نام‌نویسی
پس از تکمیل اطلاعات زیر، گذرواژه برای شما ارسال می‌شود.

در یک تغییر رویه ی مهم امروز هایک با انتشار پست جدیدی در وبلاگ خود از تغییر سیاست این پیام رسان در قبال ویندوز‌فون پرده برداشت. در ادامه با ویندوز‌سنتر همراه باشید.

Hike پس از این به توسعه اپلیکیشن خود بر روی ویندوز فون و سایر پلتفرم های خانواده ی سیمبین ادامه نخواهد داد. این اتفاق در زمانی می‌افتد که بیش از 4 سال از انتشار این پیام رسان گذشته و به بیش از 100 میلیون کاربر که اغلب در هندوستان قرار دارند دست یافته است.

بیش از 98 درصد کاربران هایک بر روی پلتفرم اندروید و iOS قرار دارند؛ این واقعیت آنها را مجاب کرده است تا بر روی ارائه قابلیت های جدید در این پلتفرم ها تمرکز کنند و همانند قابلیت های اخیرا اضافه شده ای چون Stories و تجربه کاربری تازه برای دوربین، به سرعت امکانات بهتری را به این پلتفرم ها اضافه کنند.

  • در مسیر رسیدن به این هدف ما به تصمیم دشواری رسیدیم تا از امروز توسعه ی اپلیکیشن بر روی پلتفرم ویندوز‌فون را متوقف کنیم. اگر شما از hike بر روی ویندوز فون استفاده می‌کنید همچنان می‌توانید به ارسال پیام به دوستانتان ادامه دهید اما پس از این ما امکانات جدید را برای شما ارائه نخواهیم کرد.
  • در ادامه ی همین سیاست ما توسعه بر روی پلتفرم های سیمبین و بلک بری را نیز متوقف می‌کنیم. مجددا یادآوری میکنیم که اگر از hike بر روی این پلتفرم ها استفاده می‌کنید همچنان می‌توانید به دوستانتان پیام ارسال کنید اما ما ازین پس قابلیت جدیدی را در اختیار شما قرار نخواهیم داد.

همزمان با اینکه مایکروسافت در تلاش است با پلتفرم جامع ویندوز (WP) و زامارین توسعه دهندگان را به سوی خود جذب کند؛ چنین اتفاقاتی خبرهای خوبی برای کاربران ویندوز‌فون و ما نیست. به واقع این همان دلیلی است که افراد به خاطر آن از خرید گوشی ویندوز‌فون جدید ابا دارند.

با توجه به اینکه پیش از این واتس‌اپ نیز از قطع پشتیبانی ویندوز‌فون 7 خبر داده بود به نظر می‌رسد مدیران هایک تصمیم گرفته اند تا با توسعه ی اپلیکیشن جدید برای ویندوز 10 موبایل منابع خود را هدر ندهند.

شما از hike بر روی ویندوز‌فون استفاده می‌کنید؟ در مورد تصمیم هایک برای توقف توسعه روی این پلتفرم چه فکر می‌کنید؟

نظرات خود را با ما و دیگر کاربران ویندوز‌سنتر در‌میان بگذارید.

پیوست
منبع: NokiaPowerUser

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Developed by Nasour Naghipour