نام‌نویسی
پس از تکمیل اطلاعات زیر، گذرواژه برای شما ارسال می‌شود.

سرانجام بعد از بیش از یک دهه درگیری حقوقی میان گوگل و مایکروسافت بر سر استفاده از حق اختراعات ثبت شده، صلح بین دو طرف برقرار شد. به نقل از بلومبرگ، این در حالی است که گوگل باید به زودی پاسخگوی اتهامات وارده از سوی اتحادیه اروپا در مورد انحصارطلبی تجاری خود در این قاره باشد. یکی از شرکت هایی که عامل طرح این دعوا بر علیه گوگل در اروپا شده مایکروسافت است. برای بررسی بیشتر با سایت تحلیلی خبری ویندوز سنتر همراه باشید.

بر اساس توافق گوگل و مایکروسافت دو طرف تمامی منازعات حقوقی خود را تمام شده قلمداد کرده اند و دیگر طرف مقابل را به استفاده غیرمجاز از حق اختراعات ثبت شده به نام طرف دیگر متهم نکرده و از این بابت شکایت تازه ای را مطرح نخواهند کرد. البته منازعات دو طرف بسیار گسترده و شامل موارد دیگری نیز بوده است.

انتظار می رود بعد از این تفاهم همکاری های فنی دو طرف نیز افزایش یابد. یکی از این زمینه های همکاری مربوط به توسعه برنامه جاوااسکریپت است. مشخص نیست آیا این تفاهم تاثیری بر رسیدگی رگولاتوری های اتحادیه اروپایی به اتهامات وارده بر گوگل در مورد انحصارطلبی تجاری در این قاره خواهد گذاشت یا خیر. گوگل متهم به سواستفاده از تسلط سیستم عامل آندروید بر بازار سیستم عامل های همراه برای بازاریابی دیگر برنامه ها و خدمات خود است.

شکایت مایکروسافت در این زمینه علیه گوگل توسط شرکت تبلیغاتی Ciao که در مالکیت مایکروسافت است تقدیم دادگاهی در اروپا شده و از سال 2012 در جریان است.


نظر شما کاربران گرامی سایت ویندوز سنتر در مورد این موضوع چیست؟

One Response

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Developed by Nasour Naghipour