نام‌نویسی
پس از تکمیل اطلاعات زیر، گذرواژه برای شما ارسال می‌شود.

برای جلوگیری از دسترسی کاربران در خاموش کردن کامپیوترتان و از دست دادن کار ذخیره نشده، باید منوی گزینه‌های Power را از روی صفحه ورود در ویندوز 10 حذف کنید.

power-option-removed-signin-windows10

حذف دکمه Power

یکی از نکات جالب در مورد ویندوز 10 (و تقریبا هر نسخه‌ای از این سیستم‌عامل‌) این است که همیشه راه‌های متعددی برای دسترسی به تنظیمات و تغییر آنها وجود دارد. برای مثال، اگر بخواهید کامپیوتر خود را ریستارت  یا خاموش کنید و یا در حالت استراحت بگذارید، می‌توانید از طریق منوی استارت، به این گزینه‌ها دسترسی داشته باشید. می‌توانید روی دکمه استارت، کلیک راست کنید و یکی از گزینه‌های خاموش کردن (shut down) یا خروج از سیستم (sign out) را انتخاب کنید. می‌توانید از دستورات خاصی در اجرا یا پرامپت دستور استفاده کنید، حتی می‌توانید به گزینه‌های دکمه Power در صفحه ورود به سیستم، دسترسی داشته باشید.

با وجود اینکه، این دکمه‌ها باعث راحتی کار می‌شوند، گاهی اوقات برای اینکه مطمئن شوید شخص دیگری کامپیوتر شما را سهوا یا عمدا خاموش نمی‌کند، لازم است این گزینه را مخفی کنید. در این راهنمای ویندوز 10، گام به گام شما را برای حذف دکمه Power از روی صفحه ورود به سیستم، همراهی خواهیم کرد.

مراحل حذف دکمه Power و گزینه‌های آن از صفحه ورود به سیستم

نکته مهم: این یک یادآوری دوستانه است، می‌دانید که ویرایش رجیستری مخاطره آمیز است، اگر  به درستی این کار را انجام ندهید، می‌تواند مسبب آسیب‌های غیر قابل برگشتی شود. توصیه می‌شود قبل از هر کاری، یک کپی پشتیبانی کامل از کامپیوترتان تهیه کنید.

 1. از دکمه ویندوز + دکمه میانبر R روی کیبورد برای اجرای دستور Run استفاده کنید. از منوی استارت نیز می‌توانید Run را جستجو کنید.
 2. کلمه “regedit” را تایپ کنید و دکمه OK را بفشارید تا Registry باز شود.
 3. به مسیر زیر بروید:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System
 4. روی عبارت shutdownwithoutlogon DWORD دوبار کلیک کنید و مقدار آن را از یک به صفر تغییر  دهید
 5. OK را کلیک کنید.
 6. Registry را ببندید.
 7. کامپیوتر خود را ریستارت کنید تا عملیات تکمیل شود.

remove-power-button-signin-screen

اگر DWORD وجود ندارد، باید آن را بسازید:

 • در داخل کلید (پوشه) System، کیک راست کنید، New را انتخاب کنید، و روی DWORD (32-bit) Value کلیک کنید.
 • نام کلید را shutdownwithoutlogon بگذارید و دکمه Enter را بفشارید.
 • روی shutdownwithoutlogon دوبارکلیک کنید و اطمینان حاصل کنید که مقدار آن صفر باشد.

پس از ایجاد تغییرات، در شروع به کار سیستم یا وقتی صفحه نمایش را قفل می‌کنید، دکمه Power به همراه گزینه‌های آن از صفحه ورود به سیستم حذف می‌شوند. با اینکار فقط از خاموش شدن ناگهانی کامپیوترتان توسط اشخاص دیگر جلوگیری نمی‌کنید، بلکه از اطلاعات ذخیره نشده خود به علت خاموش شدن ناگهانی سیستم، پشتیبانی می‌کنید.

دکمه Power

هر زمان که بخواهید می‌توانید بر اساس مراحلی که در بالا ذکر شد، تنظیمات را به حالت اول برگردانید، فقط با این تفاوت که در مرحله 4، مقدار را از صفر به یک تغییر می‌دهید. سپس برای تکمیل بازگشت تنظیمات، دستگاه خود را ریستارت کنید.

منابع کمکی بیشتر برای ویندوز 10

برای دسترسی به راهنمایی‌های بیشتر در مورد ویندوز 10، می‌توانید به منابع زیر رجوع کنید:

منبع: WC

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Developed by Nasour Naghipour