نام‌نویسی
پس از تکمیل اطلاعات زیر، گذرواژه برای شما ارسال می‌شود.

تحقیقات جدید Strategy Analytics، نشان می‌دهد که سیستم‌عامل اندروید، سهم بسیاری در بازار گوشی‌های هوشمند دارد و با 88 درصد سهم در این بازار، یکه‌تازی می‌کند. سیستم‌عامل آی‌او‌اس شرکت اپل که تنها به همراه گوشی‌های هوشمند آیفون و تبلت‌های آیپد ارائه می‌شود، سهم خود را در بازار از دست داده‌ و سهم آن از بازار به 12 درصد رسیده است. سهم دو سیستم‌عامل بلک‌بری و ویندوزفون از بازار گوشی‌های هوشمند، بسیار اندک بوده و کاهش یافته است. برای جزئیات بیشتر در ادامه مطلب با ویندوسنتر، همراه باشید.

 آمار و ارقام ارائه‌شده مربوط به سه‌ماهه سوم سال 2016، نشان می‌دهد که فروش گوشی‌های هوشمند در مقایسه با سه‌ماهه مشابه در سال گذشته، 6 درصد افزایش داشته و در مجموع، نزدیک به 375 میلیون واحد گوشی‌هوشمند به فروش رسیده است. نزدیک به 328.6 میلیون واحد از فروش گوشی‌های موبایل، مربوط به محصولات اندرویدی بوده است و 45.5 میلیون واحد نیز، مربوط به فروش آیفون‌های شرکت اپل است.

windows-phone-has-nearly-disappeared-research-shows-509921-3

سهم ویندوزفون، بسیار ناچیز است و علت آن، تغییراتی است که شرکت مایکروسافت در کسب‌وکار گوشی‌های هوشمند خود اعمال کرده.

lumia-950-xl-30

با سهم 88 و 12 درصدی سیستم‌عامل اندروید و آی‌او‌اس، بسیاری به دنبال این موضوع هستند که سیستم‌عامل ویندوزفون (ویندوز موبایل) مایکروسافت در این آمار و ارقام، چه سهمی را به خود تخصیص داده است؛ علاوه‌براین، پلت‌فرم بلک‌بری، از جمله سیستم‌عامل‌های دیگری است که سهم آن در بازار گوشی‌های هوشمند، کاهش یافته است.

برطبق اطلاعات منتشرشده، پلت‌فرم ویندوزفون مایکروسافت، تقریباً ناپدید شده است و Strategy Analytics، ادعا می‌کند که کاهش قابل‌توجه سهم این سیستم‌عامل به دلیل تغییراتی است که شرکت مایکروسافت در کسب‌وکار گوشی‌های هوشمند خود اعمال کرده. بنابراین، اگر آمار و ارقام ارائه‌شده برخلاف میل شماست، مقصر اصلی را شرکت مایکروسافت و سیاست‌های نه‌چندان عادی‌اش باید بدانید.

سرفیس‌ فون نمی‌تواند ویندوز 10 موبایل (ویندوزفون) را زنده نماید!

lumia-950-performance2

برخی امیدوار هستند که سرفیس فون مایکروسافت، می‌تواند جانی دوباره در کالبد نیمه‌جان ویندوز موبایل بدمد اما اگر واقعیت را بخواهید، مایکروسافت نمی‌تواند باعث توقف روند نزولی سهم ویندوزفون (ویندوز موبایل) از بازار گوشی‌های هوشمند شود.

 مشکلاتی که ویندوز 10 موبایل در حال‌حاضر با آن‌ها مواجه است، با عرضه یک گوشی‌هوشمند رده‌بالا با قابلیت‌های نوآورانه برطرف نخواهد شد زیرا اعتماد کاربران از این پلت‌فرم سلب شده است و احتمالاً، کاربران ترجیح می‌دهند که از محصولات دیگری با سیستم‌عامل اندروید و آی‌او‌اس استفاده نمایند.

Strategy Analytics بر این باور است که کاربران سیستم‌عامل ویندوزفون در صورت مهاجرت به یک سیستم‌عامل تازه، به احتمال زیاد به سمت اندروید گوگل خواهند رفت زیرا کاربران، چندان علاقه‌ای به محدودیت‌ها و بسته‌بودن پلت‌فرم آی‌او‌اس ندارند و سیستم‌عامل اندروید، انتخاب مناسب‌تری به‌نظر می‌رسد.

 از طرفی، تنوع محصولات اندرویدی در مقایسه با محصولات مجهز به سیستم‌عامل آی‌او‌اس بیشتر است و این موضوع، شانس انتخاب سیستم‌عامل اندروید را افزایش می‌دهد.

پیوست

منبع: softpedia

3 Responses

 1. رهگذر

  شاید پرچمداران شرکتهای دیگه به فریاد ویندوز موبایل برسه

  پاسخ
 2. امین

  به نظرم مایکی میخواد فقط رو محصولات بالا رده تمرکز کنه . درست مثل تبلت های سرفس . درسته که اونا فروششون نسبت به تبلتای دیگه کمتره ولی باعث شده که افراد خاصی ازش استفاده کنند . در بخش موبایل هم همینه . ولی میخواد تا اون موقع ویندوز ده موبایل به پختگی برسه . این نظر منه ولی نظر سایر دوستان هم قابل احترامه .

  پاسخ
 3. sayan

  تا زمانیکه گوشی ویندوزی چه مال مایکی باشه چه برند دیگه بزنه با تنوع بیشتر در دم دست نباشه ویندوز رو حتی کاربران وفادار ویندوز موبایل نیز فراموش خواهند کرد مایکی منحصر گر فکر میکنه فقط همه چی با پول حل میشه نمیدونه دیگه هر درصد کاربری که از دست میده بایستی چندین برابر هزینه کنه تا کاربرانش رو جمع کنه
  فقط نوکیا میتونه با عرضه گوشی های ویندوزی دوباره ویندوز و نجات بده

  پاسخ

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Developed by Nasour Naghipour