نام‌نویسی
پس از تکمیل اطلاعات زیر، گذرواژه برای شما ارسال می‌شود.

هرکسی که در اداره یا شرکتی مشغول کار است، قطعا تصدیق می‌کند که دفتر بدون‌کاغذ هنوز یک رویاست. با وجود پرینتر‌های پرسرعت اداری، معمولا گرداگرد میز‌ها کوه‌هایی از کاغذ های چاپ شده انباشته شده است. اما مایکروسافت قصد برهم زدن این معادلات را دارد! در ادامه با ویندوزسنتر همراه باشید.

پتنتی که اخیرا توسط مایکروسافت منتشر شده است، به کمک نمایشگر های الکترو-رنگی که بدون نیاز به جوهر، بارها قابل استفاده‌ی مجدد هستند، استفاده از کاغذ را به شکل قابل توجهی کاهش خواهد داد.

هرچند متاسفانه در حال حاضر نمایشگر های الکترو-رنگی جایگزین خوبی برای کاغذ نبوده و انعطاف پذیری مناسب و قیمت پایین را در اختیار مصرف کننده قرار نمی‌دهند.

طرح مایکروسافت بر مبنای جداکردن نمایشگر های الکترو‌-رنگی فعلی از سیستم های الکترونیکی، ارتباطی و متعلقات، و استفاده چندباره‌ی آن به عنوان کاغذ در نوع جدیدی از پرینتر هاست. این پرینتر‌ها به جای استفاده از جوهر‌‌های گران قیمت از میدان های الکتریکی برای چاپ اطلاعات بر روی این کاغذها استفاده خواهند کرد.

مایکروسافت پتنت کاغذ الکترو-رنگی

این نمایشگر های الکترو‌-رنگی به علت عدم وجود بخش های الکترونیکی، ارزان و قابل انعطاف خواهند بود و به همین جهت می‌توانند جایگزین خوبی برای کاغذ به حساب آیند. برای چاپ مجدد بر روی صفحات چاپ شده تنها کافیست کاربر آن را مجددا در دستگاه پرینتر قرار دهد.

مایکروسافت در این پتنت ابتکاری را نشان می‌دهد که در آن هر دو سمت صفحه به یک سطح متصل هستند و بنابر این تنها با اعمال میدان مغناطیسی مناسب بر روی یک سمت صفحه امکان چاپ طرح بر روی هر دو سطح وجود خواهد داشت. این قابلیت، ساخت دستگاه های پرینتر مخصوص این نوع صفحات را آسانتر می‌کند.

برخلاف سایر پتنت های مایکروسافت، گمان نمی‌کنیم که این طرح به این زودی ها به یک محصول واقعی تبدیل شود. هرچند به مرور زمان و با لمس بیشتر هزینه‌های تحمیل شده به علت استفاده از کاغذ، مایکروسافت نهایتا راهکاری جامع برای جایگزینی کاغذ ارائه خواهد کرد.

پیوست

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Developed by Nasour Naghipour