایو نیز اکنون قادر به نمایش زنده در کاشی این نرم افزار می باشد.

به محض اینکه مراحل دانلود و آپدیت ویندوز ۱۰ تمام شود، اسکرین شات هایی از گالری، ویدیویی از نحوه عملکرد را در سایت قرار خواهیم داد و به جزئیات مربوط به برخی از ویژگی های جدید اضافه شده در آپدیت امروز خواهیم پرداخت.