نظریه جدید دانشمندان علم نجوم! زمین کروی نیست بلکه مسطح است!

نظریه جدید دانشمندان علم نجوم! زمین کروی نیست بلکه مسطح است!

شخصی به نام B.o.B در صفحه ی رسمی خودش در تیوییتر اعلام کرد که کرده زمین گرد نیست بلکه مسطح است. بعد از این مورد بسیاری از کاربران در صفحه ی او کامنت های مختلفی گذاشتند و خیلی از آنها حرف او را تایید و بعضی ها هم او را مورد تمسخر قرار دادند. ولی این موضوع بجایی کشیده شد که بسیار از نجوم شناسان را مورد چالش قرار داد تا بر این نظریه تحقیق کنند. برای جزئیات بیشتر با ویندوزسنتر همراه باشید.

جالب است بیش از 200 نفر از نجوم شناسان از صحبت این شخص با قاطعیت حمایت کردند و آنها هم همین نظر را داشتند. این اشخاص یک گروه نجوم شناسی تخصصی در مورد این موضوع تشکیل دادند و کار بجایی کشیده شد که سرپرست آن گروه در یک مصاحبه ای که سایت Live Science با این شخص داشت گفت:

در مورد این موضوع هر روز بسیار سوال از ما پرسیده می شود و ما فعلا از پاسخ دادن به آن سوال ها معذوریم. ما داریم در مورد مسطح بودن زمین تحقیق های بسیار تخصصی می کنیم گرچه اشخاص بسیاری ما را مورد تمسخر خود قرار داده اند اما ما به این موضوع ایمان داریم و به هدفمان ادامه خواهیم داد.

در این خصوص ویدیو های بسیار زیادی از نظریه این گروه در YouTube ساخته و در اختیار کاربران قرار داده شد. یکی از آنها ویدیوی زیر می باشد که با محاسبات دقیق و تحقیقات بسیار نشان داده اند که زمین مسطح است نه گرد. می توانید ویدیوی زیر را مشاهده نمایید.

بر این اساس جو گنبدی شکل، زمین مسطح را محافظت می کند که این موضوع هم در کتاب علم نجوم شناسی به نام عهد عتیق هم ذکر شده است. این قضیه باعث شده است که علاوه بر نجوم شناسان ، کاربران سراسر دنیا هم به وجد بیاورد و اگر حقیقت داشته باشد تحقیقات چند سال کذشته در مورد گرد بودن زمین همگی به اشتباه می باشد. جالب است بدانید در گذشته یک نجوم شناس و خلبان مسیحی به نام کوپرنیک همین نظریه مسطح بودن زمین را داشت و با محاسبات دقیق ریاضی این مورد را ثابت کرد اما آن زمان کسی به وی توجهی نکرد.

rfizgcjoshlyq3qkfgrl-620x372

جالب است این مورد هم بیان کنیم که در اطراف زمین یک دیوار یخی هم وجود دارد که مانعی در تحقیقات جدید شده است که این گروه برای بررسی و اثبات این موضوع درخواست تحقیق با فضاپیما و هواپیما کرده اند تا دولت در اختیار آنها قرار دهد. NASA همیشه نظریه های اشتباه را سریع با مدرک و اسناد رد می کرد اما در مورد این نظریه سکوت اختیار کرده است و حتی چند باری هم لو رفته است که برخی تصاویر منتشر شده از زمین دستکاری شده می باشد. قانون استخدامی ناسا این است که اگر یک شخص فضا نورد از موضوعی باخبر شد آن را هیچگاه برملا نکند و ناسا تا بحال این راز را نزد خود نگاه داشته و این گروه نجوم شناسان همکاری نکرده است.

zzwmyoy6phchez78apye-620x421

 

آقای Matthew Boylan یکی از کارمندان ناسا بود که ناسا بنا به دلایل کاری که مشخص نشد ایشان را اخراج کردند. نجوم شناسان در این باره با این شخص در مورد نظریه مسطح بودن زمین مصاحبه ای کرده اند که ایشان می گوید:

من فقط در مورد این موضوع از ناسا چند سوال دارم که امیدوارم با سوال های بنده شما پاسخ خودتان را بگیرید. اگر بعد از این همه سال به دنیا اعلام شود که زمین کروی شکل نیست و مسطح است چه مشکلی پیش می آید؟ با این دستگاه های پیشرفته ی نجوم شناسی خود پس چه کرده اید؟ آیا ناسا در مورد به اشتباه خود اعتراف می کند؟

با صحبت این شخص قضیه مسطح بودن زمین، داغ تر و این نظریه خیلی به اثبات شدن نزدیک شد. اگر این نظریه اثبات شود کمبود نفت در زمین توجیهی ندارد و اکثریت کشور ها می توانند با حفاری های مختلف به این منابع طبیعی دست پیدا کنند. و شاید برایتان سوال پیش آید که فصل ها چگونه به وجود می آیند. برای جواب این سوالتان تصویر زیر را مشاهده نمایید.

بر این اساس همه می دانیم که زمین به اجسام یک نیرو به سمت بالا وارد می کند. خب طبق فرمول شتاب جهانی که برابر 9.8 متر بر مجدور ثانیه است ، زمین هیچگونه جاذبه ای ندارد و فقط این نیرو است که مارا بر روی زمین نگه داشته است! برای درک بیشتر تصویر زیر را مشاهده کنید.

t4mn2yufnowbfmncayou-620x394

. فقط کافیست به این فکر باشید که این نظریه اثبات شود. این همه علم نجوم شناسی و تحقیقات بسیار کشور های مختلف غلط می شود و بشر ناچار است جهت تحقیقات جدید بسیار هزینه های گزافی را خرج کند. البته با اثبات این نظریه مقصر اصلی ناسا می باشد و این همه اطلاع اشتباه را نباید منتشر می کرد. اگر این قضیه اثبات شود به جدیت می توان گفت 90 % تحقیقات عملی مختلف در مورد زمین به اشتباه می شود و مجدد نجوم شناسان دنیا باید تحقیقات خودشان را از صفر شروع کنند.

به کانال تلگرام سایت تحلیلی خبری ویندوز سنتر بپیوندید و از مزایای آن برخودار شوید:

کانال تلگرام سایت تحلیلی خبری ویندوز سنتر


نظر شما کاربران سایت ویندوزسنتر در مورد این نظریه جدید چیست؟

رضا راد وب‌سایت
رضا راد هستم 26 سالمه ساکن شیراز . لیسانس سخت افزار و لیسانس نرم افزار کامپیوتر دارم. امیدوارم پست هام نقشی در بالارفتن اطلاعات و دانش شما داشته باشه // تلگرام @manoffam

‫382 نظر

 • cjhabib گفت:

  من دارم دیگه شک میکنم که زمین گرد هستش.
  و این به مایکروسافت مربوط نمیشه قابل توجه بد گویان مایکروسافت.

  • محمد جواد بابایوسف گفت:

   باسلام به همه دوستان.
   من خودم دوست داشتم نظریه زمین تخت را باور کنم.
   اما به نظرم پذیرفتنی نیست…
   در زمان طلوع خورشید یا طلوع ماه، خورشید و ماه بصورت تقریباً قایم از افق به بالا حرکت می کنه و این بیانگر کروی بودن زمین و نیز فاصله بسیار زیاد تا خورشید و ماه است. در مدل خورشیدِ زمین تخت ما باید خورشید و ماه را از دور به مانند یک لامپ که کم کم نزدیک و بزرگ می شود ببینیم، در حالی که خورشید و ماه در زمان طلوع و غروب بزرگترند.
   در مدل زمین کروی ماه و خورشید در زمان طلوع و غروب نزدیکترین فاصله را به زمین دارند و در بزرگترین شکل قرار دارند و این توجیه پذیره، در صورتی که اگر زمین تخت بود، در زمان طلوع و غروب ماه و خورشید باید در کوچکترین شکل قرار می گرفتند.

  • غریب گفت:

   منم موافقم باشما دوست عزیز
   نمیدونم چرا هنوز بعضی از مذهبیون مسیحی میخوان بزور ثابت کنن زمین گرد نیستش و علمای مذهبی قدیمیشون حق داشتند گالیله رو ازار بدن
   بعد هم دوست عزیز گه قرن تیرکمون هستش که حالا بگن ناسا دروغ میگه چون لابد منفعت داره میبره از گردی زمین
   سفرها چی ؟ وقتی طرف از امریکا به شرق پرواز میکنه به ژاپن میرسه از غرب پرواز میکنه بازم میتونه به ژاپن برسه
   این طرفدارهای توهم توطعه یازده سپتامبر رو هم گفتن مواد منفجره داغون کرد ساختونها رو خدا رو شکر فیلمهاش رو بارها دیدیم و شعورمون میرسید که برخورد هواپیما و نابودی تیرهای ستون یه ساختمون منجر به چی میشه وگرنه متوهم های توطعه ول کن نبودن الانم باز یه عده از سر بیکاری خوششون میاد معروف بشن بزارید بشن
   موفق باشید

  • رضا گفت:

   دوست عزیز این خودش یه صحه گذاشتنه نه یه نقض!توجه کن!

  • محسن گفت:

   شما گفتید که در مدل زمین کروی، ماه و خورشید در زمان طلوع و غروب نزدیکترین فاصله را به زمین دارند در نتیجه بزرگتر دیده می شوند.
   مگر نه اینکه در مدل زمین کروی خورشید میلیون ها کیلومتر با زمین فاصله داره در نتیجه در موقع طلوع و غروب مگه چقدر کم و زیاد شدن فاصله روی این فاصله 150میلیون کیلومتری تاثیر داره؟
   و در ضمن در مدل زمین کروی که خورشید به زمین دور و نزدیک نمیشه و طلوع و غروب فقط حاصل حرکت وضعی زمین هست.

  • محسن گفت:

   جناب غریب
   در مورد پرواز از شرق به غرب و بلعکس، به نقشه زمین تخت یه نگاه بندازید چون این موضوع در زمین تخت هم امکان پذیره

  • علی گفت:

   طلوع و غروب به خاطر پرسپکتیوه ، هر جرم اسمانی حتی هواپیما با دور شدن از شما تغییر زاویه میده تا جایی که هر چقدر از شما دورتر میشه به افق نزدیک تر میشه .

  • فاروق گفت:

   با سلام
   اولا غروب و طلوع خورشیدی وجود نداره بعدش شما یه نگاه به پرسپکتیو بندازین بیشتر متوجه خواهین شد

  • وحید گفت:

   سلام حالت خوبه؟ اصلا میدونی کره زمین چیه؟ بعد اصلا تو عمرت چیزی مثل شکست نور شنیدی؟ اصلا برام سواله هر سایتی اراجیف بزاره شما می خونی بعد نظر میدی؟ ولی خوب حداقل یه ذره خندیدم

  • ماردین گفت:

   اگر در زمان طلوع و غروب به ما نزدیکترن پس چرا در زمان طلوع و غروب هم نور هم گرمای کمتری به ما میرسد؟

  • یکی بود یکی نبود. زمانی زیر گنبد کبود و چرخ فلک هیچکس نبود. گفت:

   دلیل بزرگ و کوچک شدن خورشید و ماه در زمان طلوع و غروب، بالا رفتن انها نیست بلکه نزدیک و دور شدن انها از منطقه محل طلوع و غروب است که بدلیل پرسپکتیو اینطور میشود. دلایل تخت بودن زمین انقدر زیاد و مسلم است که با این دست شبهات زیر سوال نمیرود و برای همه شبهات جواب علمی هست.

  • امید گفت:

   اولا اینکه در کروی بودن زمین هنگام غروب ماه و خورشید نزدیکترن،هیچ اساسی نداره و کاملا اشتباهه.چون هر زمان برای هر نقطه طلوعی هست همزمان برای نقطه ای غروبی هست و برای نقطه ای وسط آسمان.تازه بزرگتر بودن در غروب به علت عبور نور از هوای غلیظتر هست که پایینتر و روی سطح زمین قرار گرفته.

  • احمد گفت:

   در ریاضی میتوان یک فضا را به فضای دیگر نگاشت کرد. در این صورت تمام قوانین نیز باید نگاشت کرد. مانند نگاشت اعداد به حوزه لگاریتم که قانون ضرب به قانئن جمع تبدیل میشود و قانون تقسیم به منها.
   کره زمین را میتوان به یک دایره مسطح نگاشت کرد در این نگاشت از دید زمین خورشید به همین صورت که بیان شده حرکت خواهد کرد. اگر مرجع شما در زمین کروی باشد باید از قوانین زمین کروی پیروی کنید و اگر مرجع در زمین مسطح باشد قوانین دیگری حاکم خواهد شد که هیچ منافاتی ندارد. پس با هم نجنگید.

  • عرفان گفت:

   آقا باش شما درست میگید زمین تخته مهم اینکه با فرض کروی گرفتن ما تونستیم کل منظومه شمسی و حرکات زمین رو پیشبینی کنیم و با همین زمین گرد تونستیم فاصله ی بیشتر ستاره ها رو به دست بیاریم و با همین زمین گرد تونستیم اثبات کنیم که دنیا اینقدر کوچک نیست ما با فرض گرد گرفتن زمین تونستیم جی پی ای رو دقیق تنظیم کنیم. کار علم پیشبینی هست نه برملا کردن حقیقت حالا مهم هم نیست که زمین گرده با ما به مشت عروسک قابل پیشبینی قابل کنترل بدون عقل پیچیده هستیم که‌ داریم رو این زمین صاف جون میکنیم

  • محسن گفت:

   آقای عرفان
   تمام این پیشرفت های علمی که گفتید ربطی به کروی فرض کردن زمین نداره
   اتفاقاً اگر واقعا بخوایم کروی بودن زمین رو در واقعیت علم دخیل کنیم به مشکل بر میخوریم.
   یه نمونه کار نقشه بردارها هست که موقع احداث پل ها و جادها و کانال ها اگر زمین رو کروی فرض کنیم باید برای حفاری یا احداث پل یا جاده از نقطه a به نقطه b انحنای زمین رو هم حساب کنند در حالی که محاسبه انحنای زمین در محاسبات مهندسین هیچ جایی نداره.

  • زمین تخت گرا گفت:

   ببخشید این چیزایی رو ک میگین خودتون ب شخصه متوجه شدین یا با اراجیفی ک ناسای ماسون پرست ب خوردتون داده؟

  • عباس گفت:

   عزیز دلم
   بیشتر جملات اول شما احتمال داره دروغ های بزرگ عده ای منفعت طلب باشه.
   مثلا سوالی دارم از شما. اولین کسانی که پرواز کرده اند چه کسانی هستند ؟ اگه جواب معروف برادران رایت درست باشد ، عباس بن فرناس چه شخصی بوده؟

  • farid haqiqi گفت:

   عزیز برادر اگر زمین مسطح میبود باید کنار بحر میرفتی با دوربین آنطرف به خوبی دیده میشد

  • ارین گفت:

   فقط یه سوال اگه زمین تخته و خورشید نمیره پشت زمین تو آسمون شب با تلسکوپ چرا خورشید تاحالا تو اسمان شب دیده نشده
   چرت و پرتم حدی داره
   منم حس می کنم یه جا میلنگه ولی زمین گرده

  • مهرداد گفت:

   ببین دوست عزیز مبحث نجوم و ستاره شناسی چیزی نیست که بخوای با یه حرف ساده و تفکر ساده اون رو بپذیری یا رد کنی.ناسا قطعا متوجه شده که اشتباه کرده اما نمیتونه اینو بر ملا کنه چون واسه خودش بد تموم میشه.من با دو تا مورد واستون اثبات میکنم که زمین تخته و گرد نیست:اولا که در بحث نجوم اگه مدل جهان تخت رو در نظر بگیریم مچموع انرژی عالم باید صفر باشه(که این موضوع بر هیچکی که اهل علمه پوشیده نیست)اما اگه جهان(و زمین) رو کروی در نظر بگیریم باید مجموع انرژی عالم منفی یا مثبت باشه که اینطور نیست ثانیا قانون فیثاغوریت فقط در جهان مسطح صادقه یعنی مجموع زوایاد داخلی مثلث 180 هست به شرطی که زمین مسطح باشه وگرنه اگه کروی باشه مجموع زوایا از 180 بیشتره.حالا برای اینکه بخوان در مقیاس بسیار بزرگ یه مثلث بکشن از نوز استفاده میکنن تا مسیر مستقیم که کوتاه ترین مسیر هستش رو طی بکنه. وطبق تمام آزمایش هایی که در روی زمین با مقیاس وسیع انجام شده زوایای داخلی مثلث 180 بوده.این یعنی چی؟یعنی زمین گرد نیست

  • بختیار گفت:

   عجب ادمایی پیدا میشن!!!!!! اقا توی اینترنت بزنید پخش زنده دوربین از هابل و خودتون از ماه زمین رو نکاه کنید .حتی بر روی یکی از ماهوارهای مخابراتی دوربین نصب کردن و از یوتیوپ میشه زنده زمین رو نکاه کرد عین یک توپ فوتبال توی اسمانه با همه اقیانوسو و و و…..‌اعوذ باالله من شیطان رجیم هههههههعهه

  • احمد گفت:

   داداش به شیطان چه ربطی داره. در قران هم آیه ای وجود نداره که کروی بودن زمین رو اثبات کنه.

  • مهرداد گفت:

   نیاز به خنده زیاد نیست دوست عزیز.تو اگه با دوربین های فیلم برداری که لنز نیم دایره ای دارن از یه دریا که در مقابل وسعت کره زمین بسیار ناچیزه فیلم برداری کنی.بعدا که فیلم رو ببینی دریا رو گرد میبینی.حالا چه برسه به زمین به اون بزرگی در مقابل لنز دوربین

  • فاروق گفت:

   از لنز های fish eye استفاده میکنن

  • noname گفت:

   تا حالا لنز دوربین fish eye شنیدی ؟

  • ناشناس گفت:

   دوست عزیز اون دوربین ها همشون از تکنولوژی چشم ماهی استفاده میکنند این لنزها fisheye قابلیت این رو داره تا یک تصویر رو به صورت گرد نمایش بده یعنی شما از هر چیزی که عکس یا فیلم میگیرید به صورت ۳۶۰ درجه هست حالا تصویر چه زنده و لایو باشه چه پلی بک و این قضیه رو مشکوک کرده چون تمام مسافرین فضا همه از این لنز برای ثبت تصاویر استفاده میکنند

  • قره داغی گفت:

   زمین مطمئن تخت است و بعضی از عزیزان میگن از غرب یا شرق سوار هواپیما یاکشتی
   شوید باز به همان مقصد می رسید در
   زمین تخت چنین اتفاقی هم به راحتی میسر
   است بحثی که قابل نقد است این همه ناسا با
   هزینه گزاف متحمل کشور ها می گذارد چرا
   یک میلیون در اختیار دانشمندان تخت گرا نمی
   گذارد چه غلط یا درست تحقیق کنند در ضمن
   دور تا دور کره زمین در محاصره یخ بعضا به
   ارتفاع صد متر و هر چه پیشروی در آن غیر
   ممکن است سئوالی نیز حدودا۲۰سال است ذهن من مشغول کرده چرا ماه همیشه یک طرفش نمایان است من تقریبا با یک دوربین
   قوی به ماه نگاه کرده ام هر چند اثر اصابت
   شهاب سنگ ها و حتی کوه های آن دیده می‌شود ولی هیچگاه چرخش آن به دور خود
   دیده نمی شود و همیشه ثابت است البته هر
   کاری دست خداوند متعال به راحتی است

  • محمد گفت:

   والله دیگه داره اخر الزمان میرسه..نظریه های چرت دانشمندایی که هیچی حالیشون نیست..زمین مسطح خخخ برادر من خواهر من خدا یهی چیز رو میان انسان درست تقسیم کرد اونم عقل اگه نمیتونی از عقلت استفاده کنی به قرآن رجوع کن که گردی زمین رو برات با 100 تا دلیل نوشته ولی فقط کسایی میتونن درک کنن که به خدا ایمان داشته باشن اگه زمین مسطح بود دیگه شب و روزی وجود نداشت خودم یه دلیل واستون میارم…اگه فیلم های این کسایی که از هواپیمایی چیزی میپرن بیرون رو نگاه کنین با وضوح کامل میبینید که زمین کروی هستش….پس چیزی که خدا گفته رو قبول داشته باشین…(1 ساعت فکر کردن بهتر از 70 سال عبادت است حضرت محمد(ص)معنی این حدیث رو درک کنی همه حرف های منو میفهمی …. یاعلی…

  • زمین تخت گرا گفت:

   اقای محترم … شما ک ب خدا اعتقاد داری حتما باید توی قران خونده باشی ک چندین بار نوشته زمین را گستراندیم و زمین هموار است …

   شما درست میفرمایین ک اخرالزمانه … شما و اینقدر ب حرفای ناسا اعتقاد دارین میدونستین ک فراماسونا پشتشن؟

   الان دقیقا مثل هزارو اندی سال پیشه ک وقتی پیامبر یه دین کاملتر رو اوردن اکثرا مقابلش جبهه گرفتن و نخواستن قبول کنن …

   فقط یکم منطقتون رو ب کار بندازین همین …

  • مهرداد گفت:

   من که خندم میگیره میام میبینم یه سری ادم میان همینطوری از رو بخار معده حرف میزنن.اخه چرا پای قزان که یه کتاب مقدس و دینی هست رو وسط میکشی.قران که قرار نبوده بیاد از این جور چیزا صحبت کنه.ضمن اینکه اعجاز علمی های بسیار زیادی داره.اما معلومه حتی قران هم نمیخونی آخه هیچ جای قران اشاره به گرد بودن زمین نکرده.چقدر تو دانشمند برجسته ای هستی که تحقیقات علمی تو از لنز دوربین اونی که از هواپیما میپره انجام میدی.حتی اگه بخوایم از قران هم استفاده کنیم به نظر من قران به مسطح بودن زمین اشاره کرده چون یک مرکز مشخص به عنوان قبله در زمین مسطح معنی میده.حتی یک جا دیگه هم در مبحث سایه ها و خورشید میشه استناد کرد که زمین صافه.دوست عزیز یکم شعور داشته باش الکی نیا صحبت کن.آفرین

  • بهزاد گفت:

   زمین تخت گرا سلام به اقای که با این اسم مستعار نظر دادن دوست عزیز موقعی که قران میگه زمینی فرستادیم هموار خوب ابله زمین به این همواری به این بزرگی رو میگه که به چه عظمتی هست بعد شما اصلا عقاید رو بزار کنار بله درسته تو کتاب های اسمانی خیلی چیزها رو گفته ولی من و امتال شما درک و فهممون بهشون نمیرسه میدونی چرا چون معنی هموار رو نمیتونیم بفهمیم یا صحیح توصیفش کنیم پس ما سمت علم میریم و اونم اگه قبول ندارید و میگید فرا موسو فلانچی هستن شما یه داخل دریا برو یا جنوب ایران یا شمال کاملا گرد بودن دریا رو میبینی دقیق نیست ولی میتونی تشخیص بدی اگه زمین صاف باشه تا نقطه داری میری جلو و هیچ منحنی نمیبینی بعد میدونی نظریات زمین صاف اینا یعنی چی یعنی صاف یعنی بی نهایت یعنی ته نداره اصلا این به کنار شما چرا ایران چهار تا فصل داره اینم هیچ خسوف ماه رو دیدی چرا سایه زمین به روی ماه گرده ابله یکم فکر کن ناسا چون تو امریکاس چون ما ایرانی ها یادمون دادن مرگ بر امریکا بگیم پس ریا کاره یکی از بزرگترین سازمان هست با بهترین دانشمندان دنیا فازت چیه تو سیاست و دین علم و همچی رو قاطی پاتی کردی این عکس های که هست پس تو این مدت به کل دنیا دروغ میگن مگه میشه الان ادم فضای هارو میخواستن نگن وجود داره به خاطر ربع وحشت مردم ولی بازهم سعی میکن واقعیت رو ارام ارام بگن که ما تنها موجودات در کهکشان ها نیستیم یکسری بی سوا میان تو این اینترنت بی حد یه مطلب میزارن این کوپی پییست میشه میلیونی به اسم یک نظریه مهم یک احمق بعد خود دانشمندا ناسا میگن بابا این چرت میگه بازم دنبال چرنتیات میگردید که قبول کنید این چرنتیات رو یکم فکر کن همون قران خدا هم گفته زمین گرد هست من نمیدونم تو چرا میگی قران خلاف این مثله رو گفته واتا فاز

  • Shm گفت:

   سلام کجای قرآن گفته زمین گرده مفسرین اختلاف نظر دارن

  • meisam گفت:

   سلام
   ببخشید دوستان، میشه بگید اگر فرض مسطح بودن زمین درست باشه زیر سطح زمین چه چیزی هست؟ آیا اونجا حیات و جود داره یا نه؟ اگر وجود داره چطوری از انرژی خورشید بهره میگیرن و یا قطعا سر و ته زندگی میکنن.و نظریه جاذبه در مسطح بودن بی معنیه.

  • Mohadese گفت:

   منم واقعا دارم شک میکنم و چون ناسا سکوت کرده درباره ی این قضیه پس معلوم میشه که تمام افکاری که ما درباره ی فضا داشتیم همش دروغی محض نیس و هیچ کسی تا به حال به فضا نرفته وهمش صحنه سازی است

  • یکی بود یکی نبود. زیر گنبد کبود و چرخ فلک هیچکس نبود. گفت:

   با سلام. زمین تخت اما گرد است. کروی نیست

  • بی نام گفت:

   دروغه باو

  • علی قربانی گفت:

   یه سوال دارم از مسلمینی که به کروی بودن زمین اعتقاد دارن : به قران اعتقاد دارید؟ اگه اعتقاد دارید ایه میفرماید: بسم الله الرحمن الرحیم منها خلقناکم و فیها نعیدکم و منها نخرجکم تارةً اخریْ (ما شما را از ان زمین افریدیم و در ان بازمیگردانیم و بار دیگر در قیامت شمارا از ان بیرون می اوریم
   یعنی کل انسان ها از قدیم تا اخر زمان در زمین افریده شدند و در دنیا میمیرند
   پس اگه یکی تو کره ی ماه بمیره تکلیف ایه چی میشه؟؟
   یه سوال دیگه داشتم از اونایی که بی چون و چرا به حرف ناسا اعتقاد دارند دارم: چطور علماشون تونستن فاصلیه ی ملیارد ها نوری را رصد کنن و نظریه بدن و کشف کنن مثلا اینشاین چند دهه ی پیش بدون هیچ امکانت پیش بینی کرده در فاصله ی ملیاردها سال نوری هسته ی جهان وجود داره و مواصفات دقیقشو بده ؟؟(خنده دارنیست؟)
   چطور با این همه علم از فضا و کهکشان ها (که به قول خودشون اثبات شدست) هنوز نتونستن بیشتر از ۳٪ از اعماق دریاهارو کشف کنن؟
   چطور هیچ کشوری نتونست به ماه برسه جز امریکا؟(اونهم در ۵۰ سال پیش وقتی که علم انچان پیشرفت نکرده بود؟

 • گردالو گفت:

  الان دهه 1960 نیست که فقط امریکا و شوروی از جو خارج شده باشن که اشاره ی فیلم فقط به ناساست.
  اگر با همین دید توهم توطئه بخوایم به موضوع نگاه کنیم، پخش این مطالب کار خود دولت آمریکاست، تا اگر کسی یک موضوع واقعی رو هم علیه ش افشا کرد، اینقدر خز شده باشه که همه با نگاه دیوانه به اون فرد نگاه کنند. :shutmouth:

  • farhad گفت:

   اقایون محترم همه ی اینا به کنار.ایا تا بحال کسی دقت کرده ک ماه در بیشتر روزها هم روز هست و هم شب.ایا این دلیل بر مسطح بودن زمین نیست؟؟

  • ابوالفضل گفت:

   نه . چه ربطی داره

 • Beautiful mind گفت:

  جک قشنگی بود
  حالا بر فرض مسطح باشه.یعنی فقط زمین اینجوریه.نسبت به سیارات دیگه ما تافته جدا بافته ایم.تازه این همه عکس ماهواره ای هم کشک :laugh: :laugh: مردم از خنده، آقای راد دم شما گرم

  • Sina گفت:

   دوست عزیز لازمه که بدونی تمام عکسهایی که میبینی به گفته ی خودت واقعا کشک هستن و فتوشاپی درست شدن،در مورد سیارات دیگه هم بازم لازمه بدونی تمام سیاراتی که به اشکال و اسامی مختلف واسه ما ساختنو نشونمون دادن ساختگی و دروغین هست تا ما و شما رو از حقیقت اصلی و واقعی دور کنن.
   راستش منم اولش مثل شما و بقیه ی دوستان مخالف به این واقعه ی مسطح بودن زمین خندیدم ولی کم کم با فکر و کمی تحقیق متوجه شدم که از همان کودکی بوسیله دروغ خواستن به ما بگن که همه چیز و دنیا از هیچ و یا به قول خودشون از انفجار بزرگ(BIG BANG)بوجود اومده و اینکه هیچ خالق و آفریننده ای وجود نداره تا با کوچک نشون دادنمون در کیهان بی انتها انسان هارو به پوچی برسونن تا مارو بی اعتقاد بار بیارن و برما مسلط بشنو ازما در جهت رسیدن به ثروت و خدمت به شیطان استفاده کنن،در آخر اینکه تمام اونها خودشون همه چیزو میدونن و تنها دارن به ما دروغ میگن یا به قول معروف مارو شستشوی ذهنی میدن…!
   دوستان چشماتونو باز کنیدو بیدار بشین،تا خیلی دیر نشده!…

  • karen گفت:

   توهم زدی؟
   میلیاردها بکهکشان ینهایت وجود داره چرا خودت را گول میزنی جهان سوم یعنی چسبیدن به خرافات و تحجر و خود به ندیدن زدن

  • Ali گفت:

   داداش کی تورو شست و شوی مغزی داده؟؟؟؟فک کنم با تو چند ساعت حرف بزنن به خودت بمبم میلندی اگه زمین صافه اگه روی خط استوا پرواز کنی دور زمین باید به قطب برسی ولی نمیرسی،اگه کلا از هر طرف راهتو بگیری بری باز باید به قطب برسی چون میگی زمین صافه،ولی از هر سمت که پرواز کنی باز به جای اول میرسی چون کره ای شکله،وگر نه اگه صاف بود باید میتونستی باید به اون سمت کره (مثل ورق یعنی به پشت ورق باید میرسیدی

  • Ali گفت:

   اصلا چه دلیلی وجود داره که بگن زمین کروی ه؟همه چی تو ی جایی که جاذبه وجود نداره کروی ه حتی اشکی که از چشمت میاد،اگه گرد نیست هنگام خورشید گرفتگی چرا سایه زمین به شکل نیم دایره روی ماه میافته؟؟

  • مهیار گفت:

   شک ندارم اگه ماهرو هم نمی دیدی میگفتی ماهم تخته. اخ ببخشید ماه تو اسمونم فتوشاپ شدست ما حالیمون نیست یا از بچگی به ما گفتن ماه گرده مام که عقلمون گرد. ماهو گرد دیدیم.وای از این شیاطین روزگار……..

  • ناشناس گفت:

   اگر واقعا تنها زمین و خورشید وجود داشته باشد خدا واقعا وقت خود را تلف کرده!!!!؟

  • من گفت:

   افراد خرافاتی معمولا تنبل هستن و حتا حاضر نیستن یکم به مغزشون فشار بیارن و فکر کنن، آخه یکی نبود به اون بی عقلی که این نظریه رو داده بگه اگه زمین تخت باشه این همه آب اقیانوس ها و دریا ها تاحالا باید از زیرش میرخت و تموم میشد. مگه آب از خاک عبور نمیکنه؟ پس چرا تا حالا از زیر زمین تخت نریخته؟نکنه زیر دریا ها ایزوگامه??

  • سعید گفت:

   جناب سین که میگی تصاویر سیارات دیگه فتوشاپ هستد و دشمنان حقیقت رو فتوشاپ کردن،،، شما میدونی تلسکوپ چیه؟
   تلسکوپ وسیله ای هستش که با استفاده از اون بدون واسطه و بصورت مستقیم خودت سیارات دیگه رو ببینی و بدونی که گرد هستن.
   اگر قبول نداری برو خودت با تلسکوپ سیارات دیگه رو ببین.
   اگر هم فکر میکنی سیارات دیگه هم توطئه دشمنان هستن، همون بهتر که اینجوری فکر کنی. بلاخره روانپزشک ها هم باید یه جوری درآمد داشته باشن دیگه.

  • o t i s گفت:

   دوست عزیز تو چرا ؟
   مسطح بودن یا نبودن زمین چه ربطی به شیطان و خرافات و شستشوی مغزی داره آخه ؟ آدم رو نخندونید . این کار ها و تفکرات است که ما رو تبدیل به جهان سوم میکنه .

  • محسن گفت:

   دوست عزیز ali
   به نقشه زمین تخت یه نگاه بندازید.
   اشکالات شما در مورد زمین تخت همگی در کانال تلگرامی انجمن زمین تخت گرایان پاسخ داده شده flatearthfarsi@

  • freakishnil گفت:

   دوست عزیز لازمه که بدونی کروی یا تخت بودن زمین ارتباطی به وجود خدا نداره!!!!
   کی میخوایم یاد بگیریم همه چیزو مذهبیش نکنیم و اعتقتداتمونو لای هرچی به زور فرو نکنیم!!!!!

  • مهرداد گفت:

   دوست عزیز تو که واقعا حرفات آخر خندس.اخه مگه مسلمونای خودمون یه دونه نجوم شناس نداره که بیاد مقابل این نظریه ایست کنه .اصلا میدونی فیزیک کوانتوم چیه که میای در مورد بیگ بنگ اظهار نظر میکنی؟ها؟همه ما قبول داریم که خدا خالق و ناظر بر عالمه اما این که تو بیای این طوری برداشت کنی خودت داری به ریشه دین میزنی.پس برو بیشتر تحقیق کن

  • Hamed گفت:

   نه داداش دانشمندان از ژاپن با کشتی به طرف شرق رفتن و. دور زدن و از آمریکا سردرآوردن پس زمین گرده … بیش خرافاتی بیش نیس

  • کرامت خضری گفت:

   یکی باید به اون یاروی که این نظریه رو داده بگه یه وقت نیوفتی پایین
   فکر بکن بقیه سیارات کروی زمین ما مسطح خب ماهواره ها چطور دور این میچرخن؟ میشه یکی بگه چطور شب میشه یا چطور روز؟چطور این طرف روزه اون طرف شب؟ماه گرفتگی و خورشید گرفتگی چطوری بوجود میان؟
   زمین گرده نه اینقد مرتب و کاملا صاف ولی حقیقت اینه که زمین گرده حالا اگه کسی میخواد بگه مسطحه خواهشا به سوال های که پیش میاد اول با دلیل علمی جواب بده بعد اینو بگه

  • روزبه گفت:

   بابا این اصلا مسئله ای نیست که سرش بحث کنید سال ها پیش گالیله ثابت کرد زمین کره است و تمام ملت بیکار نیستن که بیان به کل دنیا دروغ بگن الان مثلا ناسا بگه زمین گرده یا تخته چه فرق وسودی به حال اون میکنه

  • رضا گفت:

   خدا بخواد تو شفا میگیری

  • محسن گفت:

   اشکالات شما در مورد زمین تخت همگی در کانال تلگرامی انجمن زمین تخت گرایان پاسخ داده شده flatearthfarsi@

   اینم آدرس سایت
   http://flatearthfarsi.com/?p=3311
   http://flatearthfarsi.blog.ir/

  • freakishnil گفت:

   من نظریه رو تایید نمیکنم ولی توصیه میکنم the earth is flat رو گوگل کنید

  • محمدجواد گفت:

   حال یه سوال از آقایان نظریه پرداز که میگن زمین مسطحه آقا لبه های زمین کجایه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • مائده گفت:

   ببخشید منظور شما چیست؟???

  • فرناز گفت:

   راس میگه اگه زمین صافه پس لبه هاش کجان؟

  • Homa گفت:

   خطاب به شما و خیلیای دیگه که فکر نکرده صحبت میکنید. نظریه زمین تخت میگه زمین مسطحه .. مسلطح بشکل دیسک.دور تا دورش هم دیوار یخی گرفته که به ما گفتن قطب جنوب؟ یک مطلب پیدا کنید که از قطب جنوب صحبت شده باشه.. تا حالا کسی رفته؟ خیر! هیچی چیزی نیست. قطبی وجود نداره.. بلکه دیواره ایست دور تا دور دیسک زمین که منطقه ممنوعه و نزدیکترین جا به گنبد اسمانه. جایی که ناسا تحقیقاتش رو انجام میده و حتی نتونسته یک ماهواره وارد فضای خارج این گنبد کنه. لطفا تحقیق و مطالعه کنید و ذهن های بسته رو باز. دلایل کودکانه خودتون رو پیش خودتون نگه دارید.

  • احسان گفت:

   لبش میشه قله های قاف و قله های مغناطیسی که هیچکس نمیتونه ازش عبور کنه

  • رضا گفت:

   خخخخ حرفا میزنیدا!
   ناسا تمام اون مناظق رو پرواز ممنوع اعلام کرده و افراد عادی هم نمیتونن برن

  • زمین تخت گرا گفت:

   قله های قاف افسانه ای :) و احتمالا سد یاجوج ماجوج

  • AR گفت:

   همینو بگو

  • رامین گفت:

   نمیر از خنده دوست عزیز.برو تو یوتیوب تمام فیلمهایی که با مدرک ثابت شده که زمین مسطحه رو ببین.و همچنین به اون دوست گرامی {غریب} بگم :خب معلومه که به ضرر ناساست.شما هم بهتره هرچیزی رو که ناسا میگه راحت باور نکنید.

  • آرش گفت:

   دوست عزیز این همه فضا نورد رفتن آسمون رفتن ماه از زمین عکس گرفتن که کرویه حالا شما می گید مسطحه؟
   عجباً

  • زمین تخت گرا گفت:

   اقا آرش … اون فضا نوردایی ک میگین فضا نورد نیستن … در واقع استخر نوردن … خودشون هم چندین بار سوتی دادن ک تاحاا کسی از جو زمین نتونسته خارج بشه

  • محمد گفت:

   کاملا حرف شما درسته .دوستان نمیدونن یهود ماسون چگونه بوسیله علم دارن کل مردم دنیا رو از حقایق دور نگه میدارن.زمین کاملا مسطح هست و اتفاقا توی قران بصراحت گفته شده و ثابت بودن زمین رو تایید میکنه و این ماه و خورشید هستن که ب دور زمین می چرخن .دوستان باور کنید خیلی حقایق از ما پنهان کردن واسه اینکه در قران از خورشید و ماه زمین به عنوان ایات الله نام برده شدن و اگه یهود بخواد ایات الله واسه مردم به حقیقت تبدیل میشه دیگه هیچکس به تلمود اونا باوری نداره .

  • مهرداد گفت:

   خوشم میاد از فهم بالات ایول

  • ابوالفضل گفت:

   کافیه یه نگاه تو گوگل ارث به قطب جنوب بندازید. تقریبا نقاشیه نه عکس. دوم اینکه مسیر حرکت هواپیما ها رو بعضی سایتها آنلاین نشون میدن چرا هیچ پروازی در نیمکره جنوبی نیست. مثلا برای پرواز از آفریقای جنوبی به شیلی از آمریکا و اروپا رد میشن. شاید زمین گرد یا صاف باشه ولی سوالات زیاده.

 • پویان گفت:

  میگم اون سیگاری که داری میکشی تو عکست چیزی غاطیش میکنی که اینجوری میری تو فضا؟!
  شخصی بنام b.o.b! تو منبعش نوشته یارو یه رپر ه که احتمالا موادی چیزی زده اومده جفنگ گفته. مثل این دوستمون که اومده یه همچین چیزی رو ترجمه کرده! جالبه اون پاراگراف آخر جز منبع نیست! ببین چی زده! مرد حسابی دیگه ساده ترین چیزی که میتونم بهت بگم وحتی لازم نیست از سر جات بلند شی ببینی جی پی اس گوشیته که چندین ماهواره دارن همزمان کار میکنن تا موقعیت گوشیت رو پیدا کنن که همشون بخاطر گرد بودن زمین و قانون جاذبه دارن حرکت میکنن!

  • ناشناس. گفت:

   محض اطلاع، ماهواره ها طبق قول ناسا باید خارج از جو زمین و بیرون از جاذبه باشند و برای ثابت ماندن بر روی نقاط خاص زمین باید هماهنگ با سرعت گردش زمین دور خودش حرکت کنند، سرعت زمین دور خودش 1600 کیلومتر در ساعت است، فکرشو بکن چه نوع ماهوتره ای هست که با این سرعت این همه مدت توی فضا خودشو با حرکت زمین هماهنگ میکنه، و به قول خودضون هزاران ماهواره توی فضا هستند، این هزار ماهواره چرا تا الان حتی یک بار هم پر معرض خطر برخورد با شهابسنگ قرار نگرفتند!!!!. به سؤالات زیادی میتوانم پاسخ دهم

  • unknown گفت:

   Mishe baham harf bezanim?

  • کیوان گفت:

   اگر شهاب سنگ رو قبول داری که کلا گنبد آسمان و زمین تخت نقض می شه!

  • Nima گفت:

   با سلام دوست عزیز زیاد به مغالطه های فلسفی توجهی نکنید . درعلم مبحثی به نام مغالطه وجود داره که با استناد به اسناد درست موضوع درستی رو غلط و بالاعکس توجیح میکنند. کسانی که با علم واقعا اشنا باشند و اختر فیزیک رو بشناسند روش تشکیل اجرام در فًضای بدون جاذبه رو میدونند .نه زمین که هر ماده ای که دارای جرم باشه وقتی درمیدان کوانتومی قرار میگیره تمایل به کروی شدن داره وتجمیع تمام مواد عالم که یک سیاره رو تشکیل میدن دراثر نیروی جاذبه که میدان گردابی وبه سمت مرکز اجرام هست بشکل طبیعی کروی میشه .شما در فضا چندیه مقدار شن رو نزدیک هم قرار بدی خود به خود دراثر جاذبه مولکولی ومیدان کوانتومی به هم میچسبن و کروی میشن .التماس تفکر لطفا مغالطه ها ذهن دوستان رو مخدوش نکنه .خرد یارتان

  • مهرداد گفت:

   خیلی الکی الکی واسه خودت نظر میدی.برو بالاتر اون حرفهایی که هما زد رو بخون تا بفهمی

 • پویان گفت:

  این متیو بولان هم خیلی جالبه:دی نوشته بنا به دلایل نامشخصی از ناسا اخراج شدهD: دلیلش نامشخصه؟! یارو شادروان بوده!

 • Alimoal گفت:

  چه مسخره! ملتو چی فرض کردن؟؟ هم این همه ماهواره که به فضا پرتاب کردن عکسایی از گرد بودن کره زمین نشون داده اصن خود حرکت ماهواره ها مبتنی بر گرد بودن زمینه و هم این که مردم روی کره زمین از هر طرف که حرکت کنن دوباره به جای قبلیه خودشون برمیگردن که حکایت از گرد بودن زمینه! درسته که که واقعا کره ی زمین گردِ گرد نیست و حالت بیضی مانند داره ولی این که مسطحه واقعا مسخره اس! پس شب و روز، کسوف و خسوف و کلی از پدیده های دیگه همگی از دم نقض میشن چون به کروی بودن زمین بستگی داره! اگه هم ناسا چیزی نگفته مطمئنن دلیل خاصی داره ویا هم انقده حرف طرفو بی ارزش دیده که چیزی نگفته دربارش!

  • رامین گفت:

   دوست عزیز آخه چرا فکر میکنید ماهواره های ناسا هر عکسی رو که به شما نشون میدن عین حقیقته.تو رو خدا برین یه سرچ کنید تو یوتیوب ببینید که چه دانشمندا و چه محققایی و چطوری ثابت کردن که زمین مسطحه. تمام عکسها و فیلمهای ناسا دستکاری شدست.اتفاقا توی چندتا از عکساشون سوتی دادن که برملا شده.میدونید اگه ناسا بعد از این همه سال با اون همه دبدبه و کبکبش بیاد بگه ما اشتباه میکردیم چی میشه.

  • ناشناس گفت:

   تو از کجا میدونی این فیلما دس کاری شده نیس ؟

  • مسعود گفت:

   داداش توو مدل زمین تخت هم از هر کجا حرکت کنن به همون نقطه اول میرسن الا به سمت قطب جنوب! تا حالا کسی قطب جنوبو دور زده؟ من به درست یا غلط بودن نظریه کاری ندارم اما خودشون اینا رو اثبات میکنن! بعدش توو کتب دینی عهد قدیم، جدید و قرآن به صراحت مسطح بودن زمین اومده! یه مغز پوکیده همیشه میگه که کلمه گستراندن رو ما نمیفهمیم خخخ چقد آدم میتونه احمق و روبات باشه! هر دو طرف قضیه یه جای کارشون میلنگه!

 • امیر حسین طوافی گفت:

  اگر صاف بود خب همه جا با هم روز میشد و همه جا با هم شب ? عایا اشتباه میکنم؟

  • رامین گفت:

   بله اشتباه میکنی.سرچ کنید سرچ.تحقیق کن

  • بنده ی خدا گفت:

   میشه یکم بری و اون مطلب بالای رو دوباره بخونی توضیح داده چجوری شب و روز چجوری اتفاق میفته

 • HRJ گفت:

  گروه زمین مسطح در سال ۱۹۵۱ توسط سامول شینتون تاسیس شد و از دیدگاه این گروه همانند یک دیسک مسطح است و یخ های قطب همانند دیواری بلند دور این دیسک را فرا گرفته اند
  یکم عقلشون کمه به روشون نیارین

  • محمد گفت:

   کاملا صحیح است از طرفی خطوط هواپیمایی تکلیفشون چی می شد

 • Behnam گفت:

  اگ مسطح باشه پس نباید اختلاف ساعتی بین نقاط مختلف وجود داشته باشه.مثل قطب شمال و مرکز ک توی این نقاط اختلاف بین زمان طلوع و غروب خورشید کاملا مشخصه ب چ شکله

  • احمد گفت:

   بابا ما توی قرن ۲۱ هستیم مثلا!! این افکار مال عهد رنسانسه ،ببین مردمو درگیر چه افکار خرافی که نمیکنن. بنظرم به اینگونه مطالبی که یه بچه کم سنو سال هم ردش میکنه نباید اصلا بها داد. اصلا نمیدونم چرا بحث اصلیو (اومدن ویندوز۱۰ ) رو ول کردین گیر دادین به این موارد!!

 • معین گفت:

  اگر زمین مسطح باشه یه جا باید تموم بشه دیگه :| یعنی از اون طرفش مثلا میوفتی توی فضا :|
  البته اگر هم مثل دیسک باشه یعنی گرد و مسطح ولی کروی نیست که میتونه اینجور باشه :| ولی نیس

  • من گفت:

   اگه واقعا زمین مثل دیسک تخت بود چند میلیون سال پیش که بارش شهاب سنگ رخ داد روی زمین، و باعث شد که دایناسورها منقرض بشن. باید همون زمان زمین بر اثر برخورد شهاب سنگهای عظیم، مثل بیسکوییت تکه تکه میشد.

  • نگار گفت:

   بله اشتباه میکنید چون خورشید در حال حرکته روی زمین و یک خط تحقیق کنین بیشتر جوابتونو میگیرید که خط افق صافه نه منحنی و فقط ناسا با جلوه های ویژه اینکارو کرده خط افقو ببینین

  • آرش گفت:

   چی؟
   خورشیدو حرکت همینو کم داشتیم زمین مسطح خورشید چرخان
   نظری در مورد مریخ و سایر سیارات نبود
   ول کنین بابا

 • مهران گفت:

  :-D :-D :laugh: :laugh: :laugh: این همه اجرام آسمانی کروی هستند. فقط زمین مسطح است؟
  یعنی ما به هر کدوم از گوشهای زمین بریم یا باید بیفتیم تو جو چون که زمین در متن گفته شده زمین جاذبه هم نداره، یا ۳۶۰ درجه برگردیم از زیر زمین برگردیم . راستی اب اقیانوسها تو جو خالی نشه یه وقت؟ :-D :-D

 • 535 گفت:

  زمین مسطح باشه یا گرد
  اصلا شاید مربع باشه
  وین ۱۰ ما چی شد اه

 • سجاد گفت:

  ۱.اگر مسطح باشه چطوری میخوان ماه گرفتگیو توجیح کنند وقتی سایه زمین روی ماه میوفته ساید مطلقاً گرده در حالی که خورشید نیست و اگر زمین صاف باشه پس نمیتونه خورشید هم پشت زمین باشه هم بر سطح زمین و تنها شکلی که همچین سایه ای داره کره هست.

  ۲.یعنی یه احمق تو این دنیا نبوده که با یه کشتی از دریا عبور کنه و اخر دنیارو ببینه؟

  ۳.حتی با هندسه هم هر کسی میتونه گرد بودن زمینو اثبات کنه یک جسم سنگین رو فقط با نخ از ارتفاع بلند اویزون میکنید و اونو به حرکت در میارید اگر در استوا نباشید زاویه حرکت جسم تغییر میکنه.

  ۴. حتی پرتابه موشک و عکس برداری از زمین یا با بالون های تحقیقاتی هم گردیه زمین به وضوح معلومه.
  و …

 • Duke گفت:

  آدم خیلی باید جاهل و نفهم باشه که این همه تصویر ماهواره ای و این همه کرات دیگه رو ببینه و باز بیاد چنین نظریه چرتی رو مطرح کنه و با آب و تاب بشینه ثابت کنه و جالب تر از اون این وب سایته که با حرارت و لا تصاویر داره این نظریه طنزگونه رو تشریح میکنه :)))

 • Yaya گفت:

  با این فرضیه ، کل کائنات رو رد می کنید ، این ادعای کسی هست که هیچی از ریاضیات و فیزیک نمیدونه ، واقعا این فرضیه ها خنده داره ،
  احتمالا این افراد یه ذره هم از هندسه فضایی نمی دونن ، رو کاغذ دایره میکشن فکر میکنن کره ست :)))
  با این حساب که زمین مسطحه این افراد برن سوار هلیکوپتر بشن و یه ساعت همونجوری رو هوا باشن و حرکت نکنند ، وقتی بیان پایین جای اولشون نیستند ، زمین حرکت به دور خودش داشته ، اگه مسطح باشه دو بعد حرکت می کنه ، مثل اینکه یه دایره رو کاغذ رو بچرخونی ، خوب این عزیزان زاویه انحراف زمین رو چه طور توجیه می کنند که توسط برخورد ماه به وجود اومده ، یا حتی خود همین جاذبه ، مدارهای زمین چی ؟ ماهواره ها دو بعد دور زمین میچرخن؟ موشک ها چطور ؟ اونا به جای اینکه منتظر باشن ناسا دلیل بیاره ، باید کل فیزیک فضا رو با فرضیه شون توجیه کنند ، گالیله چند سال پیش با یه تلسکوپ ساده فهمید گرده ، ما هنوز به اهل عتیق چسبیدیم

  • reza گفت:

   دوست عزیز ، زمین کروی ما با جوی که دورش رو احاطه کرده میچرخه. صحبت از هلیکوپتر و حرکت درجا برای اثبات کروی بودن زمین از نظریه مسطح بودن زمین حالب تره.

  • علیرضا گفت:

   خداییش اصلا فهمیدی نظریه زمین تخت چی میگه؟!!
   هر چی از کرویت قبول داری (مثل چرخش زمین به دور خود و به دور خورشید) بریز دور. اینا میگن زمین مثل یه سکه, صافه و ثابته. نمیچرخه. اونی که بهش میگی قطب جنوب, دور زمینه. یعنی لبه های اون سکه. یه گنبد (نیم کره) بزار رو سکه, اسمشو بزار آسمان (گنبد آسمان). هیچ کس هم نمیتونه از زمین خارج بشه, به خاطر همین کسی نمیدونه اونور گنبد چی هست. اگر میخوای بیشتر بدونی و اطلاعاتتو راجب این فرضیه بیشتر کنی به سایت flatearthfarsi.blog.com مراجعه کن. مسخرشونم نکن. شاید درست بگن. خودت تحقیق بیشتر کن. شک کن. اگه راس میگن که خب هیچی. اگر هم فهمیدی که چرت میگن, عقیده ات راجب کرویت محکم تر میشه.
   من خودم بعد از تحقیق کردن, الآن پنجاه پنجاهه. واقعا به شک افتادم. ولی بالاخره ته و توهه قضیه رو در میارم.

  • آرش گفت:

   اگه قطب جنوب دور زمینه پس قطب شما چیه؟

  • ali.roodbari گفت:

   یه نفر به این سوال جواب بده که چرا یه جای زمین شبه یه جا روز؟؟؟!!!

  • Mohammad619 گفت:

   دوست عزیز زمانی گردش زمین رو میتونی ببینی و حس کنی که بالای جو زمین قرار گرفته باشی نه اینکه هنوز از جو زمین خارج نشدی چون در این صورت هلیکوپتر و زمین یک مجموعه به حساب میان و با هم حرکت میکنند (حتی اگه هلیکوپتر ساکن باشه).

 • CyrusTheLittle گفت:

  ساقی این یارو رو گیر آوردین به بقیه هم معرفی کنید ثواب داره

 • kazem گفت:

  مساحت کلی قطب جنوب 14 میلیون کیلومتر مربع محاسبه شده
  طبق این شکل چطوری این مساحت بدست میاد؟
  بعد نقشه قطب جنوب سالیان ساله که منتشر شده تقریبا نزدیک به گردیه نه حلقه ای
  و هزاران هزار دلیل دیگه
  این نظریه آدم و یاد نستر آداموس و پیشگویی آخرین روز کره زمینش میندازه
  بعد کردی زمین از داخل خود زمین و محاسبه زاویه ایجاد شده با ستاره قطبی تو مدارهای مختلف ثابت شده نه از عکسایی که ناسا فرستاده
  بهرحال بسی خندیدیم :laugh:

  • Homa گفت:

   دوست عزیز این امار و ارقام رو خودتون بدست اوردید یا از جایی کپی پیست کردید؟ نکنه فکر کردید این امار درسته؟ چقدر ساده! اونها چیزهایی رو به شما میگن که باور کنید. دروغ ماه هم همینقدر مخالف داشت که زمین تخت. هرگز چیزی را 100 درصد رد یا تائید نکنید. خود ناسا هم در نهایت به گندی ک زده بود اعتراف کرد. تا بحال از خودتون پرسیدید چرا انقدر تحقیقات مخفی انجام میشه یا چرا اصلا دروغ گفته میشه .. از قدم بر ماه گرفته تا جاذبه تا نظریه های مثلا دانشمندان.

  • ۱۲۱۲ گفت:

   چون بیسوادی هرکی ازراه میرسه نظر میده اخه اذم یکم مطالعه میکنه تحقیق میکنه نه فقط بخاطر اینکه چون ازقدیم وگذشته گفتن زمین گرده ماهم بگیم درسته البته شایدم درست باشه ولی باید همه جوانب رودرنظر گرفت منم فعلا نظرم اینه که زمین گرده ولی چرا ناسا برای عکس گرفتن اززمین ازلنزهایی استفاده میکنه که همه چیز روکروی نشون میده خودشون میگن برای اینکه زمین زیباتر باشه اینکارو میکنن ولی مگه زمین به خودی خود زیبا نیست همه ی این چیزا هست برای همین ادم کنجکاو میشه ودوست داره از. کم وکیف قیضیه باخبر بشه چون موضوع جذابی هست درضمن بامسخره کردن وگفتن دوتامطلب که تواینترنت پره شمارو باهوش یافهمیده نشون نمیده این نشان ازکوته فکری شماست

 • A.G گفت:

  ???
  بعد از اینهمه انتظار و بدقولی مایکی واسه انتشار ویندوزموبایل ۱۰ و اعصاب خراب ملت، یه زنگ تفریحم لازمه خب.

 • علیرضا گفت:

  ……. نگو مومن

 • bahmanbs گفت:

  دوستان این پست جنبه طعنه زنندگی داره
  همه میدونن که زمین گرد هست و هیچ شکی هم نیست
  فکر میکنم این پست به مایکروساغت ربط داشته باشه
  چطور؟
  اخه همه میدونن که مایکروسافت بهترین شرکت نرم افزاری دنیاست سیستن عامل اون نیاز همه هست و مایکروسافت به همه ثابت شده،حالا مثلا بیاید بگید که مایکروسافت داره نابود میشه
  میشه همچین چیزی؟
  مثل این میمونه که بگن زمین صاف هست
  اخه عقل ندارین؟ پس پرداز هواپیما ها و بحث کم شدن ساعت در برخی از پرواز ها و کمک گرفتن از چرخش زمین چی میشه؟ هیچی؟
  خخخخخخخخ

 • حمید موسی زاده گفت:

  سلام
  به عنوان یک زمین شناس این تیتیر رو پاسخ میدم:
  1. زمین و تمام سیارات تقریبا کروی هستند این با اصول فیزیک نیوتنی مربوط به چرخش اجسام و فیزیک جامدات کاملا منطبق هستش.
  2. امواج سیسموتیک که در روش لرزه نگاری در ژئوفیزیک استفاده می کنیم کهملا کروی بودن زمین رو اثبات میکنه چرا که این امواج وقتی از یک سوی کره وارد میشوند از سوی دیگر در سمت مقابل کره خارج می شوند که این موضوع در حالت مسطح بودن زمین امکان پذیر نیست
  3. هسته و گوشته زمین گرچه هنوز از لحاظ جنس سنگشناسی شناسایی نشده اند ولی وجودشان کاملا مشخص و اثبات شده اند. شواهد لرزه شناسی، مغناطیس سنجی و پترولوژی این موضوع رو تایید می کنن. اگر زمین رو مسطح فرض کنیم باید توجیحی برای عدم وجود گوشته و هسته یا توجیحی برای چگونگی وجودش در حالت مسطح بیاوریم که به نظر آساون نیست
  4. اگر زمین کروی نباشد حرکت ماهواره ها با اشکال اساسی روبرو میشود.
  5. اگر زمین مسطح باشد مسئله تعیین قطر آن پیش خواهد آمد. در ضمن بجای این همه جنجال کافیه یک ماهواره عکس برداری به لبه زمین بفرستیم تا از کناز از زمین عکاسی کنه در حالی که تا به حال هیچ ماهواره ای موفق به این کار نشده و نمایی از لبه زمین دیده نشده.
  6. مسطح بودن زمین به هیچ وجه نمیتونه گرمای داخل زمین رو توجیه کنه
  7. پیرو مورد بالا منشا آتش فشانها مسکوت مونده و اصل پلیت تکتونیک با چالش اساسی روبرو میشه و باید طرفداران زمین مسطح توجیحی اساسی برای حرکت پوسته قاره ای و اقیانوسی بیارن.
  8. بر طبق اصول الکترومغناطیس توجیه کردن نیروی مغناطیس زمین در حالت مسطح غیر ممکن است.
  9. جریانهای آب و هوایی تحت حالت کروی کاملا درست و قابل پیش بینی اند ولی تحت نظریه زمین مسطحی باید توجیحی مناسب برای این جریانات بیان بشه
  10. زمین به هیچ وجه تافته جدابافته ای از سایر عالم نیست بلکه به قول نویسنده شهیر روسی – آمریکایی ایزاک آسیموف ” زمین قلوه سنگی در آسمان است”. پس اگر زمین مسطح باشد باید تمام سیارات و ستارگان دیگر در کیهان که شمارشان به میلیاردها میلیارد می رسد نیز مسطح باشند. در حالی که تا بحال چنین مدرکی بدست نیومده.

  پاینده باد خرد

  • کامران گفت:

   میدونی نیوتون و داروین کی بودن و کجا بزرگ شدن؟
   اهل کدوم فرقه هستند؟

  • محمد حسین گفت:

   علم چه ربطی به عقاید دینی و فرقه‌ای داره؟
   نظریه‌های علمی با آزمایش تأیید میشن نه با گفته‌های کتاب مقدس و اعتقادات دینی.
   اصلاْ هم مهم نیست که نیوتن یا داروین یا اینشتین یهودی بودند یا چیز دیگه. نطریه‌ی گرانش نیوتن و نظریه‌ی تکامل داروین و نسبیت اینشتین کاملاْ با روش‌های علمی برای هر شکاکی قابل آزمایش هستند. و اگه آدم خودش رو به نفهمی نزده باشه قانع میشه که علم داره راه درست رو میره و باید در عقل کسانی که ذهنشون پر از توهم توطئه هست شک کرد.

  • آرش گفت:

   بابا ایول سرویسشون کردی
   خخخخخخ

 • فرهاد گفت:

  اگر آمریکا موشک زمین به فضا دارد ما هم جوانانی داریم که با یک نخ سیگاری به فضا میروند!…

 • alireza گفت:

  عجب چرتو پرتی با این نظریه شبو روزم سرش گرده دیگه منم میرم که با پای پیاده از جو خارج شم خدافظ

 • امین گفت:

  من خودم تا از فضا زمینو نبینم باور نمیکنم زمین گرده :))

 • محمد گفت:

  سلام
  اگر زمین مسطح باشه باید تمام قوانین فیزیکی باز نویسی بشه کهدر این صورت این قوانین تخت بودن زمین رو توجیه میکنه اما اعمال روزانه ما مثل حرکت ماشین ها و هواپیما ها وموشک ها رو نمیتونه توجیه کنه.و اکثر وقایع طبیعی رو میشه با این قوانین باز نویسی شده توجیه کرد مثلا اگر شب و روز رو اگه بخونیم توجیه کنیم امکان توجیه اختلاف ساعت شبانه روز بین کشوردها ممکن نیست و در صورت تخت بودن زمین ماهواره ها همه گی باید از یک نو دوران استفاده میکردن وبرای پوشش کل زمین باید موتوری برای افزایش سرعت و کاهش سرعت داشته باشه.
  و اگر دانشمندی معادله تخت بودند زمین رو حل کرده باشه و به جواب رسیده باشه واگر مراحل حل معادله رو برعکس بره به پارامتر های اولیه نمیرسه و این مساله یه جور سفسطه ریاضی هستش طبق همون چیزی که اول ویدئو گفته 1+1=3 میشه به این موضوع پی برد که این مساله سرکاریه.

  • کامران گفت:

   روز و شب، اختلاف ساعات،
   فصلها حرکت ستارگان تمام اینها دقیقا در مدل زمین مسطح توضیح داده شده.
   با دید باز مطالعه کنید.

 • علی گفت:

  احتمالا جنس ساقیش خیلی ناب بوده که همچین تزی داده :laugh:

  • ۱۲۱۲ گفت:

   مثل اینکه شما خیلی عقده ساقی داری که هی ساقی ساقی میزنی البته فقط به درد همین کار میخوری شمارو چه به بحث علمی بهتره بری ساقی ساقی کنی

 • زمین نه گرده نه مسطح گفت:

  زمین نه گرده نه مسطح بلکه استوانه ای شکله که داری روی یک خط راست با سرعت سابت حرکت میکنه که اخر این خط پیروزی حق بر باطله….. :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D

 • alireza07 گفت:

  آقا منم ی نظریه دارم زمین لوله ای هست داخلش هم خالی نیست پره (فقط هنو به این نتیجه نرسیدم از چی پره)
  و راجع به e هم بگم که:
  E=MC^2/00000010651 هست
  حالا یه سوال دارم
  به نظرتون من اگه پشتوانه میداشتم همین دو تا خبرم جریان ساز نمیشدن؟؟؟
  این جانب به شخصه منتظر اون روزی هستم که بیام ویندوزسنتر ییهویی خبر مجاز شدن امیر تتلو رو بشنوم!!!!

  یه خورده جمع کنید بابا بد نیست

 • حسین گفت:

  بی خیال :-D :-D :-D

 • کامران گفت:

  فا بدون بررسی دقیق مطلب را رد نکنید.
  میدونستید تا حالا بعد از نیم قرن رفتن به فضا و به قول خودشون هزاران ماهواره در مدار زمین
  فقط یک عکس از کل زمین داریم که در یک شات گرفته شده. بقیه همه عکسها فوتوشاپ هست و کامپیوتری درست شده.
  اون عکس هم چندین اشکال تکنیکی داره که با عقل جور در نمیاد.

 • حامد گفت:

  خخخخخخخ داداش چی میزنی خیلی قاط زدی اصلا فرض کنیم زمین گرد نیست و مسطح هست و ناسا و آمریکا و این پنهان کردن از مردم خخخخخخخ خوب فرض کنیم درسته البته قطعا زمین گرده چون هیج دلیل قطعی نداره من تمام دلایل کسایی که میگن زمین مسطح هست رو خوندم همش غلط و نادرست هست اما بیاید فرض کنیم زمین گرد نیست و مسطحه خوب اگه اینجوری بود تو این چند هزار سال چرا یه نفرم به انتها زمین نرسیده که ته زمین ببینه آهان حواسم نبود هر کی رفته و انتها زمین رو دیده ناسا و امریکا گرفتن و سربه نیستش کردن که به بقیه نگه خخخخخخخخخخ عزیزم این که بفهمی زمین گرده نیازی نیست بری تو فضا یه تلسکوپ تهیه کن خودت میفهمی زمین گرده یا مسطح در ضمن مگه میشه همچین چیزی رو بر فرض محال که درست بود پنهان کرد این همه سال حتی یه مدرک معتبر کسی نداشته باشه فقط یه چندتا آدم روان پریش که به ترک دیوار خونشونم شک دارن این چیز ها رو میسازن همش زیر سر آمریکا س شایدم رسیه یا اصلا انگلیس نه گمونم آلمان مقصره خخخخخخخخ

  • مرتضی گرد گفت:

   آدما دشمن اون چیزایی هستن که نمیدونن پس در برابرش مقاومت میکنن
   تازه اگر هم اشتباه باشه این فرضیه حتما چیزایی رو تغییر میده چون مسئله فراتر از کروی بودنه

  • ۱۲۱۲ گفت:

   به نظرمن مقصر خودشما هستید چون یکسره زدی تو خاکی و شمابهتره همون خخخخخختون روبکنید وکاری به این چیزا نداشته باشی چون حیفه مغزاکبندتو بازکنی وبهش فشاربیاری

  • مانی گفت:

   دوستان این ها دروغ است
   شما فقط عکس های کره زمین رو نگاه کنید
   این انسان می خواهد شما را گول بزند
   و چرا انسان نمی افتد به علت جاذبه است

 • آرین گفت:

  خخخخخخخ عجب بابا داداش برو خودت دکتر نشون بده کسی که باور کرده زمین تخته صد در صد یه مشکلی داره خودش حالیش نیست خخخخخخخ زمین گرده و گرد خواهد بود علم فیزیک و چشم انسان و همه اینها این ثابت کردن اصلا از خلبان های جت ها سوال کنید زمین گرده یا مسطح

  • ۱۲۱۲ گفت:

   من نمیفهمیدم که خلبانهای جت میتونن ازجو زمین خارج بشن برن توفضا اقای محترمباارتفاعی که جت ازسطح زمین میگیره نمیشه گرد بودن یامسطح بودن زمین رودید

 • هانی گفت:

  با سلام .
  دلایل ارایه شده جهت اثبات مسطح بودن زمین همگی رد شده هستند و فاقد سندیت علمی (چه بر پایه علوم نظری چه بر پایه علوم تجربی یا حتی علوم انسانی )
  یکی از دلایل که من در سایت ها خواندم نوشته شده بود : اگر زمین واقعا در حال گردش به دور خورشید با سرعت فلان باشد پساگر ما بوسیله یه بالن یا هلیکوپتر از سطح زمین بلند شویم بعد از چند ساعت چند صد کیلومتر زمین باید جابه جا شود . ولی این اتفاق نمی افتد . خوب دلیل مطرح کردن این برهان اینکه نویسنده اون هیچی از فیزیک نمیدونسته . شما وقتی سوار یه ماشین یا قطار سریع السیر بشید و در حالی که ۴۰۰ کیلومتر سرعت دارد یک توپ تنیس رو به کف ماشین یا قطار بزنید این توپ جابه جا نمیشود و دوباره در همان مسیر به دست شما باز میگرده . خوب مشخصه چه اتفاقی میوفته ! وقتی شما در حال جابه با سرعت ۴۰۰ کیلومتر بر ساعت هستید توپ در دست شما هم داره با همین سرعت حرکت میکند . و چون اصطحکاک اون با وا در راستای رکتش ناچیزه توپ بعد از برخورد با زمین به دستان شما باز میگردد . در ضمن ساختا رمیدان گرانش زمین طوریست که بر تمام ملکول های تشکیل دهنده آن و حتی ملکول های هوا تاثیر دارد . این از شگفتی های خلقت قوانین بی نقص در دنیاست .
  در جای دیگر تصویری محدب از یک فضانورد در اینترنت قرار داده شده بود و ادعا میکرد که ناسا این تصویر را دستکاری کرده تا افق را کمانی کرده و زمین رو گرد نشان دهد ! درحالی که هر احمقی میداند عکس با لنز واید گرفته شده و در عکاسی با لنزهای واید با افزایش گستره دید در راستای افق تصویر محدب دیده می شود ! :))

 • a گفت:

  زمین مسطحه .
  کلیپ زیر رو از یوتیوب بگیرید لطفا.

  Star Trails Prove Earth is the Center of the Universe

 • مرتضی گرد گفت:

  حقیقت همیشه یک چیز است پس هر چیزی که دوتا شد حقیقت نیست.حقیقت دیدنی نیست بلکه چیزی عجیبتر از تخیل و افکار است
  :heart:

 • مرتضی گرد گفت:

  حقیقت همیشه یک چیز است پس هر چیزی که دوتا شد حقیقت نیست.حقیقت دیدنی نیست بلکه چیزی عجیبتر از تخیل و افکار است
  واقعیت با حقیقت فرق دارد
  واقعیت آن چیزی است که میبیینیم و واقع میشود
  اما
  حقیقت آن چیزی است که ما نمیبینیم وحس میشود درک میشود

 • mohsen گفت:

  دوستان من الان لبه ی زمینم یه پام اونور زمینه یه پام اینور زمین
  هوام هم عالیه فقط یه کم سرده
  نمیدونید زمین از لبه ش چقد قشنگه که :laugh: :laugh:

 • مرتضی گرد گفت:

  من چیزی درباره نجوم نمیدونم اما به این اعتقاد دارم که هیچ چیزی نا ممکن نیست

  • محمد حسین گفت:

   خوب عزیز دل برادر! شما که از نجوم چیزی نمیدونی اول برو نجوم یاد بگیر بعد در مورد زمین نظریه بده!
   به قول معروف پسته‌ی بی مغز چون لب وا کند رسوا شود.
   بدون علم و اطلاع حرف زدن فقط باعث رسوایی و آبروریزی میشه

  • رامین گفت:

   شما الان خودت نجوم شناسی نکنه.بعدشم بنده خدا چه حرفی زده به شما که به استاد نجوم بودنتون بر خورده.داره میگه هر چیزی ممکنه .بجای مسخره کردن دیگران خردتو شعورتو زیاد کن.

 • حسین گفت:

  ژمین کرویه
  اگر کروی نیست !! چرا ماهواره ها که بر اساس کروی بودن زمین تنظیم کردن داره درست عمل میکنه؟ دقیق دقیق !!!
  اگر گرد و کروری نیست ، اب اقیانوس ها یه وقت نریزه تو فضا ههه
  اگر گرد و کروری نیست ، یا مثلا بریم لب زمین بشینیم یکی هلمون بده بیفتیم تو فضا
  اگر گرد و کروری نیست ، مثلا بریم لب زمین(دور تا دورش ف یعنی ایون لب زمین یا جایی که پرتگاه میشه) پامون رو اویزان کنیم ، شب ها از لب زمین ستاره ها رو ببینیم… ههه
  یا مثلا شب و روز چگونه به وجود میاد اگر کروی نیست؟؟؟؟
  یا مثلا بریم با هلی کوپتر بالا وایسیم ، زمین چون تخت هست ، می چرخه(مثل دیسک سی دی یا دی وی دی) ما هم تو هوا ثابت وایسادیم دو ساعت دیگه مشهید زمین زیر پامون جابجا میشه.. هههه
  یا مثلا یه جوب از اقیانوس بکشیم لب زمین ، اب اقیانوس بریزه تو فضا… ههه
  چقدر اینا احمقن ، گالیله هم بدبخت چه زجری کشید تا ثابت کرد زمین کرویه ، اما اینا که اینجور میگن از اونا که زمین رو تخت فرض می کردن احمق ترن چون الان امکانات وسیع شده و علم پیشرفت کرده ، اینا دیگه چرا تو این زمان کروی بودن زمین رو قبول ندارن
  دارن گول خودشون میزنن ایا؟

  • Sina گفت:

   دوست محترم اگه یکم تحقیق کنی به جواب تمام سوال ها و ایراداتی که به مسطح بودن زمین وارد کردی خواهی رسید.
   من فقط همینو بهت بگم که هیچ ماهواره ای در فضا وجود نداره تا به دور زمین به اصطلاح کروی بچرخه،و پروژه ی ماهواره ها هم مانند پروژه ی سفر به ماه و دیگر پروژه های خیالی ناسا،دروغی برای گول زدن و فریفتن ما و شما و تمام انسان ها هستش.
   جواب بقیه سوالاتتو خودت بگردی حتما پیدا میکنی،البته بهت پیشنهاد میکنم از شخصی که به زبان انگلیسی آشنایی داره استفاده کنی چون در منابع خارجی زبان خیلی راحتتر میتونی به جواب ها برسی.

  • ناشناس گفت:

   مثل اینکه می گفتن 9 تا کشور از جمله ایران هم ماهواره دارن نکنه همشو ناسا فرستاده فضا حتی اینهای روسیه رو؟!!!!!

  • amin گفت:

   بابا شما چرا همه چیز رو توهم توطعه میبینین؟؟؟اصن کی هستین که بخوان واستون توطعه بچینن؟؟؟طرف اومده میگه میدونی داروین و گالیله یهودی بودن…یعنی چی؟؟؟یعنی چون یهودی بودن مشکل دارن؟؟؟
   من ٨ سال نجوم ژئودزی خوندم و تمام نظریه ها هم اثبات شدن اگه قرار به مسطح بودن باشه که کل علم نقشه برداری و ژئودزی و …همه از بیخ مشکل دارن و تمام اثبات هایی که نمود عینی دارن هم رد میشن.شما بهتره که واسه سرگرمی و تلف کردن وقت و هم سو کردن مردم با خودتون به جنبه های دیگه ای از زندگی بپردازید.

 • zamin گفت:

  واقعییت همینه زمین مسطح بزرگ ترین راز ماسونا همینه توهمه ى کتاباى دینى به مسطح بودن زمیه اشاره شده حتى خداهم تو قرآن گفته ‎خدایى‏] که زمین را براى شما فرشى [گسترده‏]، و آسمان را بنایى [افراشته‏] قرار داد و از آسمان آبى فرود آورد و بدان از میوه‏ها رزقى براى شما بیرون آورد پس براى خدا همتایانى قرار ندهید، در حالى که خود مى‏دانید.
  سوره:البقره آیه:٢٢ بیدار شید

  • Sina گفت:

   درود و آفرین بر تو هموطن بیدار و آگاه شده.

  • Homa گفت:

   سریال under the dome و فیلم ترومن شو… خیلی جالبه که احساس میکنم اینها اشاره ای به این موضوع داشتن و اینکه هفت اسمان.. میتونه اشاره به هفت لایه گنبد باشه.

  • احسان گفت:

   یا مریم مقدس!!!

  • ناشناس گفت:

   خیلی تفسیر خنک و بی ربطی از آیه قرآن بود
   فرش بودن زمین با کروی بودن هم سازگاره
   ضمن این که آیات دیگری هست که کروی بودن رو تایید می کنه مثل آیاتی که عبارت «مشارق الارض و مغاربها» رو داره با توجه به این که مشارق و مغارب جمع هستند، اگر زمین مسطح بود، یک مشرق و مغرب بیشتر نداشت و مشارق و مغارب به صورت جمع اشتباه بود پس زمین تنها وقتی می تونه مشارق [مشرق ها) داشته باشه که کروی باشه. (به تفاسیر مراجعه کنید خواهشن)

  • دوست گفت:

   احسنت

 • Sina گفت:

  دوستان عزیز لازمه که بدونید تمام عکسهایی که از زمین گرد و تمام سیارات دیگر میبینید ساخته ی دست خودشون هستن و فتوشاپی درست شدن،در مورد سیارات دیگه هم بازم لازمه بدونید تمام سیاراتی که به اشکال و اسامی مختلف نشونمون دادن ساختگی(فتوشاپی) و دروغین هست تا ما و شما رو از حقیقت اصلی و واقعی دور کنن.
  راستش منم اولش مثل شما و بقیه ی دوستان به نظریه ی مسطح بودن زمین خندیدم ولی کم کم با فکر و کمی تحقیق متوجه شدم که از همان کودکی بوسیله دروغ خواستن به ما بگن که همه چیز و دنیا از هیچ و یا به قول خودشون از انفجار بزرگ(BIG BANG)بوجود اومده و اینکه هیچ خالق و آفریننده ای وجود نداره تا با کوچک نشون دادنمون در کیهان بی انتها انسان هارو به پوچی برسونن و بی اعتقاد بار بیارن که در آخر برما مسلط بشنو ازما در جهت رسیدن به ثروت و قدرت برای خودشون و خدمت به شیطان استفاده کنن،در آخر اینکه تمام اونها خودشون همه چیزو میدونن و تنها دارن به ما دروغ میگن یا به قول معروف مارو شستشوی ذهنی میدن…!
  دوستان چشماتونو باز کنیدو بیدار بشین،تا خیلی دیر نشده!…

  • ghazal گفت:

   ببخشید، اگه صفحه اینستاگرام دارید،خوشحال میشم مطالبتون رو دنبال کنم… من جویای حقیقت هستم. و کاملاً بی طرف دارم به مسئله نگاه میکنم

  • SF97 گفت:

   بابا ناسلامتی تو قرن بیستو یکومین خوب اگه زمین دیسکه که باید اون یخهای قطبیتون تو افق دیده میشد یا مثلا وقتی خسوف میشه سایه ی زمین روی ماه گرد نمی بود و این موقعیت یاب جی پی استون همش الکیه شاید فردا هم میخواین بگین اصلا من هم الکیم و وجود ندارم خخخخخ البته این حقیقته که نمیشه به یه شتر یا گوسفند ثابت کرد زمین گرده

  • Homa گفت:

   این مساله برمیگرده به دنسیتی یا غلطت و چگالی هوا. و کاملا بی ربط به صحبت شماست. چون چگالی و غلظت در طول افق بیشتر از این مقدار بصورت عمود و در طول گنبد است. شما ماه و ستارگان رو میبینید اما اهرام مصر رو نه!
   اصلا یک مثال ساده شما یک کوه رو از فاصله نسبتا دور هرگز واضح نخواهید دید. و در فواصل طولانی تر بر این عدم وضوح اضافه میشه تا جایی که تصویر شی از دید محو میشه.

 • احسان گفت:

  سلام دوستان
  من یک فیزیکخوان هستم و در این زمینه، چه از نظر تاریخی و چه علمی کار کردم. بطور طبیعی حدس می زنم که کسی که این مطلب را گذاشته می خواسته یه تست روانشناسی-مردم شناسی را امتحان کنه. به هر صورت بهتون بگم که ما فیزیکخوانان(یا زیست خوانان یا شیمی خوانان یا…) مثل دینداران شخص مرجع مداریم که بی چون و چرا حرفش را بپذیریم. ما خودمون باید شواهد را بررسی کنیم و از جامعه علمی و هزاران مقاله ISI کمک بگیریم. برای دوستانی که حوصله مطالعه عمیق در زمینه حرفهای عجیب را دارند کتاب بسیار زیبای “چگونه در مورد چیزهای عجیب بیندیشیم” را تجویز می کنم
  شب و روزگار خوش

  • علی گفت:

   حضرتعالی که فیزیک خوان هستید میشه بفرمایید با توجه به انحنای 8اینچی در هر مایل روی زمین به شرط کرویت افق دید جسمی که از ما دور میشود چقدر است و از چه فاصله ایی دیگر آن شی حتی با دوربین سوپزوم هم دیده نخواهد شد و در پشت این انحنا مخفی خواهد شد و یا در زمین کروی فردی که در نقطه مقابل کعبه آن طرف زمین است نمیتواند بی نهایت قبله داشته باشد چون به سو رو کند یک منحنی او را به کعبه وصل میکند ممنون میشم پاسخ بفرمایید

 • رضا گفت:

  :evilgrin: :evilgrin: :evilgrin: خخخخخ اره تازه ستاره ها مثل این شکل :star: پنج تا گوشه تیز دارن تازه یه نفر هر شب مثل نون همبری یه تیکه از ماه و میخوره تا اینجوری بشه :moon: خخخخخ بزرگترین راز ماسونها رو دیگه از کجات درآوردی داداش :evilgrin: :evilgrin: :evilgrin: یکی یه چیزی بده منم برم فضا البته از پشت دیوارای یخی دور زمین :evilgrin: :evilgrin: :evilgrin:

 • محمد گفت:

  سلام
  یه ازمایش ساده یعنی میدان دید در دریاها می تونه ثابت کنه زمین کروی است گرد بودن زمین باعث میشه در انحنا دید در افق مختل بشه و اگر زمین تخت بود تا دوردست ها در دریاها دیده می شد به همین سادگی دیگه راجبش نباید صحبت کرد .

 • mohammad گفت:

  با احترام بسیار به نویسنده
  این نظریه اگر اینا که شما نوشتید فقط باشه … میشه در موردچند تاشون بحث کرد .
  همه فصل ها به چرخش زمین مربوط میشه و طبق طلوع و غروب خورشید که از غرب به شرقه این غیر عقلیه چون اگر مسطح باشه زمین اصلا نمیتونه چرخش داشته باشه در این صورت اگر زمین نچرخه زمان هم متوقف میشه در اون قضیه هم که جاذبه وجود نداره و نیرو وارد شده باعث جذب میشه اگه اینطور باشه چطور ما وقتی یک شی رو میندازیم بالا دوباره برگمیگرده پایین این چه نیرویی ؟؟ چه نیرویی از بالا به این وارد شده ؟؟ در فضا جنگ جاذبه هاست هر سیاره که جاذبه داشته باشه اگه به فاصله برسی که جاذبه اون تو رو جذب میکنه … و در جایی هم هست که جاذبه نیست و همه چیز در هوا معلقه … و ما تو خسوه و کسوف که میبنیم لا یه شکل کروی روی ماه و خورشید میوفته

 • ناشناس گفت:

  بابا بی خیال
  یکی یه چیزی گفته و بین ما چو انداخته ببینه چند نفر آدم بیکار تو این اینترنت می چرخند و از بیکاری این مطالب رو خونده و نظریات رو یکی یکی تا ته می خونن و به قول دوستمون می خاسته یه تست روانشناسی و جامعه شناسی هم داشته باشه که یه مطلب احمقانه رو با چه سرعت و در چه مدت زمان میشه منتشر کرد.
  البت اینم هست که اولی که نظریه خورشید مرکزی اومد و گالیله گفت که زمین به دور خورشید می چرخه نه خوریشد به دور زمین، عین همین تعبیرات تمسخر آمیز رو در موردش داشتند و می گفتند: مگه نمی بینی صبح خورشید از مشرق بلند میشه و غروب در مغرب مخفی میشه و حرکتش با چشم دیده میشه؟؟؟؟ تازه می خواستن اعدامش کنن که چرا همچین حرف مسخره ای زده
  دیگه خود دانید

  • ناشناس گفت:

   در نظریه گالیله برای تمام پدیده ها توضحیحی وجود دارد نه مثل این که …..

 • حامد گفت:

  با سلام دوستانی که اینقدر قاطع و به تمسخر این نظریه رو انکار میکنند باید بگم اول برید درست جزئیات این نظریه رو مطالعه کنید چون برای تمام مسائلی که مطرح کردید جواب وجود داره..منم مثل شما اول میخندیدم..ولی بعد از مطالعه زیاد جوانب قضیه لااقل دچار تردید شدم.
  مسئله بعد اینه که فرضیه زمین مسطح با اکثر آیات نجوم قرآن همخونی داره و همچنین تفاسیری که امام صادق ع از این آیات داشتن.

 • روزبه گفت:

  من هریچی گشتم یدونه عکسیا فیلم واقعی از زمین که از فاصله دور گرفته شده باشه تو اینترنت پیدا نکردم همشون فتوشاپ و کامپیوتریه و یا از داخل جو گرفته شده که کروی بودن مشخص نیست.
  واقعاً چرااااا ؟؟؟!!!!

 • mohammad گفت:

  این دیگه چه وضعیه . زمین تخت دیگه چه صیغه ایه . اولین بار که شنیدم باورم نشد. اینا میگن نمیشه از روی قطب جنوب رد شد میگن قطب جنوب وجود نداره اون یخیه که دور زمین کشیده شده و انقدر بلنده که نمیشه ازش رد شد!!!! ناموسا اینارو سوار یه هوا پیما کنین از قطب جنوب ردشون کنین ضایه شن بابا . این دیگه چه وضعیه ?:-) ?:-) ?:-) ?:-)

  • نیو مورفیوس گفت:

   چشم قربون منتظر فرمایش شما بودن ببخششون!!

 • Hamid گفت:

  بابا تورو خدا یکی بمن بگه چیشده؟؟؟ینی چی زمین تخته؟؟؟مگه داریم؟؟؟ مگه میشه؟؟؟بابا یکی بیاد منو ملطفت کنه.مغزم پوکید

 • Hamid گفت:

  خواهشا برام بتوضیحید

 • Hamid گفت:

  حداقل یه لینک بدید برم ببینم چخبره

 • منتظر القائم گفت:

  سلام من کاری به هچی کدوم نظر ها ندارم
  و از علم نه زیاد سر در میارم نه دلیل علمی میارم
  فقط یه سوال شما وقتی میری لب دریا اون طرف دریا رو میبینی یا نه
  اگر میبینی که زمین صافه اگر نمیبینی پس زمین گرده
  با چشم غیر مسلح هم نه برو تلسکوپ بردار بذار لب دریا فقط نتیجه اش رو به من بگو
  ممنون

 • دانشچیان گفت:

  طرفداران مسطح بودن زمین لطف کنن ابتدا و انتهای زمین رو به ما نشون بدن.به هر حال زمین وقتی مسطح باشه باید ابتدا و انتها داشته باشه

  • مرتضی گفت:

   میگن یه دوربین تو لندن گذاشتن میشه مردم آمریکا رو دید. اگه زمین کروی باش
   نباید این اتفاق بی افته

 • jani گفت:

  راستش منم از بچگی با ستاره قطبی که از همه جای زمین دیده میشه مشکل داشتم.

  • محمد حسین گفت:

   ستاره‌ی قطبی فقط تو نیمکره‌ی شمالی دیده میشه و زاویه‌ی اون با خط افق همون عرض جغرافیایی منطقه‌ای هست که از اونجا بهش نگاه میکنی. اگه شک داری برو زاویه‌ی ستاره‌ی قطبی از افق رو با عرض جغرافیایی شهرتون مطابقت کن.

 • ناصر گفت:

  کمى خرد گاهى لازم است
  همین جى پى اس که آقایون تخت گرا میگن با دکل و کابل زیرزمینى و بالون هم کار میکنه
  ممکنه بگن در دریاها و اقیانوسها که دو سوم کره زمین رو فرا گرفته و هفتاد درصد زمین آب است چگونه دکل و کابل و بالون وجود داره؟

  • ناصر گفت:

   پس نتیجه میگیریم سیستم جى پى اس بوسیله ماهواره که آقایون وجودش رو انکار میکنند کار میکند حال بفرمایید حرکت ماهواره ها بر مدار بر اساس زمین تخت چگونه ممکن است؟واینکه اگر ماهواره وجود ندارد پس بخش هوا فضاى دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسى چى میخونن و اساتید و دانشجویان اون به چه کارى مشغولند
   در پناه خرد

  • علی گفت:

   آیا ایران تا حالا عکسی واقعی از ماهواره ایی که مدعی فرستادنش هستیم نشون داده است

 • ایمان گفت:

  ارسطو همچنین دلیل می‌آورد که کشتیها در هر جهت که از ساحل دور شوند، ابتدا بدنه و سپس دکل آنها ناپدید می‌شود و این نشانه‌ای از کروی بودن زمین است.

 • payam گفت:

  ﺩﯾﺪﮔﺎﻩ ﻗﺮﺁﻥ ﭘﯿﺮﺍﻣﻮﻥ ﮐﺮﻭﯼ ﺑﻮﺩﻥ ﺯﻣﯿﻦ
  http://www.islamquest.net/fa/archive/question/fa4232

 • rouzbeh گفت:

  خجالت هم خوب چیزیه

 • ناشناس گفت:

  به قولی مگه داریم؟ مگه میشه؟

 • مهدی گفت:

  دوستانی که گیج شدند یه راه حل که از شک رها بشید.
  کافیه برید رد ISS (ایستگاه بین المللی فضایی) رو بگیرید و حتی نرم افزارش رو دانلود کنید (iss detector) و ببینید چه ساعتی از شهر شما می گذره. خودتون ایستگاه رو مثل ستاره ای می بینید که از آسمون رد میشه . اینجوری دیگه می فهمید زمین واقعا کروی هست.

 • sajad گفت:

  یه شهاب سنگ داخل زمین منفجر شده بود یه گودالی درست کرده بود بعد موج انفجار در سطحکره که پیشرفته بود دوباره در مرکز محیط متناظر با همون نقطه انفجار به هم رسیده بود و اونجا هم گودال درست کرده بود الان این گودالا هم هست سرچ کنین

  دوما شما از تهران یه هواپیما سوارشین تو راه هم هی سوخت گیری کنین به یه مسیر مستقیم ادامه بدین ببینین از زمین خارج میشین میافتین پایین یا برمیگردین تهران؟
  خخخخخخ

 • Trance گفت:

  من فقط امیدوارم پروژه آپولو 11 دروغ نباشه اگه باشه میشه به نظریه کروی بودن زمین شک کرد. :-((

 • sharam گفت:

  سوال اصلی این نیست که زمین مسطح است یا نه – بلکه این است که چه کسانی می خواهند باور مسطح بودن زمین را دوباره مطرح کنند و چرا ؟
  نظریه زمین مسطح یکی از قدیمی ترین باورهای بشر در مورد زمین است و یک نظر جدید نیست که با پیشرفت دانش انسان بی اعتبار شد . شکل جدیدی که این گروه برای زمین (زمین دیسک مانند ) در نظر گرفتند تلاشی برای اعتبار بخشیدن دوباره به این باور است که آن هم در حد گول زدن سهل انگاران و کودکان کار برد دارد .
  و اما جواب سوال چه کسانی این باور را دوباره ترویج دادند و چرا ؟ بیشتر باورمندان به آموز های قدیمی واتیکان و… هستند و می خواهند راهی برای درست نشان دادن هر آنچه زمانی جزو باور های کلیسا کاتولیک بوده پیدا کنند .
  از مسطح بودن زمین تا نحوه پایان دنیا آنگونه که در قرون وسطی مورد باور و تبلیغ واتیکان بوده ……..

 • حمید گفت:

  1- در پاسخ اون افرادی که می گن ماه دایره است پس مسطح نیست؛ باید بگم یک جسم میتونه هم دایره باشه و هم مسطح، مانند یک بیسکویت یا یک دیسک. بنابراین ما وقتی ماه رو دایره میبینیم به معنی کروی بودنش نیست شاید مثل یک قرص باشه.
  2- دوستان میگن عکس های زیادی از فضا منتشر شده مثل کهکشان و …، از کجا معلوم عکس ها ساختگی نباشند مثل فرود آمدن انسان روی کره ماه.
  3- افرادیکه میگن وقتی کره زمین رو دور میزنی به جای اولت میرسی باید بدونن چرا این اتفاق میفته، طبق نظریه زمین مسطح هم این اتفاق میفته، چون نقشه ی زمین توی نظریه زمین صاف مانند شرق و غرب در نظریه زمین کروی نیست و نقشه آن کاملا متفاوت است که با اون نقشه می شه فهمید چرا افراد در یک دور کامل به جای اول باز می گردند.
  4- ایراد بزرگی که به کروی بودن زمین وارده اینه که میگن زمین با سرعت 1600کیلومتر دور خودش میچرخه، با این حساب اگر مثلا روی تهران هستیم و به مدت 1 ساعت با بالن یا هواپیما از سطح زمین فاصله بگیریم آنگاه زمین زیر پای ما باید در عرض این 1 ساعت 1600 کیلومتر جابجا شود و ما به جای تهران در جایی مثل لندن فرود بیاییم.

  • امیر گفت:

   آقا حمید میشه لطف کنین تحلیل فیزکی مسائل رو بگذارید به عهده کسایی که حداقل به اصول ابتدایی فیزیک و ریاضی مسلط هستن؟
   شما وقتی تو اتوبوسی که به سرعت 30 متر در ثانیه حرکت میکنه بالا بپر، ببین سر جای اولت فرود میای یا چند متر جلوتر. اگه دیدی سر جای اولت فرود اومدی یه مدت از تئوری دادن کناره گیری کن.

  • یاجوج ماجوج گفت:

   زمین صافه

  • porya گفت:

   زمین کجه

  • sharam گفت:

   دوست گرامی
   سوال یک و دوی شما را فقط می توانم اینگونه بدهم که تا زمانی که خودتان تجربه نکنید و یا منبعی که برایتان قابل اعتماد نباشد پیدا نکیند بعید است حرف دیگران را قبول کنید
   جواب سوال 3- اگر زمین دیسکی باشه برای اینکه بتونی به جای اول برسی باید همیشه به یک سمت بچرخی به مرکز قطب شمال طبق نظر طرفدارای این نظریه تا به جای اول برسی و اگر خط مستقیم را بری حتما باید از این دیسک فرضی این ها خارج بشی
   جواب سوال 4 – کمی باید در مورد حرکت سیالات اطلاع داشته باشی تا بتونی درست فکر کنی ولی به صورت خلاصه میشه گفت وقتی زمین می چرخه هوای دور زمین هم متاثر از این چرخش حرکت می کنه و هر چه هوا به زمین نزدیک تر باشه این تاثیر بیشتر هست در لایه های بالای جو این سرعت دنبال کردن چرخش زمین کمتر است و تا حدودی همین اتفاقی که شما گفتید می افتد البته نه با سرعتی که شما در نظر گرفتید حرکت هوای گرم به سمت قطب از جنوب غربی به شمال شرقی است و حرکت هوای سرد قطبی از شمال غربی به جنوب شرقی و معمولا وقتی در برخی استان های غربی بارش داریم یکی دو روز بعد در استان های مرکز ایران هم بارندگی خواهیم داشت
   برای درست تر فهمیند سرعت چرخش زمین باید بدانید واحد اندازه گیری سرعت چرخشی دور در واحد زمان است نه کیلومتر برای زمین میشود یک دور در شبانه روز یعنی اگر شما بخواهید دور خودتان مثل زمین بچرخید و رو در روی یک تصویر ایستاده باشدی برای اینکه دوباره با همان زاویه که حالا به ان تصویر نگاه می کنید ان را ببیندی باید یک روز طول بکشد و این سرعت دوران چندان هم قابل تشخیص نیست و همینطور سرعت چرخش زمین به دور خورشید یک دور در سال است …..

  • هادی گفت:

   قانون اول نیوتن میگوید که تمام اجسام روی زمین (به شمول اتموسفیر) با سرعت زمین حرکت می کنند

 • یاجوج ماجوج گفت:

  زمین صافه

  • شهاب گفت:

   ببین این نظریه چقدر چرت هست که حتی ناسا هم جواب نداده ،
   نظریه زمین تخت صرفا یه نظریه واسه جلب توجه بوده و البته که موفق بوده .
   باشه بابا زمین تخته راحت باشین .

 • مهیار همه چی دون گفت:

  زمین تختی ها زمانی که قدرت دستشون بود تو ایران مسخره و تحقیر میکردن و تو اروپا سخت شکنجه یا اعدام میکردن . حالا فقط حرف میزنن و گول میزنن تا دوباره قدرت رو دستشون بگیرن شما وقتی با هواپیما زیاد به جلو برین می بینین که دوباره به همونجای اول برمیگردین اگه زمین تخت بود شما با قایق به تهش می رفتین در نهایت از گیتی سقوط میکردین عین بازی های کامپیوتری . زمین به دور خود نیز میچرخه . شما با هلیکوپتر هرچه قدر رو هوا بمونید همونجایی که هستید می مونید چون جو زمین با گردش زمین هماهنگه و گرنه ما با یه پرش بلند از تهران میافتادیم قزوین. استغر الله مگه خدا بیکار بوده
  صاف بسازه؟تو قرآن هم اشاره شده ماه دور زمین میچرخه.این کسایی که گولتون زدن می خوان با این کارشون دوباره میخوان قدرت رو مثل قدیم به دست بگیرن.اگه زمین صاف بود ما آمریکا رو می دیدیم

 • مهیار همه چی دون گفت:

  همچنین یادم رفت بگم در کهیان {فضا} جهتی بنام بالا و پایین وجود ندارد

 • زمین گرد??? گفت:

  نااااااااااااااااااااااااااموساااااااااا شادمون کرد این استاد???

 • مصیب گفت:

  به نظر من همه حرف های ناسا درست نیست. حتی بعضی از فرضیها هایی که بهش اعتقاد دارن ممکنه اشتباه باشه.
  در مورد تخت بودن زمین دلایل زمین تخت گرایان بدون منطق و بسیار کودکانه است.
  یکی از مثالهایی که میزنن اینه که میگن : اگه زمین با سرعت 1600کیلومتر دور خودش میچرخه، با این حساب اگر مثلا روی تهران هستیم و به مدت 1 ساعت با بالن یا هواپیما از سطح زمین فاصله بگیریم آنگاه زمین زیر پای ما باید در عرض این 1 ساعت 1600 کیلومتر جابجا شود و ما به جای تهران در جایی مثل لندن فرود بیاییم.
  این تنها نظر یکی از کاربراننیست بلکه نظر و اعتقاد همه زمین تخت گرایان هستش.
  این بسیار خنده داره! واقعا طرفداران زمین تخت یا اصلا بیسواد تشریف دارند یا به اندازه یه دانش دبیرستانی هم از علم و تجربه چیزی نمی دونن.
  به قول دوستمون شما(زمین تخت یان) وقتی تو اتوبوسی که به سرعت 30 متر در ثانیه حرکت میکنه بالا بپر، ببین سر جای اولت فرود میای یا چند متر جلوتر. اگه دیدی سر جای اولت فرود اومدی یه مدت از تئوری دادن کناره گیری کن.

 • مصیب گفت:

  به نظر میرسه دیدگاه توهم امیز زمین تخت از دیدگاه روحانیون متحجر یهود و مسیحیت و اسلام گرفته شده که چون انسان را برترین مخلوق خدا میدانند اعتقاد دارند الزما باید زمین هم مرکز جهان باشد و تخت و …..
  تو ایران هم با کمال بدبختی این دیدگاه مسخره با موضوع ظهور امام زمان داره مرتبط میشه و بعضی افراد ساده لوح اعتقاد دارند که امام زمان وقتی ظهور میکنه تمام علوم از نو بازنویسی میشن و …
  اینا به خیال خام خودشون میخوان علوم روز دنیا(که خالی از اشکال هم نیست) رو به چالش بکشند. ابتدایی ترین علوم فیزیک و ریاضی رو منکر بشن و به خیال خودشون علم جدید معرفی کنن, امریکای جنایتکار رو به زانو دربیارند تا طبق روایات به فرماندهی سید خراسانی و شعیب بن صالح و …, زمینه ظهور امام زمان(عج) رو فراهم کنند.
  خیال می کنند برای اینکه امام زمان ظهور کنه حتما باید هرچی علم هست رو انکار کنند, همه چی رو هم بریزن و دنیا دچار بی نظمی علمی, اقتصادی, نظامی و دچار جنگ بشه و بعد یه گروه بیاد علم جدید معرفی کنه بعد امام بیاد ظهور کنه و علم جدید رو تایید کنه و گسترش بده!
  اینا دچار توهم شده اند. مثل همانهایی که در زمان شاه عباس(فکر کنم زمان شاه عباس بود) هر جمعه صبح با تشریفات اسبی را تزئین کرده و با چند نفر بالای تپه بالای شهر می بردند تا اگه امام عصر ظهور کرد, به پیشوازش برن و امام را به شهر دعوت کنن.

  • محمد گفت:

   این خیلی بده بدبختی ماست که بدون سواد و دانشی و قوه ی تفکر و مبانی استدلالی، عادت کردیم که مثل یک کارشناس زبده وارد هر بحثی بشویم و درباره ی هر موضوعی یک نظر قاطع کارشناسی بدهیم. مولا علی ع می فرمایند که «مردم دشمنند با چیزی که آن را نمی دانند» آدم های بی سواد چون ذهنشان عادت به تفکر ندارد تا با مطلب جدیدی روبرو می شوند سریع با یک نظریه ی مزخرف از خودشون کل مسئله رو بی ارزش نشون می دهند و کلا پرونده مسئله رو می بندند و زحمت تفکر رو از خودشون ساقط می کنند.

 • بیتا گفت:

  سلام یک سوال داشتم
  اگر ماه و زمین گردش میکنند هم دور خودشون هم خورشید پس چرا ما یک طرف ماه رو میبینیم همیشه دقت کنید
  چشم دار

  • سلام گفت:

   عزیزم یه طناب به توپ ببند بعد سر طنابو بگیر دستت و با سرعت دور خودت بچرخ چی می بینی؟(مانند مسابقات پرتاب گوی یا چکش) با اینکه هم خودت و هم توپ در حال چرخیدن هست ولی تو فقط یک طرف توپو میبینی! چرا؟ دلیلش واضحه چون گردش توپ و خودت باهم هماهنگ هستش ! این همون اتفاقیه که بین زمین وماه می افته هماهنگ بودن چرخش جفتشون باهم! حالا در عین اینکه دور خودت با توپ می چرخی سعی کن دور یه صندلی هم بچرخی این میشه چرخش ماه و زمین دور خورشید!

 • مائده گفت:

  با سلام خدمت همه ی دوستان?
  از نظر من این نظریه نادرست است و واقعیت ندارد.تا الآن هزاران فضانورد به فضا سفر کده اند و گفته اند که زمین گرد و یا کروی شکل است؛پس این نظریه نادرست و زمین کروی شکل است.???

 • ف گفت:

  مطرح کردن این موضوع بیشتر شبیه یک آزمایش جامعه شناسی می مونه. که مردم تا چه حد فکر می کنند و بر اساس شواهد و مستنداتی که خودشون می بینن مطالب منتشر شده رو باور می کنن یا هر کسی می تونه با چند تا استدلال براشون سفسطه کنه و اونا باور کنن.
  خب من واقعا سورپرایز شدم که دیدم بعضی ها باور کردن یا شک کردن.
  از طرف دیگه اگر بخوام مثل خودتون با تئوری توهم توطئه پیش برم، به نظرم میاد این که یک نفر تظاهر به مذهبی بودن کنه و اراجیف و خرافات کاملا بدیهی رو سعی کنه اثبات کنه یا نشون بده که باور کرده، راه بسیار خوبیه برای تخریب و احمق جلوه دادن مذهبیون. که این هم مثل خیلی چیزای دیگه قدیمی شده و شناخته شده س. در هر دو حالت جواب نمیده. راه بهتری پیدا کنید!

 • هدايت گفت:

  با سلام :
  لابد همیشه فکر میکردیم زمین به شکل کره است اما طبق مدارک و شواهد مشخص شده که زمین تخت است و داخل یک وکیوم .و ناساى ماسونى براى انحراف ذهن مردم دست به چه تدوین هاى کامپیوترى که نمیزند و گالیله هم تفاوت بیضى با کره را نفهمیده ویا احتمال فراوان ماسونها پشت این قضیه هستند .
  اما دروغهاى ناسا و رسانه هایى که سعى در طراحى و اشاعه دروغ براى در اختیار گرفتن افکار انسانها دارند .
  انسان امروزى با کمى درایت در ایات خداوند و مطالعه میتواند براحتى حقیقت را دریابد وپى به عظمت پروردگارش ببرد .
  مغزچیزه خوبیه به شرطى که ازش استفاده کنیم : اینهم در قران گفته خورشید از شرق به سمت غرب حرکت میکنه از این واضح تر .
  ناسا کلن فیکه و جز دروغ چیزى به خورده مردم نمیدن و ماسونن. بالاى زمین 7 طبقه است و گنبدى شکل و عبور از ان غیر ممکن و خورشید و ماه داخل طبقه اول وزیر گنبد اول هست و در اطراف زمین شعاعى به طول هزاران کیلومتر یخ بعلاوه دیوارى که جنس ان بلور شکل و عبور از ان غیر ممکن و اما پشت دیوار همان موجوداتى هستند که در زمان قدیم با قایق از دروازه ها عبور کردند و پدر انسانها رو دراوردند نمونه نقاشیهاى باستانى در مصر هند و تمام دنیا موجود است از تهوتیس و انوبیس و (ستیس که همان شیطان هست )به خوبى مشهود است بعد به فرمان و قدرت خداوند تمام انها نابود شدند اما شیطان به جایگاه خود بازگشت که این روزها اسراییلیها وامریکاییها با گداشتن نماد و انجام عملیاتهاى نظامى سعى در باز کردن دروازه ها دارند تا شیطان را وارد زمین یک بکنند وهنوز موفق نشدند یعنى در پشت گنبد که همان زیر میشود هفت قاره یا هفت طبقه زیرین یا کنارین که به جهنم موسوم است قرار دارد .در بالاى خورشید وماه این گنبد اب به مانند اقیانوس قرار دارد ..اگر دقت کرده باشین ناسا تمام تمریناش تو ابه و پس از ان هفت سیاره به ( چرخش انها هم مانند خورشید و ماه بصورت بیضى در سظح است) . و بهشت در هشتمین طبقه اسمان بالاى سر ما قرار دارد به هشت .
  زیرا این خورشید است که به دور زمین به صورت مدار بیضى مسطح نه کروى میچرخد
  یکى از معتبرترین منابع قران هست که در ان خدا گفته ما زمین را تخت گسترداندیم.
  آیه 38 سوره یس که خداوند می‌فرماید که خورشید در مدار خودش حرکت می‌کند
  قرآن می گوید: آسمان را سقف محفوظى قرار دادیم; ولى آنها از آیات آن روى‏ گردانند.
  (32)سوره الأنبیاء آسمانها را بدون ستونى که آن را ببینید آفرید.
  (10)سوره لقمان آن کس که زمین را بستر شما، و آسمان را سقفى بالاى سر شما قرار داد.
  (22) سوره البقره و آسمان گشوده مى‏شود و بصورت درهاى متعددى درمى ‏آید
  . (19)سوره النبأ آن زمان که آسمان از هم شکافته شود،
  سقف بسیار مطمئن و محفوظ سقف بسیار مستحکم، اما با ستون های بسیار ظریف و نامریی پوشانده شده.
  به هر صورت بشریت دارد زیر یک سقف محفوظ زندگی می کند، و نام این سقف را هر چه می خواهید بگذارید
  ستارگان در آسمان نگهبانان الهی هستند و در طرد شیطان نقش دارند
  درهای آسمان‌ که همان‌ جوّ بالای سر ما است، به وسیله آب : فَفَتحنا أبوبَ السَّماءِ بماء مُّنهمِر» محفوظ است
  آسمان، سقفی برافراشته و در همان حال، محفوظ است: «وَ جَعَلنا السَّماءَ سَقفًا مَحفُوظًا.»
  درباره محفوظ بودن آسمان، تفسیرهای گوناگونی بیان شده است:
  الف. آسمان، از پوسیدگی، نابودی، تغییر و دست‌یابی کسی به آن حفظ شده است.
  ب. از نفوذ و استراق سمع شیطان‌ها حفظ شده؛ چنان‌که در جای دیگر آمده است: «و‌ حَفِظنـها مِن کُلِّ شَیطـن رَجِیم = و آن (آسمان) را از‌ هر‌ شیطان رانده شده‌ای حفظ کردیم».
  پ. خداوند ، آن را از سقوط بر زمین حفظ کرده. در آیه‌ای دیگر آمده است: «وَ یُمسِکُ السَّماءَ أن تَقَعَ عَلی‌ الأرضِ إلاّ بإذنهِ = و آسمان را نگه می‌دارد تا جز به فرمان او بر زمین فرو نیفتد».
  ت. از شرک و گناهان محفوظ است؛ یعنی در آن شرک و گناهی واقع نمی‌شود.
  http://s9.picofile.com/file/8281397600/aseman.JPG
  براى اونایى که شک دارند برن تو گوگل مسیر و عکس هوایى پروازهاى خارجى رو چک کنند و یا واژه flat earth رو سرچ کنند .
  القزوینى نقشه زمین را در 800 سال پیش کشیده . , و نکته جالب در این نقشه که میفهمین کوهه قافى که اینهمه ازش به زبان سخن گفته شده کجاست و اونجا دقیقن ته دوره زمینه ( کوه قاف )

  http://the-last-aryan.blogsky.com/category/%D9%86%D8%B8%D8%B1%DB%8C%D9%87-%D8%B2%D9%85%DB%8C%D9%86-%D8%AA%D8%AE%D8%AA-The-Flat-Earth

  • Roham گفت:

   آقای هدایت چی میزنی؟ بابا اینقدر مخدر صنعتی استفاده نکنید دوستان… خداییش قدیما مزدن میرفتن فضا شماها میزنین الان توی زمین میمونید!

  • عمر علی گفت:

   برادر متاسفانه سطحی میبینید.
   خدا هدایتت بده کدوم آیه قرآن الله متعال فرموده زمین را سطخیخلق کردیم؟اگر به خدا ایمان داری کلامش رو درست بیان کن،اسلام از دروغ بریست.
   برو سوره الرحمن 17که الله متعال میفرماید: رب المشرقین و رب المغربین.
   درضمن آسمان را از استراق السمع اجنه حفظ میکنه ……دوست دارم بیای باهم حرف بزنیم ولی….

  • رسول گفت:

   عزیز کلا یه دین جدید اوردی بابا کجا تو قران همچین حرفایی زده??

  • علیرضا گفت:

   این مسلمونا خیلی خنده دارن خدایی

 • یحیی گفت:

  یه سوالی برای من پیش اومده که اصلا کاری به اثبات علمی یا غیر علمی کروی بودن و نبودن زمین ندارم.

  اگر زمین گرد نیست و مسطحه و خورشید و ماه در طبقه اول آسمان قرار دارن فاصلشون از زمین چقدره؟ واقعا نمیدونم که میپرسم!
  در مورد نحوه چرخش خورشید و ماه در بالای زمین تخت و روشن کردن زمین هم که ویدئو زیاده و دیدیم منتها سوالی که پیش میاد اینه که این خورشید یا ماه رو چون مستقر در گنبد آسمان هستن و خروج از گنبد آسمان غیر ممکنه میشه مثلا با موشک ترکوند؟
  بعد یه سوال دیگه پیش میاد که حالا چرا یه عده باید به دروغ بگن زمین گرده؟ خوب حالا مردم بفهمن زمین تخته!! مگه چی میشه؟؟
  بعد اونایی که گالیله رو وقتی گفت زمین گرده زدن کشتن یهو نشستن فکر کردن که باید این عقیده گرد بودن زمین رو جا بندازن بین مردم؟؟ بعد به چی قراره برسن؟؟

 • یحیی گفت:

  یه مورد دیگه هم هست
  گیریم که ناسا یه عمر به همه مردم زمین دروغ گفته با کلی ارائه سند و عکسای دست کاری شده…
  خوب آقایون زمین تخت گرا چرا اسناد و عکسای دست کاری نشده رو میکنن و صرفا نظریه میدن؟؟
  خوب شما میگید ناسا عکساش دست کاری شدست؟ خودتون چرا عکسای دست کاری نشده نمیگیرید؟
  برید اطراف زمین که میفرمایید دور تا دورش قطبه و بعدش دنیا تموم میشه یه چند تا عکس بگیرید اثبات کنید حرفتونو نه اینکه چند تا پینت و انیمیشن تحویل مردم بدید و بگید دو هزار و هفده سال از میلاد مسیح گذشته و مردم شما هنوز نفهمیدید دارید رو زمین تخت زندگی میکنید!
  خوبه آدم منطقی باشه

 • یحیی گفت:

  یه مورد دیگه هم هست
  گیریم که ناسا یه عمر به همه مردم زمین دروغ گفته با کلی ارائه سند و عکسای دست کاری شده…
  خوب آقایون زمین تخت گرا چرا اسناد و عکسای دست کاری نشده رو نمیکنن و صرفا نظریه میدن؟؟
  خوب شما میگید ناسا عکساش دست کاری شدست؟ خودتون چرا عکسای دست کاری نشده نمیگیرید؟
  برید اطراف زمین که میفرمایید دور تا دورش قطبه و بعدش دنیا تموم میشه یه چند تا عکس بگیرید اثبات کنید حرفتونو نه اینکه چند تا پینت و انیمیشن تحویل مردم بدید و بگید دو هزار و هفده سال از میلاد مسیح گذشته و مردم شما هنوز نفهمیدید دارید رو زمین تخت زندگی میکنید!
  خوبه آدم منطقی باشه

 • رها گفت:

  درود بر شما ….این پست را برای این گذاشتند که میزان سادگی افراد را بسنجد و بعضی ها هم به منظور تایید نظرات دینی که دین هم نظر صاف بودن زمین را دارد و مشابه این زیاد و یک پست دیگه دیدم که میگفت قلب فکر میکند و وقتی پیگیر شدم منبع ان یک سایت عربی بود
  چرا چون قران فکر کردن را از قلب میداند و حتی یک کلام در مورد مغز انسان حرف نزده و یک عده ای سعی میکند به گفتهای دینی لباس علم بپوشاند ولی اینها نه تنها برای دین کاری نمیکند بلکه ضربه محکمی هم به دین میزند
  دوست عزیز اگر شما زمین را غیر از گرد شکل دیگری فرض کنید ببینید چه تغییراتی در شب و روز و فصول ایجاد میشد شما یک توپ را جلوی یک منع نور بچرخانید و مقدار سطح روشنایی روی ان را مشاهده کنید و بعد همان و جسمی دیگری را با همان سطح کره جلوی منبع نور بگیرید و بچرخانید و اندازه بگیر د مبینید که با گردش جلوی منبع نورانی در هر لحظه میزان سصح که نورانی میشود با هم فرق میکند
  در ضمن یک افراد دیگری هم برای پول در اوردن به خرفات لباس علم مپوشاند که به اون شبه علم میگویند مثل فیلم راز یا شفای کوانتمی ودوستان به این نکته توجه کنید که بین افرادی که ادعای علمی میکند اختلاف است و خیلی از انها در راستای باورهای خود قدم برمیدارند و نه حقیقت
  چرا . چون این انیشمند به دین مسیحیت اعتقاد دارد و دین مسیحت عمر انسان را 6 هزار سال میداند و علم با پیدا شدن یک فسیل از انسان در افریقا عمر انسان را 70 هزار سال میداند و این شخص اگر علم را قبول کند دین او زیر سوال میرود و اگر دین را قبول کند علم را یا باید انکار کنند یا خود را گول زده و توجیهی برای ان بتراشد

  • عمر علی گفت:

   کاش برای حرفت دلیل میاوردی، کی خدا فرموده قرآن فکر میکنه، ماکه الحمدلله در روز شاید120آیه قرآن تلاوت میکینم تا حالا چنینی چیزی ندیدیم که خدا فرموده باشه قلب فکر میکنه.
   شماها بدون علم حرف میزنید،تقصیر از جاییه که اسلام رو درست بهتون نرسوندن،حتی همین حجاب رو درست بهتون نرسوندن و…..

 • شهاب روشن گفت:

  واقعا چقدر احمقن کسایی که فکر میکنن ناسا و کلا امریکا راستگو هستن، بیشترین کاربردی که در زمین مسطح مطرح هست موضوع نظامیه، خیلی راحت از یه نفر که در صنعت موشکی کار میکنه بپرسین موشکها به صورت منحنی به مقصد پرتاب میشه یا بصورت خطی، خطی یعنی مثل عدد ۸، در تمام دنیا موشک به صورت خطی پرتاپ میشه و حقیقتا ایران در این زمینه پیشرفت چشمگیری داشته، چرا؟ چون رابطه زمین مسطح رو فهمیده و اگه همه اینو بفهمن خیلی واسه آمریکا بد میشه، ببخشید خواهشن در برابر خوراک تبلیغاتی قرار نگیرید، و اگر قرار میگیرید قرقره نکینید و تحویل ما ندید، تمام عکسها و فیلم های منتشر شده از آمریکاست، پس اگر خودتون تشریف فرما شدید به فضا و دیدید زمین گرده حرفتون برای ما سنده، ضمنا شیشه پنجره هواپیما هارو دقت کنین، هنوز هواپیما نپریده زمین رو داری منحنی میبینی، به شیشه هواپیما هم رحم نکردن تا خدایی نکرده نفهمیم زمین صافه

  • رسول گفت:

   عزیز موشکا به صورت منحنی پرتاب میشه چون وقتی زمین گرده و موشک و به سمت خودش میکشه زمین یه جورایی ساده بگم جاخالی میده و موشک به صورت مدار پایدار میرسه یکم تحقیق کنید بابا موشک راست نمیره بالا چون نمیتونه اگه زمین گرد نباشه مسئله جاخالی دادن زمین (حالا همینم بفهمید بسه )منتفیه پس یعنی ما کلا از جو خارج نشدیم تاحالا

 • کامران فروهر گفت:

  آقایان بحث نفرمائید لطفا” ؛ نه تنها کروی بودن زمین ، توهم است و دروغ ، بلکه همه چیز توطئه دشمنان است ؛ موبایل ، تبلت ، کامپیوتر ؛ تلویزیون ، خودرو ؛یخچال فریزر، هواپیما و ………………… وجود خارجی ندارند ؛ اینها همه توهم است !!!!!

 • Mahsa jilan گفت:

  منم میگم زمین کروی شکله کلی هم نشونه هست که نشون میده زمین کروی شکله امکان نداره زمین مسطح هست.من اصلا این نظریه رو قبول ندارم همه ی فضانوردا رفتن دیدن تحقیق کردن همه گفتن زمین کروی شکله اونوقت شماها میگین زمین مسطحی هست؟

 • استنلی گفت:

  دلایل رد نظریه سطحی بودن زمین.
  یک : آزمایش فوکو ثابت میکنه زمین دارای حرکت وضعیه درحالی که اگر زمین مسطح باشه عملا آونگ فوکو حرکت تتایی نخواهد داشت.
  دو : در عصری که خیلی از کشور ها ماهواره به فضا فرستادن و میتونن تصاویری از بالا از کره زمین تهیه کنن و ببینن زمین کروی است یا مسطح چرا باید ناسا و فضانوردان دروغ بگویند؟و دروغ بگوییند و لو نروند.
  سه : نمیدونم دریانوردی کردید یا نه.اگر چند مایل از ساحل دور شوید به طوری که ساحل رو با نگاه به عقب نبینید و دورتادورتان آب باشد در افق روبرویتان اقیانوس را منحنی روی شکل خواهید دید حال یک میز گرد مسطح طراحی کنید دوربینی با ارتفاع خیلی کم روی مرکز آن قرار داد دهید و شبیه سازی زمین مسطح و اقیانوس را انجام دهید انحنای نیم دایره را مشاهده میکنید؟جواب منفیه.
  چهار : اگر از توکیو ساعت هفت صبح با هواپیمای مسافربری به هاوایی پرواز کنید ساعت شانزده و بیست دقیقه روز قبل به آنجا می رسید این حقیقت با نظریه زمین مسطح کاملا مردوده و فقط با توجه به کروی بودن زمین و با توجه به حرکت وضعی زمین کروی ممکنه.
  و خیلی موارد دیگه.

 • d,khs گفت:

  سلام
  به این سخنان بی پایه و اساس که برای تمسخر و استهزاء بنی آدم مطرح
  می گردد تا شعور آنها را به چالش کشیده و مدرک دیگری بر حماقت بشر آخرالزمان جمع آوری نمایند، توجه نکنید!!!
  دلایل بسیاری وجود دارد که کروی بودن نه تنها زمین بلکه تمامی سیارات و ستارگان را اثبات می کند.
  این بحث آنقدر کودکانه است که حتی صحبت درخصوص آن نشان از درجه حماقت، جهل و یا ناآشنایی افراد با مباحث فیزیکی و جهان شناختی دارد.
  روزی شخصی ادعا کرد که دیو عظیم الجثه ای را دیده که از دریا نهنگی را بیرون آورده و آنرا جلوی خورشید گرفته و کباب کرده و سپس خورده است.
  او بعد از مطرح کردن این ادعا دیگران را به بحث و تبادل نظر پیرامون این نظریه دعوت نمود!!!
  بحث و تبادل نظر پیرامون نظریه زمین تخت نیز چنین چیزیست!

 • جَم هجرتی گفت:

  اگر بخوایم از نظر علم ریاضی این موضوع رو بسنجیم که اصن دایره ای وجود نداره .
  دایره یا کره کلا شکلی مبهم و گنگه که علم ریاضی برای توصیفش ناتوانه و مدرکش هم عدد پی هست که هرچقدر هم حساب کنید به تهش نخواهید رسید و تمام اجزا و عوامل وابسطه به دایره یا کره غیر مفهومن.
  اما اگر بخوایم از طریق علم نجوم بسنجیم این نظریه از اهد چپق هم رد شده و الان این اخبار بیشتر شبیه جک هست تا نظریه.
  اگر زمین مسطح بود کسوف و خسوف کاملا بی معنی طلقی میشد چون دو جسم نمیتونن به صورت یک خط صاف چندین بار از پشت و جلوی هم عبور کنن، پس این نشانگر اینه که زمین کروی هست که باز کسوف و خسوف تکرار میشن.
  دوما اگر زمین مسطح باشه همون اول که به فضا سفر شده بود و این همه عکس ماهواره ای زمین فرستادن همش دروغ بوده و اصلا غیر قابل قبوله این مسئله.

 • ali گفت:

  هر دو طرف بعضی حرفاشون منطقی
  مثلا این که اکه زمین گردن نیست پس چرا تو ماه گرفتگی سایه زمین گرد
  یا این که اونای که نظریه زمین صاف قبول ندارن میگن که اگه زمین دور خودش بچرخ و هم زمان دور خورشید بچرخه و خورشیدم دور کهکشان بچرخ پس بنابرین باید شکل قرار گرفتن ستاره ها همینجور در حال تغیر باشه ولی این تغیر شکر از زمانی که انسان افریده شده تو اسمون شب رخ نداده
  وخیلی سوالای منطقی دیگا که دو طرف بر اساس طرحی که اراعه کردن از طرف مقابل میپرسن
  ولی یه نکته جالب نظرم جلب کرد که چرا نقشه ای که افرادی که نظریه زمین صاف طراحی کردن باید درست همون نقشه باشه نماد سازمان ملل ؟؟

 • عباس گفت:

  یک بادکنک رو باد میکنیم و دستمون میگیرم و نقشه قاره ها رو روش میکشیم . حالا دو طرف کناری بادکنک رو فشار میدیم از دید شما ی ناظر در حالت اول قاره ها همشون نا پیدا هستند ولی وقتی بدنه بادکنک رو به داخل فشار میدیم کناره های بادکنک نمایان میشه و قاره های که کشیدیم نمایان میشن ولی زمین از دیدمن و شمای ناظر دیگه مثل کره نیست بلکه به صورت یک دیسک میمونه یا به شکل یک بیضی. حالا منظور از مسطح بودن زمین این نیست که زمین میتونه عین یک ورق صاف باشه با لبه بلکه در اثر گردش وضعی که داره مثل یک هندونه نشونش میده با قطرهای متفاوت

  • کیومرث پرخیده گفت:

   موافقم چیزی شبیه عکس (حقیقی یا خیالی)بشقاب پرنده که هم مدور و گرد است ؛ هم از جانب بالا و پایین محدب است و نه کاملاً گنبدی و نیم دایره.

 • عمر علی گفت:

  سلام.
  به نظرم چیز صحیحی نیست.
  چرا؟
  همه میدونیم که اقیانوس ها به هم مرتبط هستن اگر فکر کنیم زمین مسطح باشه و آب اقیانوس ها روی یک صفحه باشن اون وقت میتونی بگیم مثل استخره! و در اون شرایط باید زمینی که روش اقیانوس هست، اگه از پشت بهش نگاه بشه باید دیده بشه ولی قطعا ناسا و خیلی از این دانشمندان اشتباهاتی دارن و احتمال زیادی هم ست که برخی از اطلاعات رو پخش نکنن☺

 • خودم گفت:

  من فکر می کنم زمین به صورت 17 ضلعیه نامنتظم هست. هر کی حرف من رو نپذیره ناسا فریبش داده. بعد هم بیاد ثابت کنه که اینجوری نیست.

 • امین گفت:

  دوستان در قران به کروی بودن زمین اشاره شده.
  اگر زمین مسطح باشه فقط یک مشرق و یک مغرب داریم.
  اما در بعضی از ایات قران کلمه ی مشارق و مغارب گفته شده ینی چند مشرق و مغرب.
  و این یعنی زمین گرده

  • زمین تخت گرا گفت:

   یا خدا!!!! قران هیییییییییییییییییییییییییییچ اشاره ای ب کروی بودن نکرده تاحالااااااااااااااااااااا!!!!

   اتفاقا چنین بار گفته زمین را گستراندیم و دحو و غیره و غیره !!!

   شما رو ب خدا از چیزی ک مطمئن نیستین واسه ضایع کردن بقیه استفاده نکنین!!!

 • محسن گفت:

  دوستان پیشنهاد میکنم مطالب انجمن زمین تخت گراها رو بخونید بعد نظر بدید
  سایت: http://flatearthfarsi.blog.ir/
  کانال تلگرامی : flatearthfarsi@
  تاکید و خواهش میکنم بدون تعصب وارد بشید و دلایل رو بخونید
  اگه دلایلشون قابل قبول نبود خوب در کروی گرا بودنتون استوارتر میشید
  ولی اگه قابل قبول بود بدونید یه عمر دستگاه های دورغ پراکنی و کنترل ذهن غربی ها بهتون دورغ گفتن اون موقع حالتون دیدن داره.

  البته پیش شرط تفکر و تصمیم گیری درست کنار زدن تعصب و جمود فکری است

  • کیومرث پرخیده گفت:

   مشکل تمام دوستان این است که فقط دو حالت کروی کامل یا تخت بودن کامل را مفروض قرار داده اند در حالی که حالات و اَسوال دیگری ممکن و محتمل است مانند مدارات مدور کوپرنیک و بیضوی کار؛ که هردو ممکن الحالت نظری است اما در وقوع خارجی بیضوی است در مورد مسئله فوق میتوان حالت میانه ای را تصور کرد که مانند تصاویر(حقیقی یا خیالی) بشقاب پرنده از یک بعد مدور و از بالا و پایین محدب باشد ونه کاملاً گرد.

 • مجتبی گفت:

  تو صیه میکنم به مدعیان تخت گرا بودن زمین.

  اگر یه کم مثلثات کروی بخونن که ریاضی هم هست و مو لا درزش نمیره اون وقت میفهمن که اگر از قطب شمال بیایی استوا بعد رو خط استوا هرچقدر دوست داشتی جابه جا شی و بعد به اندازه نود درجه به سمت شمال تغییر جهت بدی و حرکت کنی میرسی به قطب شمال.
  چنین چیزی فقط روی زمین گرد امکان پذیره نه تخت.
  به عبارت دیگه علتش اینه که مجموع زوایای داخلی مثلث روی کره و سطح تخت فرق میکنه.
  روی سطح تخت مجموع زوایای داخلی مثلث 180 هست ولی مجموع زوایای مثلث روی کره از 180 بیشتره و از 540 کمتره و بسته به طول ضلع های اون این مجموع زوایای داخلی از 180 تا 540 قابل تغییره.

 • هللا گفت:

  این پست فقط میتونه دو هدف داشته باشه
  جذب مخاطب
  اداره شدن توسط مذهبی ها

 • هللا گفت:

  جسم کروی دارای بی نهایت قطر میباشد در صورتی که جسم دارای زاویه و یا تخت دارای محدودیت .با این فرضیه تخت بودن باید در انتهای ضلع دره و انتها وجود داشته باشه .این انتها کجاست دوستان مذهبی اون رو با انگشت روی نقشه نشون بدن بلاخره یک کشور باید مرزش انتهای زمین باشه !!!

  • meisam گفت:

   حرف شما درسته اما چه ربطی به مذهبی ها داره؟
   این یک فرضیه هست و فرضیه یعنی چیزی که اثبات نشده و میتونه موافقان و مخالفان زیادی داشته باشه.
   در حدی که پیام دوستانو خوندم با استناد به موارد علمی و قرآن هر دو گروه درست میگفتن اما من خودم با کروی بودن زمین موافق تر هستم.

 • کیهان گفت:

  فک میکنم با گذاشتن این مطلب,آقای راد میخواسته جلب توجه کنه تو سایتش…….
  خداییش تا حالا ماه گرفتگی رو با چشمای خودتون ندیدین؟ سایه زمین رو ماه میفته ومنحنی بودن سایه زمین مشخصه…یعنی تو قرن 21 موندم چی بگم…
  به قول انیشتین که میگه دو چیز تو دنیا تمومی نداره یکی کیهان یکی هم جهل انسانها…

  • رضا راد گفت:

   دوست عزیز
   این‌مطلب از تخیلات بنده نیست
   ترجمه شده‌سایت های معتبر خارجیه
   ما فقط ترجمه کردیم

 • karwan گفت:

  دوستان یوری گاگارین رو میشناسید که . اولین انسانی که از جو زمین خارج شد. در اولین مصاحبه اش گفت که زمین کروی نیست و مسطحه . یک هفته بعد جسدش رو پیدا کردند .

  • صادق گفت:

   ها ها ها کلی خندیدیم

  • رسول گفت:

   ???عزیز چرا چرت میگی یوری گاگارین هشت سال بعد از برگشتش به زمین بر اثر یک حادثه هوایی مرد .

 • HOSSIN گفت:

  ما که گیج شدیم .

 • قابل توجه گفت:

  راست باشد یا دروغ نمی دانم اما اگر راست هم باشد جهان آنقدر با گرد بودن زمین عادت به پذیرش کرده که برایش سخت است تا باور کن زمین صاف است و حتی سخت تر از حرف کشیدن از کلیسا در دوران انقلاب صنعتی بیشتر طول می کشد.

 • مورچه خانم گفت:

  حتی اگر هم جاذبه ای وجود داشته باشه اب خط منحنی نداره . نمی شه اقنانوسها روی زمین کروی قرار گرفته باشند.
  لطف کنید اینقدر ناسا ناسا نکنید. همه دنیا دارن ناسا رو مسخره میکنند.
  با کامنت Homa و Sina کاملا موافقم… بقیه رو هنوز نخوندم :) ممنون

  • رسول گفت:

   در بی جاذبه بودن اب هم بی وزنه پس تا وقتی اب روی زمینه مسطحه زمین که کروی باشه چون اب جایی رو نداره که بره پس همون نیرو کافیه شما این ازماشو با تشت انجام بدی جواب نمیگیری داداش من چون رو زمینی برو تو فضا در حالت بی وزنی تو خلا ابو کلا کرویشو ببین

 • خودمانی گفت:

  جفنگ قشنگی بود برای جذب مخاطب و بالا رفتن بازدید !!

 • صادق گفت:

  خاک بر سر کسانی که به این راحتی این اراجیف رو قبول می کنن. کسانی که این مطالب رو مینویسند فقط با انگیزه به سخره گرفتن و خندیدن به افراد زود باوره . هزاران دلیل علمی داریم که زمین گرده غیر از دیدن مستقیم از هواپیما یا سفینه ها به دور زمین. اصلا ماهواره ها رو چی میگین؟ خارجی ها رو ولش حتما میگین همش دروغه؟ ماهواره های ایران که چند ماهی دور زمین میچرخیدند رو چی میگین؟ اصلا اونایی که میگن زمین صافه بگن عمق زمین چقدره و زمین رو چی شناوره و اصلا چطور امکان داره با وجود جاذبه گرانشی که بین تمام ذرات وجود داره یک سیاره مسطح بوجود بیاد مگه نمیبینین که تمام ستاره ها و سیارات به دلیل جاذبه گرانشی گردند؟ و …. اولین با حدود 2000 سال پیش یونانیان باستان اعتقاد به کروی بودن زمین داشتند و حالا اینا ….

 • کیومرث گفت:

  چقد خندیدم و بیشتر از اون به اینکه این همه کامنت برای توجیه این مسله گرد بودن زمین

 • حضرت علی گفت:

  منم معتقدم زمین مسطحه . و اسمان از کف دریا ها درست شده بعدشم هفت اسمان تشکیل شده . سپس ستون های نامریی برای نگه داشتن اسمان بر روی زمین . ایات صریح قران هست .
  حضرت محمد حقیقتو به ما گفته ولی شما بیسوادها به حرف دانشمندان بی دین و کفار ناسا گوش میدین ای ملعون ها ..
  امیر تتلو از شما فیزیک دانها با سوادتره

 • سهیل گفت:

  چرا انقدر ساده میگید به ما اثبات شده؟؟؟
  ناسا،ماهواره،شب و روز،یا هر چیزه دیگه
  نمیدونم زمین صاف یا کروی
  ولی میدونم دانشمندا ی زمانی چیزهایی بهشون ثابت شده بود که الان دارن رد میکنن.
  علم با دست انسان نوشته شده اینکه اشتباه باشه دور از ذهن نیست.
  شاید از پایه همه چیز غلط باشه.
  بحثه ، جنگ نیست که دنبال پیروز شدن باشید.

 • منصور گفت:

  از قدیم الایام اتم گرد بوده، هسته گرد بوده، الکترون گرد بوده، موکول هم ساختاری کروی دارد، خورشیدم گرده، ماه هم که فقط یه طرفش رو میبینیم در طول عمرمون که اونم ظاهراً گرده، مریخم گرده، حالا این زمینم گرد فرض میکنیم با او لایه هاش دیگه زیاد نپیچونیم این ماجرا رو. لذت ببریم. حالا کشف بشه که مثلث بوده و اشتباه میکردن که حیات از بین نمیره.

 • فریبا گفت:

  کره بخواد موشک بالستیک سمت امریکا پرت کنه از شرق میندازه یا از غرب؟

 • رسول گفت:

  با سلام نظریه بیگ بنگ هیچ ربطی به وجود نداشتن خدا نداره درضمن در جواب دوستانی که زمین رو تخت میدونن پس زمینه یا اسمانی که بالای سر ماست با اسمانی که بالای سر آمریکا است فرق داره و نشونشم حرکت ستاره ها و صور فلکی مگه اینکه بخواین نظریه کوپرنیکم رد کنین من کاری ندارم ولی بیاین قبول کنیم که پاپ های اون زمان برای رد کردن و دعوایی که با گالیله داشتن میتونستند حتی کتاب مقدسم دستکاری کنن نه فقط این مورد که خیلی موردای دیگه .
  دوست عزیزی که در مورد هموار بودن زمین در قران میگی تفسیر ها توی اینترنت هست بخونید تا ایهام واژه عربیش رو متوجه بشین .
  درضمن نه تنها ناسا که ایران هم ماهواره ای به فضا فرستاده مطمئن باشید اگه دروغی بود فاش میشد حتی برای بردن ابروی سازمان ناسا من از اون سازمان دفاع نمیکنم ولی میدونم که گالیله و ایزاک نیوتن از منو شما یا یسری دانشمند که حتی (توهین نمیکنم)سرشناس هم نیستند بیشتر میدونن.
  دکتر هاوکینگم به فضا رفته پروفسور کاگو هم از ژاپن در این مورد چیزی نگفته چون به هر حال به کیهان شناسی هم مربوط میشه یعنی اکثر نظریاتشون دروغ بوده.!؟
  لطفا تا اثبات کامل نظر قطعی ندید ممنون

 • رسول گفت:

  درضمن اگر زمین تخت باشه و خورشید طبق طرح های شما بچرخه باید کل زمین روش باشه نکنه رو نور هم میخواین محدودیت سرعت و شعاع حرکت بدین.؟!??

 • نرگس گفت:

  من یه فکری به ذهنم رسید؛ اگر زمین صافه و کره نیست، بیایین خودمونو از لبه اش پرت کنیم بیرون؛ راحت شیم از دست این جماعت! اینا همونایی هستن که دو ساعت باهاشون حرف بزنی قانع می شن بمب به خودشون ببندن.
  یاد یه مطلب افتادم؛
  دو چیز انتها ندارد. حماقت انسانها و پهنه‌‌ی کهکشانها. که البته در مورد کهکشانها مطمئن نیستم!
  آلبرت انشتین

  • حرف گفت:

   درست حرف بزن

  • نیو مورفیوس گفت:

   آلبرت جونت هم یه یهودی بوده که از آلمان زمان هیتلر فرار کرده و جزو همون ماسون هایی هست که دوستان میگن.
   ضمنا اگه یکم فکر کنید می فهمین که کیا با هیتلر مشکل داشتن و چرا اون و نازی ها بد جلوه دادن .
   اصل جنگ سر همین دروغ پردازی های علم بود که هیتلر با برداشت صحیحی که از گفته های نیچه داشته سعی میکنه با دنیای شیادی و دروغ مبارزه کنه ولی شیاد بزرگ یعنی انگلیس دنیارو بر علیه اون بسیج می کنه و در آخرهم بیشتر از صد میلیون نفر در راه حفظ این دنیای دروغین کشته میشن . و هنوز هم هر کسی حقیقت رو بفهمه بطریقی سرش زیر آب میشه…..

 • محمد گفت:

  ای بابا قبول کنید دیگه ، زمین صافه ، تاییدشم از عربستان توسط مفتیای اندیشمند اومده برید سرچ کنید . دیگه از این دلیل محکمتر داریم :)))))) ابوریحان بیرونی و ابن هیثم عمرشونو تلف کردند و قبل از گالیله در اینمورد به اثبات رسیدن خرجش فقط سوال از چنتا مفتی بود . خخخخ

 • meisam گفت:

  سلام
  من میگم اگر فرضیه مسطح بودن زمین درست باشه، زیر این سطح چه چیزی وجود داره؟ آتشفشانها چطوری فوران میکنن؟
  یا اینکه زیر این سطح حیات وجود داره یا نه اگر وجود نداره یعنی بی خاصیته و اگر وجود داره قانون جاذبه زیر سوال میره و اینکه موجودات اونجا سر و ته زندگی میکنن (البته میتونه ساختاراون موجودات به این شکل باشه)، جنس زیرین چی هست؟

 • meisam گفت:

  من خودم در پذیرش کروی و مسطح گرایشم بیشتر به سمت کروی بودن هست اما
  در قرآن داریم من مشارق الارضِ و مغاربها یعنی مشرق ها و مغرب ها و این امر در زمین مسططح اتفاق می افته چون این خورشید هست که به دور زمین میچرخه امادر فرضیه مسطح بودن زمین شب و روز زیر سوال میره.
  تشکیل شب و روز چطور اتفاق می افته؟اتفاق شب و روز در زمین مسطح ممکن نیست با توجه به اینکه فیلمی از یک دریا نورد منتشر شده که در مدار بین شب و روز رد میشه و یک نیمکره شب و نیمکره دیگه روز هست. کسی این فیلمو دیده؟؟؟

 • ذوالقرنین صالح گمنام گفت:

  سلام
  اول بگم که زمین کروی شکل با آب روی اون هست که کمی در طول تاریخ به بالا و عرض بیضی تخم مرغی شده ! اصل زمین کروی ناهمگونه بخاطر جرم کوهها و تفاوت سرد شدن ماگما.
  اصلا نقد میکنم.
  انتهای این دیسک که میگید دیوار کشی داره کسی نیفته پایین. وسطش هم سوراخه
  نقد بعد . گفتید تو دریا با دوربین دیده میشه و از خط افق خارج نمیشه!
  سوال اول استخر خونه شما اگر کفش گنبدی و قلمبه باشه آبش قلمبه میشه تو سطح ؟ واقعا که!!!!
  نظر بعدی! طرف گفته وجدانا از قطب شمال یک کشتی رو تو قطب جنوب دیدم!
  خب خسته نباشی دوربین شما اگر هم نشون داده باشه ! روی سطح آب! یک سوال دارم اون کلنگ خرفتی که همچین تزی داده یک نگاه به رنگین کمان بندازه نمیبینه نور مرئی هم خمش داره؟
  خب رنگین کمان رو نگاه کنید! اگر حتی دوربین های شما انقدر پیشرفت کنه که از خط استوا از شرق به غرب نگاه کنید ببخشید اما اگر مانعی نباشه سوراخ کون خودتون رو تو دوربین میتونید ببینید و بخاطر خمش نوره اما در قطبین نور تغییر جهت و یا پراش میده و تصویری بعد از اون نمیشه دید . زیاد به خودتون فشار نیارید . اول نور رو بشناسید اگر هم نتونستید رنگین کمان دلیل دید در افق رو به هرنشان میده!

 • Sajad گفت:

  کل فی فلک ،همه چیزدرحرکت(دایره وار یا ب صورت کروی)دور یه دایره بنویسش تاحالیت شه،اینم قران تموم مطالبتم چرندن ،من دراوردیه ،مردموچی فرض کردی، قران خون بی سواد،توقران نوشته(خدابرتخت پادشاهیش نشت)اگه اینوبرام معنی کردی، توراست میگی.دوما حضرت علی یه جای به خوارج گفت: پیامبربرسرتاویل قران شمشیرازنیام برکشیدو من برسرتفسیرقران،که به مراتب کارپیامبرراحترازمن بود

 • پرهام گفت:

  خاک بر سر همتون . خاک رس. گل سرخ .
  آخه یکم تعصبات مذهبی الکی رو کنار بگذارید و در مورد آیاتی که می خونید دقت کنید . آیات قرآن به نحوی اشاره به علوم مختلف داره خصوصاً علم نجوم. در قرآن نظریه هابل، مهبانگ و حتی کروی بودن زمین اثبات شده. که در زیر بهشون اشاره میکنم .
  موضوع دوم اینکه بابا جان من، فرض کنید ناسا دروغ بگه، الان هند هم ماهواره به فضا میفرسته، کره شمالی با اون رئیس جمهور کمونیست و ابلهش هم ماهواره میفرسته به فضا، همه دروغ میگن اونوقت که احمقی که اون طرف دنیا میاد یه تصور غلط بدوی رو تو عصر اطلاعات و تلنولوژی رهاسازی میکنه حرفش رو رو قبول می کنید ؟؟؟؟؟؟
  متاسفم واقعاً .
  حالا به آیات قرآن که گفتم اشاره می کنم .
  آیه مربوط به کروی بودن زمین :
  آیه 17 سوره الرحمن: رَبُّ الْمَشْرِقَیْنِ وَرَبُّ الْمَغْرِبَیْنِ ترجمه: پرودرگار دو مشرق و دو مغرب – آیه 40 سوره معارج: رَبِّ الْمَشَارِقِ وَالْمَغَارِبِ ترجمه: پروردگار مشرق‌ها و مغرب‌ها- که البته آیه دوم اشاره به کروی بودن زمین داشته چرا که اشاره می کند هر سرزمینی دارای مشرق و مغرب [طلوعگاه و غروبگاه خورشید] که این امر خود دال بر کروی بودن کره زمین است.
  آیه اثبات نظریه هابل و مهبانگ:
  آیه 30 سوره انبیاء (آسمانها و زمین به هم پیوسته بودند، و ما آنها را از یکدیگر باز کردیم)
  آیه 30 سوره انبیاء دقیقاً به نظریه مهبانگ (big bang)، اشاره دارد که مدل کیهان شناسی مورد پذیرش، در ارتباط با جهان هستی از کهن ترین دوران شناخته شده و تکامل آن در مقیاس وسیع می باشد. نظریه موصوف مبین آن است که جهان هستی از یک توده بشدت چگال (متراکم) اولیه آغاز شده و با گذشت زمان به مرور انبساط یافته است. این نظریه طیف گسترده ای از پدیده هایی را که تا کنون مشاهده شده را به روشنی توضیح می دهد. از جمله این پدیده ها می توان به قانون هابل اشاره نمود.
  قانون هابل (Hubble’s law): قانونی است در علم اختر فیزیک و کیهان‌ شناسی. بر اساس این قانون فرض می شود که جهان با سرعتی ثابت (که در تمام زمان‌ ها ثابت است)، در حال گسترش می باشد. این قانون از شناخت دو پدیده حاصل می گردد: 1- آن دسته از اجرام آسمانی که در محیط بیرون از کهکشان راه شیری (کهکشان بیرونی) قرار دارند؛ و غالب آنها بیش از ۱۰ مگا پارسک (هر پارسک معادل با 3/3 سال نوری است که البته در مقیاسهای کیهانی و بسیار عظیم بیشتر از کیلو پارسک و مگا پارسک استفاده می شود) از زمین فاصله دارند، نشان دهنده پدیده انتقال به سرخ (انتقال به سرخ برابر است با حاصل تفریق طول موج واقعی از طول موج مشاهده شده تقسیم بر مقدار واقعی طول موج؛ بعنوان مثال: مقدار یک یعنی اینکه اندازه طول موج دریافتی از آن بر اثر دور شدن جسم دو برابر شده است. مقدا انتقال به سرخ به شکل: حاصل تقسیم سرعت دور شدن(v) بر سرعت نور(c) بیان می گردد.) هستند که این خود به معنی دارا بودن شتاب نسبی، در دور شدن از زمین است. 2- محاسبه شتاب دور شدن اجرام آسمانی از زمین، حاکی از آن است ستارگانی که در فاصله‌های کمتر از چند مگا پارسک از سیاره زمین و در فضای کهکشان راه شیری قرار دارند، شتاب دور شدنشان متناسب با فاصله آنها از سیاره زمین است.
  این دو ادله مبین نظریه انبساط جهان بوده و به عبارت دیگر این نظریه را اثبات و به لحاظ علمی می توان آن را تئوری نامید (منبع – شماره 1)
  در سال ۱۹۲۹ میلادی ادوین هابل عکس‌هایی که نشان می‌داد انتقال به سرخ کهکشان ‌های دور دست همراه با فاصله آنها از ما به طور ثابت در حال افزایش است را منتشر کرد. این معادله بیانگر همان رفتاری است که نسبیت عام برای جهان در حال گسترش پیش بینی می نمود. قانون هابل به عنوان نخستین پایه و اساس بکارگیری روش مشاهده برای پیگیری مباحث مربوط به گسترش جهان است لذا در حال حاضر این قانون دلیل و مدرکی در جهت حمایت از مدل انفجار بزرگ (Big Bang) می باشد.(منبع – شماره 2) شایان ذکر است حرکاتی را که اجرام آسمانی (تنها به دلیل چنین گسترشی) دارند، تحت عنوان جریان هابل شناخته‌ شده ‌است (منبع – شماره 3).
  معادله قانون هابل:
  v = H 0 D
  در این معادله:
  D = فاصله یک کهکشان از زمین.
  v = سرعت دور شدن کهکشان به علت انبساط جهان هستی.
  H = ثابت هابل.

 • arasshahin گفت:

  اگه زمین گرد بود نباید زاپن و امریکا ۲۰ ساعت خط هوایی میداشتند. اونایی که هیچی نمیفهمن. هر جا میرسن ایه نازل میکنند….

 • reza گفت:

  با سلام
  من چند سوال دارم از اونا که میگن زمین تخته
  سوالم اینه که چرا فقط سمت این وری زمین که قاره ها هستن رو نشون میدن؟
  جالبتر پیدایش همچین سیاره ای که با بقیه سیاره ها از نظرشکل کاملا متفاوته چجور بوده و چرا ؟

  عوام نباشیم دوستان

 • Kosar گفت:

  سلام …اگه این دروغ باشه که به ماه سفری نداشتن..درحالی که میتونن داشته باشن چون طبق گفته خودتون که ماه داخل گنبد هستش..چرا سفر نمیکنن؟!…
  خواهشا جوابمو بدین واقعا لازم دارم …

 • پرویز گفت:

  شوخی با مزه ای بود. حالا برید سر کارتون

 • ایران دوست گفت:

  ارزش خواندن نداشت .
  اخراج شده ناسا طبیعی این حرفا بزنه.

 • Mohammad گفت:

  اگر زمین تخته و شبیه یه دیسک هست. پس اون طرف این صفحه چیه؟

  • Ali.azimi گفت:

   زمین مسطح نیست بصورت نیم دایره است .فضا بیرون زمین وجود نداره همه اش تو مجموعه ای ب نام زمین هست اینارو از خودم در نمیارم ولی یه شخصی هست از اون شنیدم ک مطمعانم درسته ۷ دنیا وجود داره بغیر از زمین تو هر دنیا یه موجوداتی هست .کل هستی ۸ طبقه هست طبقه ۷ زمین ک شمال فضا و کهکشان ها کره ها هست .۶ خورشید و ۶ دنیای دیگ وجود داره و دنیای اول بهترین دنیا دنیای اخرت هست .موجوداته دنیاهای دیگه نمیتونن از دنیایی خودشون خارج بشن هیچکس تا ب حال از جو زمین خارج نشده شاید ب نظر خودشون شده باشن ولی در اصل از دنیایی ک زمینه اسمش نتونستن خارج بشن

 • mhd گفت:

  سلام من هیچ اطلاعاتی در زمینه کروی بودن سیاره و … ندارم ولی یه سوال دارم ازطرفدارای نظریه تخت بودن زمین لطفا جواب سوالمو به ادرس جیمیلم بفرستین و اون سوال اینه؟: اگه زمین تخته پس قطر اون در سطح قرار میگیره و میشه از اول قطر تا اخرشو طی کرد در حالی که از یک مکان تکراری عبور نکنی اما چطور میشه یک هوا پیما در یک خط مستقیم حرکت کنه و بعد از مدتی به نقطه اول خودش برسه ؟

  • Nima گفت:

   با سلام دوست عزیز زیاد به مغالطه های فلسفی توجهی نکنید . درعلم مبحثی به نام مغالطه وجود داره که با استناد به اسناد درست موضوع درستی رو غلط و بالاعکس توجیح میکنند. کسانی که با علم واقعا اشنا باشند و اختر فیزیک رو بشناسند روش تشکیل اجرام در فًضای بدون جاذبه رو میدونند .نه زمین که هر ماده ای که دارای جرم باشه وقتی درمیدان کوانتومی قرار میگیره تمایل به کروی شدن داره وتجمیع تمام مواد عالم که یک سیاره رو تشکیل میدن دراثر نیروی جاذبه که میدان گردابی وبه سمت مرکز اجرام هست بشکل طبیعی کروی میشه .شما در فضا چندیه مقدار شن رو نزدیک هم قرار بدی خود به خود دراثر جاذبه مولکولی ومیدان کوانتومی به هم میچسبن و کروی میشن .التماس تفکر لطفا مغالطه ها ذهن دوستان رو مخدوش نکنه .خرد یارتان

 • رضا گودرزی گفت:

  با سلام
  اطلاعاتی که ما از google earth میگیریم و مختصات های زون بندی های زمین چی؟
  آیا آینها هم با مسطح بودن زمین جور در میاد
  اصلا اونا بکنار من رشته ام ژئوفیزیک هستش یکی از مواردی که با استفاده از علم ژئوفیزیک فهمیدن هسته کره زمین مایع هست این بود که امواج لرزه ایp و s را از یک طرف زمین تولید و در طرف دیگر دریافت کردند که چون فقط امواج p در یافت کردند فهمیدن هسته زمین مایع هست چون مایعات امواج s را از خودشون عبور نمیدن اگه زمین مسطح باشه که دیگه امواجی رو دریافت نمیکردیم ؟؟؟؟؟؟؟
  امروزه تمام علوم یه جوری با هم ارتباط دارند و نمیشه بر اساس یک سری مشاهدات و فیلمها مفاهیم کلی رو زیر سوال برد.,

 • نسیم گفت:

  پاسخ به آقای احمد
  با سلام
  چرا، اتفاقا–آیه 40 سوره معارج به کروی بودن زمین اشاره کرده:” فَلا أُقْسِمُ بِرَبِّ الْمَشارِقِ وَ الْمَغارِبِ إِنَّا لَقادِرُونَ””پس سوگند به پروردگار مشرقها و مغربها که ما تواناییم” این آیه دلالت دارد بر کثرت مشرق ها و مغرب ها و کرویت زمین نیز مستلزم آن است که در هر نقطه از زمین برای گروهی مشرق و برای گروهی دیگر مغرب باشد. اگر زمین مسطح بود تنها یک مشرق و مغرب وجود داشت ولی اگر زمین کروی باشد لازم است دارای مشرق ها و مغرب ها باشد چرا که با چرخش آن، مشرق و مغرب مکان ها تفاوت می کند.
  يعني از آنجا كه زمين به شكل كره است هميشه در برخي از نقاط زمين آفتاب در حال طلوع كردن است و در برخي نقاط ديگر در حال غروب كردن است. و علاوه بر آن خورشيد در هر روز در ساعت معين طلوع و غروب مي‌كند كه با ساعت طلوع و غروب روز قبل و بعد متفاوت است.
  پس مي‌توان گفت كه طلوع و غروب نسبت به جايگاه هر كس متفاوت است يعني هر كس در هر نقطه‌اي كه باشد يك مشرق و يك مغرب دارد. در واقع با كروي بودن زمين و حركت وضعي آن به دور خود تعداد مغرب و مشرق از 2 تا تجاوز كرده و سر به به بي‌نهايت مي‌زند…

 • Ali.azimi گفت:

  زمین مسطح نیست بصورت نیم دایره است .فضا بیرون زمین وجود نداره همه اش تو مجموعه ای ب نام زمین هست اینارو از خودم در نمیارم ولی یه شخصی هست از اون شنیدم ک مطمعانم درسته ۷ دنیا وجود داره بغیر از زمین تو هر دنیا یه موجوداتی هست .کل هستی ۸ طبقه هست طبقه ۷ زمین ک شمال فضا و کهکشان ها کره ها هست .۶ خورشید و ۶ دنیای دیگ وجود داره و دنیای اول بهترین دنیا دنیای اخرت هست .موجوداته دنیاهای دیگه نمیتونن از دنیایی خودشون خارج بشن هیچکس تا ب حال از جو زمین خارج نشده شاید ب نظر خودشون شده باشن ولی در اصل از دنیایی ک زمینه اسمش نتونستن خارج بشن

  • غزل گفت:

   بنظر منطقی میاد ! ولی چرا خدا فقط از یه دنیا گفته ؟
   چرا از ۶ تای دیگه چیزی نگفته ؟

 • Ali.azimi گفت:

  زمین بصورت نیم بیضی هستش مسطح نیست.فضا بیرون زمین وجود نداره همه اش تو مجموعه ای ب نام زمین هست اینارو از خودم در نمیارم ولی یه شخصی هست از اون شنیدم ک مطمعانم درسته ۷ دنیا وجود داره بغیر از زمین تو هر دنیا یه موجوداتی هست .کل هستی ۸ طبقه هست طبقه ۷ زمین ک شامل فضا و کهکشان ها کره ها هست .۶ خورشید و ۶ دنیای دیگ وجود داره و دنیای اول بهترین دنیا دنیای اخرت هست .موجوداته دنیاهای دیگه نمیتونن از دنیایی خودشون خارج بشن هیچکس تا ب حال از جو زمین خارج نشده شاید ب نظر خودشون شده باشن ولی در اصل از دنیایی ک زمینه اسمش نتونستن خارج بشن

 • Ali.azimi گفت:

  زمین بصورت نیم بیضی هستش مسطح نیست.فضا بیرون زمین وجود نداره همه اش تو مجموعه ای ب نام زمین هست اینارو از خودم در نمیارم ولی یه شخصی هست از اون شنیدم ک مطمعانم درسته ۷ دنیا وجود داره بغیر از زمین تو هر دنیا یه موجوداتی هست .کل هستی ۸ طبقه هست طبقه ۷ زمین ک شامل فضا و کهکشان ها کره ها هست .۶ خورشید و ۶ دنیای دیگ وجود داره و دنیای اول بهترین دنیا دنیای اخرت هست .موجوداته دنیاهای دیگه نمیتونن از دنیایی خودشون خارج بشن هیچکس تا ب حال از جو زمین خارج نشده شاید ب نظر خودشون شده باشن ولی در اصل از دنیایی ک زمینه اسمش نتونستن خارج بشن

 • حواد گفت:

  سلام
  اولا در مورد کلمه ارض که دوستان از قران استفاده کرده اند
  منظور از کلمه ارض همان عالم ماده می باشد که پست ترین عوالم آفریده شده است و این مفهوم کل جهان هستی را در برمیگیرد و حتی کهکشان ها نیز جزء ارض محسوب می شوند .
  کلمه سماوات در قران اشاره به عوالم غیر مادی و روحانی دارد و منظور از 7 آسمان هفت عالم غیر مادی است که به نوعی در باطن همین جهان مادی قرار دارند ولی عاری از نقص های جهان مادی ( علامه طباطبایی در تفاسیر المیزان به تفصیل آورده اند )
  جاهلانه ترین تفسیری که از عالم آخرت دیدم این بود که جهان آخرت در ادامه همین دنیا و در بالای سر همین زمین خاکی است .
  موفق باشید

 • آذش گفت:

  سلام زمین نه گرد است ونه مسطح اصلن زمین وجود خرجی ندارد ما انسانها و همه موجودات دیگر هم وجود واقعی نداریم همه در رویا هستیم و هستی کلن موهومی است مشابه خواب ورویا که میبینیم الان هم در خوابی دیگر هستیم . آذش

 • فرامرز گفت:

  درود
  قاله جدیدی در نقد این زمین تخت گرایان منتشر شده

  مثل اینکه قراره به مرور سریالی این نقدها منتشر بشه

  این آدرس »

  http://silent-truth.com/flat-earth-conspiracy-theory-and-curvature-of-the-earth/

 • محمد امین گفت:

  دوستان چرا انقدر هم دیگر رو سرکوب می کنید اینکه زمین گرده یا تخت هیچ ارتباطی به دین مذهب یه آدم نداره من میخوام
  بدونم اون آقایی که دانشمندان بزرگ علم فیزیک رو کافر و نادان میدونه پس چرا اینجاشم نمیگه که توی همون مملکت به اصطلاح کفر آمیز یه عده هم هستن که با تحقیقاتشون جان هزاران نفر رو نجات میدن البته به لطف پروردگار!بر اساس حرف این آدم نجات دادن جان آدما هم چون یه آدم به اصطلاح کافر انجامش داده یه کار غلط و نابجاست.
  ما مردم ایران متاسفانه با پایین ترین نرم مطالعه در سال در این سری بحث ها شروع به زدن حرفایی میشیم که هیچ گونه سند و مدرک درست و حسابی براش نداریم و یاد گرفتیم خیلی راحت حرف دیگران رو چه در جنبه دینی و چه علمی بپذیریم وشروع به تکثیر کردنش می کنیم. اون منبع خارجی که همچین چیزی رو منتشر میکنه مردم دنیا رو سعی میکنه به کاوش بکشونه اما اینجا یعنی ملت ما با حرفای بی سند و مدرک به جون هم میفتن شروع به فحاشی و توهین به دیگری میکنن.

  امید وارم منظورم خوب رسونده باشم.(شاد باشید)

 • ابوالفضل گفت:

  باسلام
  به نامه خدا
  من معتقدم زمین گرد است و استدلالی دارم که به اثبات می رسونه
  خودتون تماشا کنید تا باور کنید زمین گرده نه تخت
  https://as2.asset.aparat.com/aparat-video/1aad7259faa8d47092f096b6def5876b8885769-480p__42481.mp4

  • َAydın.R گفت:

   دوستان عزیز این انیمیشن که دوستمون با نیت رد تخت بودن زمین ارائه دادن، صرفا با جاذبه زمین و به عبارتی نیروی گرانش در ارتباطه و هیچ دلیل دیگه ای تو این انیمیشن نبود..
   جالبه بدونین دانشمندان امروزی هم تعریف درستی از گرانش نمیتونن تحویل بدن و از طرفی هم هیچ آزمایش عملی و تجربی در این مورد موجود نیست.
   بنا به تعریف دانشمندان امروزی که در اصل جمله انشتین رو کپی میکنن، گرانش یعنی نقطه ای در فضازمان که اجسام به سمتش میل میکنن!!!!
   بنا به باور زمین تخت گرایان فقط قوانین ساده فیزیکی مانند چگالی و شناور بودن اجسام باعث بالارفتن یا پایین اومدن جسمی میشه..
   یه مثال عینی و ملموس شناور بودن چوب روی آب و غرق شدن آهن داخل آبه.
   بازم جالبه فراموش نکنیم که دانشمندان بزرگی مثل استیون هاوکینگ هم نه تهنا نظریه زمین تخت رو رد نمیکنن بلکه به نفعش جملاتی گفتن..
   به گفته اونا مدل زمین تخت حتی بهتر و دقیق تر هم عمل میکنه.
   بنظر من شاه کلید حل این معما در قطب جنوب هستش..
   جایی که طبق معاهده آنتاریکتکا هیچ محققی از هیچ مملکتی حق تحقیق و مکاشفه مستقل در اونجا رو نداره!!!!!
   هیچ مملکتی حق ادعای مالکیت در قطب جنوب رو نداره
   و اون منطقه امنیتی ترین منطقه روی زمین معرفی شده!!!!!
   و باز هم بهتره فراموش نکنیم که هرگز پرواز هوایی گزارش نشده که از فراز قطب جنوب رد شده باشه یا به عبارتی پروازی وجود نداشته که مثلا زمین رو در امتداد قطب شمال و جنوب دور زده باشه!!!!!
   اینم اضافه کنم که در مورد نور ماه آزمایشهای عملی انجام شده که ثابت میکنن نور ماه سرمابخشه! به زبان دیگر سایه ماه از نور ماه گرم تره! و این بدین معناست که گویا نور ماه از خودشه و بازتابی از نور خورشید نیست!
   چرا که نور خورشید و حتی بازتابش از آینه ها و سایر اجسام همیشه حامل انرژی گرمایی بوده و هست.
   در مورد عدم انحنای سطح زمین هم که بحد کافی دلیل و سند موجوده..
   بنابرین بنده نمیتونم زمین رو یک کره تجسم کنم.
   با تشکر و سپاس از همه تون که به موضوع اهمیت میدین!

  • mahdi گفت:

   اولا گرانش در فیزیک جدید انحنا فضا و زمان هست دوما زمین گرد بصورت دایره نیست و بیضی شکله سوما از ماه و ماهواره زمین کروی دیده میشه بعدشم شب و روز هم موجوده و در اخر هم با علم شوخی نکنید دنیا به اندازه کافی مسخره میکنه مارو ودر نهایت هیچ خط مازی وجود نداره و همهچیز منحنیه خط راست قسمت کوچکی از یک منحنی بزرگ هست

  • بهی گفت:

   درود برشما حرفتون منطقی وغیر قابل انکار هست،خداوند بشما توفیق وسلامتی وعمری با عزت عطا فرماید،این ادمای عقب مانده فکر میکن زمان قدیم هست که مارو سرکار بگذارن از شما ممنون که تو دهنی به اینها زدی

 • ابوالفضل گفت:

  سلام . به نظرم این که دانشمندا به دروغ بگن زمین گرده نمیتونه منفعتی براشون داشته باشه به جز اینکه بگیم بخوان با دین مسیحیت مخالفت کرده باشن ، ولی الان اکثر کشورها از جمله روسیه ، ژاپن و چین که ارتباطی با مسیحیت ندارن و حتی خود ایران هم ماهواره به فضا ارسال کردن و اگر غیر از این بود اعلام میشد در ثانی در سایه این اعتقاد بشریت به اینهمه پیشرفتهای علمی رسیده پس اگر اعتقادی اشتباه بود این پیشرفتها بدست نمیومد .
  البته شاید بشه به صاف بودن زمین و نبود جاذبه فکر کرد ولی نمیتونه خورشید گرفتگی و ماه گرفتگی ، چرخش تمام ستاره در آسمان به جز ستاره قطبی ، بارش شهاب سنگ و … رو توجیه کنه .
  به علاوه از نظر عقلی هم زمین دیسک مانند توجیه علمی نداره ( مثلا چی باعث شده که زمین این شکلی بشه ) ارائه نشد .
  با تمام اینها چرا موافقین نظریه زمین تخت عکسی از تخت یا دیسکی بودن زمین نگرفتن که ثابت کنن به بقیه

 • مریم گفت:

  توی متنتون کره زمین میبایست مینوشتین. از لحاظ لغوی اشتباه نوشتین تصحیح کنید

 • مهدی گفت:

  اقا مثلا شما اگه راست بگین و این فیلم ها و این ماهواره هایی که از بسیاری از کشور های جهان بسمت فضا پرتاب شده اشتباه باشه تصاویر ماهواره های ایران هم اشتباه و فضانورد ها هم اشتباه می گن اگه زمین مسطح باشه اگه بخواهیم یک بار دور کره ی زمین بچر خیم این محقق نخواهد شد چون در صورتی می شود یک بار دور کره ی زمین چرخید که زمین به صورت دایره ایی باشد و اگر زمین مسطح باشد خوب در این صورت ما با جایی به نام پایان زمین مواجهه خواهیم شد

 • رامین گفت:

  اینا معمولا وقتی میخوان مساله ای رو پنهان کنن یا شروع کنن از این ترفند استفاده میکنن که افکارو بازی بدن..الان قرار بود ناسا موضوعی رو به اطلاع عموم برسونه که تا بودجه سفر به ماه تصویب شد سکوت کرد….همین الانش تو مدار زمین شی ناشناس که به شوالیه سیاه معروفه داره میچرخه ولی هیچی راجبش نمیگن….یا دلیل بمب باران اتمی در پشت کره ماه رو دلیلشو نمی گن…یا دلیل این همه رویت بشقاب پرنده….آیا ارتباط مستقیم با فرازمینی ها را از خیلی وقت پیش آغاز کردن؟

 • mshb گفت:

  این انشا بچگانست فقط..

  میدونی این یعنی مناطق پست به مناطق مرتفع میتونستند همیشه دسترسی چشمی داشته باشند؟ پس چرا هیچ جای دنیا اینطوری نیست؟!

  کافیه از منطقه ای که مثلا 6 عصر آفتاب غروب میکنه تماس بگیری با شخصی که در منطقه ای هست که ۶ صبح خورشید طلوع میکنه، اینطوری واسه کسی تردید نمیمونه نسبت به کروی بودن زمین (البته قضیه طلوع کردن و پدیدار شدن خورشید خودش ی بحث جداست)

 • ramin گفت:

  سلام
  اگه زمین تخته چرا هنگام ماه گرفتگی سایه زمین روی ماه میفته ومیتونیم انحنای زمین رو از رو سایش که روی ماه افتاده تشخیص داد این حالت زمانی ممکنه که زمین گرد باشه

 • غزل گفت:

  سلام کاری به حرفای هیچکس ندارم فقط اگر زمین گرده و مسطح نیست باید یه اخری هم داشته باشه نه اینکه ما از هر جا شروع به حرکت کنیم باز میرسیم سر جای اولمون !!!اصلا همین پشت بوم خونه هامون اینام مسطح هستن غیر اینه ؟ خوب اینام یه تهی دارن میشه از لبه ی پشت بوم پایین رو دید حیاط خونه رو دید یا خیابونو اگر زمین صاف بود میشد از اون لبه هایی که تموم میشه پایین زمینو نگاه کرد !!! نمیدونم تونستم درست منظورمو برسونم یا نه ولی مسلما اینکه زمین صافه یه فرضیه بیخوده اخه حرف یه سال دو سال نیست یک عمره که بر این باورن زمین گرده حالا واسه خاطر اخراج یکی از کارکنان ناسا به شک افتادن که لابد چون زمین صافه و این فهمیده و خواسته لو بده اخراجش کردن!!!! خدا به دادمون برسه والااااا

 • ترامپ گفت:

  همتون چرت میگید.زمین نه گرد نه صاف.مربع شکل هست.

 • متحیر گفت:

  متاسفم برای مقدار خرد و هوش هموطن های خودم که درگیر چه سطحی از دانش هستند!!!!!!!!!! زمین تخت!!!!!!!؟؟؟؟ واقعا هنوز گرفتار الفبای علم هستید؟ اصلا جای بحث داره؟ یا عادت برخی این هست که راجع به هر چرندی فرضیه علمی صادر کنند.

  • Voltage گفت:

   5ببین اقا .1- تمام ابهای دنیا به سمتی سر ریز میشن که شیب اونجا کمتره و این شیب در نقطه ای به یخهای ضخیم خواهد رسید که دما صد در صد در اونجا خیلی زیاده دور از تصورو من اینرو از روی علم میگم .2- کسی هم نگفته که زمین تخت کلاهک نداره بلکه داره منتها گرد نیست تخت تخت هم نیست بلکه قوسی از یک بیضی است و ما داریم روی این کلاهک زندگی میکنیم و مثل هر میوه که هسته داره و حتی موتور ( دینام) که دارای کلاهکه ویا حتی کلاهکهای هسته ای ویا حتی هر هسته ای که تو فکر میکنی مثل هسته هلو و هسته زیتون (تین) وهسته خرما (رطب)و.. که در قران هم به اونها اشاراتی شده. اصلا زمین تخت رو با قران بیش ببر ببین چقدرش با قران همخوانی داره . قران که دروغ نمیگه. منتها اینجا بعضی ها سو استفاده میکنن و به جای ما میگن زمین مثل دیسکه . مثل دیسک هم که نمیطونه باشه . کروی هم نمیتونه باشه چون حدید خورده و قران هم گفته شباهتی هم به کوهان شتر داره 3- اهنربای طبیعی دارای قطب مثبت و منفی است و اگر براده اهن رو رو ی کاغذ بریزی میدان مغناطیسی برات روشن میشه خوب این تکه اهنربا هم از همین زمین تخت کنده شده و طبیعیه ومثل صنعتی که اونرو گرد و به هر شکلی که حالا هست میسازن نیست. از قدیم گفتن مشت نمونه خروار است 4 – چطور زمین گرده در صورتی که در قران امده که ما حدیدی فرستادیم و این حدید به زمین اصابت کرده و زمین را در هم کوبیده . ایا اجرام اسمانی مثل تخم هندونه هستند که روی زمین بریزی و زمین هیچیش نشه .نه اقا هر برخورد اجرام با کره زمین مساوی است با متلاشی شدن کره گردی که تو میگی . بس این ایه خودش ثابت میکنه که زمین گرد هم نیست . بلکه بعد از برخورد حالتی شبیه تخت بیدا کرده .5. اب خودش یک شاره ( مایع است) و شار رو نمیشه در خارج یک کره ریخت و انتظار داشت که اون اب اونجا بمونه . مشت نمونه خروار است . تصور بکن اگه تمام ابهای دنیا روی کره باشه چی میتونه اونو نگه داره . میدان مغناطیسی در اب اثری نداره میتونی امتحانش کنی با اهنربا . اصلا مگه اهنربا اب رو جذب میکنه. اهنربا فقط اون حدیدی رو که خدا فرستاده جذب میکنه. اما اگه اب رو داخل ظرف ( اینجا یاد اوری میکنم که در علم تعریفی برای ظروف شده است یعنی یک ظرف چیزی است که ماده ای را که در ان ریخته ایم در خود نگه دارد نه اینکه ان را از دست بدهد) بریزیم میمونه و هم میدان مغناطیسیش حفظ میشه4 – تا به حال جایی نرفتم ولی باز هم از روی علم میگم که اگه وسعت یک ناحیه به قدری باشه که نتونی به انتهاش برسی ( چون خیلی سرده والله میمیری ) وتو اونرو از یک ارتفاع مثلا یک کیلومتری از بالای یک کوه نگاه کنی اونرو به حالت قوسی از دایره ( و اگر در جا چرخش کنی رویش رو به حالت دیسک ) میبینی . ولی اگه گرد باشه وسعتش ( مساحتش) محدود به گردی بودنش میشه. یعنی باید خیلی خیلی انحنا داشته باشه . و چیزی که انحنا داره وسعتش ( مساحتش) کمتره. و تصاویر بدست امده حاکی از وسعت نا محدود زمینه . ومن نمیگم که زمین دیسکه . بلکه مثل اجرام اسمانی است که دارای انحنا و بستی و بلندی است . و همین طور که گفتم گرد هم نیست .مثل کاسه یخی است.و کلاهک توی این کاسه در حال حرکته 5 – ببین انسان از اول فرشته بود . فرشته بودن به این معنا نیست که دو تا بال داشته باشی بلکه منظور باک بودنه. یعنی انقدر معصوم که از جنس خود نور . چون انسان عصیان کرد خداوند به اون چگالی داد ( ومنظور از چگالی همان خاکه ) و با سرعت نور به زمین خاکی برتاب شد . در حقیقت نیروی جاذبه ای وجود ندارد بلکه نیروی وزن اجسام است که انرا به سمت کره خاکی می کشاند . وزن اجسام با نزدیک شدن به سمت نور کمتر وبا دور شدن از نور چگالی اش بیشتر میشود و این بایه و اساس علمی است که امروزه به ان علم نانو میگویند . همانطور که از اسم خاک بیداست هر چیزی که از خاک باشد سنگین است اما اگر ذرات تشکیل دهنده خاک را انقدر ریز کنیم در حد نانویی خواهی دید که این ذرات وزن خود را از دست داده و به فضا برخاسته میشوند .چگالی اهن یعنی ذرات ریز تشکیل دهنده اهن از خاک سنگینه . چگالی اورانیوم هم از اهن سنگینتره و…

 • امین گفت:

  سلام خدمت همه ی اونایی که میگن زمین مسطح نیست چند نکته رو بگم
  1اولا همه میدونیم وناسا گفته که زمین کاملا گرد نیست وشکلی بیضی دارد. خب این خود اثبات میکنه که زمین به شکل مسطح دایره ای شکل هست و وروی ان هستیم نه دایره شکل وجاذبه هم وجود داره چون زمین مرکز داره وقطعا ماروی سطح مسطح هستیم وبه همین خاط ابی اززمین چکه نکرده و چون اگر ازشمال به سمت قطب جنوب حرکت میکردیم باید به تدریج سروته میشدیم همانند حرکت دادن ادمک چوبی رو توپ یا تخم مرغ
  به نظرمن ناسا چون نمیخاسته شکل واقعی زمین که شکل نامناسب داشته مردم ببینند عکس ها را بافتوشاپ به شکل گرده کامل دراوورده
  اصلا دربرنامه کودک شکار اژدها ببینید سیاره هارو چطور طراحی کردن زمین هم به اون شکل هست حتما این برنامه کودک رو ببینید زیباست

  • مهرداد گفت:

   کاملا معلوم هیچ علمی نسبت به جاذبه ندارید.
   جاذبه فقط برای زمین نیست، هر جرمی با توجه به میزان چگال بودنش جاذبه داره،
   حتی بدن خود ما نسبت به همدیگه جاذبه داره،
   و هرچه جرم متراکم تر یا بیشتر باشه جاذبش بیشتر میشه، مثل سیاهچاله که حتی نور نمیتونه از جاذبه اش فرار کنه.
   حالا اگر زمین دیسکی شکل بود همه ما باید به سمت مرکزش که قطب شمال میشد کشیده میشدیم.
   تنها در زمین کروی هست که همه به سمت مرکز که زیر پامون هست کشیده میشیم.

 • ممم گفت:

  نمیدونم براتون بخندم با به افکارتون گریه کنم،باشه شما فکر کنین زمین مسطح است دینگرایان کارشون اینه گول زدن مردم،اما ما بهمانی معتقد هستیم که وجود داره وبشکل واقعی خودش مثلا گرد بودن زمین،ستارگان وخیلی کرات دیگه،همینکه خورشید گرده کرات دیگه هم بهمین شکل،تنها چیزی که وجود نداره اونم عقل وشعور شماست که تو این عصر دنبال گمراه کردن مردم هستین وغیر ممکنه خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ

 • مهرداد گفت:

  خیلی جالبه
  تو این مستند زمین تخت بر میگرده میگه که ناسا و هالیوود دارن دروغ تحویل مردم میدن،
  بعد جلوتر از همین فیلم های هالیوود و حرفای فراماسونی مثل کلینتون استناد میکنند که زمین تخت.
  بعد یجا دیگه میخواد با دوربین سوپرزوم ثابت کنه زمین تخت، رفت بالای یه ساختمون کنار ساحل، زوم میکنه تو دو سه کیلومتری میگه میبینید، اگه زمین گرد بود این کشتی نباید دیده میشد.
  بعد یجا دیگه میگی اگه راست میگی بیا سطح دریا با دوربین نگاه کن دیگه کشتی رو نمیبینی، بر میگردن میگن بخاطر اتمسفر دیده نمیشه. یعنی از بالای ساختمون که دیده شدن به نفعشون حرفی از اتمسفر نمیزنن ولی تا میگی بیا سطح دریا میگن اتمسفر. بقیه تحلیل هاشونم همینقدر آبکیه. دیگه اینقدر شعور داریم فرق محو شدن بر اثر اتمسفر با فرو رفتن بر اثر خمیدگی رو بفهمیم.

  همه اینها به کنار، برفرض ناسا دروغ بگه، مگه فقط آمریکا ماهواره فرستاده هوا؟ همین ایران هم فرستاد، خدارو شکر نه ماسونیم نه طرفدار آمریکا. اگه تخت بود همه جا جار میزدیم.

 • محمد گفت:

  برای اون دسته از آدمای ساده لوح که میگن زمین مسطحه واقعا متاسفم!/یه تلسکوپ بخرید و به کرات و ستاره های آسمون نگاه بندازید ببینید کدومشون مسطحه که زمین باشه!/زمین هم مثل میلیون ها کره ی دیگه گرده عزیزان!/راه محاسبه ی گرد بودن زمین خیلی سادست؛ کافیه شما ساعت طلوع وغروب خورشید رو در تمام نقاط زمین بدست بیارید .اون وقت متوجه میشید که زمین بخاطر گرد بودنش،در هر نقطه ای ،در یک ساعت خاص،طلوع و غروب داره/التماس تفکر و التماس تحقیق شخصی

 • محمد گفت:

  من میخوام برم اونور زمین که زیر ماست ببینم مردم اونجا چجورین 😂😂😂😂احمقا یه ذره به اون کله ی پوکتون فشار بیارین، خدایا سال ۲۰۱۸ و هنوز انسان نما ها زیاد هستن😐😐😐

 • ali گفت:

  دوستان با این چیزا وقتتون رو تلف نکنید درسته که مباحث علمی هست ولی خب حالا چه مستطیل باشه چه بیضی به ما ربطی نداره ما باید به اولویت ها توجه کنیم یعنی خودسازی کنیم کاری کنیم که باعث پیشرفت کشورمان شویم اقا مهرداد شما چرا کسانی که میگن بله میگی افرین و ایول و کسایی که میگن اشتباهه توجیح می کنی کار شما در اینجا فقط اینه که اگه عقل کلی و اون قدر چشمت بزرگه و واقعا زمین رو اونجور دیدی فقط پاسخ بدی با دلیل قانع کننده و منطقی.

 • nemay گفت:

  سلام وقت بخیر
  کروی بودن با گرد بودن خیلی متفاوت است

  زمین کروی یعنی اینکه زمین شبیه به یک ساچمه یا یک توپ است

  اما گرد بودن زمین یعنی مثل یک سکه است

  اما حقیت چیست؟
  اگرمیگن زمین کروی است چرا هنوز یک عکس واقعی از زمین نداریم
  کسی که در ضمینه فتوشاپ تخصصی داشته باشه تایید میکنه که عکسهایی ما الان از زمین داریم همگی فتوشاپ و دست کاری شده است(چرا باید فتوشاپ باشه؟؟؟؟؟؟؟)

  مگه نمیگن زمین در حال چرخش به دور خودش است؟
  چرا کلیپ یا فیلم از چرخش زمین نداریم؟؟؟؟؟؟
  اگر این سوالها جوابی نداشته باشه این همه ماهواره و …….دروغی بیش نیست

  اما از نطر دینی و میان میگن کروی بودن زمین و چرخش زمین در قران امده
  هیچ ایه از قران نگفته زمین کرویست(کلمه کره یک کلمه عربی است)
  چرا در نهج البلاغه کلام امام علی علیه السلام و فرمایشات امام صادق و حتی قران(کلام خدا)علت بوجود امدن شب و روز چرخش خورشید و ماه گفته شده؟؟؟؟

  هزاران سوال بی جواب در مورد رد کروی بودن زمین
  و هزاران دلیل منطقی و روشن برای اثبات کروی نبودن زمین

  تحقیق و جستجو به عهده شما
  موفق باشید

 • عماد گفت:

  فقط میتونم بگم احمقایی که میگن زمین مسطحه رو باید یه جا جمع کرد و آتیش زد تا جهان از لوس وجود منحوسشون پاک شه…خدا شفاتون نده بخندیم..

 • شامیرام اوراها گفت:

  آنوقت مردم کره زمین و دانشمندانشان باید از تمدن آشور و بابل و یونان و پاپ یک عذرخواهی بزرگ بکنند . متاسفانه هنوز تمدنهای باستانی از تمدن کنونی امروزی ما پیشرفته تر هستند و با نابودی آنها بسیاری از اسرار و علوم آنها پوشیده ماند . تکنولوژی و علم کنونی فقط یک برتری خاص نسبت به سایر تکنولوژی باستانی دارد و آن اینکه آن علم در کشورهای خودشان باقی ماند و فقط مردمان خودشان در ناز و نعمت زندگی کردند و علم جهانی نشد ولی علم امروزی با تمام کاستی هایی که دارد ولی منتشر شد و همه مردم کره زمین از آن استفاده کردند و در دسترسشان قرار گرفت .

 • شامیرام اوراها گفت:

  برای دوستانی که همه علم و دانش را به قرآن ربط می دهند
  https://www.youtube.com/watch?v=t_XvFCxdnew

 • فلامک گفت:

  گاهی ما متاسفانه موقع صحبتامون از موضوع اصلی دور میشیم و هدف میشه سرکوب و تحقیر طرف مقابل! در رابطه با امکان مسطح یا کروی بودن زمین، پیشنهاد میکنم فیلم trueman show رو ببینید. تا متوجه بشین یه آسمون، خورشید، ماه و دنیای دروغین رو به راحتی برای منافع مالی میشه ساخت! قابل توجه دوستانی که به عکسها، فیلمها، نرم افزارها و حتی گاهی چشم خودشون، برای اثبات گرد بودن زمین اکتفا میکنن. من موافق یا مخالف مسطح بودن زمین نیستم ولی میگم دلایل محکم و قانع کننده تری برای عقایدتون داشته باشین.

 • مسطح؟؟؟؟؟؟!!!!!!! :| گفت:

  آقا اگه گرد نیست و مسطح ه ،چجوری ه که وقتی اینجا روز ه توو آمریکا شب ه؟؟؟ اختلاف ساعت و اینا کشک ه؟؟؟ بعد مثلا هواپیما های آ/م#ر&ی^ک*ا به ژاپن از روی آسیا رد میشن؟؟؟؟

 • yasamn گفت:

  اگر زمین مسطح باشه باید در یک زمان خورشید با یک زاویه به نقاط مختلف روی سطح زمین بتابد اما این موضوع سالها پیش ثابت شد که در یک زمان در نقاط مختلف زمین زاویه تابش خورشید متفاوته و این کروی بودن زمین رو نشون میده

 • ویشنویمانی گفت:

  زمین کروی است ولی بعلت بزرگ بودن بیش از اندازه شما متوجه انحنا نخواهید شد . برای اینکه بتوانید انحنای زمین را مشاهده کنید باید فاصله یک نصف النهاررا تا نصف النهار بعدی مشاهده کنید . بعنوان مثال باید فاصله بین تهران تا جنوب کشور یمن را مشاهده کنید تا بتوانید انحنای آنرا تشخیص بدهید . برای اثبات کروی بودن آن همین اندازه کفایت میکند که اگر زمین تخت بود خورشید و ماه وقتی به سمت شما حرکت میکردند باید بزرگ و بزرگتر میشدند و مثلا خورشید در ساعت 12 ظهر باید حد اقل 20 برابر بزرگتر میشد . به هواپیما نگاه کنید که وقتی دور است چقدر کوچک است ولی وقتی از بالای سرتان عبور میکند چقدر بزرگتر میشود . . .

 • اگر زمین صاف باشه، من میرم فراماسون میشم؛ نه اصلا شیطان پرست میشم…
  واقعا چه علم و قدرتی داشتند که یک مدل فیک به این زیبایی طراحی کردند و از زمان بطلمیوس تا حالا هیچکس نتونسته ایرادی بهش بگیره و سر جماعتی رو از معلم فیزیک، دانشمند فیزیک، ستاره شناس،منجم، مهندس پرواز، خلبان، زمین شناس، مهندس ژئودزی، مهندس هوافضا، دریانورد، طراح موشک و ……………. را کلاه گذاشتند، جل الخالق؛

 • برای اثبات کروی بودن زمین، نیاز به ابزارهای پیچیده مثل فضاپیما و … نیست. کافیه شما و چند تا از دوستانتان در شهرهای مختلف (مثلا تهران و بندر عباس و مشهد و تبریز) یک چوب یک متری را در زمین بصورت عمودی فروکنید و در زمان مشخص طول و جهت سایه آن را اندازه گیری کنید ( البته در روز ). با یک محاسبه هندسی می توانید ببینید که زمین کروی است و مدل زمین صاف توهمی بیش نیست.

  کاری شبیه این را اراتستن حدود 2000 سال پیش انجام داد و قطر زمین را اندازه گرفت. و آن موقع نه ناسایی بود و نه فضا پیمایی ,

 • شمس خراسانی گفت:

  این مسایل در حیطه تخصصی اهل تصوف و عرفان هست.دانشمندان چون سواد دادند و نه علم،نظریاتشون قابل تغییره.علم در کل جهان هستی فقط نزد بزگان تصوف هست.

 • ارمین گفت:

  هیج‌جای کتاب مقدس به زمین تخت اشاره کرده.. و اگر به عبری مراجعه کنیم. به معنیه کروی بودن میده. در اشعیا فصل ۴۰ آیه ۲۲ نوشته او است که بر کره زمین نشسته و ساکنانش مثل ملخ میباشند. و یا در ایوب فصل ۲۷ آیه ۷ میخونیم که زمین را بر نیستی آویزان میسازد.. و اینم بگم که ۳۶۰۰ سال پیش به این موضوع اشاره شده..

 • galaxy گفت:

  امکان نداره ؛ من که تو کتم نمیره، مگه میشه این همه ماهواره شبانه روز دوره زمین می چرخه همه محاسباتشم بر اساس کروی بودن زمینه ، حالا مگه میشه تمام سیارات و ستاره ها که رسد می شود به صورت کروی باشه بعد زمین به صورت تخت باشه.

 • علیرضا گفت:

  یه نظری هست که میگه برای یه بار هم که شده به هر موضوعی شک کن اینکه هر چی گذشتگان گفتن درسته رو نمیشه ملاک قرار داد من و شما در حد این نیستیم که نظر بدیم ولی شک کردن به هر مسئله ای خوبه حتی شده یه بار .همین باعث پیشرفت علم شد وگرنه همه چیز مثل گذشته میموند .ناسا دروغ زیاد گفته و مهمترینش سفر به ماه بود که اونقدر ضایع بود نشون دادن پرچم ناسا رو ماه تکون میخورد انگار باد تکونش میده که اصلا اونجا بادی نمیزنه به اون حالت

 • علی گفت:

  انسان های قرن 20 همون بینهایت خواهی و سیری ناپذیری و ظلم و تعدی هزاران سال قبل رو در ذات دارن و نکردن مگر توی دانش های متعدد یا نحوه و تغییر در روش های راحت تر کردن زندگی و…هر چیزی که انسان قدیم باحاش دنبال راحتی بوده الان بسیار پیشرفت کرده یا دزدی فقط این بود حمله کنن به خزانه پولا رو ببرن ولی الان با هوش و اینترنت و… میشه خیلی کارای دیگه کرد.هیچ قرنی برتر از قرنای دیگه نیست مگر توی علم.از لحاظ غرایزی که مثلا منحصر به انسان است دقیقا همانند حیوانات هزاران هزار سال پیش که هیچ تغییری در غریزه هاشون نبوده،تا کنون هیچ تغییری نکردیم ولی از لحاظ عقل و روش های زندگی خیلی زیاد. تا وقتی که مردم زندگی را فقط بر حسب غرایز قرار میدهند جا برای چنین توطئه هایی یا سو استفاده از علوم هم باقی هست حتی در قرن 20

 • epsilon گفت:

  دوستان ساده نباشین لطفا . دلایلی که برای تخت بودن زمین میارن خیلی بچه گانست. خیلی.
  یه عده جمع شدن دور هم یه بحثی رو انداختن وسط میخوان مرکز توجه مردم باشن . خودتون میدونین جایی که مردم اونجا جمع بشن ازش پول در میاد . به همین سادگی .
  کلا افرادی که میگن زمین تخته دو دسته هستن
  دسته اول کسا یی ان که خودشونم این حرفا رو باور کردن (به خاطر سواد کم ) در واقع گول بالا یی هارو خوردن.
  دسته دومم کسایی هستن که خودشون میدونن این حرف چرت و پرت محضه . ( چون سواد فیزیک و نجوم دارن ) و دور هم میشینن حسابی به این حرفا میخندن. و همچنین به من و شما.

 • Persepolis گفت:

  پروردگارا
  خب اگه زمین تخته و دیواره یخی دورشه به احتمال زیاد با گرمتر شدن زمین همه ابامون خالی میشن تو فضا😐

  محض رضای خدا فکرشو کردین فردا با دوربین عادی از دور جوری عکس بگیرن ک زمین یه جرم اسمانی بزرگ بشکل یه کره هستش چه ضربه ای به مسیحیت و اسلام میزنین؟
  اگه توطئه ای باشه احتمالا شمام تو این دور باطلین

 • فاطمه ۶۸۸۷ گفت:

  میلیاردهامیلیاد قانون دارن از کروی بودن زمین پیروی می کنن و براساس همین هستن پس چرا تا به حال به مشکلی نخوردن؟ دوست عزیزی که مشکل داری با کار نقشه بردار ها که چرا سطحی کار می کنن بنده خودم مهندس معمار هستم تو کره به این بزرگی وقتی من با یک نقطش کار دارم چرا باید کروی بودنش رو در نظر بگیرم؟ مگه قراره خونمو رو کل زمین بسازم که بگم کرویه پس کروی طراحی کنم؟ قرآن گفته زمین رو گسترده کردیم مگه گستردن فقط برای سطح ورقه ای اتفاق میفته؟ کره هم سطح داره که بیش از چهار برابر بزگترین سطح دایره ای داخل خودشه! کوچک ترین و بزگترین ذرات دنیا از قوانین مشابه تقلید می کنند…نمونش شکل هندسی مولکول ها که چگونه قرار گرفتن شبیه ب همون نحوه ای هست که میوه های درخت رشد می کنند! فرمول نیرویی که دو ذره ی باردار بهم وارد می کنند چقدر شبیه به همون فرمولی هست که نیروی بین سیارات مختلف رو اندازه میگیره؟ یعنی همه چی هماهنگه فقط زمین نیست؟

 • مجتبی گفت:

  دمت گرم. هر کی هستی بدجوری ملت رو گذاشتی سرکار

 • تالب گفت:

  زمین صاف سنتی تره مثل غذاخوردن با دست مثل آب خوردن در کوزه مثل مسافرت با شتر و اسب هم برای سلامتی خوبه هم خاصیت داره چقدر غذاخوردن بادست کیف داره آدم مزه غذا رو بهتر حس میکنه

 • محمد گفت:

  اگه هنگام طلوع و غروب خورشید وماه به زمین نزدیک میشوند اون موقع زنگ بزنیدهمون جایی که قرار داره اونجا باید به زمین نزدیکتر باید باشه😂😂😂
  درضمن حرکتشون به دور زمین به شکل دایره نیست به شکل بیضیه همیشه هم از یک نطقه عبور نمیکنندمسیرشون طول سال تغییر میکنه

 • Mhir گفت:

  اخه عزیزان انقدر بحث. نکنید
  شما وقتی میری ساحل دریارو تا آوت ورش میبینی؟ نمیبینی دیگه چون تا یه قسمتش که تو اونجا قرار داری و از اون به بعدش خمیدگی هست و دیگه اون ته دریا برای شما مشخص نیست
  پس نتیجه میگیریم که زمین گردیا همون کروی شکل است

 • مرتضی گفت:

  سلام ،
  به نظرتون اگر زمین تخت باشه یعنی تا حالا یک نفر نباید به لبه زمین رسیده باشه ؟
  حالا فرض کنید یک نفر روی لبه زمین تخت قرار داره! دیگه نیازی نیست برای تماشای ستاره ها و خورشید سرش رو بالا بگیره بلکه فقط کافیه مقابلش رو نگاه کنه! خیلی جالب میشه، اما متاسفانه کسی تا به امروز چنین گزارشی نکرده، فکر کنم اثبات یا رد تخت بودن زمین با این توضیح خیلی سخت نباشه فقط کافیه از یک نقطه شروع کنیم و اونقدر مستقیم حرکت کنیم تا به لبه زمین برسیم .

 • ادم فقط فکر کنه گفت:

  پس ینی اخر کره زمین چی هست ادم نمی افته فک کن چند سال بعد بهش
  گرما بدن یا یخ بشکنهم میشه پرید تو فضا پس چرا تا الان با هواپیما به دیوار اخر کره زمین نرسیدن؟اگه اینو ج بدین قبول میکنم

  ؟

 • احمد گفت:

  در ریاضی میتوان یک فضا را به فضای دیگر نگاشت کرد. در این صورت تمام قوانین نیز باید نگاشت کرد. مانند نگاشت اعداد به حوزه لگاریتم که قانون ضرب به قانئن جمع تبدیل میشود و قانون تقسیم به منها.
  کره زمین را میتوان به یک دایره مسطح نگاشت کرد در این نگاشت از دید زمین خورشید به همین صورت که بیان شده حرکت خواهد کرد. اگر مرجع شما در زمین کروی باشد باید از قوانین زمین کروی پیروی کنید و اگر مرجع در زمین مسطح باشد قوانین دیگری حاکم خواهد شد که هیچ منافاتی ندارد. پس با هم نجنگید.

 • مسطحه داداچ چی زدی؟ سک فضانورد از 4 سی کره زمین عکس گرفته و گفنه شبیه کرویه ولی بیضی ماننده کپوسل انگار اصلا اگه مسطح باشه فقط یا امریکا میشه یا ایران نصف جهان کجا رفنت؟

  • قلی گفت:

   منم می‌تونم یه عکس با فوتوشاپ درست کنم بزارم بگم از فضا عکس گرفتم بگم زمین لوزیه. ناسا همش دروغ میگه. خود اوباما میگه تا ۱۰ سال دیگه ما شاید بتونیم از مدار لئو خارج بشیم. بعد ناسا چطوری تونسته به ماه فضانورد بفرسته و عکس بگیره؟!! برید تحقیق کنید ببینید مدار لئو چیه

 • هادی گفت:

  کاش تو هر چیزی نظر ندیم و آبرو ریزی نکنیم.ندونستن عیب نیست که بگید نمیدونم نه اینکه استدلال های بچگانه بیارید و بعد نتیجه بگیرید زمین تخته.اگه یکم سواد فیزیکی داشتید هیچ وقت این حرفارو نمیزدید.
  4875 تا ماهواره از کشور های مختلف در مدار زمین دارن میگردن که تمام محاسبات دقیقی که برای قرار دادن اونا در مدار زمین انجام گرفته با در نظر گرفتن زمین کروی ه ! هزاران دانشمندی که رو این قضیه کار کردن علاف نیستن که بیان توطئه کنن که شما به دروغ فک کنی زمین گرده!!!!
  چرا به این فک نمیکنید که چجوری ماه گرفتگی رو پیش بینی میکنن؟ لابد همشون با تخت بودن زمین محاسبه میکنن آره؟ حتی ایرانیا :))
  بی سوادی هم حدی داره بخدا…
  همه ی آدمای دنیا که این درسارو خوندن و تو کار تحقیقاتین فک میکنید گیر ناسان؟ نه خیر
  یکم منطق داشته باشید.یکم سرچ کنید.

 • رسول گفت:

  سلام دوستان من هم چند روزیه با این مطلب تخت گرایی آشنا شدم خیلی جذبش شدم . حداقلش اینه که چالش جالبیه و اگه واقعی باشه چقدر راحت رکب خوردیم مثل خیلی چیزای دیگه ای که رکب خوردیم.
  یه سوال داشتم از کروی گرایان که سوال شخصی خودمه و از بچگی تو ذهنمه . همتون متوجه هستید که برخی پرندگان هنگام زمستان در نیمکره شمالی زمین به سمت نیمکره جنوبی زمین مهاجرت می کنند چون در نیمکره جنوبی هوا گرم است و تابستان است و بالعکس. حال به مدار بیضوی چرخش کره زمین به دور خورشید نگاه کنید. طبق این مدار و با توجه به کج بودن محور چرخش زمین این امر را که قطبها تابستان و زمستان عکس یکدیگر دارند را توجیه میکند اما راجع به باقی زمین چطور؟ در شکل https://en.wikipedia.org/wiki/File:Seasons1.svg که در سایت ویکی پدیا آمده است زمانی که زمین به خورشید نزدیکتر است را زمستان نیمکره شمالی و زمانی که دورتر است را تابستان در نیمکره شمالی فرض کرده است و ماه دسامبر که همزمان با شب یلدای ماست زمین در نزدیکترین حالت خود به خورشید است. به نظر من در این مدل تنها جهت تابش نور خورشید باعث و بانی تفاوت فصل ها مطرح شده است ولی فاصله از خورشید چه؟ به نظر بنده منطقی تر است که هنگام دور بودن از خورشید کل کره زمستان و هنگام نزدیک بودن به خورشید کل کره تابستان باشد البته به جز قطبها با این وضعیت موجود. در مورد شب یلدا هم چطور در طولانی ترین شب سال نزدیکترین حالت به خورشید است؟

 • آراد گفت:

  یعنی واقعا خدا شفاتون بده
  من از ۴ سالگی در حوزه نجوم فعال بودم و تجربیات زیادی کسب کردم
  یه سوال اگه زمین تخته ( که نیست )
  پس چرا خورشید اصلا غروب میکنه چرا ماه باید دور زمین بچرخه درحالی که جاذبه ای وجود نداره ما میدونم هر چیزی که جرم داره جاذبه هم داره اگه اینطور بود باید در قطب های زمین جاذبه بسیار شدید و در لبه ی زمین جاذبه صفر می بود.
  خنده دار تر اینکه شما میگید لبه ی زمین یخ وجود داره و نمی زاره آب ها بریزه خخخخخخخخخخخخخ
  بعد تمام این عکس هایی که از مریخ،مشتری،زهره،زحل و… گرفته شده نشان میدهد که اجرامی که سیاره نام دارند گرد هستند و هیچ شکی در آن نیست
  آقای راد من مطمئنم که شما در طول زندگیتان حتی یک کتاب نجوم هم مطالعه نکردید آیا تا به حال نظریه چگونگی تشکیل سیارات و ستاره ها و ابر های بر افزایشی را شنیده اید
  شما اصلا راجع به سیاره ها اطلاعاتی دارید
  شما به سایت exoplanet.nasa.gov مراجعه کنید و یک سیاره که گرد نیست برای من بیابید تا من همانجا کامنتم را پاک کنم و تسلیم نظریه زمین تخت بشوم
  جالبه بدانید ناسا ماهواره هایی به فضا فرستاده که هر روز دور زمین را دور می زنند اگر باور نمی کنید به یوتیوب مراجعه کنید و فیلم زنده ایستگاه فضایی بین المللی را ببینید تا بفهمید زمین گرد است

 • قره داغی گفت:

  دوستان عزیز من میخوام یک نظر ساده برایتان
  عرض کنم اگر بنا باشد ساختمانی از قزوین تا
  تهران بصورت عرض ۱کیلومتر تا تهران ۱۵۰کیلومتر
  طول بکشیم این بنا را مجبوریم با زبان ساده با
  شلنگ تراز میزان بسازیم (داخل شیلنگ را با آب
  بدون هوا پرمیکنند واز اول بنا تا جائیکه می
  خواهند انتهای بنا باشد میزان میکنند )البته
  همانطور که مستحضرید این شلنگ تراز جایش
  را با تکنولوژی جایگزین کرده لازم به ذکر است که
  هر چقدر این بنا ادامه داشته باشه از جائیکه
  بنا با هر ارتفاییکه شروع شده تا تهران اگر آن
  ارتفاع دست کاری نشده باشد بدون قوس به انتها میرسد.

  • mani گفت:

   اراتوستن (Eratosthenes) به عنوان ریاضیدان، شاعر، ورزشکار، جغرافی‌دان و ستاره‌شناس یونانی دوران اسکندر، در سال 276 پیش از میلاد مسیح زاده شد. او توانست با محاسبه زاویه سایه یک تکه چوب فرو رفته در زمین در روز انقلاب تابستانی اسکندریه (مصر امروزی)، محیط سیاره را اندازه‌گیری کند. او می‌دنست که در شهر آسوان (Aswan)، خورشید در چنین روزی هیچ سایه‌ای ندارد. تفاوت در زاویه خورشید بین شهر آسوان تا اسکندریه به اندازه یک پنجم دایره کامل بود. بنابراین اراتوستن فهمید که با دانستن فاصله دقیق این دو شهر، با یک عمل ضرب ساده می‌تواند محیط کره زمین را محاسبه کند.
   در یک زمین تخت، هیچ تفاوتی بین ارتفاع سایه‌ها وجود ندارد و موقعیت خورشید نسبت به زمین در تمامی نقاط یکسان است. تنها در زمین کروی است که موقعیت خورشید در مورد دو شهر با همدیگر تفاوت دارد.

  • رسول گفت:

   اراتوستن از ابتدا فرض کرد که زمین کروی است و محاسبات رو انجام داد. خوب توجه کنید فرض کرد. در زمین تخت هم طول سایه ها متفاوت هست. در نظریه تخت چیزی که قطعی است این است که زمین تخت است و خورشید حرکت میکند ولی هنوز نقشه دقیقی از زمین ، نوع حرکت خورشید و ارتفاع خورشید مشخص نشده است . لطفا انقدر هم بیخودی نظریه زمین تخت رو مسخره نکنید . حداقل بدونید که خیلی خیلی بیشتر از دانشمندایی که به کروی بودن زمین معتقدند دانشمند وجود داره که به زمین تخت معتقدند. بیشتر دانشمندای زمان انیشتین هم نظریه او را رد کردند و آن را اوهام خواندند. کلیپهایی از خود فراماسونر ها هست که خودشان معترفند که زمین تخت هست. اگه یکم انگلیسی بلد باشید و تو اینستا جستجو کنید خودتون متوجه میشید.

 • احسان شيراز گفت:

  زمين تخته مثل يه ديسك در فضا نيست ومركز جهانه ستاره ها و خورشيد وماه به دور ما در چرخش هستن زمين وگنبد آسمان يك سيستم بسته هستند وهيچ جايي براي رفتن نيست من سال هاين كه به أين موضوع پي بردم نيوتن وانيشتين وفيثاغورث اشتباه كردن تا ١٥٠٠سال قبل هم همه ميدونستند زمين مركز عالمه فضا فقط بالاي سر ماست وما در فضا نيستيم اونا مثل ظرف تو خالي هر چيزي رو خواستن داخل ما ريختن لنقدر زود باور نباشيد كمي تحقيق كنيد

 • صدیقی گفت:

  چقده نظر خخخخخخ
  موندم اگه در مورد یه موضوع مهمتر از ایناهم بود اینقدر نظر میذاشتن!مثلا راجب…
  دوستان زمین مسطحه .من الان رسیدم لبه ی زمین اینجاهم اینترنت داره خخخخ
  یه کم پامو اونرتر بذارم میوفتم پایین.خخخ

  نگاه کن مردم دنیارو چقد ساده گیر اوردن.
  رب المشرین و رب المغربین.

 • edvardo گفت:

  خاهشا بعضی با کم سوادی دینی قرآن و دینو زیر سوال نبرن.بعضی یه چیزی از قران خوندن یا شنیدن بایه فهم ناقص و نادرست حالاباغرض یا بی غرض میگن اشتباهه.دست یه سری بهونه میدن.
  الان با یه سرچ ساده ی معجزات عملی قرآن میشه به حقایق علمی قران پی برد.چندتاشو
  تیتر وار میگم خاستید خودتون سرچ کنین:
  علم ب این رسیده جهان در حال گسترشه.قرآن ۱۴۰۰سال میفرماید آسمانها را گسترش میدهیم.کلمه ی لموسعون سرچ شود.
  علم میگه زمین کرویه قرآن میفرماید رب المشرقین و رب المغربین
  علم مراحل تکامل جنین رو تازه بهش رسیده قران ۱۴۰۰ سال پیش تو ایات ۱۲ ۱۳ ۱۴ ،…سوره مومنون گفته
  علم ب این رسیده زمین و.ماه و خورشیدو… درحال حرکتند قران ۱۴۰۰سال پیش گفته چند جای قران. یکیش سوره یس آیه ۴۰ کل فی فلک یسبحون
  و کلی نکات علمی دیگه…خاستین بسرچین.
  ایا قران غیر از کلام خداست؟
  کسی ک دنبال حق باشه واقعا میگرده پیداش میکنه.
  Hsadaliii@gmail.com
  بدبختی اینجاس یه سری روشنفکرنما به دین حساسیت دارن.فکر میکنن خوبه در حالیکه برعکسه دستی دستی دارن خودشونو بدبخت میکنن.
  امام صادق.ع.: نحن ابناء الدلیل. ما فرزندان دلیل و استدلالیم.
  ضمنا قران کتاب اسلامه کل اسلام نیس.

 • پیام فروزنده گفت:

  بعد از مطالعه و تحقیقی که کردم یقینا زمین کروی نیست و مسطح بودن زمین نظریه منطقی تری به نظر میرسه دوستان باید توجه داشته باشن که نباید نگاه متعصبانه به این نظریه داشته باشن به هر صورت هم جالبه هم جذاب

 • نگین گفت:

  منظور خدا از زمین را گستراندیم این هستش که زمین بزرگ و پهناوره نه اینکه صافه
  ن

 • ناشناس گفت:

  اگه کنار دریا بری می بینی هیچ انحنایی مشاهده نمی کنی . یا برای ساخت پل یا هر بنای دیگری انحنای زمینو حساب نمی کنن . یا مثلا قانون پرتاب موشک که روی یک زمین تخت امکان پذیره و برای پرتاب موشک هیچ وقت به انحنا توجه نمی کنند چون زمین مسطح است . و چیزی به عنوان جاذبه وجود نداره . چون چیزی روی زمین می مونه که چگالی اش از 1.2 بیشتر باشه یا مثلا گاز هلیوم که چگالی اش از هوا کمتره درون بادکنک پر بشه بادکنک رو به هوا می بره . و چیزی به عنوان گرانش وجود نداره و نیوتن اشتباه گفته

  • سعید گفت:

   دوستان از این نظرات سطحی رد نشوید. سعی کنید عمق مطالب علمی آنرا دریابید ، میدانم مشکل است ولی شما سعی خودتان را بکنید..

 • سیاوش گفت:

  اقا درست فرض که زمین تخته حالا ما کجای این استوانه هستیم و ارتفاع این استوانه چقدره . ی سوال دیگه وقتی خورشید طلوع میکنه ما مثلن وسط سطح رویی استوانه هستیم پس اون کسایی که روی قسمت انتهایی استوانه یعنی روی ارتفاع قرار دارند بایستی طلوع و غروبشون با ما و کسایی که ابتدای سطح استوانه هستند یکی باشه مثلن اگه المان و ایران و چین روی یک سطح باشند موقع طلوع افتاب هیچ اختلاف ساعتی نباید داشته باشیم ینی ساعت هشت صبح در چین همون هشت صبح در ایران و هشت صبح در المان باید باشه خوب حتمن هست دیگه

 • رسول گفت:

  شما نقشه زمین تخت و شیوه حرکت خورشید رو ندیدید. شکست و خمیدگی نور در جو رو هم در نظر بگیرید

 • دانیال گفت:

  اقا زمین نه گرده نه صافه نه استوانیی است بلکه زمین مربعیه 😐 نظر بقیه هم به تخم مرغم

 • محمد گفت:

  به نام ایزد دانا
  سلام من یه نوجوان ۱۵ ساله هستم و میخوام با چند دلیل ساده اینکه زمین گرد هست رو اثبات کنم اول اینکه اگه زمین گرد نبود مثلا در ایران صبح بود در تمام جاهای دنیا نیز صبح بود (یعنی اخلاف ساعتی وجود نداشت ) و دوم اینکه خورشید بر خط استوا به صورت مستقیم و عمود تابیده میشه و در این خط زندگی دشوار است اگر زمین گرد نبود در تمام جاهای دیگه هم خورشید به صورت عمود تابیده میشد و هوا بسیار گرم بود سوم اینکه این سایت دار میگه که زمین جاذبه خودش رو داره از طریق حرکت به بالا مانند یک موشک به دست می اورد پس چرا طی این همه سال که زمین مسطح داره با حرکت جاذبه رو ایجاد میکنه پس چرا از مدارش خارج نمیشه یا از منظومه خارج نمیشیم یا اگه از این طریق جاذبه ایجاد نمیکنه پس چجوری جاذبه ایجاد میکنه و چهارم چگونه فصل ها ایجاد می شود و اینکه اگر کسی جواب این سوال من رو داد اول ازش ممنون هستم دوم اینکه زمین مسطح است 😊😊

 • محمد گفت:

  ببخشید در حالت بی وزنی در فضا چگالی اصلا ربطی نداره شما تو فضا به صورت معلق در هوا هستی مگه چگالی نداری تو فضا همه چه معلق نکنه اینم دروغه و فضا جاذبه داره

 • امید گفت:

  تازه میفهمم چقدر احمق و شیاد در دنیا زیاده. حتما خودت رو به روان پزشک حاذق نشون بده. در عجبم از اون عده که با خواندن یک مشت دری وری زود میگن ما شک کردیم که زمین گرده. تا ابله نباشد مفلس در نمی‌ماند

 • امیرحسین گفت:

  یه بالگرد از شمال به جنوب وجنوب به شمال بفرستید یکی از غرب به شرق و شرق به غرب بفرستین اگه بهم برسن یعنی گرده دیگه

 • رسول گفت:

  توی پیج اینستاگرامم sadbuttrue1984 میتونید دلایل زمین تخت و کلیپهای واقعی مربوطه رو ببینید. یه دلیل اصلی و غیرقابل انکار واسه من که زمین تخته و فضا وجود نداره اینه که امکان نداره در اطراف کره زمین ، جو تشکیل بشه در حالیکه اطرافش رو خلا تشکیل داده است . دوستانی که به آیه رب المشرقین اشاره میکنند بدونند که در نظریه زمین تخت مشرقها و مغربهای زیادی داریم چون خورشید حرکت میکنه و مدارات مختلفی برای چرخش در طول سال داره. جالبه بدونید که تا سال 1954 تمام نقشه های مورد استفاده حتی برای پرواز نقشه های زمین تخت بوده ، تقویمی که هنوز استفاده میشه و در اون زمان وقوع کسوف و خسوف رو نشون میده در زمان اعتقاد به زمین تخت طراحی شده

 • Universe گفت:

  ببینید من خودم المپیاد نجوم و اخترفیزیک می خونم و ما یه مبحثی داریم به اسم نجوم کروی. و با همین فرض زمین کروی یه سری نتایج بدست میاریم که کاملا درسته. کمی منطقی فکر کنین. دلیل اینکه شما واقعا فک میکنین زمین تخته اینه که شما تخت میبینینش.آدما دوس دارن همیشه چیزی که با چشمشون میبینن رو باور کنن نه چیزی که حقیقت اصلیه. به هر حال خیلی زشته که سر همچین چیزایی بحث بشه چون واقعا خیلی وقته که کروی بودن زمین ثابت شده و شما نمی تونین با یه سری مشاهده و استدلال شهودی ثابت کنید زمین تخته. از طرفی ما در هندسه همیشه خوندیم استدلال شهودی استدلال غلطیه. تنها استدلالی که میشه بهش اعتماد کرد استدلال استنتاجی هست. ما با قوانین فیزیک که درستی همه شوت کاملا مشخصه، می تونیم کروی بودن زمین رو ثابت کنیم. شما چه چیزی برای قانع کردن ما جز یه مشت استدلال الکی دارین؟ از یه نفر تون میتونه بیاد و به من به صورت ریاضی اثبات کنه که زمین تخته. همینطور منم براش با ریاضی اثبات می کنم زمین کرویه.

 • علی گفت:

  واقعا درک گرد بودن زمین اینقدر سخته؟؟
  چند سال بعد باید در آموزش ابتدایی نظریه نسبیت را آموزش بدهند بعد بعضیها فهمشان در ابتدایترین علوم گیر کرده و به خاطر عقایدشون(نه علم و استدلالشون) در همانجا گیر کرده اند. زشته.

 • علی گفت:

  پس جاذبه زمین را کجای تحلیلتان قرار دادید؟

 • سید امیر گفت:

  البته باید دقت کنید که در ترجمه اشتباه نکنید
  “مسطح است نه گرد” اشتباه هست.. در واقع نظریه اونها میگه که زمین “مسطح(و گرد) هست نه کروی”… شما کروی را ترجمه کردید گرد..

 • سعید بلوچی گفت:

  خوب قبول زمین گرد فقط یه سوال داشتم به فرض اگرجاذبه هس پس اونایی که تهش هستند باید آویزان میشدن 🌏 خدایی اگه کسی میدونه جواب بده

 • زهرا گفت:

  اگه میخواستن ثابت کنن که خیلی خر تو این مملکت هست موفق شدن

 • حامد گفت:

  جای تاسف داره این همه نادانی و بدتر از آن اصرار برای نادانی
  در این مطلب حتی خط یا کلمه ای که بوی علم بدهد دیده نشد.
  اینها استدلالات شبه علم هستند که هیچ پایه و اساسی علمی ندارد
  کسانی که کمی ریاضی و فیزیک بدانند میتوانند مانند گالیله ، گرد بودن زمین را اثبات کنند

 • میثم گفت:

  تنها یک سوال ذهنم رو درگیر کرده اگر زمین تخت هست و ماه و خورشید با یک فاصله تقریبا معین بالاسر ما میچرخن پس زهره و عطارد و مریخ و زحل و مشتری و پلوتو و نپتون کجان !!!!!!!!!!! تو رو خدا یکی جواب بده مغزم دیگه داره رد میده !

  • رضا گفت:

   با سلام خدمت همگی
   این نظریه رو دایی من حدود سی‌و پنج سال پیش با نعلبکی ثابت میکرد البته با لحجه قزوینی و ما بهش میخندیدیم
   اگه کسی خواست بهش ثابت بشه اسم و مشخصاتشو بدم تو قزوین تشریف دارن برن پیش ایشون

 • علی قربانی گفت:

  یه سوال دارم از مسلمینی که به کروی بودن زمین اعتقاد دارن : به قران اعتقاد دارید؟ اگه اعتقاد دارید ایه میفرماید: بسم الله الرحمن الرحیم منها خلقناکم و فیها نعیدکم و منها نخرجکم تارةً اخریْ (ما شما را از ان زمین افریدیم و در ان بازمیگردانیم و بار دیگر در قیامت شمارا از ان بیرون می اوریم
  یعنی کل انسان ها از قدیم تا اخر زمان در زمین افریده شدند و در دنیا میمیرند
  پس اگه یکی تو کره ی ماه بمیره تکلیف ایه چی میشه؟؟
  یه سوال دیگه داشتم از اونایی که بی چون و چرا به حرف ناسا اعتقاد دارند دارم: چطور علماشون تونستن فاصلیه ی ملیارد ها نوری را رصد کنن و نظریه بدن و کشف کنن مثلا اینشاین چند دهه ی پیش بدون هیچ امکانت پیش بینی کرده در فاصله ی ملیاردها سال نوری هسته ی جهان وجود داره و مواصفات دقیقشو بده ؟؟(خنده دارنیست؟)
  چطور با این همه علم از فضا و کهکشان ها (که به قول خودشون اثبات شدست) هنوز نتونستن بیشتر از ۳٪ از اعماق دریاهارو کشف کنن؟
  چطور هیچ کشوری نتونست به ماه برسه جز امریکا؟(اونهم در ۵۰ سال پیش وقتی که علم انچان پیشرفت نکرده بود؟

  • ali گفت:

   آدم فضايي ها كمك شون كردند رفتند به ماه
   در سال 1940 يك سفينه فضايي را رازول سقوط كرد و چند آدم فضايي اسير كردند كه يكي از آنها چند سال زنده بود و دانش زيادي رو در اختيار آمريكايي ها قرار داد از جمله دانش سفرهاي فضايي

 • محسن گفت:

  هر چقدر در این مورد تحقیق کردم هیچ جور نتونستم قانع بشم که زمین تخته… 100 تا دلیل میارین که حرفتون رو ثابت کنین 1000 تا دلیل پیدا میکنم که حرفتون و کلا نظریه احمقانتون اشتباهه. نمیدونم چرا خودتون قانع نمیشین. به زور فقط میخاین حرف خودتون رو ثابت کنین. اولا پرواز به شرغ و غرب فقط در مورد زمین گرد صدق میکنه نه زمین تخت پس حرفی نزن که بگیم بیسوادی. دوما زمین تخت رو هر جور حساب کنی کلا زمین یا باید شب باشه یا روز پس چرا نصف زمین شب هست و نصف دیگش روز؟ کوتاه بیا برو توبه من. منم مهندس کامپیوترم جایی نگو که تو هم مهندس کامپیوتری که آبروی مارو میبری

  • پدرام گفت:

   هرکی زمین کروی شکل قبول داشته بتاشه در بهترین حالت یه احمقی پیش نیست

 • فریب این شگردها را نخورید این شگردها در طول تاریخ چندین هزار بار تغییر کرده و دوباره اصلاح شده اند تا یک عده به نام ایلومناتی ها به دیگران نشان دهند که از همه عالم ترند.اینان در دوران قبل از ارسطو مکتبی را ایجاد کرده بودند که به اقتضای زمان گفته هارا به نفع خود تغییر میدادند به اینهادر آن موقع سوفسطائیان میگفتند و هرجائی که به نفع شان بود با بحث آن را به منتفی ویا تثبیت میکردند. رفته رفته کار به جائی رسید که بر آن شدند تا هر موضوعی را که درجوامع آن زمان اتفاق می افتاد با بحث آن را واقعی یا غیر واقعی و هروقت که دلشان بخواهد با بحث آن را تعویض نمایند ارسطو با بررسی های چندین ساله به عمق مغلطه های آنها پی برد و به این نتیجه رسید که اجتماع ضدین محال است یعنی نمیتواند یک چیز هم باشد و هم نباشد. تباین آن هم محال است زیرا نمیتواند بچه ای مادرش رابزاید. به همین منظور با تعداد شانزده مقدمه و استنتاج عاقبت توانست منطق ارسطویی را با شانزده عبارت سالبه و موجبه ایجاد نماید ونتیجه درست را از موجبه های کلیه دریافت کند. برای اطلاعات بیشتر به مبانی فلسفه و منطق مراجعه شود. این سوفسطائیان با بوجود آمدن منطق صوری دچار مشکل شده درنتیجه حوزه های علمیه رابوجود آوردند تا در اقتضا با دیالکتیک کردن موضوعات بتوانند عکس آن را به اثبات برسانند و ادعایشان این بود که ما هرچه را که اقتضا کنیم درلوای دین میتوانیم به مردم القا کنیم به همین خاطر در دهه های اخیر ایلومناتی ها با تحرکات خاورمیانه کاملا به این مسئله پی برده و از سادگی و حماقت مردم استفاده کرده اند و حال تمام واقعیت های علمی را با دیالکتیک کردن و مباحثات استدلالی به غیر واقعیت تبدیل میکنند و عامه مردم از آنجا که توان مقایسه مصادیق و تصورات را ندارند به همین خاطر تسلیم شده و حتی مزخرفات را هم باور میکنند. در حالیکه کروی بودن زمین با آنهمه وسایل و امکانات کاملا اثبات شده است. حالا با طرح مسطح بودن زمین زمینه را برای خام نمودن اطلاعات بشری در آینده پی ریزی میکنند. تا همه انسانها به واقعیاتی را که خودشان به آن رسیده اند دست نیابند. امروزه حتی دانشمندان با دستگاههایی همچون استارگیتهایی که ساخته اند حتی قادر به تغییر آیند انسانها هستند. و این واقعیت دارد حال میپرسید چطور . مثلا نسبیت انشتین شما و رفیق شما از خانه تان حرکت میکند شما سوار بر اتوبوس و رفیقتان پیاده شما که به ده ایستگاه جلوتر رسیدید یعنی آینده را دیدید مثلا تصادفی را که در آنجا شد و رفیقتان از آن بی خبرست و هنوز به آن آینده نرسیده اگر سرعتی معادل سرعت شما داشت حتما میتوانست تصادف را بر انداز کند حالا شما یک پا جلوتر هستید و آینده را دیده اید با دستگاه استارگیت میتوان به گذشته یا آینده سفر کرد و به دوستتان اطلاع داد که چند لحظه دیگر اتفاقی خواهد افتاد و امروزه این امکان پذیر است و جزو دانشهای فوق سری ناسا و ارتش آمریکاست یه همین خاطر است که در فیلمها خبر از آینده را میرساند و یا پیش از همه کشورها در مورد یک موضوعی پیش دستی میکند. به نظر من مسطح بودن زمین هیچگاه با حساب و منطق و ریاضی و حتی علم شیمی جور در نمی آید فقط یک کارد چاق کنی بیشتر نیست. به دانسته هایتان ایمان داشته باشید.

 • علیرضا گفت:

  خوب ملتو سرکار گذاشتین با این فیمل ها دمتون گرم. کلی خندیدم به نظرات زمین تختتون

 • سعید وکیلی گفت:

  حیفه اینهمه مغز متفکر خودشو نو درگیر مسائل خرافی از قبیل کروی بودن زمین بکنند .من نمیدانستم جامعه ی ما اینقدر جوانان با سواد و روشن بین دارد . بیش از پیش به آینده امیدوار شدم ..

 • soroosh گفت:

  دو چیز خیلی سر و صدا میکند :
  1- خورده پول
  2- خورده معلومات

 • فوق العاده بود خسته نباشید
  با آٰرزوی موفقیت بیشتر برای شما

 • عالی بود دمتون گرم
  خسته نباشید

 • همه ی ما کم و بیش با اینستاگرام آشنایی و در روز با آن سر و کار داریم. این شبکه اجتماعی با قابلیت های فراوانی که دارد باعث سرگرمی بسیاری از افراد شده است. البته نباید فراموش کنیم که تعداد زیادی از این گونه افراد، اینستاگرام را یک بنگاه اقتصادی دانسته و از آن برای کسب درآمد و سودآوری استفاده می نمایند. از مقدمات همین کسب درآمد، داشتن فالوور های زیاد است که طیفی از این افراد با گذر زمان و کسب تجربه آن را بدست می آوردند و طیف دیگر، با صرف هزینه و خرید فالوور اینستاگرام، راه صد ساله را یک شبه طی می کنند.

 • احسان گفت:

  در تخت بودن زمین هیچ تردیدی ندارم اما بطور قطع خورشید بدین شکل بر روی زمین حرکت نمیکنه و پیدایش شب و روز و فصول بگونه دیگری قابل توجیه خواهد بود
  چرا که شرق و غرب زمین مشخصه و خورشید همواره از شرق طلوع و در غرب غروب میکنه و در تهران از شمال شرق طلوع هنگام ظهر در وسط اما کمی مایل به جنوب و در نهایت از شمال غرب غروب می‌کنه و اگر هر یک ساعت به خورشید نگاه کنی و وضعیتش رو هر یک ساعت بررسی کنی متوجه میشی که روی یک مدار مدور داره حرکت می‌کنه اما این طلوع از شرق و غروب در غرب در همه جای دنیا صادقه و با در نظر گرفتن اختلاف ساعتها در نقاط مختلف دنیا که از شرق به غرب رو به کاهشه و اختلاف فصول در قسمت‌های مختلف زمین که به نیمکره های شمالی و جنوبی موسومه و همینطور توضیحاتی که دادم به گمانم برای توضیحش به چهار خورشید نیاز داشته باشیم

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.