امروز Monday 17 June 2019

نگاهی رو به عقب به برنامه ویندوز اینسایدر در سال 2016

نگاهی رو به عقب به برنامه ویندوز اینسایدر در سال 2016

پس از آنچه به نظر می رسد مانند یک عمر گذشته است، سال 2016 می رود که به پایان برسد. تا جایی که حافظه یاری می کند به نظر می رسد بیشتر از هر سال دیگری، مانند هر برنامه ای از مایکروسافت، برنامه ویندوز 10 اینسایدر با فراز و نشیب های زیادی رو به رو بوده تا بتواند همچنان ما را علاقه مند نگه دارد. در سال 2016، 47 بیلد برای حلقه سریع اینسایدر دریافت کردیم، برند جدیدی برای ویندوز 10 عرضه شد با نام آپدیت سالگرد “Anniversary Update”، و مدیر جدید برنامه اینسایدر خانم دونا سرکر (Dona Sarkar) معرفی شد. در این مطلب نگاهی به سال آینده برنامه ویندوز اینسایدر خواهیم داشت، اما قبل از آن به بررسی چگونگی حل و فصل مسائل مربوط به این برنامه خواهیم پرداخت. در این بررسی همراه ویندوز سنتر باشید.

تیم برنامه ویندوز اینسایدر

تیم برنامه ویندوز اینسایدر

تغییرات برنامه ویندوز اینسایدر در سالی که گذشت

آپدیت سالگرد

برنامه ویندوز اینسایدر

بزرگترین دستاورد برنامه ویندوز اینسایدر از زمانی که ویندوز 10 برای اولین بار عرضه شد، قطعاً آپدیت سالگرد (Anniversary Update) است. بسیاری این آپدیت را تا قبل از اینکه نام به آپدیت سالگرد بر آن گذاشته شود با نام Redstone 1 می شناختند. در این آپدیت بزرگترین مشخصه هایی که ما تا به حال در آپدیت قبلی شاهد بودیم، گنجانده شده بود. با چنین ارائه قابل توجهی که در نوع خود، از زمانی که برنامه اینسایدر شروع شد، اولین بود، بهترین زمان برای ما بود تا ثابت کنیم چقدر این برنامه می توانست فوق العاده باشد.

یکی از نتایج تستی که در تابستان گذشته روی بیلد ها انجام دادیم، این بود که آپدیت سالگرد قادر بود تجربه ای عاری از خطا عرضه کند. نه تنها کار روی برنامه اینسایدر باعث شد خطاهای نرم افزاری در نسخه نهایی آپدیت سالگرد برطرف شوند، بلکه انتقادات و پیشنهادات مستقیم ما نیز سبب گردید که برخی از مشخصه ها که در مرحله نخست وجود داشت، به پایان کار خود برسند. از هم اکنون تا وقتی که آپدیت سازندگان (Creators Update) عرضه شود، آپدیت سالگرد برای تمامی فعالیت های صورت گرفته در ویندوز اینسایدر و مهندسین که با ما همکاری کردند تا تمام انتقادات و پیشنهادات را عملی کنند، مانند یک بنای تاریخی قابل احترام خواهد بود.

تغییر در رهبری

برای هر کسی که برنامه ویندوز اینسایدر را تعقیب می کرد، ماه ژوئن با اندک شگفتی همراه بود. در اول ژوئن گیب آل (Gabe Aul) که برای مدتی طولانی ریاست برنامه ویندوز اینسایدر را عهده دار بود، به منظور تمرکز بر هدایت تیم سیستم های مهندسی، از برنامه ویندوز اینسایدر کنار گذاشته شد و مدیریت به خانم دونا سرکر که از زمان عرضه ویندوز ویستا همراه مایکروسافت بود، اعطا شد. طبق اظهارات گیب آل، سرکر متخصص فنی بی بدیل، مشتری مداری با اشتیاق و آماده برای شنیدن نظرات منتقدین است.

پس از آن که سرکر رهبری این برنامه را به عهده گرفت، توانست از طریق آپدیت سالگرد، با موفقیت برنامه را رهبری کند. وی همچنان در توییتر فعال ماند و با حضور در جامعه کار فوق العاده ای انجام داد. در واقع می توان گفت او با برنامه ویندوز اینسایدر زندگی کرد و نفس کشید. توییت او (زمانی که او علناً این مقام را می پذیرد.) از یکم ژوئن هنوز در رتبه نخست است.

تابستانی از بیلدها

اگر شما در تابستان گذشته برنامه ویندوز اینسایدر را امتحان کرده باشید، پس می دانید که بعد از دو ماه همه چیز به صورت عجیبی بهبود یافته است. حد فاصل ماه های ژوئن و جولای، 14 بیلد دریافت کردیم که تقریباً ارزش این نسخه ها به اندازه یک سوم از کل سال بود. پیش از ارائه آپدیت سالگرد در ماه آگوست می بایست بهبودهای بیشتری روی آن صورت می گرفت، این به این معنی بود که بیلد های بهبود یافته را چند بار در هفته مکرراً دریافت می کردیم.

برخلاف اینکه به طور معمول برنامه ویندوز اینسایدر در هفته یک بیلد عرضه می کرد (حتی گاهی یک بیلد هم عرضه نمی شد)، برای مدت ها 3 بیلد در هفته ارائه شد، این اتفاق بسیار عجیبی بود. زمانی که نهایتاً نسخه نهایی در ماه آگوست، ارائه شد ما قادر بودیم محصول نهایی آن آزمایش ها را ببینیم، نتیجه ای که به واقع بسیار ویژه بود.

نگاهی رو به جلو

در طول سالی که گذشت ما شاهد روی دادن موارد جالبی در رابطه با برنامه ویندوز اینسایدر بودیم، و این کاملاً درست است اگر بگوییم سال 2016، بهترین سالی بود که گذشت. هرچند در سال 2017 برنامه ای برای بهتر کار کردن توسط مایکروسافت ارائه نشده است. اما ما اکنون می دانیم که Redstone 2 -که به عنوان آپدیت سازندگان نیز شناخته می شود- در حال آماده سازی است و نیز مشخصه هایی در برنامه ویندوز اینسایدر اضافه خواهد شد. در سال 2017 به بررسی عمیق به آپدیت جدید که آخرین عرضه خواهد بود، خواهیم پرداخت.

به نظر می رسد دونا سرکر به طور جدی به صندلی اش به عنوان راس برنامه ویندوز اینسایدر تکیه کرده است، و به احتمال زیاد در سال آینده او را در بخش های دیگر مایکروسافت نخواهیم دید. حال که ویندوز 10 به ویندوزی بدل شده است که خدمات با ارزش آن هر روزه درخواست می شود، وجود فردی که به عنوان پیشرو در اجتماع عظیم مردمی پر شور که برای ساخت بهتر این ویندوز از طریق ارتباط موثر و ارسال بازخورد، تلاش می کنند، تجربه ای بسیار خوب خواهد بود. بین برنامه ویندوز اینسایدر مناسب و Winsiders4Good، آینده درخشان تر و درخشان تر پیش رو خواهد بود.

یک سال دیگر سرشار از موفقیت پیش رو قرار دارد.

[divider]پیوست[/divider]

[column size=one_half position=first ]منبع: Onmsft [/column]

زیبا کریمی وبسایت شخصی
به تکنولوژی های جدید و تحلیل سیستم عامل ها و برنامه های کاربردی علاقه مند هستم و از اینکه میتوانم از طریق ویندوز سنتر موارد مطرح در تکنولوژی را با شما به اشتراک بگذارم خوشحالم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.