امروز Monday 20 May 2019

ویژگی های جدید Excel معرفی شدند

ویژگی های جدید Excel معرفی شدند

تیم آفیس شرکت مایکروسافت اخیرا چندین ویژگی جدید را برای نسخه دسکتاپ اپلیکیشن Excel معرفی نموده است که دسترسی به آن ها از طریق بخش Get & Transform نوار Data امکان پذیر می باشد. این ویژگی ها تکنولوژی Power Query را تحت تاثیر قرار می دهند. بر اساس پست وبلاگ رسمی آفیس، این تکنولوژی جمع آوری و شکل دهی سریع تر به داده ها را امکان پذیر می سازد. از ویژگی های جدید عرضه شده، کاربران به 8 ویژگی مبدل گر داده ها و2 ویژگی ارتباط دهنده داده ها دسترسی خواهند داشت. جزئیات بیشتر را در ادامه مشاهده فرمایید.

حذف کردن سلول های خالی بوسیله منوی فیلتر ستون ها (Column)

کاربران اکنون با باز کردن منوی فیلتر ستون ها می توانند به گزینه جدیدی برای فیلتر کردن داده ها دست یابند که به آن ها اجازه می دهد ردیف هایی که در ستون انتخاب شده فاقد داده هستند را حذف کنند.

Excel-image-1

تبدیل داده های زمانی

ویژگی جدید مبدل گر این امکان را به کاربران می دهد تا داده های زمانی وارد شده در یک ستون خاص را بر اساس نوع داده ها بر مبنای سال محاسبه نمایند. بدین ترتیب Excel تعداد روزها را بر 365 تقسیم کرده و تعداد سال ها را محاسبه می کند. برای دسترسی به این امکان در منوی Transform و یا Add Column گزینه Total Year را انتخاب نمایند.

Excel-image-2

حفظ داده های تکراری

بر روی نوار Home > Remove Duplicates اکنون یک گزینه دستور حفظ داده های تکراری (Keep Dublicates) در کنار حذف داده های تکراری وجود دارد. این ویژگی مبدل گر به کاربران این امکان را می دهد تا فقط داده های تکراری موجود در یک ستون را حفظ کنند.

Excel-image-3

وجود مثال برای گزینه Change Type with Locale

ویژگی مبدل گر جدید امکان تغییر نوع داده های موجود در یک ستون را بر اساس شیوه های طبقه بندی محلی و یا منطقه ای در اختیار کاربران قرار می دهد. برای این کار، کاربر باید نحوه نمایش مورد نظر خود را برای تمامی داده های موجود در برگه مورد نظر اعمال کند. این کار از طریق نوار زیر امکان پذیر است:

Data >New Query > Query Options > Current Workbook > Data Load

با کلیک راست کردن بر روی سر تیتر یک ستون و انتخاب Change Type > Using Locale چارچوبی ظاهر می شود که در آن کاربران با نمایش یک مثال از نحوه تاثیر تغییرات بر روی داده ها با خبر می شوند.

Excel-image-4

امکان پشتیبانی از زبان whitespace و همچنین جلو بردن خطوط (Line Feed)   

اکنون نحوه نمایش Query Editor امکان به کارگیری زبان Whitespace و امکانات آن از قبیل Feed Line  را در اختیار کاربران قرار می دهد. قابل ذکر است که حالت پیش فرض بر روی “نمایش زبان Whitespace” تنظیم گردیده، لذا برای غیر فعال کردن آن باید به نوار Query Editor رجوع کرد.

Excel-image-5

امکان غیرفعال کردن پیش نمایش ها در منوی هدایتگر (Navigator)

در منوی Display options (تنظیمات نمایش) گزینه ای جدید به کاربران امکان غیر فعال کردن پیش نمایش ها در منوی هدایتگر را خواهد داد.

Excel-image-6-768x611

پشتیبانی از اسامی فنی در منوی هدایتگر (Navigator)

ویژگی جدید مبدل گر این امکان را به کاربران می دهد تا در منوی هدایتگر اسامی فیزیکی و اسامی فنی را به یکدیگر تبدیل نمایند. اسامی فنی برای کاربران حرفه ای اهمیت بسیار بالاتری از اسامی واقعی و فیزیکی دارند.

تغییر نام مستقیم جستارها (Query) در بخش Queries pane

در داخل بخش تنظیمات جستارها (Query editor) می شود بوسیله کلیک راست کردن و انتخاب Rename، دابل کلیک کردن و یا انتخاب آن ها و فشردن کلید F2 نام جستارها را تغییر داد.

Excel-May-2016-image-7

پشتیبانی از زمان پایان دستور

گزینه جدید “زمان پایان دستور” که در بخش Advanced options پنجره مربوط به پایگاه داده قرار دارد، امکان اضافه کردن زمان پایان دستور داده شده را بر اساس دقیقه به هنگام وصل شدن به پایگاه داده به کاربران می دهد.

Excel-May-2016-Image-8

گزینه های مختلف در سطح خصوصی سازی داده ها

می دانیم که Power Query امکان استفاده و ترکیب داده های مختلف از پایگاه های متفاوت را به کاربر می دهد. در این بین ویژگی سطح خصوصی سازی (Privacy Levels) امکان مشخص ساختن سطح خصوصی بودن (عمومی، سازمانی و خصوصی) برای هر پایگاه داده ها را میسر می سازد.

از طرفی استفاده از سطوح مختلف خصوصی سازی باعث می شود تا دسترسی به پایگاه داده هایی که با عنوان خصوصی طبقه بندی شده اند توسط این ویژگی محدود گردد. با این حال اخیرا تیم آفیس امکان استفاده از هر کدام از شرایط زیر را برای کاربران ایجاد نموده است.

* ترکیب همیشگی داده ها بر اساس سطح خصوصی بودن هر کدام از پایگاه های داده. این گزینه سیستم را مجبور می سازد که صرف نظر از میزان خصوصی بودنشان به تمامی فایل های موجود در پایگاه داده دسترسی پیدا کند.

* ترکیب داده ها بر اساس سطح خصوصی بودن آن ها. این حالت، گزینه پیش فرض بوده و بر اساس رفتار سیستم در نسخه های قبل تنظیم شده است.

* چشم پوشی کردن از سطح خصوصی بودن پایگاه ها. این حالت باعث می شود تا سیستم پایگاه داده هایی که سطح خصوصی سازی بالایی دارند را کنار گذاشته و از ترکیب آن ها چشم پوشی نماید.

May-2016-updates-for-Get-Transform-in-Excel-2016-and-the-Power-Query-add-in-9

تمامی این به روزرسانی ها در وهله اول برای اعضای Office 365 که به حلقه اینسایدر آفیس پیوسته اند قابل دسترسی خواهد بود. برای آنان که کماکان از اکسل 2010 و یا 2013 استفاده می کنند امکان دریافت تمام این ویژگی ها از طریق دانلود نسخه نهایی Power Query برای اکسل در اینجا وجود دارد.


نظر شما همراهان همیشگی ویندوزسنتر در خصوص این ویژگی های جدید چیست؟

 

وحید وبسایت شخصی
علاقه مند به فیلم، کتاب و بازی های کامپیوتری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.