امروز Sunday 26 May 2019

نکات اساسی در افزایش کارایی باتری گوشی های ویندوز 10

نکات اساسی در افزایش کارایی باتری گوشی های ویندوز 10

در این آموزش از ویندوز 10 گوشی، مجموعه ای نهایی از نکات و ترفندهای چگونگی استفاده حداکثری از طول عمر باتری برای گوشی های لومیا که ویندوز 10 روی آنها اجرا می شود، را فراهم کرده ایم. برای یادگیری این مطلب آموزشی با ویندوز سنتر همراه باشید.

باتری

این مطالب بر اساس استفاده مکرر خود ما از گوشی های لومیا تهیه شده است. اگر موارد زیر را دنبال کنید به طور متوسط طول عمر باتری را بین 5 تا 10 ساعت بهبود خواهید بخشید. برای مشاهده مطلب آموزشی مربوط به افزایش کارایی گوشی های ویندوزی اینجا کلیک کنید.

تنظیمات مربوط به Glance Screen، جستجوی WiFi و همگام سازی Mail

باتری

 • اگر گوشی شما از Glance screen پشتیبانی می کند و مایلید از آن استفاده کنید، بهتر است “نمایش زمان و دیگر محتوای Lock Screen در حالت استندبای” را روی 30 ثانیه و همچنین تنظیمات مربوط به زمانی که شارژر را قطع می کنید را روی حالت “نمایش Glance Screen” قرار دهید.
 • زمانی که احتیاج ندارید، جستجویخودکار WiFi را خاموش کنید، برای این کار می توانید چند ثانیه انگشتتان را روی  WiFi نگه دارید یا دکمه WiFi را بزنید. می توانید از مسیر Settings–>Network & Wireless–>WiFi هم اقدام کنید. به من اعتماد کنید این روش شارژ زیادی برای شما باقی خواهد گذاشت.
 • گزینه های همگام سازی Mail باعث می شوند که مکرراً همگام سازی ایمیل انجام شود و اگر شما دو یا چند ایمیل داشته باشید، باید زمان آن را حداقل روی 30 دقیقه بگذارید هر چقدر این زمان بیشتر باشد شارژ کمتری مصرف می شود.

کنترل روشنایی، Double tap to wake up، اتمام زمان صفحه نمایش

باتری

 • به مسیر  Settings –>System–>Display بروید. مطمئن شوید که Automatically adjust خاموش باشد. Level را روی Low تنظیم کنید. مجدداً سراغ Automatically adjust بروید و آن را با On again تنظیم کنید.
 • به مسیر Settings –>Extras–>Touch بروید، “Double tap to wake up” را خاموش کنید، البته اگر گوشی شما این مورد را پشتیبانی می کند اما شما به آن احتیاج ندارید.
 • به مسیر Settings –>Extras–>Touch بروید و ویبره در زمان لمس کلیدهای حرکتی (Vibrate when I tap the navigation keys) را خاموش کنید.
 • به مسیر Settings –>Personalization–>Lock Screen بروید و اتمام زمان صفحه نمایش را روی 1Min بگذارید.

کورتانا، یادآوری ها و کنترل صدا

 • یادآوری های UI تغییر کرده اند و در حال حاضر این شما هستید که می توانید انتخاب کنید چه برنامه هایی به شما یادآوری ها را نمایش دهند. از طریق مسیر Settings–>System–>Notifications & Actions  می توانید اقدام کنید.
 • اگر طول عمر باتری تان خیلی بد است و نمی خواهید از کورتانا استفاده کنید، با رفتن به بخش تنظیمات کورتانا (Cortana Notebook–>Settings) می توانید آن را خاموش کنید.

باتری

 • مواردی مثل NFC و بلوتوث را از مسیر Settings–>Devices کنترل کنید. اگر از آنها استفاده نمی کنید خاموششان کنید.
 • با رفتن به مسیر Settings–>Personalization–>Sounds، صدا را کنترل کنید. هر چقدر صدا کمتر باشد برای طول عمر باتری بهتر است. البته می توانید برنامه های صدا را هم از مسیر Settings–>System–>Notifications & Actions مدیریت کنید.

باتری

کنترل برنامه ها/وظایف پس زمینه و استفاده از حالت ذخیره باتری (Battery Saver)

باتری

 • وقتی شارژ باتری به سطح پایینی می رسد، از گزینه ذخیره باتری (Battery Saver) برای ذخیره شارژ استفاده کنید. در حال حاضر شما با سیستم عامل ویندوز 10 گوشی می توانید تنظیمات مربوط به آستانه شروع ذخیره باتری را خودکار کنید.
 • بخش Battery Saver دارای گزینه هایی است که می توانید برنامه های موجود در پس زمینه را کنترل کنید. از مسیر Settings–>System–>Battery Saver اقدام کنید.
 • Battery use را لمس کنید و تمام برنامه هایی که در پس زمینه اجرا می شوند را ببینید. هر کدام از برنامه ها را که لمس کنید تنظیمات مربوط به آن را خواهید دید، حالا اگر تمایل داشته باشید می توانید حتی وقتی Battery Saver فعال باشد هم به برنامه اجازه بدهید در پس زمینه اجرا شود.

باتری

 • تنظیمات Battery Saver را باز کنید و همان طور که تصویر بالا می بینید، در زمانی هم که حالت ذخیره باتری فعال هست شما می توانید یادآوری برنامه ها را فعال کنید و برنامه هایی که در پس زمینه اجرا می شوند را اضافه کنید. بنابراین این هم یک راه دیگر است برای اضافه کردن برنامه ها برای اجرا در پس زمینه وقتی Battery Saver روشن است.
 • سومین تصویر از مسیر Settings—>Privacy–>Background apps قابل دسترسی است. این هم یک راه دیگر برای مدیریت برنامه های فعال در پس زمینه. احتمالاً مایکروسافت تمام فرآیندها را در بیلد بعدی، ساده تر خواهد کرد.

باتری

 • همان طور که در تصویر بالا می بینید وقتی تنظیمات ذخیره باتری را باز می کنید، کادری در صفحه نشان داده می شود با این محتوا که “یک برنامه را اضافه کنید”. اگر add را لمس کنید منویی از برنامه های موجود نشان داده خواهد شد. اگر می خواهید برنامه ای را که اضافه شده حذف کنید کافی است مجدداً آن را لمس کنید تا تیک آن برداشته شود و در نتیجه حذف شود. این مورد برای کاربرانی که می خواهند برنامه هایی را که مایلند در پس زمینه اجرا شوند و یادآوری ارسال کنند، بسیار مطلوب است.
 • بهبود وظایف موجود در پس زمینه در ویندوز 10 گوشی، باعث شده وظایف بیشتری در پس زمینه اجرا شوند. این مسئله منجر می شود که شارژ باتری به شدت هدر رود و برنامه های فعال در پس زمینه نیز شارژ باتری را نابود می کنند. بنابراین از طریق دنبال کردن گام های فوق می توانید تصمیم بگیرید کدام وظایف اجرا شوند.
 • اگر گاهی اوقات کلاً نمی خواهید از گوشی تان استفاده کنید، تمام برنامه های موجود در پس زمینه را ببندید. در غیر این صورت برنامه هایی مثل Map و Drive در پس زمینه اجرا می شوند و شارژ باتری تان را از بین می برند. در این بخش شما می توانید برای بازگشت به منوی Multitasking UI دکمه back را بزنید یا با زدن X برنامه هایی را ببندید یا اینکه هم چنان برای مرور لیست برنامه ها پایین بروید.

تغییر باتری و سرویس مکان

 • اگر ممکن است باتری را به صورت کامل شارژ کنید. این به لومیا (گوشی های ویندوز 10 ای) کمک می کند که کارایی بیشتری در زمان طولانی تری داشته باشند.
 • وقتی به سرویس مکان (Location) احتیاج ندارید آن را خاموش کنید (از مسیر settings > Privacy > Location) و از بالای صفحه نمایش حذف کنید.

اگر باتری سریع تخلیه می شود، از این نکته استفاده کنید

کلمه عبور نا معتبر یا منقضی شده می تواند در طول عمر باتری تاثیر بگذارد. در صورت بروز این چنین مواردی یا پروفایل جدید بسازید یا اینکه کلمه عبور جدید تنظیم کنید. می توانید از مسیر (Settings > Accounts > Your email and accounts) عمل کنید. اگر موفق نشدید گوشی را در حالت پرواز بگذارید یا خاموش و روشن کنید. ابتدا حساب کاربری تان را حذف کنید، حالت پرواز را خاموش کنید و حساب جدید را مجدداً ایجاد کنید. توجه داشته باشید حساب Mail که برای مایکروسافت روی گوشی ایجاد کرده اید به صورت دستی حذف نمی شود.

این نکات کمک می کند که طول عمر باتری گوشی ویندوز 10 تان افزایش یابد. به یاد داشته باشید یک یا چند مورد از نکات مذکور می تواند مشکل گوشی شما را حل کند بنابراین همه آنها مهم هستند. اگر تمام موارد فوق را انجام دادید ولی همچنان با مشکلاتی مواجه هستید بهتر است یک ریست (reset) نرم افزاری انجام دهید اگر این مورد هم جواب نداد، هارد ریست کنید.

اما ما معتقدیم در اکثر مواقع گام های فوق واقعاً موثرند. بنابراین به ما هم بگویید چقدر این نکات برای شما مفید بوده اند اگر هم نکته جدیدی در رابطه با ذخیره شارژ باتری دارید با ویندوزسنتر به اشتراک بگذارید.

[divider]پیوست[/divider]

[column size=one_half position=first ]منبع: NokiaPowerUser[/column]

زیبا کریمی وبسایت شخصی
به تکنولوژی های جدید و تحلیل سیستم عامل ها و برنامه های کاربردی علاقه مند هستم و از اینکه میتوانم از طریق ویندوز سنتر موارد مطرح در تکنولوژی را با شما به اشتراک بگذارم خوشحالم.

یک دیدگاه ارسال شده!

 • javady گفت:

  سلام وخسته نباشید مرس بابت اطلاعات مفیدتون همشون رو رو لومیا 950 ایکس ال تست کرد م جواب داد

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.