ویژگی Game Mode در نسخه بعدی اینسایدر ویندوز 10 کامپیوتر فعال خواهد شد

ویژگی Game Mode در نسخه بعدی اینسایدر ویندوز 10 کامپیوتر فعال خواهد شد

احتمالا این موضوع را به یاد می آورید که حدود یک ماه پیش خبرهایی مبنی بر این که مایکروسافت در حال کار بر روی ویژگی Game Mode (حالت بازی) در ویندوز 10 می باشد، مطرح شد. این ویژگی به نحوی طراحی شده است که تجربه ی بازی و گیمینگ را در این سیستم عامل افزایش می دهد. از آن زمان به بعد صحبت هایی نیز مطرح شد مبنی بر این که ویژگی Game Mode در بازی های ایکس‌باکس و Project Scorpio به کار برده خواهد شد. اما به تازگی برخی از اینسایدرهای ویندوز از اضافه شدن این ویژگی به بیلد 15007 نکاتی را مطرح نمودند. با این حال امروز گزارش های متعددی نشان می دهند که اولین نسخه از Game Mode در به‌روزرسانی بعدی ویندوز 10 اینسایدر کامپیوتر در دسترس قرار خواهد گرفت. با ویندوزسنتر همراه باشید.

Game Mode

با توجه به وبسایت Windows Central اولین نسخه از ویژگی Game Mode با بیلد 15019 در حلقه ی Fast ویندوز 10 با پیشرفت های بیشتری که در حال حاضر در بیلدهای داخلی اجرا می شوند در طی هفته های آینده اجرا خواهد شد. وبسایت های دیگری مثل Neowin نیز اشاره کرده اند که این ویژگی ممکن است فردا در دسترس قرار بگیرد؛ اما با این حال ما نمی توانیم این ادعا را تایید کنیم. با استناد به مکالمه ی صورت گرفته با کوین گمیل یکی از اعضای تیم پلت‌فرم ایکس‌باکس، شرح مفصلی از نحوه ی کار این ویژگی بیان شد.

وی در این باره گفت:

Game Mode از سرقت منابع بازی های شما جلوگیری کرده و میزان فریم و عملکرد کلی را بیشتر می کند. یکی از نتایج Game Mode کمتر شدن کاهش فریم ها  می باشد؛ مخصوصا در طی صحنه ها و موقعیت هایی که بر سخت افزار سیستم شما متمرکز شده اند. Game Mode هم چنین CPU را در درگیری بین بازی های شما و فرآیندهای سیستمی موجود، محدود می کند که این موضوع به افزایش سرعت نیز کمک می کند. قابلیت Game Mode در حال حاضر در ایکس‌باکس وان در دسترس قرار گرفته است که به بازی ها اولویت دسترسی به منابع سیستم را می دهد. فعال کردن حالت بازی کار بسیار ساده ای است و با فشار دادن کلیدهای ترکیبی Windows + G این ویژگی فعال می شود. تا زمانی که ویژگی Game Mode را در بازی ها خاموش نکنید، ویندوز 10 به خاطر خواهد داشت که این ویژگی فعال است.

آیا تمام بازی ها از ویژگی Game Mode پشتیبانی می کنند؟

در این گزارش توضیحات بیشتری داده می شود مبنی بر این که با فعال کردن Game Mode، کاربران در صورتی که آن را نپسندند، قادر خواهند بود که این قابلیت را به صورت دستی غیرفعال نمایند. در عین حال توسعه دهندگان در عرصه ی بازی و گیم قصد حمایت از ویژگی Game mode را در بازی های های خود ندارند و کمپانی مایکروسافت در حال تلاش برای پیدا کردن راهی است که مزایایی اضافی از این ویژگی را در اختیار این توسعه دهندگان قرار دهد. علاوه بر این بازی هایی که در فروشگاه ویندوز استور ارائه نمی شوند ( به عنوان مثال از طریق Steam در دسترس هستند) نیز قادر به استفاده از این ویژگی می باشند؛ اگرچه شما در بازی های ارائه شده از طریق فروشگاه ویندوز استور بزرگ‌ترین بهبود عملکرد را با استفاده از آن خواهید دید.

Game Mode

Game Mode

موضوعات دیگری نیز در مورد این ویژگی مطرح می شود

دیگر حوزه های کلیدی که توسط این گزارش مطرح شده است شامل این موضوع است که ویژگی Game Mode چگونه عمل multi-tasking (چند وظیفه ای) و سیستم را به طور کلی تحت تاثیر قرار می دهد. در این زمینه Game Mode برای کورتانا و دیگر ویژگی های کلیدی ویندوز 10 از جمله اعلان ها نیز فعال است.

من هم چنین این موضوع را پرسیدم که Game Mode در حالی که سیستم شما فعال است چه حالتی را کاهش خواهد داد؟ در حال حاضر شما انتظار دارید در حالی که اعلان ها هنوز نمایش داده می شوند، کورتانا و دیگر ویژگی های مهم ویندوز نیز همچنان اجرا شوند. مایکروسافت هنوز هم در حال تکرار این پرسش است که زمانی که Game Mode به طور کامل در ویندوز 10 کریتورز آپدیت اجرا می شود، چه مقدار از سیستم شما  به مشکل می خورد؟ و هم چنین می گوید که زمانی که شما بازی خود را مینیمایز می کنید Game Mode به صورت پویا خودش را غیرفعال می کند. هم چنین در حالی که multi-tasking را آغاز می کنید، به سیستم شما دسترسی کامل به سخت افزارتان را خواهد داد. این درست شبیه به عملکرد امروزی ایکس‌باکس وان است.

با اطمینان می توان گفت که ویژگی Game Mode در بیلد 15019 ویندوز 10 انتشار خواهد یافت.

[divider]پیوست[/divider]

[column size=one_half position=first ]منبع: ONMSFT[/column]

علی بهادری وب‌سایت
Gas Chemical engineer ایمیل: alibahadori01@yahoo.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.