نام‌نویسی
پس از تکمیل اطلاعات زیر، گذرواژه برای شما ارسال می‌شود.

حتما تا کنون با پست های پنجره آشنایی پیدا کرده اید، در این پست های آموزشی ما قصد داریم مطالب مرتبط با ویندوز فون را به کاربران تازه وارد آموزش دهیم. در قسمت های قبلی مطالب زیادی را در رابطه با آموزش های ویندوز فون 8.1 بیان کردیم، حالا اما با عرضه ی نسخه ی رسمی ویندوز 10 موبایل تصمیم گرفته ایم تا با آموزش مبتدی و گام به گام این سیستم عامل جدید در خدمت شما عزیزان باشیم. با ویندوزسنتر همراه باشید.

برای مطالعه قسمت اول این آموزش می توانید بر روی این قسمت کلیک نمایید.

برای مطالعه قسمت دوم این آموزش می توانید بر روی این قسمت کلیک نمایید.

برای مطالعه قسمت سوم این آموزش می توانید بر روی این قسمت کلیک نمایید.

برای مطالعه قسمت چهارم این آموزش می توانید بر روی این قسمت کلیک نمایید.

برای مطالعه قسمت پنجم این آموزش می توانید بر روی این قسمت کلیک نمایید.

برای مطالعه قسمت ششم این آموزش می توانید بر روی این قسمت کلیک نمایید.

برای مطالعه قسمت هفتم این آموزش می توانید بر روی این قسمت کلیک نمایید.

برای مطالعه قسمت هشتم این آموزش می توانید بر روی این قسمت کلیک نمایید.

برای مطالعه قسمت نهم این آموزش می توانید بر روی این قسمت کلیک نمایید.

عکس ها و سایر اطلاعات خود را بر روی وان درایو ذخیره کنید

شما می توانید فایل های ذخیره شده بر روی گوشی خود را بر روی وان درایو نیز ذخیره کنید تا به راحتی از دستگاه های دیگر نیز به آن ها دسترسی داشته باشید. برای اتصال به وان درایو نیاز به اکانت مایکروسافت خواهید داشت.

به صورت پیش فرض، گوشی شما تصاویر و ویدئو های شما را بر روی وان درایو ذخیره خواهد کرد. اما اگر تمایل دارید عکس هایی که از قبل گرفته اید نیز به وان درایو اضافه شود، لازم است که به صورت دستی این کار را انجام دهید.

آپلود کردن یک عکس به صورت دستی بر روی وان درایو

1. وارد وان درایو شوید

2. بر روی Photos تپ کنید، سپس تصویر مورد نظر خود را انتخاب کنید و در نهایت علامت تیک را انتخاب کنید

روشن کردن آپلود خودکار

وارد وان درایو شوید. سپس بر روی Settings تپ کنید و وارد Camera Upload شوید. در این مرحله گزینه ی Camera upload را فعال کنید.

ذخیره کردن یک فایل بر روی وان درایو

وارد وان درایو شوید، بر روی علامت + تپ کنید. در این قسمت This Device را انتخاب کرده و حالا فایل مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

هنگامی که در حال کار کردن بر روی فایل های ورد، اکسل و پاور پوینت هستید، فایل های شما به صورت خودکار بر روی وان درایو ذخیره خواهد شد. شما می توانید ادامه ی کار خود را بر روی این فایل ها از طریق سایر دستگاه هایی که به اکانت مایکروسافت شما متصل هستند، انجام دهید.

نکته: شما همچنین می توانید فایل هایی را که بر روی مموری کارت گوشی قرار دارند، نیز بر روی وان درایو ذخیره کنید. برای این منظور تنها کافی است به جای انتخاب This Device، گزینه ی SD Card را انتخاب نمایید.

ذخیره کردن یک فایل از وان درایو بر روی گوشی

وارد وان درایو شوید و به محل پوشه ای که فایل مورد نظر شما درآن قرار دارد بروید. بر روی علامت Select تپ کنید و فایل یا فایل های مورد نظر خود را انتخاب نمایید. در این مرحله علامت فلش رو به پایین را انتخاب کرده و محل مورد نظر برای ذخیره ی فایل را مشخص کنید.

به اشتراگ گذاری تصاویر و سایر اطلاعات بین دستگاه ها

به کمک وان درایو، شما می توانید به تمامی تصاویر و سایر اطلاعاتی که آپلود کرده اید، از طریق دستگاه های مختلف خود دسترسی داشته باشید. برای آپلود کردن تصاویر و اطلاعات خود که بر روی گوشی، تبلت و یا پی سی قرار دارند، لازم است که شما وارد اکانت مایکروسافت خود بشوید و یا اصطلاحا sign in کنید. برای دسترسی به محتوای آپلود شده، بر روی دستگاهی دیگر، لازم است که شما بر روی این دستگاه با همان اکانت مایکروسافت sign in کنید. توجه داشته باشید که برای به اشتراک گذاری اطلاعات خود بین دستگاه های مختلف، لازم است که بر روی همه ی آن ها از یک اکانت مایکروسافت استفاده کنید.

برای آپلود و یا دانلود فایل ها، نیاز به اتصال به اینترنت خواهید داشت. در صورت استفاده از اینترنت سیم کارت، ممکن است متحمل هزینه ی زیادی شوید و باید این مسئله را مورد توجه قرار دهید.

محل های مختلفی وجود دارد که شما می توانید به فایل های خود بر روی وان درایو دسترسی داشته باشید. بر روی گوشی، شما می توانید از طریق برنامه ی Photos به تصاویر و ویدئو های خود دسترسی داشته باشید. برای دسترسی به آهنگ ها باید از برنامه ی گروو میوزیک استفاده کنید و برای دسترسی به فایل های آفیس نیز می توانید از برنامه های آفیس استفاده نمایید.

بر روی تبلت و یا رایانه، شما می توانید به صورت آنلاین و از طریق سایت OneDrive.com به اطلاعات خود دسترسی داشته باشید. روش دیگر برای دسترسی بهتر این است که از برنامه وان درایو استفاده کنید. اگر تا کنون این برنامه را دریافت نکرده اید، به آدرس OneDrive.com مراجعه فرمایید.

نکته: به کمک برنامه ی وان درایو بر روی رایانه، شما می توانید به راحتی و از طریق Drag & Drop فایل های خود را به وان درایو انتقال دهید و فایل های شما به صورت خودکار آپلود خواهند شد.

این قسمت از آموزش های پنجره در اینجا به پایان می رسد، به زودی با قسمت یازدهم از آموزش های ویندوز 10 موبایل در خدمت شما عزیزان خواهیم بود.

نظر شما همراهان ویندوزسنتر در رابطه با این آموزش چیست؟ نظرات خود را در قسمت دیدگاه ها با ما در میان بگذارید.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Developed by Nasour Naghipour