نام‌نویسی
پس از تکمیل اطلاعات زیر، گذرواژه برای شما ارسال می‌شود.

شبکه HBO تصمیم گرفت تا با همکاری دو تن از تهیه کنندگان بزرگ دنیای سینما و تلویزیون، J.J. Abrams و Jonathan Nolan سریالی با نام Westworld بسازد. با ویندوزسنتر همراه باشید.
محور داستان این سریال در مورد پارکی دهکده مانند است به سبک و سیاق وسترن می باشد که در آن ربات هایی با چهره انسان به مردم خدمت و کمک می کنند. در واقع اهالی رباتی این دهکده با خط داستان یکسانی روز خود را شب می کنند و این اتفاق هر روز رخ می دهد.

این سریال اقتباسی از فیلمی به همین نام که در سال 1973 توسط مایکل کرایتون ساخته شد، می باشد، که در ژانری تخیلی (sci-fi) ساخته شده بود. از این فیلم قبلا هم الهام گرفته شده است. در دهه 80 سریالی به نام Beyond Westworld پخش شده بود و حتی خبر هایی از حضور آرنولد در این سریال در سال 2007 به گوش می رسید که در نهایت شبکه HBO برای ساخت آن دست به کار شد. Jonathan Nolan هم که خالق سریال بینظیر Person of Interest بود، کارگردانی و تهیه کنندگی این سریال را بر عهده دارد.

Westworld Season 1, Episode 3 Air Date 10/23/16 Pictured: Anthony Hopkins as Dr. Robert Ford

 

شبکه HBO تبلیغات فراوانی را برای سریال جدید خود انجام داده و از آن با عنوان بمب جدید دنیای تلویزیون یاد کرده است و گفته می شود که وست ورلد حتی قادر خواهد بود تا جایگزین مناسبی برای سریال پر مخاطب “بازی و تاج تخت : Game Of Thrones” باشد.

روند طراحی و تولید این پروزه به اندازه ای مورد رضایت مدیران شبکه بود، که حتی با پخش نشدن قسمت پایلوت هم این سریال را برای فصل دوم تمدید کردند.

وست ورلد داستان همیشه جذاب تقابل هوش مصنوعی با خالق خود (بشر) را به تصویر می کشد. اما بر خلاف فیلم هایی که به این مقوله به صورت احتیاط آمیزی نگاه می کنند، در وست ورلد این نگاه به دو جبهه متفاوت میزبانان و مهمانان تقسیم می شود که طی آن، انسان ها به صورت فیزیکی وارد دنیای شبیه سازی شده دهکده می شوند و قادر خواهند بود که تا با میزبانان هر طور که می خواهند رفتار کنند!
سازندگان این سریال اعتراف کرده اند که با نیم نگاهی به بازی کامپیوتری GTA به سراغ ساخت این سریال رفته اند. این بازی، یک بازی اکشن خشن و جهان باز می باشد، و همین موضوع باعث شده تا این سریال نیز آکنده از خشونت های جنسی و فیزیکی باشد که درندگی انسان ها در عصر تکنولوژی را به مخاطب تداعی می کند. در واقع سریال این هشدار را به مخاطبین خود می دهد که بزودی و با پیشرفت تکنولوژی، در دنیایی حضور خواهند داشت که حد و مرز اخلاقی برای آن وجود ندارد و در آن جا قادر خواهد بود هر آن چه که دوست دارد را بکار بگیرد تا لذت ببرد.

Westworld Season 1, Episode 1 Air Date 10/2/16 Pictured: Evan Rachel Wood as Dolores Abernathy, Ed Harris as The Man in Black

همان طور که گفتیم دو تن از بزرگ ترین اشخاص دنیای سینما و تلویزیون در ساخت این سریال دخالت دارند.

نفر اول جاناتان نولان است که با ساخت سریال “سوژه : Person of Interest” و نگارش فیلم نامه فیلم های برادرش کریستوفر نولان نبوغ و هوش بالای خود را نشان داده بود، در کنار نویسندگی و کارگردانی، مدیر تولید این مجموعه نیز می باشد و در این امر Jerry Weintraub و Steven Soderbergh او را یاری می کنند.

نفر دوم هم جی. جی. آبرامز می باشد که دیگر نیازی به معرفی ندارد. او که با سریال LOST به شهرتی جهانی رسید، یکی دیگر از سازندگان اصلی این سریال می باشد.

شخصیت ها و بازیگران اصلی

این سریال از تیم بازیگران خوب و بزرگی بهره مند است و نام هایی مانند آنتونی هاپکینز و اد هریس هر علاقه مندی به سینما و تلویزیون را مجاب به تماشای آن می کند. در ادامه به معرفی شخصیت های اصلی داستان می پردازیم.

ایوان ریچل وود

ایوان ریچل وود

ایوان ریچل وود نقش یک دختر روستایی به نام دولورس را بازی می کند که در می یابد کل وجودش یک دروغ ساختگی بیش نیست. او هم چنین به عنوان قدیمی ترین میزبان پارک شناخته می شود.

آنتونی هاپکینز

آنتونی هاپکینز

آنتونی هاپکینز در اولین حضورش در عصر طلایی تلویزیون نقش دکتر رابرت فورد رئیس Westworld را بازی می کند. کسی که بار اصلی پروژه دنیای سریال بر دوش اوست.

اد هریس

اد هریس

اد هریس در نقش مرد سیاه‌پوش جز آخرین نفراتی بود که به این سریال پیوست و نقش یک میهمان روانی را بازی می کند که به دنبالی حقایقی مجهول از لایه های دیگر است و برای رسیدن به آن هر کاری می کند و به راحتی آدم می کشد.

جفری رایت

جفری رایت

جفری رایت در نقش برنارد لو یکی از متخصصان اصلی مجموعه می باشد که نقش مهمی در نمایش تکنولوژی دنیای سریال به عده دارد.

جیمز مارسدن

جیمز مارسدن

جیمز مارسدن در نقش تدی فلاد یکی از میزبانان دنیای سریال می باشد. وی یک تفنگ‌ دار تازه‌ وارد است که به‌ دنبال دلورس می‌ گردد تا رابطه‌ اش را با او احیا کند.
پیوست

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Developed by Nasour Naghipour