مهم ترین خطاها در نصب و آپگرید به ویندوز ۱۰ و راه حل های آن ها

مهم ترین خطاها در نصب و آپگرید به ویندوز ۱۰ و راه حل های آن ها

ویندوز ۱۰ از تاریخ ۲۹ جولای عرضه شده است و از آن زمان میلیون‌ها نفر از افراد به آن آپگرید کرده‌اند. مایکروسافت آپگرید کردن را آسان کرده است، با این روش که به کاربران اجازه داده یک کپی از ویندوز ۱۰ را با نرم افزاری رزرو کنند و یا فایل iso را گرفته و جهت نصب ویندوز به صورت clean installation اقدام کنند. هرچند که هر شخصی آپگرید راحتی را تجربه نمی‌کند.

از زمان عرضه، بسیاری از کاربران خطا‌ها و مشکلات متفاوتی را در هنگام آپگرید کردن گزارش کرده‌اند، بعضی قادر به نصب ویندوز ۱۰ نبوده‌اند. بقیه نیز به راحتی گزینه آپگرید را ندیده‌اند و بسیاری از کاربران هم در مورد اکتیو کردن سیستم عامل بعد از نصب clean install مشکل داشته و موضوع‌های مختلف دیگری هم بوده است.

مایکروسافت به صورت فعالانه تلاش می‌کند تا مطمئن شود ویندوز ۱۰ بدون باگ ‌باشد. برای مثال در روز اول این شرکت یک آپدیت بسیار بزرگ ارائه کرد تا بسیاری از مشکلات درباره سیستم عامل جدید را حل کند، آپدیتی که بسیاری از افراد از آن به عنوان Service Release ۱ (SR۱ نام می‌برند اما در واقع یک آپدیت غیرامنیتی جمع و جور هست.

هرچند، در روزهای ابتدایی ارائه ویندوز ۱۰ هستیم و همچنان مایکروسافت دارد تلاش خود را می‌کند، انتظار داریم که با موضوعات جدیدی مواجه شویم. وقتی که مایکروسافت ویندوز ۱۰ را یک سرویس می‌نامد یعنی اینکه ویندوز از نظر تکنیکی هرگز از کار نمی‌افتد.

امروز تعدادی از خطاهای موجود در هنگام نصب و آپگرید ویندوز ۱۰ را و اینکه چگونه می‌توانید آن‌ها را رفع کنید را بررسی می‌کنیم. همچنین تعدادی از بهترین کار‌ها برای کم کردن مشکل‌ها در یک آپگرید موفق به ویندوز ۱۰ بررسی می‌کنیم و مهم نمی‌باشد که از کدام نسخه از سیستم عامل به این نسخه آپگرید می‌نمایید.

رفع اخطار ۸۰۲۴۰۰۲۰

حال که سیستم عامل جدید به صورت عمومی در دسترس می‌باشد، مایکروسافت ویندوز ۱۰ را به صورت یک مرتبه برای همه ارائه نکرده و در مقابل کامپیو‌تر‌ها را به تدریج به آن آپگرید می‌کند. اما بسیاری از کاربران راه‌هایی یافته‌اند تا آپگرید رایگان بر روی کامپیترشان را دریافت کنند. با این حال پس از اینکه آپدیت ویندوز تمام فایل‌های مورد نیاز را دانلود می‌کند بسیاری از کاربران خطای ۸۰۲۴۰۰۲۰ را دریافت می‌کنند.

۱

طبق اظهار مایکروسافت خطای ۸۰۲۴۰۰۲۰ وقتی اتفاق می‌افتد که پروسه نصب به دخالت کاربر نیاز دارد. باید خاطرنشان شد که این پیام خطا، مشکل نمی‌باشد. در واقع این موضوع با رزرو شما یا دانلود آپگرید ارتباطی ندارد. علاوه بر این‌‌ همان طور که بسیاری از افراد به اشاره کرده‌اند دانلود آپگرید دچار خلل نمی‌شود. و وقتی که نوبت شما برای آپگرید به ویندوز ۱۰ برسد، به شما اعلام می‌شود.

در هنگامی که مایکروسافت توصیه می‌کند صبر کنید تا ویندوز ۱۰ برای نصب آماده‌ شود، اگر نمی‌توانید صبر کنید می‌توانید یک کلید رجیستری را تغییر دهید تا ویندوز ۱۰ را فورا نصب کنید.

اخطار: متوجه باشید که تغییر دادن کلید رجیستری در ویندوز می‌تواند خطرناک باشد. فرض بر این است که می‌دانید چه دارید انجام دهید. یک بک آپ کامل از کامپیوترتان قبل از استفاده از روش‌های زیر بگیرید:

به کلید رجیستری زیر بروید:

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\WindowsUpdate\OSUpgrade]

این کلید باید وجود داشته باشد. اگر نیست، آن را ایجاد کنید:

یک کلید با مقدار DWORD (۳۲-bit) Value با نام AllowOSUpgrade ایجاد کنید و مقدار آن را Value = ۰x۰۰۰۰۰۰۰۱ قرار دهید

بعد از تغییر دادن رجیستری آن را بسته و به کنترل پنل برگردید و به windows update رفته و آپدیت‌ها ی جدید را چک نمایید. حال، دکمه Get Started را برای آپگرید به ویندوز ۱۰ مشاهده می‌کنید، بر روی آن کلیلک کنید.

این روش که توسط مایکروسافت ارائه شده باید بر روی ویندوز ۷ و ۸٫ ۱ کار کند. باید اشاره کنیم که کاربران ویندوز ۸ باید از control panel استفاده کنند و نباید از PC settings جدید برای کامل کردن این پروسه استفاده می‌کنند.

رفع خطای ۰x۸۰۲۰۰۰۵۶

وقتی که خطای ۰x۸۰۲۰۰۰۵۶ را می‌بینید به‌معنای آن است که پروسه آپگرید دچار صدمه شده به دلیل اینکه کامپیو‌تر به صورت اتفاقی ریبوت شده یا اینکه از اکانت کاربر خارج شده‌اید. برای رفع این مشکل، تلاش کنید که دوباره آپگرید نمایید اما مطمئن شوید که کامپیو‌تر به برق وصل می‌باشد تا در طول پروسه ایمن باشد.

رفع خطای ۰x۸۰۰F۰۹۲۲

طبق نظر مایکروسافت خطای ۰x۸۰۰F۰۹۲۲ در زمانی اتفاق می‌افتد که فضای آزاد کافی برای پارتیشن System Reserved وجود نداشته باشد. برای رفع این مشکل به باید از یک نرم‌افزار برای افزایش دادن فضای پارتیشن System Reserved استفاده کنید.

همچنین ممکن است که اگر کامپیو‌تر شما نتواند به سرورهای Windows Update متصل شود ظاهر شود مطمئن شوید که Windows Update فعال می‌باشد و مطمئن شوید که برای اتصال به شبکه از vpn استفاده نمی‌کنید.

رفع خطای ۰x۸۰۰F۰۹۲۳

اگر خطای ۰x۸۰۰F۰۹۲۳ را دریافت می‌کنید نشان دهنده آن است که یک درایور یا نرم‌افزار خاصی با آپگرید به ویندوز ۱۰ مطابقت ندارد. در این موارد باید برنامه Get Windows ۱۰ را باز کرده و بر روی منوی طبقه‌ای و سپس بر روی Check your PC کلیک کنید تا تشخیص دهد که کدام نرم‌افزار یا درایور مطابقت ندارد.

۲

وقتی که تشخیص دادید که مشکل از کدام موارد می‌باشد، وب‌سایت پشتیبانی کارخانه را بررسی کنید تا آخرین درایور‌ها و آپدیت‌های نرم افزاری را بگیرید. در مواردی که آنان آپدیت‌های جدید ندارند درایور و نرم افزار مورد نظر را حذف کنید سپس به ویندوز ۱۰ آپگرید نمایید و سپس درایور یا نرم افزار و مربوط به را نصب کنید ممکن است که در این مرتبه کار کنند.

حل مشکل آپگرید نشدن به ویندوز ۱۰

کاربرانی که تلاش کرده‌اند تا به ویندوز ۱۰ آپگرید کنند ممکن است پیغام Error: We couldn «t complete the updates. Undoing changes. Don» t turn off your computer یا Error: Failure configuring Windows Updates. Reverting changes را ببینند.

وقتی که این نوع از پیام‌ها را می‌بینید فهمیدن اینکه چه اشتباهی پیش آمده، سخت می‌باشد. زیرا این نوع از خطا‌ها ممکن است که در هر لحظه از پروسه نصب یا آپدیت پیش بیایند. می‌توانید این خطای مشخص را با رفتن به مسیر Control Panel> All Control Panel Items\Windows Update\View update history ببینید. بر روی آپدیت با Failed status دوبار کلیک کنید تا جزئیات خطا را ببینید.

با داشتن اطلاعات در صورت وجود دستورالعمل‌هایی از مایکروسافت آن‌ها را به دنبال کنید یا اینکه به انجمن‌های ما مراجعه کنید تا برای گرفتن کمک درخواست نماید.

رفع مشکلات مطابقت داشتن

اگر کامپیوترتان حداقل تنظیمات مورد نیاز برای دانلود و نصب ویندوز ۱۰ را نداشته باشد خطاهای شماره‌های ۰xC۱۹۰۰۲۰۰ – ۰x۲۰۰۰۸ and ۰xC۱۹۰۰۲۰۲ – ۰x۲۰۰۰۸ را خواهید دید.

در این مورد با رفتن به Windows Compatibility Center جزئیات بیشتری در مورد مطابقت یک نرم‌افزار یا سخت‌افزار با ویندوز ۱۰ دریافت خواهید کرد. البته پایگاه داده آن کوچک هست و اطلاعات و نتایج آن ممکن است محدود باشند.

خطاهای ۰xC۱۹۰۰۲۰۸ – ۰x۴۰۰۰C به‌معنای آن است که یک برنامه غیرمطابق بر روی کامپیوترتان نصب می‌باشد که پروسه آپگرید را بلاک کرده است. راحت‌ترین راه در مورد این مشکل آن است که برنامه‌ مورد نظر یا هر برنامه دیگری که باعث مشکل شده است را حذف کنید.

آزاد کردن فضا برای آپگرید

خطاهای ۰x۸۰۰۷۰۰۷۰ – ۰x۵۰۰۱۱، ۰x۸۰۰۷۰۰۷۰ – ۰x۵۰۰۱۲، and ۰x۸۰۰۷۰۰۷۰ – ۰x۶۰۰۰۰ اشاره می‌کنند به اینکه کامپیو‌تر فضای کافی برای آپگرید به ویندوز ۱۰ را ندارد. در این موارد با استفاده از ابزار Disk Cleanup که در ویندوز است فضا را آزاد نمایید. با استفاده از دستور Run عبارت cleanmgr را تایپ کرده و Enter را فشار دهید.

وقتی که وارد ابزار Disk Cleanup شدید بر روی Clean up system files کلیک کنید مطمین شوید که تمام مواردی که می‌توانید پاک کنید را تیک بزنید. این ابزار بخصوص برای Temporary Internet Files و Recycle Bin و error report files مهم می‌باشد.

به خاطر داشته باشید که Windows Setup temporary files را پاک نکنید زیرا آن‌ها را برای نصب ویندوز ۱۰ بر روی کامپیوترتان احتیاج دارید.

IF

IF

علاوه بر این اگر USB با حداقل ۸ گیگابایت فضا دارید می‌توان آن را به کامپیو‌تر وصل کرده وWindows setup قادر خواهد بود که از آن برای فضای موقت برای انجام آپگرید استفاده کند.

آپدیت کردن ویندوز برای دوری کردن از خطا‌ها در هنگام آپگرید

خطای The update isn «t applicable to your computer معنای آن است که کامپیو‌تر دارای آپدیت‌های لازم نمی‌باشد. در این مورد مطمئن شوید که آخرین نسخه از سیستم عامل را دارید. برای آپدیت به ویندوز ۱۰، ویندوز ۷ باید سرویس پک ۱ و ویندوز ۸ باید ویندوز ۸٫ ۱ را داشته باشد.

۰۰

اگر نمی‌دانید که کدام نسخه از ویندوز را دارید Run را باز کرده و Winver را تایپ کرده و Enter را بزنید.

رفع مشکل اکتیو کردن ویندوز ۱۰

مسئله دیگر رایج، مشکل با اکتیو کردن ویندوز می‌باشد. بسیاری از کاربران گزارش می‌دهند که پیام Windows not activated را بعد از اینکه ویندوز ۱۰ را به صورت clean install نصب کرده‌اند مشاهده می‌کنند.

۵

مایکروسافت به کاربران اجازه داده که با دانلود کردن دستی فایل‌های نصب، ویندوز ۱۰ رابه صورت clean install نصب یا آپگرید نمایند. به غیر از این، شرکت توصیه کرده که کاربران با استفاده از برنامه Get Windows ۱۰ نسخه رایگان را رزرو کرده و از طریق Windows Update آپگرید کنند. دلیل این روش آن است که امکان خطا‌ها و موارد دیگر را مانند برنامه‌هایی که تلاش می‌کنند تا ویندوز ۱۰ را اکتیو کنند کاهش دهد.

همه می‌دانیم که بسیاری از افراد تکنیکی ترجیح می‌دهند سیستم عامل را به صورت clean install نصب کنند فقط برای اینکه یک سیستم تازه و تمیز داشته باشند. اگر می‌خواهید این کار را بکنید باید نسخه خود را به صورت صحیح اکتیو کنید و در ابتدا لازم است که نسخه فعلی خود را به وسیله Windows Update آپگرید نمایید.

این پروسه لازم است که product key مربوط به ویندوز ۷ و ۸٫ ۱ را به product key که ویندوز ۱۰ را اکتیو می‌کند تبدیل کنید.

ترفند: در هنگام پروسه آپگرید با استفاده از فایلهای دانلود شده یا از طریق Windows Update مطمئن شوید که به صورت آنلاین کانکت می‌باشید. این مرحله برای این است که بعد از آپگرید شما بتوانید clean install را انجام داده و اکتیو بمانید. مایکروسافت می‌گوید:

اگر مشتری قبلا آپگرید را گرفته باشد قادر خواهد بود که ویندوز ۱۰ را به صورت clean install نصب کند زیرا دستگاه آنان با لیسانس جدید فروشگاهی، هماهنگ بوده و استفاده از product key لازم نمی‌باشد. فقط دکمه» Skip Key «را زده و هنگامی که نصب می‌شود اکتیو خواهد شد.

بعد از اینکه به ویندوز ۱۰ آپگرید کردید می‌توانید clean installation را با استفاده از فایل‌هایی که از مایکروسافت دانلود کرده‌اید انجام دهید.

با استفاده از تلفن می‌توانید ویندوز ۱۰ را اکتیو کنید. برنامه Settings را باز کنید و به Update & security بروید و Activation را انتخاب کنید. اگر کامپیو‌تر شما ‌نتواند اکتیو شود گزینه Activate by phone را خواهید دید.

نکته: بسیار مهم می‌باشد که قبل از نصب ویندوز ۱۰ شماره product key را بدانید. داشتن آن در وقتی که به آن نیاز دارید شما را سورپرایز خواهد کرد. راه‌های زیادی برای به دست آوردن product key وجود دارد اما استفاده از ابزار Magical Jelly Bean Keyfinder بسیار است راحت می‌باشد.. همچنان که قبلاً اشاره کردیم این ابزار رایگانی است که به آسانی می‌توانید آن را دانلود کرده و برای به دست آوردن product key از آن استفاده کنید.

IF

IF

وقتی که از آن استفاده کردید اطلاعات را در داخل یک USB ذخیره کنید و آن را بر روی یک تکه کاغذ یادداشت کنید.

توجه داشته باشید که اگر هنگامی که ویندوز ۱۰ را اکتیو می‌کنید خطای ۰xC۰۰۴C۰۰۳ را دریافت کردید به معنای آن است که مشکلی در ارتباط بین کامپیو‌تر شما با سرور اکتیو کردن مایکروسافت وجود دارد. در این مورد مدتی صبر کنید و دوباره اکتیو کنید بعد از یک مدت شانس این وجود دارد که به صورت اتوماتیک وبندوز ۱۰ اکتیو شود.

سرانجام اگر شما خطای ۰xC۰۰۴F۰۶۱ در هنگام اکتیو کردن را می‌بینید به معنای آن است که برای اکتیو کردن ویندوز ۱۰ اقدام کرده‌اید در حالی که نسخه مناسب از ویندوز ۱۰ بر روی سیستمتان نصب نمی‌باشد.

اگر با فرمت کردن و جایگزینی هارد درایو آپگرید کرده‌اید نمی‌توانید آن را اکتیو کنید. در این مورد باید نسخه قبلی را دوباره نصب کنید و دوباره برای آپگرید به ویندوز ۱۰ تلاش کنید.

موارد توصیه شده قبل از آپگرید کردن

هرچند ویندوز ۱۰ باید یک آپگرید راحت باشد، سیستم عامل بر روی میلیون‌ها کامپیو‌تر اجرا می‌شود که دارای سخت‌افزارهای بسیار متفاوتی می‌باشند که باعث می‌شود برای هر شخصی اینکه سیستم عاملی را ایجاد کند که بدون مسئله باشد بسیار سخت باشد.

امروز بسیاری از موارد را که ممکن است در طول آپگرید به اشتباه بر بخورند بررسی کردیم. علاوه بر آنکه ترفندهای اضافه دیگری نیز وجود دارند که به شما کمک می‌کنند تا پیش آمدن این مشکلات را کمتر کنید

در ابتدا و مهم‌ترین چیز این است که قبل از اینکه هر کاری انجام دهید و حتی به آپگرید کردن فکر کنید یک بک آپ کامل از کامپیوترتان بگیرید. این پروسه بسیار ساده‌ای است که زمان زیادی نمی‌گیرد و برای آن به آموزش‌های قبلیمان برای گرفتن یک بک آپ کامل از سیستم مراجعه کنید.

۷

مطمئن شوید که product key ویندوزتان را بر روی یک تکه کاغذ یادداشت کرده باشید، ۵ دقیقه‌ای که طول می‌کشد تا شما product key را به دست بیاورید شما را نجات می‌دهد از اینکه لیسانس جدید ویندوز ۱۰ را بخرید.

وقتی بک آپ کامل گرفته و product key را یادداشت کردید می‌توانید برنامه‌ای که به آن نیاز ندارید یا فکر می‌کنید که ممکن است باعث بوجود آمدن مشکل در هنگام آپگرید شود را حذف کنید. همچنین نرم‌افزارهای قدیمی توجه داشته باشید که ممکن است باعث بلاک کردن و جلوگیری از آپگرید موفق شوند.

همچنین هرگونه نرم‌افزار امنیتی مانند آنتی ویروس‌ها و فایروال‌ها را را غیرفعال یا حذف کنید.

همه دستگاه‌های جانبی را از کامپیوترتان جدا کنید، شما فقط به یک مانیتور و کیبورد و موس و یک اتصال به اینرنت نیاز دارید.

همچنین خوب است که تمام درایور‌ها برای سخت‌افزار خود را قبل از آپگرید دانلود کنید. چرا که نمی‌خواهید اپگرید کنید و سپس متوجه شوید که آداپتور شبکه‌تان کار نمی‌کند یا اینکه با درایور کارت گرافیکتان مشکل دارید.

جمع بندی

مایکروسافت ویندوز ۱۰ را به صورت جهانی ارائه کرده است اما این سیستم عامل تا کامل شدن هنوز فاصله دارد. در روزهای اولیه، انتظار داریم که حتی بیشتر از مشکلاتی که بررسی کردیم وجود داشته باشد. این شرکت به صورت تمام وقت کار می‌کند تا تمام مشکلات را برطرف نماید.

اگر می‌خواهید از این مشکلات در هنگام آپگرید دوری کنید بهتر است که آپگرید کردن را به تأخیر بیندازید تا زمانی که بسیاری از این مشکلات حل شوند. اگر مشتاق هستید که آپگرید کنید موارد گفته شده را در نظر بگیرید. همچنین پیشنهادهای مایکروسافت را در نظر گرفته با استفاده از برنامه Get Windows ۱۰ نسخه خود را رزرو کرده‌ و صبر کنید تا زمانی که آپگرید برای شما آماده شود.

آیا قبلاً آپگرید کرده‌اید؟ آیا دچار مشکلی شده‌اید؟ در مورد تجربه خودتان ما را مطلع کنید.

اگر فکر می‌کنید که این بررسی مفید بوده است به انجمن‌های ما در ویندوزسنتر سر بزنید تا آموزش‌های کامل در خصوص ویندوز ۱۰ را به دست آورید.

ابراهیم محاجری وب‌سایت
صاحب امتیاز و سردبیر ویندوزسنتر

‫23 نظر

 • رضا کاویانی گفت:

  سلام اقای محاجری
  من زمانی که می خوام از طریق کلین اینیستالیشن اقدام کنم در قسمت پارتیشن بندی با اینکه ۱۱۲گیگ فضای خالی دارم ارور میده حتی من فرمتش کردم ولی بازم ارور میده من فتیل ایزو یی که شما قرار دادید رو دانلود کردم بعد با نرم افزار پاور ایزو یرو فلش بوت ایبل کردم ولی نمی وثنم کجای کار مشکل هست زمانی هم که می خوام از طریق مدیا کریشن اپدیت کنم پروداکت می خواد با اون برنامه ایی که شما گفتید پیداش می کنم و میزنم ولی ارور میده این پروداکت صحیح نمی باشد راستی برنامه get windows 10همون media creation هست ؟
  لطفا کمک کنید

  • ابراهیم محاجری گفت:

   پروداکت کی رو رد کنید ی آموزش میذارم مشکل همه حل میشه.
   فقط چه اروری تو پارتیشن بندی میده؟

  • رضا کاویانی گفت:

   C:\Users\reza\Desktop\WP_20150809_18_08_46_Pro.jpg
   و
   C:\Users\reza\Desktop\WP_20150809_18_09_02_Pro.jpg

  • ابراهیم محاجری گفت:

   الان این چیه؟

  • رضا کاویانی گفت:

   چجوری بزارم عکسش تو پی سی هست چجوری؟

  • ابراهیم محاجری گفت:

   شات بگیر تو این ادرس آپ کن
   UP.WINDOWSCENTER.IR

  • رضا کاویانی گفت:

   اقای محاجری عزیز چی شد نظرتون در مورد این ارورها چیست
   بعد من از کجا میتونم get windows 10 رو لب تاپم بیارم
   ممنون?

  • ابراهیم محاجری گفت:

   عذرخواهی بابت تاخیر

   شما ابتدا درایو رو فرمت کنید بعد اقدام کنید. مشکل نوع فرمت درایو تون هست، فرمت کنید حتما حل میشه.

   get windows رو هم باید از سایت مایکروسافت بگیرید. که البته ساده تر از اون دانلود همین دانلود فایل iso است که تو سایت قرار دادیم.

  • رضا کاویانی گفت:

   سلام خدمت شما اقای محاجری
   اقای محاجری من درایور cروزمامی که فرمت می کنم بازم همین کشکلو دارم حتی من درایو دیلیت کردم دوباره بسازم اون موقع که دیگه اصلا نساخت

  • ابراهیم محاجری گفت:

   چطوری ویندوز رو بوت ایبل کردین؟ با همون گزینه های پیش فرض بوت ایبل کنید. فرمت درایو تو fat هستش؟

  • رضا کاویانی گفت:

   من بطور عادی از محیط داس برای بوت کردن فلش استفاده کردم.

  • ابراهیم محاجری گفت:

   خب چطوری رو فلش بوت ایبل کردی؟

  • رضا کاویانی گفت:

   با استفاده از power iso رقتم تو قسمت تولز بعد کریشن ایمیج ان فلش زدم بعد شناسایی فلش و ادرس دادن فایل اکسترکت شده فایل ویندوز ۱۰

  • رضا کاویانی گفت:

   اقای محاجری زمانی که من پروداکت میزنم اینو نشون میده
   http://up.windowscenter.ir/uploads/143950044824871.png

  • ابراهیم محاجری گفت:

   این سریال اصلیه؟ باید سریال اصلی باشه

  • رضا کاویانی گفت:

   من از همون برنامه ایی که گفتید اینو نوشتم راستی یه سریال برای ویندوز روی پک نوشته زده سریال ویندوز که اونم زدم همین ارورو داد

 • علیرضا سلیمانی اصل گفت:

  به شخصه خیلی به ویندوز موبایل ۱۰ علاقه دارم و اگر با همین روند پیش بره موفق خواهد شد . با تشکرر از آقای محاجری :-)

 • فرید گفت:

  سلام
  من به صورت کلین نصب کردم.حتی موقع نصب کل پارتیشن هامو پاک کردم و دوباره ساختم.از وقتی نصب کردم و تمام درایورها و آپدیتها راانجام دادم.
  سیستمم خیلی کند شده و لگ میزنه و چراغ هارد همیشه روشنه .اعصاب نذاشته واسم. هیچ کاری نمیشه کرد. همش در حال ریپ زدنه .
  نمیدونم برگردم به ۸٫۱ یا صبر کنم اپدیت بیاد درست بشه.
  کسی این مشکلو داره؟

 • رضا گفت:

  سلام من ویندوز ۱۰ کرک شده روی تبلت ایسرم نصب کردم بخش استور اون بازه ولی برای نصب app شروع به دانلود میکنه ولی روب همون حالت میمونه و هیچ اتفاقی نمی افته مشکل از کجاست ممنون میشم راهنمایی کنید

 • سید مجتبی گفت:

  سلام
  خسته نباشید.
  ببخشید من میتونم ویندوز 10 رو روی گرافیکم نصب کنم؟
  مارک گرافیکم Ati Radeon HD 4350

 • Hossein گفت:

  سلام.من وقتی میخوام ویندوز رو نصب کنم بعد از انتخاب نوع ویندوز (من Enterprise 64-Bit رو انتخاب میکنم) با این پیام مواجه میشم:
  Compatibility report: The computer started using the windows installation media. Remove the installation media and restart your computer so that windows starts normally. Then, insert the installation media and restart the upgrade. (Do not select Icustom [advanced] to perform an upgrade Icustom [advanced] installs a new copy of windows and deletes your programs and settings.)
  البته من از روی DVD نصب میکنم،میشه بگید مشکل چیه؟
  ممنون

 • Mohammadreza گفت:

  سلام موقع نصب ویندوز 10 1709 موقعی که از بین custumو upgrade میزنم روی upgrade مینویسه update isn’t…..
  Cچکار باید کنم؟؟

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.