نام‌نویسی
پس از تکمیل اطلاعات زیر، گذرواژه برای شما ارسال می‌شود.

یکی از قابلیت ها و بهیود های چشمگیری که از ویندوز 8 در ویندوز به وضوح قابل مشاهده و لمس بود.پیشرفت روز افزون ویندوز دیفندر برای جلوگیری از آلوده شدن سیستم شما به ویروس و بدافزار های گوناگون بود. در پی بهبود های پی در پی بیلد جدید ویندوز 10 شاهد این هستیم که ویندوز دیفندر به منوی راست کلیک اضافه شده و دیگر می توانید هر فایلی را به راحتی اسکن کنید. در ادامه با ویندوز سنتر همراه باشید.

Windows Defender

ویندوز دیفندر( Windows Defender) که در گذشته با نام مایکروسافت ضدجاسوس‌افزار(Microsoft AntiSpyware) شناخته می‌شد، نرم‌افزاری است که شرکت مایکروسافت آن را برای جلوگیری، حذف و قرنطینه کردن جاسوس‌افزارها ساخته‌است. این نرم‌افزار به طور پیش‌فرض همراه ویندوز ویستا و ویندوز ۷ است و نسخه‌های ویندوز اکس‌پی و ویندوز سرور ۲۰۰۳ در وبگاه مایکروسافت به طور رایگان برای دانلود وجود دارد.

Windows Defender یک ابزار امنیتی است که از زمان عرضه ویندوز Vista بر روی این سیستم عامل موجود می باشد .این نرم افزار همانند نرم افزار های Antivirus عمل می کند. به طوری که با نرم افزار های جاسوسی و نرم افزار های نا امن مقابله می کند. این ابزار به صورت پیش فرض در ویندوز 7 و 8 و 10 وجود دارد. لازم به ذکر است این ابزار در ویندوز 8 به بعد به طور کامل به صورت یک نرم افزار ضد ویروس در آمده است و عملا شما را از داشتن هرگونه آنتی ویروس دیگری بی نیاز می کند. حالا در ویندوز 10 ویندوز دیفندر به منوی راست کلیک اضافه شده تا راحت تر به آن دسترسی داشته باشید و هرگونه فایلی را اسکن کنید.

22

ویندوز دیفندر ابتدا بر روی هسته ی نرم‌افزار ضدجاسوسی جی‌آی‌اِی‌ان‌تی محصول شرکت جی‌آی‌اِی‌ان‌تی پایه گذاری شد. این شرکت در تاریخ ۱۶ دسامبر ۲۰۰۴ به مایکروسافت ملحق شد. اولین نسخه ی آزمایشی ویندوز دیفندر در ۶ ژانویه ۲۰۰۵ منتشر شد و در واقع همان نرم‌افزار ضدجاسوسی جی‌آی‌اِی‌ان‌تی بود. پس از آن در ۲۱ نوامبر ۲۰۰۵ به طور رسمی نسخه ی آزمایشی اول آن منتشر شد. در نسخه ی آزمایشی دوم، هسته ی نرم‌افزار دوباره نوشته شد اما این بار برخلاف نسخه ی قبل که جی‌آی‌اِی‌ان‌تی با ویژوال بیسیک آن‌را ایجاد کرده بود، هسته نرم‌افزار با سی‌پلاس‌پلاس نوشته شد. نسخه ی آزمایشی دوم در ۱۳ فوریه ۲۰۰۶ منتشر شد.

نظر شما همراهان ویندوز سنتر درباره این قابلیت کوچک ولی بسیار کاربردی چیست؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

One Response

  1. illustray

    به به آقا عالی بود ممنون بابت این نکته ریز ولی کاربردی

    پاسخ

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Developed by Nasour Naghipour