نام‌نویسی
پس از تکمیل اطلاعات زیر، گذرواژه برای شما ارسال می‌شود.

همانطور که می دانید انجمن ویندوزسنتر یا همان وینفون سنتر سابق یکی از انجمن های قدرتمند طی سالیان سال بوده است. هیچ شکی در عظمت، تاریخ ساز بودن و اجتماعی بودن آن نبود است. بهترین مطالب ویندوز فونی در آن ثبت می شد، بهترین کارشناسان در آن حضور داشتند و همچنین به بازارچه بزرگ ابزار مبتنی بر سیستم عامل ویندوز فون تبدیل شده بود. باز هم تکرار می کنم هیچ شکی به این موضوع نیست و به شخصه بخشی از زندگی حرفه ایم را بدان مدیونم.

عده ای بر این باورند که اینجانب ابراهیم محاجری مدیرکل تیم حرفه ای ویندوزسنتر تیشه به ریشه این اسطوره ی تاریخی زدم  53000 کاربر را از محیط اینچنینی در فضای نت محروم کرده ام.

باورتان برای ما محترم است. اما گاهی اوقات بهتر به جای حرف زدن تعقل کنیم و به این بیاندیشیم که چطور صاحب خانه، خانه را از بیخ ویران می کند؟ بسیار پیش آمده است که توضیحاتی را در این مورد به زبانی ساده فهم تر از معلمان دوره ی ابتدایی به کاربران عزیزتر از جان داده ام ولی به جهت متمرکز نبودن کاربران در نقطه توضیحم بسیاری از کاربران یا نخواستند و یا نا خواسته از قافله عقب ماندند.

این را بدانید بیشترین سختی و بیشترین فشار بر روح و جانم از زمانی آغار شد که بنده را به نام مدیر کل خواندند. جدای از فشاری که شما عزیزان به وسیله انتقاداتتان بر محاجری حقیر وارد کردید، مهمترین فکر و ذکرم ساخت و تولید محتوای کاربردی بود آن نیز گاهی به شدت سرکوب می شد.

این مطلب می تواند آخرین پناهگاه من باشد تا بتوانم از درون آن برای شما عزیزان دلایلی را ذکر کنم که شاید با منطقتان سازگار باشد. پس سخن از مقدمه کوتاه می کنم و به داغ دل شما عزیزان می پردازم.

اما چه شد که به قول شریفتان اسطوره ی تکرار نشدنی ما (انجمن بزرگ ویندوزسنتر) در یک شب به باد رفت؟

ابتدای آن روزها

ابتدا توجه فرمایید زمانی انجمن ویندوزسنتر به بنده واگذار شد که به شدت در دوره ی افول و زمین گیری اش سیر می کرد. دیگر کارشناسان زحمتکش در آن فعالیت نمی کرد و کاربرانش دچار سرخوردگی عمق شده بودند و ناچار و یا از روی خواستشان به سایتهای ویندوزی که دیگر از آن حالت ابتدایشان پوست انداخته بودند و به سایتهایی با رتبه های بالا تبدیل شده بودند پناه بردند.

از ابتدای کار شیوه ی صلح و دوستی پیشه کردیم تا پس از مدتی برخی از مدیران شروع به تهدید جو سازی علیه بنده کردند(در این مورد ترجیح به سکوت می دهم). البته این را هم بدانید که آن مدیران در حال حاضر در سایتهای همسایه با نام های مختلفی مشغول به کارند.

در همان زمان به بیشتر کارشناسان فعال که دیگر بازنشسته شده بودند ایمیل و پیام خصوصی زدم که بیاید خانه ی تان را سامان دهید اما باور کنید دریغ از کوچکترین پاسخ!

وضعیت مالی انجمن

بعد از آن بنده به فکر ساخت اپلیکیشن انجمن گرفتم که بعد از رجوع به خزانه ی سایت با مبلغی کمتر از ده هزار تومان مواجه شدم! که تصمیم گرفتم خرج آن را بودجه ساری تک که سالی را با دل و جان برای آن گذاشتم پرداخت کنم.(البته از سنگ اندازی هایی که طی آن اتفاق افتاد بگذریم) حتی برای ساخت آن از نام ترین برنامه نویس ویندوز فون کمک خواستم که حتی جواب سلام بنده را هم نداد. اما ایشان نمی دانستند بدون ویندوزسنتر اپلیکیشنش را باید برای دلش می ساخت!

توجه بفرمایید که حتی هزار تومان از تمام درآمد انجمن به جیب بنده نرفت اما از زمانی که بنده حساب زرین پال به نام خود کردم تا عید امسال به طور دقیق 16 هزار تومان بودجه از سمت شما عزیزان برای هدایت انجمن جمع آوری شد! حمایت آنقدر کم بود تا مجبور به جمع آوری حمایت مالی شدیم.

اما زمانی که انجمن را تحویل گرفتم هزینه سرور انجمن بیش از 450 هزار تومان بود که تقریبا همه را از جیب خود پرداخت می کردم! بدون هیچ کمکی از کاربران عزیز تر از جان!

سایت + انجمن

بعد از اضافه شدن سایت حجم مجموع این دو بیشتر شد. ما نیز تصمیم به پاکسازی هرچه بیشتر دیتابیس انجمن گرفتیم اما روز به روز اعتراضات بیشتر می شد. آنها حتی احترام به مدیریت سیستم را نمی دانستند، اما برایم مهم نبود؛ مهم عشقم بود، ویندوزسنتر عزیزتر از جانم. همینطور جلو رفتیم.

یاد می آید یک روز برای تبلیغ سایت در انجمن پاپ آپ گذاشتم. عده ای شروع کردند به تاپیک زدن: چرا این چنینید چرا آن چنانید!

اما بدترین چیز این بود که نظرسنجی می گذاشتیم و فقط 100 نفر از انجمن اسطوره ی مان فعال بودند.

بعد از ساری تک دیگر مدیرها مثل سابق عشق امتیاز و مدیریت نبودند. باور بفرمایید برخی از نویسندگان طلب چنان مقادیری از بنده می کردند که آن سوی نا پیدا! برای هر مطلب 30 هزار تومان! و گرنه نخواهیم نوشت. اینها همان مدیران عاشق انجمن بودند که برای ساری تک دندان تیز کرده بودند.

اما اگر خاطرتان باشد اوایل ساخت سایت فقط مدیران در آن فعالیت می کردند.(بجز دو الی سه نویسنده دیگر که الحق که چیزی جز عشق درونشان نبود).

انجمن کم تحرک شده بود، مطالبش قدیمی و تاپیک های سوال روز به روز بی پاسخ تر و هزینه ها نیز سرسام آور تر از روز قبل! تصور کنید مجبور به ساخت لیست تعرفه برای نوشته هر پست در سایت شدیدم و به نویسنده ها حقوق می دادیم. هزینه سنگین سرور و خزانه خالی که دیگر تار عنکبوت بسته بود دیگر چرا راهی می ماند؟ بستن انجمن؟ بستن سیستم اطلاع رسانی ویندوزسنتر؟

کمتر کسی جای من می نشست و زنده ماندن به هر قیمت را انتخاب می کرد. پس توجه کنید! نویسنده ها ریزش کرده بودند، کارشناسان خبره فعالیت نمی کردند، کمک بسیار کم شده بود تا جایی که این سیستم را به کل جمع کردیم.

شبانه روز بیدار ماندیم تا حفره های خالی را پر کنیم اما خب رقبا نیز بیکار نبودند. سیستم ویبلتین بسیار پر هزینه از لحاظ مصرف منابع بود به عبارتی عوام فهم هزینه اجاره سرور را بالا می برد.

انجمن IPB

بالاخره در تیم ویندوزسنتر تصمیم گرفتیم تا کاربران را مجبور به حمایت مالی کنیم. انجمن را به سیستم IPB انتقال دادیم به ناچار تمامی امتیازات کاربران حذف می شد چون چنین چیزی در سیستم جدید وجود نداشت. حدود 150 هزار تومان هزینه ماهیانه کم شد و تصمیم بر آن شد تا این هزینه صرف نویسنده ها و مدیران شود تا با انگیزه ی بیشتری کار کنند.

اما دستاورد انجمن IPB برای ما چه بود؟! هیچ چیز جز نکوهش و توهین به شخص بنده و تیم بنده! آیا گناه ما این بوده که سیستمی زمین خورده را از مرگ نجات داده ایم؟ چرا کاربران ویندوز فون همیشه طلبکارند؟ چه از ما، چه از مایکروسافت، چه از نادلا و چه از آئول؟ شکی نیست که انتخاب های دیگر وجود دارد و همیشه داشته است. اندروید و IOS! آیا واقعا بخاطر نادلا ویندوز فون خریده ایم؟ انصاف واژه خوبی است که گویی دیگر معنی ندارد. در انجمن جدید پیام خصوصی را محدود کردیم تا کاربران مجبور به کمک مالی شوند اما کمک که نکردند هیچ ما را هم با توهین هایشان یاری کردند! که قالب سنگین است که البته با اینترنت 2G بنده چنین چیز مشاهده نشد و مهتر اینکه قالب پیچیده است! زمان آن رسیده که از فکر خود استفاده کنید؛ قرار نیست تمام دنیا جاده صاف باشد.

انتقاد زمانی سازنده است که تبدیل به توهین نشود. اما شد! یادتان باشد ما برای آن دسته ای با عشق وقت می گذاریم که ما را عاشقانه دوست دارند.

انجمن پرسش و پاسخ IPS

انجمن پرسش و پاسخ راه اندازی شد و صد البته بدون محدودیت که عده ای که حتی کاربر طلایی انجمن هم نبودند شروع به اعتراض کردند زحمت چهار ساله ما کجاست؟! باید بگویم زحمت چهارساله شما فدای دو چیز شد:

 • زمان: تکنولوژی پیشرفت می کند و مطالب قدیمی می شود.
 • پول: هر سیستمی برای برجا ماندن نیاز به پول دارد.

عده ای هم می گویند بازدیدتان با کارهای نابجایتان کم شده است! باید بگویم آمار ما غیر از این می گوید!

75 Responses

 1. sadegh

  اقای محاجری،شما انجمن رو با همون قالب اول راه بندازین،بازم نویسنده ها و بازدید کننده ها مثل سابق برمیگردن

  پاسخ
  • ابراهیم محاجری

   دوست عزیز من سه ساعت دارم میگم تو همن شکل اولیه انجمن این مشکل رو داشتم. تک تک بچه های تیم من شاهد تک تک این اتفاقات بودم. حتی دوره های اول انجمن هم بخاظر مصرف سنگین ویبلتین شاهد قطعی های پی در پی بودیم. چون مسئولین از هزینه انجمن بر نمیومدن.

   پاسخ
   • Sadegh

    الان انجمن هایی که به این شکل وجود دارن،چطوری هزینه های خودشونو تامین میکنن؟کمک مالی بازدید کننده هارو دارن یا راه دیگه ایی هست برای تامین؟

   • ابراهیم محاجری

    ببینید انجمن ما تخصصی بود با یک دیتابیس بسیار سنگین.
    مشکل ما چندتا مسئله بود:
    1. تخصصمون رشته ی پول سازی نبود.( هنوز یک نماینده واقعی رسمی تو ایران نداره مایکروسافت)
    2. وجود رقبا (فقط خودتون رو درنظر نگیرید. خیلی ها فضای سایتی دوست دارن، این باعث شد سایت خالی بمونه اگهی ها بره تو سایتها)
    3. دیتا بیس سنگین که با پاک شدن هر پست یک کاربر معترض بوجود میومد.
    شما به انجمن PT یا موبایلستان نگاه کن. مثلا PT بعد از هر ماه پست های فروش رو پاک میکنه و موبلستان بعد از هر آموزش اون تاپیک رو قفل میکنه که کسی تو اون تاپیک نظر نده)
    ضمن اینکه PT زمینه کاریش خیلی وسیعه و موبلستان هم خب به نسبت ما خیلی وسیع. ی پست خارج از محدوده میزنیم کلی اعتراض میکنن).
    انجمن ما روزی معیار امتیاز دهیش پست بیشتر بود. که باعث میشد کاربر با هر نوع اسپمی بیاد به درجه های بالاتر برسه( خیلی هام فقط واسه زورگویی میخواستن رشد کنن).
    بله دوست عزیز شرایط ما فرق داره با انجمن های دیگه.

 2. فرزاد منصوری

  من به شخصه هر روز به این سایت سر میزنم و خیلی وقته به سایتای مشابه سر نمیزنم چون مطالب خوب و دسته اولی اینجا گذاشته میشه! خسته نباشید!

  پاسخ
  • ابراهیم محاجری

   فرزاد عزیزم باور کن هر وقت نظر میدی با دقت میخونم :-) همیشه با انجمن و سایت لطف داشتی اینو تو هر پستت دیدیم چه تو سایت چه تو انجمن.

   پاسخ
 3. فرزاد منصوری

  از اونجایی که کم و بیش توی جریان بودم .اونایی که میخواستن انجمن رو خراب کنند کاره خودشون رو کردن! و الان هم مدیر سایتای دیگه شدن!

  پاسخ
  • ابراهیم محاجری

   فرزاد جان دقیقا همینطوره . امیدوارم روزی نرسه که اسم تک تکشون رو لیست کنم.

   پاسخ
   • البرز

    همین که با این همه مشکل چه از نظر مالی چه از نظر فشار روحی تا اینجا این سایت رو سرپا نگه داشتین یعنی واقعا هدفتون پیشرفت و اطلاع رسانی درست ویندوز هست
    خسته نباشین و سایتتون هم حرف نداره :rose: :rose: :rose: :rose:
    هر کی هم میگه سایت بد هست و ….. خودش دست به کار بشه و کمک کنه سایت بهتر بشه

   • ابراهیم محاجری

    واقعا چقدر دیدگاه ها متفاوته. چقدر خوب به اوضاع نگاه کردین.
    سپاسگذارم

 4. reza.1992

  ابراهیم جان محاجری احتمالا این اسم منو یادتون باشه که جز اولین کسایی بودم که روزی که به مدیریت منسوب شدین بهتون تبریک گفتم و با اینکه دوستان فابریکم توی انجمن مثل نادر و مجید و … ازتون توی همون تاپیک انتخاب شما ازتون بد میگفتن ولی من از شما حمایت کردم و امید داشتم مدیریت شما با مدیریت علی فرق کنه
  نقشه های خوبی داشتین و اجرا هم شد وای باید اون همه افراد فعال رو نگه میداشتید که توی این کار ضعیف بودین ( این نظر منه )
  مشکل دیگه انتخاب کسایی بود که به عنوان ناظر انتخاب کردید و یه چنتا از دوستانی که تا قبل از اون حتی توی پرسش و پاسخ ها شرکت نمیکردن و کمتر کسی اونا رو میشناخت فردا روز شدن ناظر و حرفاشون رو دیکته میکردن یکی از شخص هاش (moein( بود که همین توی چند خبر پایین تر نظر گذاشت و منم به شدت جوابش رو دادم که واقعا کار اشتباهی بود که کردم چون اینجور ادمهایی که با یه باد این طرف و اون طرف میشن رو نباااااید جوابشون داد

  بهرحال شمایید این سایت و یه پیشیه قوی که میتونید دوباره اون رو برگردونید یا بذارید همینجور بمونه و شاید هم بد از بدتر بشه
  تا اینجا شما هم نفع خودتون رو داشتید و سایت فروشتون رو خوب سر زبون اووردیدو کلی ادم میشناسه که این خوش یه مذیت واسه شما هست
  حالا نظر من رو به عنوان یکی از کاربرای قدیمی این سایت اگه واستون ارزش داشته باشه ازتون میخام همون انجمن رو با همون شکل و شمایل قبل برگردونید
  موفق باشی

  پاسخ
  • ابراهیم محاجری

   دوست عزیز
   تا جایی که من میدونم اون شخص معین مهرسیما بود که جوابشو دادید. ایشون هم از زحمت کشای انجمن بودن.
   در مورد ساری تک خدمتتون عرض کنم که اگر نبود دو حالت پیش می میود:
   1. پست میزدم و از همه کمک میخواستم تا سیستم پا برجا بمونه.
   2. سیستم رو منحل میکردم.
   در مورد معین اکبری هم عرض کنم که با ایشون تو انجمن اشنا شدم خیلی کمکم بود تا اینکه تصمیم به خرید گرفتم تا از اون وضع در بیاد. کاری به رفتارش ندارم چون شاید شما چیزی دیده باشی که من ندیده باشم ولی خب ایشون انصافا خیلی کمک کردن.

   در مورد برگردوندن انجمن باید بگم تو مو میبینی و من پیچش مو. واقعا دوست نداشتم اون سیستم حذف بشه و این هم بدونید به قول فرزاد منصوری عزیز خائنانی پشت پرده بودن که واقعا یکی دوتا نبودن. باور بفرمایید بعد از مدیریت بنده خیلی ها عضو میشدن که به من فحش بد تا من سرد بشم اما تحمل کردم. انجمن دیگه انجمن دوره کامران نبود. حتی کامران هم حامی منه و هر تصمیمی که گرفتم با مشورت شخص ایشون بوده پس فکر نکنید از روی خوشی همچین خود زنی ایی انجام دادیم.
   تنها کسی که از انجمن مونده همین رضا راد هستش که واسش ویندوزسنتر مهم بود نه پست و مقام و طلایی و نقره ای شدن. که هیچ وقت محبت ها و زحماتشو یادم نمیره.
   در حال حاضر دنبال ایده های جدیدم. چند تا کار تو ذهنمه دنبال عملی کردن اونام. خواهشم اینه که شما هم همراه ما باشید تا این سیستم ها پا بگیره. باورکنید برای همه خوبه.

   پاسخ
 5. him

  درود بر شما.
  حرف های سنگینی بود،من قبولش دارم چون سال ۹۲ اگه شتباه نکنم من یه سر به انجمنتون زدم،اما از وقتی که خودم ویندوزی شدم انجمن نبوده،جای انجمن از صفحه ی کاربران استفاده کنید،یزدانی نمیدونستم برای هر نوشته ۳۰۰۰۰ گرفته میشه.
  میتونید از صفحه ی کاربر بجای انجمن استفاده کنید برای اغاز چنتا امکان براش تعریف کنید ببینید چی پیش میاد. کاربر هر چقدر هم بخواد حمایت کنه باز هم کم میاد نهایتش برای یک ماه ،اما اخرش چی ،سایت باید تبلیغ داشته باشه نه همه جاش تبلیغ داشته باشه که کاربران شاکی بشن، چاره ای نیست ،دنیا رو تبلیغاته،اقای محاجری شما می تونید ،۵۳۰۰۰ تای شما کجا و ۷۰۰ تای وینفون کجا ،سایت ویندومگ اومده صفحه ی کاربر رو قرار داداه تا دیر نشده یه تصمیم بگیرید.
  دوست دار شما هیم.

  پاسخ
  • ابراهیم محاجری

   بالاتر عرض کردم که دنبال ایده های جدیدم. دو تا ایده دارم که یکیش همون انجمن پرسش و پاسخه که خب قبل راه انداخته بودم ولی بخاطر ی سری مشکلات از بین رفت. تو این انجمن میتونید پیام خصوصی بدید و سوالاتون رو مطرح کنید. ایده بعدی هم ایده ی جالبیه که خودم تاحالا جایی ندیدم. فعلا نمیگم تا روز افتتاحیه. احتمالا تا حداکثر دوهفته ی دیگر اون رو فعال میکنم. ی امکان دیگه هم هست که احتمالا تا یک هفته دیگه رو نهایی میشه که اینم نمیگم. البته این مورد آخر ربطی به اجتماهی کردن سایت نداره ولی برای همه خوبه.

   پاسخ
  • Amir

   بنده هم به عنوان یکی از کاربرای قدیمی انجمن ( البته نه چندان فعال) تا حدی با پیشنهاد ایشون موافقم.
   یک سیستم پیام شخصی به پروفایل کاربر طراحی کنید ( البته اگه هزینش به صرفه ست. من خودم نویسنده چند تا سایت مبتدی بودم که بخاطر مشکل بودجه سرور منحل شد و بهتون حق میدم در این ضمینه)

   پاسخ
   • ابراهیم محاجری

    دوست عزیز تمام شرایط در نظر گرفته شده. البته دوستان ایده ای جدیدی دارن در خدمتم.

   • AmirDante

    داداش ابراهیم من فعلا بیکارم تا 6 ماه دیگه اگه تو کاری کمک خواستی بگو هات میلم که داری بهم خبر بده خودم رشته کامچیوتر میخونم یه رفیق دیگه هم دارم اونم میتونه به ما تو زمینه گرافیک کمک کنه یه گروه داریم به نام IBF فعلا که 3 ماه اسپانسر نداریم اگه خواستی تو زمینه نقد بازی کمک میکنن بپو دریغ نکن به والا اگه اوناهم نیان خودم هستم

 6. ناصر نبوی

  با سلام
  شاید آکثر کاربرا منو بشناسن با نام کاربری n.a.s.e.r هم مدیر بودم هم کاربر طلایی و هم نویسنده رسمی حدود 50 تا خبر ترجمه شده هم گذاشته بودم تو انجمن و از سال 2012 فعال بودم نزدیک به 4000 هزار امتیاز داشتم خوب بریم سر اصل مطلب به نظرم یکی از دلایل ضعیف شدن انجمن راه اندازی سایت بود که خبرا منتقل شد تو سایت و بازدید انجمن کم شد دومیش هم نارحتی کاربرا از قالب جدید و پاک شدن سوابق بود.
  البته اینا سلیقه ای هست خود من قالب جدید رو زیاد میپسندیدم ولی خوشحال میشم انجمن برگرده هر کمکی خاستین درخدمتم
  مورد

  آخر هم خدا شاهدا من فقط به خاطر علاقم تو انجمن فعالیت میکردم اقای محاجری شاهدن نه از کسی پول خاستم و نه چیز دیگه یادمه 920 رو فروختم وسوسه شدم جی 3 ال جی بخرم ولی به خاطر انجمن و بچه هاش 930 خریدم نتونستم از انجمن دل بکنم

  پاسخ
 7. d_azad_b

  از اون ۱۶ تومن که فرمودین فکر کنم دو یا سه تومنش کار من بود ;-) واقعیت امر من این انجمن رو موقع خرید گوشی نوکیا ۵۲۰ پیدا کردم و چون با این سیستم عامل آشنا نبودم میومدم تو انجمن سر میزدم، بحث تامین مالی باید با ایجاد انگیزه در کاربر باشه دفعه اول که حمایت مالی کردم فقط میخواستم تو پرفایل باشه :-D سری بعد فکر کردم مقدار کمه و یه سالی شده بود نتیجتا خودم رو ملزم به پرداخت دونستم، صادقانه بگم برای من نوعی که از نحوه تامین اعتبارات سایت ها خبر ندارم ، برام جای خیلی سوال داشت . در ضمن وی آی پی هم برای امثال من چیز خاصی نداشت ، سالها پیش برای مثال سایت eca.ir برای دانلود پروژه ها برق و یه سری امکانات دیگر مبلغ ۱۰ هزار تومن ماهیانه میگرفت و چون مخاطب خاص داشت مشتری هم بود ، بنظرم این راهکارها برای این دست انجمنها مفید فایده است ، یا استفاده از برنامه نویس ها و نوشتن برنامه های کاربردی بر اساس رای گیری کاربران و خواست آنها و دریافت مبلغی از دوستانی که در اسن بخش انجمن قصد فعالیت داشتن و ………..
  البته بیرون گود بودن و اظهار فضل کردن هنر نیست ، صحبتهایم بیشتر دل نوشته ایست برای سایتی که دوستش داشتم درست مثل نوکیا که باعث خرید گوشی ویندوزفونی برایم شد و اکنون هم بخاطر همین برند اسیر مایکروسافت شدم ، اینجا هم آن انجمن نوکیا بود و اینجا ماکروسافت!!! البته برای من. روزی چند بار مهمانتان هستم، در پایان چون با گوشی متن راتایپ کردم در صورت ایرات املایی و جمله بندی ناقص عذرخواهی میکنم چون امکان ویرایش ندارم، ان شاالله روز به روز موفق تر باشید

  پاسخ
 8. پیام

  من واقعا نمیدونستم اینقدر هزینه داشته انجمن براتون .. اگر واقعا قراره تمام هزینه رو یک نفر متقبل بشه و بقیه لذت ببرن ازش همون بهتر بر نگرده انجمن .. چه سختی هایی داشتین من نمیدونستم

  پاسخ
 9. رضا حقانی

  همیشه همینه جواب خوببو ادما با بدی میدن
  در هر صورت تویه این همه سال همیشه راضی بودم از سایتتون همیشه عالی بود همیشه هم فعال بودم مرسی کلی

  پاسخ
 10. حامد

  تمام مطالب آقای مهاجری درست است!
  من تقریبا از اوایل انجمن عضو سایت بودم ، اهل نوشتن نبودم ، فوقش 10 تا مطلب آموزشی گذاشتم! ولی بیشتر سعی میکردم کامنتها رو بخونم و جواب سوال بعضی ها رو که مشکل داشتن رو بدم.
  مشکل از اونجا شروع شد که انجمن سایت سعی کرد کاربران خودشون رو رتبه بندی کنه بر اساس پست ها و کامنت ها!
  من آدم هایی رو میشناختم برای هر پستی 20 تا کامنت میذاشتن تا خودشون رو از قدیمی های سایت جلوه بدن!
  من درگیر کارم شدم و کمتر به انجمن میومدم ،بعد چند ماه که دیدم انجمن از هم پاشید و یه انجمن دیگه ای هست! باز هم شروع کردم به پست گذاشتن که اون هم نابود شد!
  فکر کنم یاد قدیمی ها باشه که یه پست کمک به انجمن گذاشتم که بعد 2 روز کمک های نقدی جمع شد!
  اون پست من بخاطر درک نگه داری سرور سایت بود! کسانی که هاست میفروشن کوچه بازاری نیستن! تا بگی امروز ندارم یه هفته مهلت بده!
  اتوماتیک سرور رو میبندن!
  خلاصه بگم که اگه آدم خیری هستی ، اگه کلی پست گذاشتی که بهت رتبه میداد ، قرار نیست به بهشت بری… برای دلمون این کار رو کردیم! شما ها شاید از اون آدمایی باشین که از بیت المال میزنید و مسجد میسازید و بزرگ مینویسید وقف فلانی!!!
  کمی منصف باشید ، آقای مهاجری به شما نگفت پستی بذارید ، اگه گذاشتید به اختیار خودتون بوده و مدیران سایت تشکر کافی را انجام دادن!! قرار نیست بیان پابوس!
  آقای مهاجری مثه صاحب اتوبوسی بود که اتوبوس رو به ما اجاره داده بود، دیگه نمیتونست از مخارج تعمیرات اون بر بیاد!!! چون همه ماشین سواری دارن و کسی اتوبوس سوار نمیشه!!!
  من خسته نباشید میگم به همه ، که آموزشهاشون به همه یاد داد چطور عشق بورزن ، نه اینکه سرمایه گذاری کنن!

  پاسخ
 11. ارسلان

  سلام،آقای محاجری من زمانی که تازه ۹۳۰ گرفتم رفتم تو وبسایت همسایه یه سوال پرسیدم ولی اصلا کسی جواب نداد بعد من گفتم چرا به سوال کاربرا جواب نمیدید؟
  بعد همون مدیر مثلاً کل سایتشون اومد برگشت به من یه جوابی داد که من واقعاً ناراحت شدم،بعد با سایت شما آشنا شدم و تو انجمن عضو شدم سوالمو پرسیدم و دوستان منو راهنمایی کردن،اما زمانی که من با وبسایت خودمون آشنا شدم یادمه با شما مصاحبه انجام داده بودن که مدیر جدید سایت شده بودید یادمه همون روز خیلی از کاربران به شما توهین کردن ولی بگذریم اون حرف ها نشانه شخصیت آدمه،نمیدونن که اگه شما نبودید الان وبسایتی هم در کار نبود چون هیچ کس نمیتونه وبسایتی رو با این عظمت مدیریت کنه،آقای محاجری شما برای ما عزیزید من همیشه از شما بخاطر زحمات بی دریغتون تشکر میکردم و از این به بعد نیز شما رو بیشتر دوست میداریم :-)
  باور کنید زمانی که به سایتمون سر میزنم احساس دوستی و صمیمیت بین کاربران و نویسندگان عزیز میبینم واقعاً خوشحال میشم
  :rose: :rose: :rose:

  پاسخ
 12. اسماعیل عبدالحسینی

  سلام
  بیلد جدید ویندوز نسخه ۶۴ بیتی که گذاشتین دیشب نصفشو دانلود کردم ولی امشب نصف دیگش دانلود نمیشه
  مدیران محترم سایت، لطفا پاسخگو باشین
  درستش کنین یا یه راهنمایی کنین

  پاسخ
 13. ناصر نبوی

  اقای محاجری امکانش هست که انجمن با اطلاعت قبلی به صورت ازمایشی برای مدت محدودی برگرده؟؟؟

  پاسخ
 14. اسماعیل عبدالحسینی

  لطفا پاسخگو باشین، دو گیگ دانلود کردم، هذینه کردم و وقتمو گذاشتم، حالا دیگه بقیش دانلود نمیشه، لینکتون مشکل درست کرده، درستش کنین

  پاسخ
 15. محمد

  یادش بخیر من 2 سال پیش با ویندوز فون اینجا آشنا شدم،با مشاوره بچه های اینجا گوشی خریدم و همه مشکلات گوشیم و راهنمایی هارو اینجا………… اما از وقتی قالب سایت عوض شد اصلا دیگه نمیام………………راحتی کاربران خیلی بهتر از زیبایی های ظاهریه
  درضمن اخبار جدید توی سایت های دیگه زودتر میان،گذشته نوشته های بچه های انجمن روی صفحه اصلی سایت میومد و خیلیا بخاطر همین سعی بر این داشتن اخبار مهم رو منتقل کنن حتی اخباری که هیچ سایتی بهش اشاره نمیکرد ،اینم بخاطر قالب جدیدتون………….

  پاسخ
 16. رضا براری

  سلام ;
  ببخشید آقا ابراهیم ولی خودتون هم تا اندازه ای مقصرین , یادمه یه اطلاعیه زده بودین برای جذب مدیر برای انجمن حالا شما بودین یا مدیرای دیگه نمیدونم بنده هم برا اینکه کمکی کرده باشم برای پیشرفت انجمن بدون هیچ چشم داشتی اومدم درخواست دادم و اشاره هم کردم به تسلطم کاملم روی ویبولتین و مدیریت سایت هایی که دیگه لازم نیست عنوان کنم همشون رو ولی وقتی درخواست من رو رد کردین متوجه شدم مدیرا از قبل مشخص شدن و به اون تاپیک نیازی نبود , بنده میتونستم هزینه هاتون رو خیلی کمتر از این حرفا کنم …
  الانم اگه دانشگاه و کارای سایت خودم نبود حاضر بودم کمکتون کنم , سایت های زیادی بودن که به دلیل هزینه های سنگین سرور یا هاست صاحباشون میخواستن بیخیالش بشن و من خیلی راحت هزینه هاشون رو کمتر از حد تصورشون کردم , کار انجمن شما هم برام مثل آب خوردن بود ولی خیلی عذر میخوام تا قبل اینکه انجمن بیوفته دست ساریتک یا بهتر بگم شما یه مشت بچه مدیر سایت بودن من امیدوار بودم با مدیریت شما کمی بهتر بشه شرایط ولی خبری نشد و حتی خیلی ها به قول خودتون جواب زحمات شما رو اینجوری دادن …
  برقرار باشین

  پاسخ
  • ابراهیم محاجری

   شما یوزرتون چی بود؟ تا جایکه یادمه واسه ناظر تاپیک زدیم که اونم با رای کاربرا بود.

   پاسخ
   • حامد

    hamedaif
    بن کردن یا دلیت کردن هیچ فایده ای نداشت! شما که خودتون میدونید! یا نباید باشه یا اگه هست قابل کنترل نیست، منظورم اجازه ی دسترسی به پست گذاشتن!

   • حامد

    خوب ویندوز سنتر به اندازه ی کافی باتجربه و ماهر داشت! قابلیت کامنت گذاشتن بایستی فقط برای متخصصات میبود! نه گپ و احوالپرسی بعضی افراد!!!
    یک نفر پست مشکل میگذاشت ، هر کس و ناکسی میومد کامنت میذاشت!!!! بایستی فقط نویسنده ی پست و کار بلد ها کامنت میگذاشتن، اگه کسی دوست داشت با خوندن کامنت یاد میگرفت چطور مشکلش رو حل کنه!
    در هر صورت بیخیال! همه جا همینه ، مهم اینه که هنوز بازدید کننده داری، پس حتما کارت درسته

   • ابراهیم محاجری

    لطفتون زیاده
    مشکلاتی هست. سایت اجتماعی نیست . درسته همه ی اینها روزو شب تو ذهن ماست. شما کافیه ی سایت کوچیک داسته باشید که کجبور باشید ماهیانه هزینه سرور بپردازید متوجه میشید که ما اصلا مجبوریم که تلاش کنیم و یک لحظه نمیتونیم صبر کنیم چون چیزی که با شما شوخی نداره سر رسید سروره.
    شما در نظر بگیرید که کاربر فقط یک توقع نداره کاربر همه چیز میخواد و مهمترین چیز محتوای با کیفیته. در نظر بگیرید خیلی از نویسنده ها زمانیکه انجمن به شکل اولیه و سایت در کنار هم بود پشت مارو خالی کردن تا جایی که شخص بنده مجبور شدم زود به زود مقاله ترجمه و تولید کنم.
    در کل تا یک ماه اینده فضایی رو برای شما ایجاد میکنیم ولی دوست داریم کاربرا هم حمایت کنن و در اون محیط واقعا با انگیزه ی واقعی کمک و نه امتیاز و جایزه فعالیت کنن.

   • ابراهیم محاجری

    باور کنید اصلا یادم نمیاد. در کل مشکل شما با تیم مدیریتی رو متوجه نمیشم. هر کدومش به شکلی عالی فعال بودن شما نهایتا میخواستی حجم اسپمها رو کم کنید که باز به مشکل بر میخوردیم و نهایتا ی سرور ضعیف تر انتخاب کنید که باهم با ارور های شدید روبرو میشدیم. در نهایت بنده این مطلب رو نوشتم تا بدونید چه اتفاقاتی افتاد نه اینکه هر جا به نفع دوستانه ابزار سو استفاده شون بشه. ما همتون رو دوست داریم به شرطی که برای ما احترام قائل باشید.
    همین متن چقدر نظر داشت؟ در مقابل تعداد بازدید سایت 1 درصد هم نمیشد پس انجمن اون قدرها هم مخاطب نداشت. اگر انجمن مخاطب داشت سایتهای همسایه اینقدر پا نمیگرفتن.

 17. garoos

  سلام اقای مهاجری نمیدونم یادتون هست یا نه من ادمین فیسبوک سایت بودم که با حمایت نشدن دلسرد شدم مگرنه کلی خلاقیت داشتم اونجا میتونید برید ببینید پست هارو :( ولی نمیدونم چرا از نظر شما خوب به نظر نیومده و فردی اضافی دیده شدم من 4 سال نویسنده وب بودم ولی در کل انجمن عالی بود قبلا من اونو به این سایت وردپرسی که مثل بقیه سایت ها فقط خبر رو میزاره و بحثی توش نمیشه ترجیح میدم انجمن کاربر رو سرگرم میکرد

  پاسخ
  • ابراهیم محاجری

   دوست عزیز فقط 3 ماه کشید تا آقای سروری بنده رو ادمین سایت کنن. سه ماه بعد اکانت برنامه نویسی سایت رو تحویل گرفتم. دیگه خواهش میکنم همه تقصیرارو گردن من نندازین. هنوزم اگر علاقه دارید بگید نویسنده ی پیج ویندوزسنتر بکنمتون.

   بنده همیشه گفتم از تمامی ایده های منطقی حمایت می کنم. کی اومد به من بگه من ایده دارم من ردش کردم؟!

   پاسخ
 18. garoos

  اقای مهاجری بد نیست به من ایمیل کنید من سال ها سئو کار کردم و روش های درامد رتبه سایت و تجارت الکترونیک رو کامل میدونم و یک سری ایده جدید در ذهنم دارم فک کنم بتونیم همکاری دوبارمونو شروع کنیم ولی این دفعه خیلی بهتر در هر حال منتظر ایمیل شما هستم تا شیوه همکاریمونو بهتون بگم

  پاسخ
 19. حسام

  درود – تمامی اخبار ویندوز رو از سایت شما دنبال کرده و روزانه یکی از سایت هایی است که حتما باید مطالبش رو چک کنم.

  پاسخ
 20. moji773

  والا تا جایی که من یادمه اوایل خوب بود مشکلی نبود
  تا اینکه شما سهتا حرکت بد کردی
  یکی انتخاب چندتا بچه ی بی سواد کله خر به عنوان حتی مدیر ارشد که توی مدیریت قبلی در حد کاربر عادی هم نبودن
  دوم به زور سایر فروشنده ها رو به وسیله ی همون دیرای کله خر گیر های الکی دادین تا از انجمن برن و خودتون تک فروشنده بشین تا هر قیمتی خواتین بدین مه این کار رو خیلی نرم انجام دادین
  سوم همون تغییرات انجمن بود که امتیاز زحمت کشا به باد رفت و به چندت بچه مدیر بی سوتد امتیازات الکی دادین و پیشکسوتا ناراحت شدن و دیگه فعالیتی نکردن و رفتن
  این سایت رو راه انداختین و به هر بهانه ای اون انجمن رو میبستین تا مجبور بشن بیان اینجا تا بازدید بالا بره در حالی که توی انجمن خیلی ها در حال کارایی بودن که با بستنهای شما ضررهای سنگینی کردن مثلا چند نفری تازه داشتن تعویض رام یاد می گرفتن چون گوشیشون خراب شده بود ماچارا رفتن سایت و انجمنهای دیکه و همون جا موندن
  اگر خوب دقت کنی و کلاهت رو قاضی کنی و مرد باشی میبینی که بیشتر تصمیمات بد خود مدیریت بییشترین ضرر رو زده چیزهای دیگه توی مراحل بعدی بودن
  پس مظلوم نمایی نکنین شاید خیلی ها نبودن اون زمان یا بعضیا از اول نبودن و یا چیزی یادشون نیاد اما امثال من بودن همه چیزو دیدن

  پاسخ
  • ناصر نبوی

   مجتبی جان یکی از مدیران من بودم خواهشا توهین نکن

   پاسخ
 21. مسعود

  سلام.اقای محاجری. بنظر من این تیتر اصلا مناسب یک سایت رسمی نیست.’به باد رفتن’ یک اصطلاح کوچه بازاریست و از استفاده ی اون در متون و تیتر های رسمی جلوگیری میشه.
  برای مثال برای خبر دیشب در پاریس مینوشتن:پاریس به باد رفت!!!

  پاسخ
  • ابراهیم محاجری

   دوست عزیز این اصطلاح چیزیه که سر زبون خیلی از اعضای انجمن بود. (آقای محاجری وینفون سنتر رو به باد داد)

   پاسخ
 22. Opera

  سلام – من هم از کاربران قدیمی انجمن بودم با همین نام – والبته چون از هزینه های انجمن خبر داشتم دو بار کمک مالی کردم که متاسفانه هر بار بیشتر از هزار تومان اجازه نمی داد و دو بار هم وی آی پی گرفتم – خوب… من از روز اول که انجمن راه اندازی شد فکر کنم 1391 بود با اچ تی سی موزارت همراهش بودم تا روز آخری که بسته شد با اچ تی سی 8 ایکس و بعد لومیا 925 و الان هم 830
  پس باید بگم که من شاهد همه وقایع بودم و همه گفته های آقای مهاجری رو تایید میکنم و خیلی از مشکلات حتی ایشان نگفت که از زبان مدیران قبلی و آقا کامران باید شنید که چقدر ایشان رو اذیت کردند کاربران… انگار انجمن ارث باباشون بود
  انجمن خیلی برا من خوب بود در واقع برا همه عالی بود اما من همه قدر نشناسی ها رو دیدم و به نظرم اصلا انجمن راه نیاندازید و خودتون رو اذیت نکنید بجایش سخت بچسبید به همین سایت و به جای انجمن یه چیزی شبیه صدای کاربر مایکروسافت راه اندازی کنید

  و دوم اینکه من بعد از اینکه انجمن تعطیل شد انجمن های زیادی رو توی گوگل سرچ زدم و هیچکدام خدایی مث انجمن ویندوز لند نشد http://wi********/
  پیشنهادم اینه که این تیم و مدیر محترم این سایت رو پیدا کنید و با هم همکاری کنید

  پاسخ
  • ابراهیم محاجری

   دورد بر شرفت که خیلی حرفارو زدی که من نمیتونستم بزنم…

   پاسخ
 23. آریا

  من جزو کاربرای اولیه وینفون سنتر بودم با نام کاربری arpays . نمیدونم اخه وقتی نمیتونید از عهده هزینه های یه کار بر بیاید مجبورید مگه این وبسایتو بخرید؟ ؟؟؟
  میچسبیدید به همون فروشگاهتون . کسی زورتون کرده بود یه فروم بخرید که نتونید هزینه هاش رو تقبل کنید؟

  پاسخ
  • ابراهیم محاجری

   دیگه از اون حرفای عجیب غریب بود! چرا؟ تو متن عرض کردم مشکل اساسی کم شدن اعضای فعال و در نتیجه قدیمی شدن دیتا بود.

   پاسخ
 24. Ac.milan

  یادش بخیر چه انجمنی بود هیچ موقع اینقدر از بستن سایتی ناراحت نشده بودم واقعا کار راه بنداز بود کاش میشد دوباره راه بیوفته. البته من هم کمک مالی کرده بودم ها

  پاسخ
 25. jordan

  راستی اون نظرسنجی درمورد راه اندازی مجدد انجمن واسه چی بود :-?

  پاسخ
  • ابراهیم محاجری

   یکی ازاپشنامون هست ولی دوباره تو تیم استقبال نشد

   پاسخ
   • jordan

    یه شوخی هم بکنیم با مدیر سایت:
    اقای محاجری اگه شما کشتی گیر میشدین فییله پیچو رو ملت خوب اجرا میکردن چون خوب می پیچونین… البته شایدم باشین ;-) 8-)

 26. Nima900

  سلام به همه
  بنده با نام کاربری Nima900 به انجمن وینفون سنتر پیوستم.
  و البته آشناییم با انجمن از زمانی شروع شد که با عشقی که نسبت به نوکیا و صد البته مایکروسافت داشتم(دوستانی که بنده رو بشناسن،اطلاع دارن) و همچنین علاقه به سیستم عامل جدید مایکروسافت،گوشی نوکیا لومیا ۹۰۰ رو خریدم که خب وینفون ۷.۵ ضعف هایی داشت که برای رفعشون سرچ کردم و اولین انجمنی که پیدا شد وینفون سنتر بود که واقعا انجمن خوبی به نظر میرسید و عضو شدم با چند سوال ساده فعالیتم شروع شد.
  به هر حال وقتی فعالیت های مختلفی در انجمن پیدا کردم،آقا کامران بنده رو به عنوان مدیر بخش ۹۰۰ انتخاب کرد که خب بخش خلوتی بود و مرحله بعدی مدیر بخش نوکیا و نهایتا بنده و یه سری از دوستان دیگه مدیر ناظر کل انجمن شدیم و فعالیت بنده اخیرا بیشتر پاسخ به دوستانی که مشکل داشتن بود چون بخش ترجمه سایت بسیار قوی شده بود و تمامی خبرهارو به خوبی پوشش میدادن
  یه مدتی بنده مسافرت بودم و به نت دسترسی نداشتم و برگشتم دیدم تگ بازنشسته خوردم و دیگه از اون به بعد کلا فعالیتی نداشتم،البته لازم به ذکره بعد اون در سایت های همسایه هیچ گونه فعالیتی نداشتم حتی عضو هم نشدم و همچنان فقط به این سایت سر میزنم
  صد البته یکی از مهمترین عوامل فروپاشی و نزول انجمن رو انتخاب افرادی نا لایق به عنوان مدیر میدونم
  به هر حال وقتی سیستمی از هم میپاشه قطعا یک مورد یا دو مورد مقصر نیستن بلکه مجموعه موارد باعث میشن

  پاسخ
 27. alireza07

  من آخرای عمرش اومده بودم. منظوری ندارم ولی اونجا تا یادم میاد جواب سوال هامو میگرفتم. اینجا اونقد بی محلی میشه روم نمیشه گاهی وقت ها سوال بپرسم. کسی ج نمیده یا میده بدرد من نمیخوره.

  پاسخ
 28. Navid

  بنظرم وضعیت فعلی خیلی بهتر و کاربر پسند تر شده! بنده شخصا هر روز از سایت بازدید دارم و واقعا ارزشش رو هم داره.
  دست تک تک نویسندگان درد نکنه

  پاسخ
 29. taktar

  سلام دوستان من از اعضای قدیمی انجمن بودم با نام کاربریه taktar اگه یادتون باشه خبر لیست گوشی هایی که زودتر به ٨.١اپدیت میشنو گذاشتم …چه روزایی
  خوشحال میشم دوباره انجمن برگرده با حالو هوای قبل

  پاسخ
 30. رامین فیاضی

  سلام عزیز من
  امیدوارم همیشه سالم باشی بعضی وقتا منم یه دردایی دارم که تو زمینه سایبری فقط شما می تونین درک کنین به هر حال حوصله گفتن ندارم
  من برنامه نویسی رو با انجمن وینفون سنتر شروع کردم و حتی برنامه امام خامنه ای رو هم با اسم وینفون سنتر پابلیش کردم به هر حال منم ناراحت شدم از حذف شدن انجمن
  ولی پول قضیه مهمیه از اونجایی که خودم طراح سایتم میدونم چه دردیه من یه وقتایی برای نگه داری سایتم و هزینه سروراش رفتم قرض گرفتم حتی بعضی وقتا پول اینترنت ماهانه هم نداشتم
  ولی من همیشه دوستون دارم اقای محاجری چه بخواین و چه نخواین چون کسایی که زحمت کشن و غصه خور باید ببری و رو سر بزاریشون حالا هم میگم الهی درد شما رو سر بنده حیف به خدا که مردم ما طرفدار علم نیستن و طرفدار … به هر حال پاینده باشی :ZZZ:

  پاسخ
 31. D.KING

  سلام به همه دوستان . لاگین کردم فقط بگم که تیترو درست نزدید. یک شبه؟ واقعا یک شبه،؟ حرف هاتون درست همه قبول خیلی ها دندان تیز کرده بودن . قبول چند برابر همون خیلی ها بدون هیچ چشم داشتی پست میزدند. تعطیلی ها و از دسترس خارج شدن های بی مورد بهترین موقعیت برا رقبا بود . قدیمی شدن ؟ نصب برنامه ها ؟ انتقال فایل؟ تغییررام؟ لاک اسکرین گوشی هوم اسکرین گوشیتون چه شکلیه؟ اینها برا یکسری خاطره است معرفی اپلیکیشن . و بازی. دسته بندی کامل. آموزشهایی بودن که صفر تا صد ویندوزفون بود . نمونه اش رو نمی شد جایی پیدا کرد . از زمانی که یک کاربر مبتدی ویندوزفون میتونست گوشی رو از جعبه در بیاره روشن کنه ایمیل بسازه تا اپ کرک شده یا هک آسفالت رو انجام بده که الان برای هر کدوم باید سرچی تو گوگل زد. میدونم تو سایت هم موجوده منتها از کجا پیدا شدن هنوزم ایمیل هایی از دوستان دریافت میکنم که همون پستهای به ظاهر کهنه و قدیمی رو مشکل دارند. انجمن محلی برای بحث گفتگو هست تیم حرفه ای شما هم مثل سیاست ویندوز عمل میکرد راه رو ما تعیین میکنیم . با علم بر اینکه شما درست می فرمایید اما فرامپش نکنید که یک شبه به هر دلیلی تلاش بسیاری از بین رفت . و تشکر از شما

  پاسخ
 32. Makan.H.G

  وقتی خودتون مشکل خودتون رو میدونید دیگه این سیاه بازیا چیه؟!

  پاسخ
 33. هومن

  سلام و خسته نباشید به دوستان گلم مخصوصا مدیر محترم وامیدوارم حالتون خوب باشه من از اینکه این اتفاق پیش اومد واقعا ناراحت :cry: شدم اخه واقعا سایت خیلی خوبی بود به من و خیلی از دوستان کمک فراوانی کرده امیدوارم که هر کجا که هستید شاد و موفق باشید امیدوارم که به دوران با شکوه بازگردید .-از طرف کاربر قدیمی PYX2PYX

  پاسخ
 34. essy

  سلام
  من کامپیوتر رو سرسری بلدم. موبایل باز حرفه ای هم نیستم. الان هم که اومدم وارد سایتتون شدم، اومدم که فقط یک نکته رو بگم و زحمت رو کم کنم:
  برای من که قبلا از وینفون سنتر استفاده میکردم، سایت جدید اصلا جذاب نیست.
  یعنی می خوام بگم خداییش اگه سایت قبلی نبود و از طریق سایت جدید با گوشی های لومیا آشنا شده بودم، عمرا گوشی ویندوزفون میخریم!!!

  بهر حال مایکروسافت با سایت شما فکر نکنم حال و روز خوبی تو ایران پیدا بکنه!!!
  موفق باشید

  پاسخ
 35. یزدان

  دوستان سلام
  حالا که بقول دوست خوبمون انجمن به باد هوا رفت اگر انجمن دیگه ای رو سراغ دارید معرفی کنید تا اونجا بتونیم اطلاعات وینفونیمون و بالا ببریم.
  تو شهر ما ساری حتی دفتر nokia care هم از ویندوز هیچی سر در نمیاره .
  حتی اگر یه کانال تو تلگرام هم باشه خیلی خوبه
  البته اولویت ما همین انجمن قبله امیدوارم دوباره راه اندازی بشه بقول چندتا از دوستان اگر سبک و سیاق سایت و انجمن نبود من شاید سمت گوشی ویندوز نمیرفتم
  یاحق 8-) :chic:

  پاسخ
 36. محمد

  خب چرا تبلیغ ها رو بیشتر نکردید ؟
  پاپ آپ منظورم نیستا !!!
  منظورم این تبلیغ هاییه که آپارات هم گذاشته

  پاسخ
 37. Ali

  هنوز دارم فکر میکنم این جملتون چه معنی ای میده؟!!
  “در انجمن جدید پیام خصوصی را محدود کردیم تا کاربران مجبور به کمک مالی شوند”

  پاسخ
 38. manager

  واقعا از خوندن این خبرو کامنت ها متاثرشدم…من خودم از زمان ویندوزفون 8 با این انجمن بودم….از زمان مدیریت آقای سروری ولی یادم میاد این آخریا بچه ها با ایشون به مشکل خورن د ایشون هم مجبور شده انجمن رو واگذار کنن…چون آقای مهاجری یکی از فروشنده های توی انجمن بودن پس ایشون انجمن رو از ایشون خریداری کردن ولی خب ایشون هم یک سری اشتباهات انجام دادن…من از طرف کسی حرف نمیزنم ولی به نظرم بیرون کردن بقیه ی فروشنده ها اشتباه بود…ایشون میبایست کدورت هایی که بچه ها از انجمن بخاطر آقای سروری داشتند رو از بین میبردن و خودشونو کمتر تو دهن کاربرا مینداختن…حیف اون انجمن با اون همه کاربر فعال…کاربرایی مثل , mr.1x , NGame , P U R I A , n.a.s.e.r , iRos , و همه ی دوستایی که اسم شریفشون رو خاطرم نیس…هــــــــــــــــــــــــییی

  پاسخ

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Developed by Nasour Naghipour