قابل توجه ترین ویژگی های جدیدی که در اندروید 11 (Android 11) می توانید پیدا کنید!

قابل توجه ترین ویژگی های جدیدی که در اندروید 11 (Android 11) می توانید پیدا کنید!

اولین نسخه پیش نمایش از اندروید 11 (Android 11) در اواسط فوریه انجام شد و پیش نمایش دوم در ماه مارس منتشر شد و در 23 آوریل شاهد انتشار پیش نمایش سوم بودیم. سپس در تاریخ 6 ماه می، گوگل چهارمین پیش نمایش غافل گیر کننده اندروید 11 را به همراه جدول زمانی انتشار نسخه بتا اندروید 11 منتشر کرد.

در 10 ژوئن با انتشار اولین نسخه بتا اندروید 11، ما شروع به درک ویژگی های کامل اندروید 11 کردیم. گرچه باید گفت که نصب اندروید 11 روی گوشی شخصی شما در حال حاضر ممکن است ارزش را نداشته باشد. باگ های زیادی ممکن است وجود داشته باشد و اکثر قابلیت های جدید را حتی متوجه نخواهید شد. گرچه چند ویژگی جدید اندروید 11 مانند رکوردر صفحه نمایش بومی، حباب های چت و تاریخچه اعلانات و غیره وجود دارد که کاربر با آنها مواجه است. بدون توضیحات بیشتر در ادامه همه تغییرات و ویژگی های اندروید 11 که تا کنون پیدا کرده ایم را لییست خواهیم کرد.

ویژگی های جدید اندروید 11 (Android 11)

قابل توجه ترین ویژگی های جدیدی که در اندروید 11 (Android 11) می توانید پیدا کنید!

رکوردر صفحه نمایش بومی در اندروید 11

گوگل حالا یک رکوردر صفحه نمایش داخلی را به اندروید اضافه کرده است و Android 11 تقریبا تایید کرده است که این ویژگی امسال راه اندازی خواهد شد. می توانید در اولین پیش نمایش اندروید 11 از رکوردر صفحه نمایش استفاده کنید

مات کردن اعلانات در طول فیلمبرداری در Android 11

 آیا در هنگام فیلمبرداری از حیوان خانگی یا فرزندتان اعلان دریافت می کنید؟ این بسیار آزار دهنده است به همین خاطر اندروید 11 به شما این امکان را می دهد که در هنگام فیلمبرداری اعلان ها را نادیده بگیرید.

افزایش حساسیت به لمس، ویژگی جدید اندروید 11

افرادی که از محافظ صفحه نمایش استفاده می کنند این ویژگی جدید اندروید 11 را دوست خواهند داشت. گوگل گزینه Increase touch sensitivity را در منوی تنظیمات اضافه کرده است که به شما این امکان را می دهد حساسیت صفحه نمایش لمسی خود را افزایش دهید. اگر از یک محافظ صفحه نمایش استفاده می کنید این باعث می شود تپ ها و اسکرول کردن های راحتتری را تجربه کنید.

تاریخچه اعلانات قابلیت جدید اندروید 11

گزارش اعلانات اندروید 10 به طور کلی برای کاربران پنهان است و کاربران نمی توانند اعلانات رد شده را به سادگی مشاهده کنند. در اندروید 11 گزینه Notification History عرضه شده است که به نظر می رشد ویژگی جدید بسیار کاربردی باشد و کاربران بتوانند تاریخچه اعلانات خود را به راحتی مشاهده کنند.

لغو خودکار مجوزهای برنامه در اندروید 11

گزینه جدیدی به نام لغو مجوز خودکار برای دوربین، مکان یابی و غیرع برای برنامه هایی که مدت هاست از آنها استفاده نکرده اید در اندروید 11 معرفی شده است. اگر فکر می کند که بعد از گذشت چند ماه قصد استفاده از یک برنامه را ندارید این ویژگی جدید Android 11 برای شما کاربردی خواهد بود.

ویژگی های بروزرسانی شده یا تجدید شده اندروید 11

قابل توجه ترین ویژگی های جدیدی که در اندروید 11 (Android 11) می توانید پیدا کنید!

منوی پاور بازسازی شده در اندروید 11

Android 11 دارای منوی پاوری است که به شما امکان دسترسی سریع به کنترل خانه های هوشمند، کارت های Google Wallet و گزینه های پاور را می دهد.

میانبرها و منوهای بروزرسانی شده در Android 11

 در پیش نمایش Android 11 شاهد بودیم که گوگل برای نمایش کارت های بزرگتر و همچنین دو میانبر جدید، صفحه برنامه های اخیر و نمای کلی منوها را مجددا بازاسازی کرد. با این حال؛ امکان دسترسی به دراورد برنامه ها را از منو حذف کرد.

اندروید 11 و مد انتخاب متن جدید در منوی overview

در چهارمین پیش نمایش Android 11 ، گوگل دکمه Select را به منوی overview اضافه کد. ضربه زدن روی این دکمه به شما این امکان را می دهید که به سرعت متن داخل یک برنامه را انتخاب کتید و آن را در برنامه دیگری پیست کنید.

پلیرهای رسانه ای که در نوار اعلانات وجود دارند

اگر با گوشی هوشمند خود موسیقی گوش کنیدف حالا می توانید پلیر رسانه خود را در قسمت اعلانات پیدا کنید. در اندروید 11 پخش کننده به قسمت تنظیمات سریع منتقل می شود و چند ابزار دیگر مانند امکان انتخاب ساده دستگاه خروجی را هم بدست خواهید آورد. اما حتی در اولین نسخه بتای Android 11 این ویژگی غیر فعال است.

برگرداندن برنامه هایی که اخیرا پاک شده اند

داریم در مورد منوی overview  بازسازی شده صحبت می کنیم، حالا می توانید با کشیدن انگشت خود به طرف پایین صفحه نمایش برنامه ای که تصادفا پاک کرده اید را برگردانید. البته در چهارمین پیش نمایش، گوگل برگرداندن برنامه هایی که اخیر پاک شده اند را به منوی مالتی تسکینگ بازگرداند.

امکان رد کردن اعلان های مداوم برنامه

حتما با یک اعلان مداوم که نمی توانید به راحتی از بین ببرید برخورد کرده اسد، در پیش نمایش سوم اندروید 11 گوگل به شما امکان پاک کرده همه اعلان ها را می دهد. اگر به صورت تصادفی آنها را هم پاک کتید می توانید به سرعت اعلان های خود را برگردانید. البته این قابلیت در پیش نمایش 4 اندروید 11 حذف شده است.

ژست های حرکتی

ژست حرکت بک (برگشت به عقب) ممکن است کمی نامید کننده بوده باشد چونکه شما برای فعال کردن منوهای همبرگر یک ژست حرکتی مشابه را انجام میدادید، خوشبختانه اندروید 11 دارای دو اسلایدر است که به شما اجازه می دهد که حساسیت ژست حرکتی بک را کنترل کنید.

حالت هواپیما، بلوتوث را غیر فعال نمی کند

قبل از این با فعال کردن حالت هواپیما، بلوتوث در گوشی شما غیر فعال می شد. افرادی که از حالت هواپیما استفاده می کنند ممکن است از هدفون بلوتوثی استفاده کنند در نتیجه مجبور هستند که حالت هواپیما را غیرفعال کنند. اما حالا گوگل برای راحتی این کاربران تغییراتی انجام داده است که در Android 11 با فعال بودن حالت هواپیما، بلوتوث غیر فعال نمی شود.

تم های پیکسل و تغییر ظاهر ساعت

با انتخاب تم پسکسل در تنظیمات پوشی خود به احتمال زیاد می توانید ظاهر ساعت خود را در صفحه اصلی و صفحه قفل تنظیم کنید. با این حال؛ در نسخه اول بتا، تنها یک گزینه ساعت وجود داشت.

گزینه Motion Sense جدید برای پیکسل 4

چند ماه است که کاربراان از این شکایت دارند که گوگل از Motion Sense گوشی پیکسل 4 غافل بوده است. در اندروید 11 می توانید برای متوقف کردن موسیقی می توانید بدون لمس کردن صفحه نمایش گوشی را در هوا تکان دهید.

تشخیص چهره پیسکل 4 بدون باز کردن چشم ها

صحبت از گوگل پیسکل 4 شد، به نظر می رسد که Android 11 به کاربراین این امکان را می دهد که بدون باز کردن چشم ها صفحه گوشی خود را باز کنند. این ممکن است باعث می شود که از کارایی قفل کم شود اما مطمئنا باعث ایمن تر شدن گوشی شما خواهد شد.

پین کردن برنامه ها در منوی اشتراک گذاری

Android 11 حالا به شما این امکان را می دهد که برنامه های متداول خود را در منوی اشتراک گذاری پین کتید. این گزینه در اندروید 10 حرف شده بود که حالا دوباره برگردانده شده است.

گفتگوی پیشرفته در بخش اعلانات

وقتی که شما یک پیامک دریافت می کند می توانید آن را در بخش جدیدترین پیام ها در بخش اعلانات و در زیر سربرگ جدید Conversations مشاهده کنید. شما نه تنها می توانید موضوعات بیشتری را مشاهده کنید بلکه می توانید از روش های غنی تری برای تهیه پیام ها استفاده کنید به طور مثال می توانید از طریق اعلانات پیام های تصویری ارسال کنید. به لطف ظاهری که بازسازی شده است شما می توانید اعلانات بسیار سازمان یافته تری را داشته باشید.

قابلیت های دسترسی صوتی بروز شده

پیش از این، دسترسی صوتی اندروید به شما اجازه اجرای عملیات صفحه نمایش همراه با شماره گیری با استفاده از صوت را می داد. حالا Android 11 می تواند آنچه که وری صفحه نمایش شما است را بخواند و به شما اجازه می دهد که با گفتن Instagram برنامه را باز کنید.

حباب چت

این در واقع ویژگی بود که گوگل در اندروید 10 عرضه کرد. با این حال گوگل حباب چت را در قابلیت ویژگی های اندروید 11 استفاده کرده است. با استفاده از این قابلیت شما می توانید حباب‌هایی را در اطراف صفحه به نمایش را مشاهده کنید که به شما کمک می کنند بدون نیاز به بازکردن برنامه پیام ‌رسان، به‌راحتی گفتگو کنید.

حالت شب آگاه از محتوا

حالت شب در اندروید 10 عرضه شد و حالا شما می توانید آن را به صورت پخته تر در اندروید 11 مشاهده کنید. شما می توانید حالت شب را بسته به زمانی از روز به صورت خودکار فعال یا غیر فعال کنید.

مجوزهای پیشرفته یک بار مصرف

همانطور که می دانید در اندروید 10 می توانید به برنامه ها مجوز دسترسی به مکان؛ میکروفن یا دوربین را فقط در حای که برنامه باز است بدهید. حالا اندروید 11 به شما این اجازه را می دهد که فقط یک بار مجوزها را تایید کنید و بعدا آنها را لغو کنید.

ویژگی های جدید اندروید 11 در آینده

قابل توجه ترین ویژگی های جدیدی که در اندروید 11 (Android 11) می توانید پیدا کنید!

اسکرین شات با قابلیت اسکرول کردن – این قابلیت در اولین پیش نمایش اندروید 11 فعال نبود اما به نظر می رسد که گوگل این قابلیت را برای گوشی های اندرویدی عرضه خواهد کرد.

شارژ بی سیم معکوس برای پیکسل 5 – در تنظیمات اندروید 11 یک ویژگی با عنوان اشتراک گذاری باتری پیدا خواهید کرد، این بدان معناست که گوگل در حال آماده سازی شارژ بی سیم معکوس برای پیکسل 5 است.

آیکن تنظیمات چند رنگ – از طریق برخی از دستورات ADB معلوم می شود که می توانید رنگ آیکن تنظیمات سریع را تغییر دهید. این فقط می توانید یک جنبه عجیب از اندروید 11 باشد یا می تواند نشانه این باشد که گوگل یک روش مبتنی بر رابط کاربری را برای کاربران انجام داده است.

ثریا داسیان وب‌سایت
کارشناس ارشد کامپیوتر، مربی آموزشگاه های آزاد، مترجم، تولید کننده محتوا

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.