نام‌نویسی
پس از تکمیل اطلاعات زیر، گذرواژه برای شما ارسال می‌شود.

یکی از کلماتی که این روزها به دفعات در سایت های مختلف و شبکه های اجتماعی به چشم هر بیننده ای می خورد کلمه استارتاپ است و این طور که به نظر می رسد، استفاده از این کلمه بیشتر هم خواهد شد. رویدادهای بسیاری حول راه انداختن و تامین سرمایه استارتاپ ها در ایران اجرا می شوند که تعدادشان نیز رو به فزونی دارد. با این وجود اکثر ما دقیقا نمی دانیم که استارتاپ به چه چیزی گفته می شود، به همین دلیل فکر کردیم شاید مفید باشد به معرفی آن در ویندوزسنتر بپردازیم.

استارتاپ

استیو بلانک، کارآفرینی از سیلیکون ولی (Silicon Valley) که رویدادهای لین استارتاپ (Lin Start up) را برگزار کرده است و باب دورف یک تعریف ساده از استارتاپ ارائه کرده اند:

استارتاپ یک سازمان موقت بوده که در جستجوی یک مدل تجاری مقیاس پذیر و قابل تکرار است.

حال بیایید این تعریف را از نزدیک مورد بررسی قرار دهیم. موقت بودن استارتاپ ها به این معناست که آن ها هنوز تبدیل به یک کسب و کار نشده اند. مثلا اگر من و دوستانم یک ایده جدید داشته باشیم و بعد با هم یک گروه کاری تشکیل بدهیم تا ببینیم آیا می توانیم این ایده را تبدیل به یک کسب و کار کنیم یا نه، در واقع یک گام به سوی تشکیل یک استارتاپ برداشته ایم. در صورتی که موفق شویم یک کسب و کار را شکل خواهیم داد و اگر شکست بخوریم یک مجموعه از میان مجموعه استارتاپ هایی خواهیم بود که شکست می خورند. و خوب است همین اول کار بدانید که براساس آمار جهانی 90 درصد استارتاپ ها شکست می خورند و از 10 درصد باقی مانده هم تنها کمتر از 1 درصد به موفقیتی خاص و خیره کننده دست می یابند، و شرکت هایی مثل گوگل، آمازون و فیس بوک را شکل می دهند.

استارتاپ ها در حال جستجو هستند، چرا؟ چون هیچ طرح تجاری آماده و از پیش تعیین شده ای ندارند. آن ها به سرعت و با استفاده از روش های چابک ایده های مختلف را پشت سر هم امتحان می کنند تا ببینند آیا می توانند به یک مدل تجاری دست پیدا کنند که به نتیجه برسد یا نه. به همین دلیل آن ها هیچ وقت تا پایان کار منتظر رونمایی محصول یا خدمات شان نمی مانند، بلکه در هر مرحله و در ساده ترین حالت ایده را با مشتریان در دسترس چک می کنند و تنها در صورت گرفتن بازخورد مثبت از یک ایده است که به سمت توسعه و کامل کردن آن می روند. چک کردن مرحله به مرحله نتیجه با مشتریان جزئی جدایی ناپذیر از این روش است.

نکته مهم دیگر این است که روش های حاصل شده از مرحله قبل باید قابل تکرار باشند، اگر یک ایده به دلیل شرایط خاصی که در فضای اجرای آن حاکم بوده، جواب داده باشد و در بقیه شرایط به نتیجه نرسد کنار گذاشته می شود.

tech_incubator41__01__630x420

مقیاس پذیری در این تعریف به معنای این است که رشد درآمد شما بسیار بسیار بیشتر از رشد هزینه های شما باشد. این یعنی اینکه اگر مثلا رشد درآمد شما در سال گذشته 5 برابر بوده است و رشد هزینه هایتان هم 5 برابر، با وجود اینکه شما شرکتی سودده داشته اید، اما درآمدتان رشدی مقیاس پذیر نداشته است. بهترین مثال های رشد مقیاس پذیر شرکت هایی مثل فیس بوک، اینستاگرام و… هستند که رشد چندین میلیون دلاری درآمدهایشان با رشد اندکی در هزینه ها همراه بوده است.

به دلیل وجود این خاصیت هاست که معمولا استارتاپ ها در حوزه فناوری های نو، اینترنت و موبایل فعال هستند، چرا که مقیاس پذیری درآمد در سایر کسب و کارها معمولا نشدنی است، زیرا رشد درآمد با رشد هزینه هایی در همان سطح امکان پذیر می شود. مثلا یک فروشگاه زنجیره ای بسیار موفق برای رشد درآمد خود مجبور به تاسیس فروشگاه هایی جدید در شهرهایی جدید است که هزینه های بسیار زیادی به همراه دارد.

بعد از خواندن این یادداشت ممکن است شما هم وسوسه شوید که استارتاپ خود را راه بیاندازید. شاید فکر خوبی باشد، به شرطی که یک تیم خوب و یک ایده جدید داشته باشید. اما حتی در این صورت هم باید آمادگی این را داشته باشید که طرح شما به نتیجه نرسد. یکی از خوبی های استارتاپ این است که قبل از اینکه شما هزینه زیادی را صرف راه اندازی کار کنید یا زمان و هزینه ای را صرف ثبت شرکت بکنید، می توانید بفهمید که ایده شما به نتیجه می رسد یا نه.

این گوی و این میدان!

One Response

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Developed by Nasour Naghipour