نام‌نویسی
پس از تکمیل اطلاعات زیر، گذرواژه برای شما ارسال می‌شود.

همانطور که پیش‌بینی می‌شد ویندوز ویستا، سیستم عاملی که عمر کوتاهی داشت، در حال نزدیک شدن به پایان عمر خود است. این ویندوز در تاریخ 11 آپریل (فردا) بطور رسمی بازنشسته خواهد شد. این اتفاق بدان معناست که پشتیبانی از این سیستم‌عامل بطور کامل متوقف خواهد شد. برای بررسی بیشتر با ویندوز سنتر همراه باشید.

ویندوز ویستا

کاربرانی که علاقمند به ادامه دریافت آپدیت ها و پشتیبانی از سوی مایکروسافت و شرکایش (از جمله سازندگان نرم افزار ها) هستند، باید سیستم خود را به نسخه جدیدتری از ویندوز آپگرید کنند.

از جمله ویندوز هایی که هنوز پشتیبانی می‌شوند، میتوان موارد فوق را نام برد:

  • ویندوز 7 سرویس پک 1 (پشتیبانی کلی)
  • ویندوز 8.1
  • ویندوز 10

همچنین در نخستین واکنش ها به اتفاق فوق، شرکت یوبی‌ سافت (کمپانی مشهور بازی سازی) اعلام کرد که برنامه Uplay هم دیگر بر روی این سیستم عامل قابل استفاده نخواهد بود.

با وجود اینکه ویندوز ویستا اشکالات متعددی با خود به همراه داشت، اما در برخی جنبه‌ها ویندوز را مدرن کرد و بعضی قابلیت‌های عرضه‌ شده در آن هنوز و در ویندوز 10 نیز در حال توسعه و به‌کارگیریست. به عنوان مثال، در ویندوز ویستا استایل جدید رابط گرافیکی با نام آئرو، بخش جستجوی ساده‌تری به‌نام Windows Search و تعدادی دیگر از ابزار‌های چند‌رسانه‌ای از جمله بخش هایی بودند که اکنون بصورت تکامل یافته در ویندوز حضور دارند.

پیوست
منبع: ONMSFT

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Developed by Nasour Naghipour