مقایسه گوگل پیکسل با وان پلاس 3T: کدام را ترجیح می دهید؟

مقایسه گوگل پیکسل با وان پلاس 3T: کدام را ترجیح می دهید؟

وان پلاس گوشی جدید خود به نام OnePlus 3T را با جزئیات و مشخصات بهبود یافته ای و تنها با افزایش کمی قیمت در مقایسه با وان پلاس 3 منتشر کرد. با ویندوزسنتر همراه باشید.

مقایسه گوگل پیکسل با وان پلاس 3T

با این حال، وان پلاس 3T تنها پرچم دار تازه وارد در بازار نیست و گوگل هم امسال اولین گوشی های هوشمند رده بالای خود را که به صورت اختصاصی و برای اولین بار طراحی و تولید کرده، منتشر نموده است. این دو گوشی گوگل پیکسل و گوگل پیکسل XL نام دارند.

ما در این نقد و بررسی قصد داریم وان پلاس 3T و گوگل پیکسل XL را مقایسه کنیم. اما چگونه باید این کار را انجام دهیم؟ هر دو گوشی بسیار عالی هستند و برتری هایی نسبت به یکدیگر دارند. به همین دلیل، مجبور هستیم دو دستگاه را در کنار هم قرار داده تا این مقایسه عادلانه باشد.

عملکرد

تفاوت های مختلفی بین این دو گوشی وجود دارد، اما نباید فراموش کنیم که آن ها پرچم داران سال 2016 هستند، بنابراین شباهت های فراوانی هم دارند.

به عنوان مثال، هم وان پلاس 3T و هم گوگل پیکسل XL از پردازنده قدرتمند کوالکام اسنپ دراگون 821  بهره می برند که در حال حاضر قدرتمندترین و سریع ترین پردازنده کوالکام برای اسمارت فون ها به شمار می رود.

با این حال، وان پلاس این پردازنده را با 6 گیگابایت رم ادغام کرده که آن را در میان دیگر پرچم داران امروزی یک سر و گردن بالاتر قرار می دهد. از طرفی گوگل پیکسل ایکس ال تنها دارای 4 گیگابایت رم می باشد. البته این میزان رم برای اولین تجربه گوگل بد نیست، اما در بازار رقابتی امروز شاید شکست بخورد.

نمی توان این حقیقت را انکار کرد که وان پلاس 3T در بنچمارک ها و دنیای واقعی عملکرد نسبتا بهتری خواهد داشت. هر چند که میزان این تفاوت خیلی زیاد نیست، اما ارزش اشاره و زحمتی که وان پلاس برای آن کشیده است را دارد.

وان پلاس 3T با ارائه گزینه های مختلف فضای ذخیره سازی گام را فراتر نهاده و سعی کرده بیشتر در میان هواداران خودنمایی کند. حداکثر فضای ذخیره سازی که هر دو گوشی به کاربران خود می دهند 128 گیگابایت می باشد. در حالی که اندازه بعدی برای گوگل 32 گیگابایت است، وان پلاس 3T علاوه بر این گزینه، یک گزینه 64 گیگابایتی نیز دارد. البته فراموش نکنید که در گوشی های گوگل می توانید از فضای ذخیره سازی ابر به صورت رایگان استفاده نمایید.

با توجه به پردازنده و گزینه های ذخیره سازی، وان پلاس 3T برنده روشن در بخش عملکرد است.

برنده: وان پلاس 3T

طراحی

گوگل پیکسل با وان پلاس 3T

گوگل پیکسل در مقابل وان پلاس 3T

مقایسه طراحی کمی حساس تر از بخش های دیگر مانند عملکرد و مشخصات است. گوگل پیکسل XL دارای ضخامت 8.5 میلی متری است، در حالی که وان پلاس 3T تنها 7.4 میلی متر ضخامت دارد. از طرفی وان پلاس 3T در ابعاد کوچک تری عرضه شده و سبک تر می باشد.

همان طور که گفتیم، زیبایی و ظاهر یک گوشی به سلیقه شخصی افراد بستگی دارد و سعی می کنیم که در این مورد اظهار نظر نکنیم، اما با این وجود به نظر می رسد که پیکسل XL کمی مدرن تر ساخته شده باشد و وان پلاس 3T با وجود این که دارای یک طراحی خوب و بدنه آلومینیومی است کمی قدیمی به نظر می آید.

هم چنین، اسکنر اثر انگشت در گوگل پیکسل XL در بهترین موقعیت مکانی قرار گرفته است، به طوری که کاربر در کمترین زمان ممکن می تواند گوشی را آماده به کار کند. در وان پلاس 3T هم این سنسور در دکمه خانه قرار دارد.

در قسمت پایینی هر دو گوشی یک درگاه USB-C مشاهده می کنید. جک 3.5 میلی متری هدفون در وان پلاس 3T در کنار درگاه USB-C قرار دارد و در گوگل پیکسل XL در بالای گوشی است.

شاید در نگاه کلی گوگل پیکسل XL از نظر طراحی برنده باشد، اما این واقعیت که وان پلاس 3T سبک تر و کوچک تر است و در عین حال اندازه صفحه نمایش خود را حفظ کرده و لبه های کناری کمتری دارد، آن را برنده این قسمت می کند.

برنده: وان پلاس 3T

باتری و شارژ

گوگل پیکسل با وان پلاس 3T

گوگل پیکسل با وان پلاس 3T

هنگامی که به مشخصات باتری دو گوشی نگاه کنید، انتخاب گزینه بهتر واقعا کار سختی خواهد بود. درست است که باتری گوگل پیکسل XL در واقع 50 میلی آمپر نسبت به وان پلاس 3T قدرتمندتر است، اما این مقدار به سختی می تواند برتری آن را نشان دهد.

مهم تر از این، به نظر می رسد که وان پلاس 3T سریع تر از گوگل پیکسل XL شارژ کامل می شود. لازم به ذکر است که این کار را ما امتحان نکرده ایم و با توجه به ویدئویی که وان پلاس منتشر کرده می گوییم.

با توجه به این که هر دو باتری تقریبا یکسان هستند و این گفته که وان پلاس 3T سریع تر شارژ می شود، در این قسمت هم برنده را وان پلاس 3T می نامیم.

برنده: وان پلاس 3T

صفحه نمایش

گوگل پیکسل با وان پلاس 3T

گوگل پیکسل با وان پلاس 3T

در قسمت صفحه نمایش گوگل این فرصت را دارد تا همه چیز را جبران کند. وان پلاس اغلب از صفحه نمایش های ارزان استفاده می کند تا قیمت نهایی گوشی کاهش یابد، و این بار هم این کار را انجام داده است.

در حالی که وان پلاس 3T دارای یک صفحه نمایش 1080 در 1920 AMOLED می باشد، گوگل پا را فراتر گذاشته و پیکسل XL را مجهز به یک صفحه نمایش 1440 در 2560 کرده است. هر دو صفحه نمایش 5.5 اینچی هستند، که بدان معنی است که صفحه نمایش پیکسل XL بسیار واضح تر از وان پلاس 3T است.

شاید بتوان به راحتی گفت که در این قسمت رقابت سختی وجود نداشته است. با این که هر دو گوشی دارای صفحه نمایش های 5.5 اینچی AMOLED هستند، اما وضوح بالا و خیره کننده گوگل پیکسل XL آن را برنده این قسمت کرده است.

برنده: گوگل پیکسل XL

دوربین

گوگل از همان زمان رونمایی از پیکسل XL در مورد دوربین آن بسیار صحبت کرد و همواره آن را قدرتمندترین دوربین حاضر حاضر موجود در بازار اسمارت فون ها نامید.

باید بگوییم که تعریف و تمجیدهای گوگل بی جا نبوده و تصاویر ثبت شده از دوربین های جلو و عقب این گوشی بسیار زنده و خوب هستند. اما این بدان معنا نیست که وان پلاس 3T چیزی برای ارائه ندارد.

دوربین عقب پیکسل XL دارای کیفیت 12.3 مگا پیکسلی بوده، و این در حالی است که دوربین عقب وان پلاس 3T از لنز 16 مگاپیکسلی برخوردار می باشد.

هر دو دوربین دارای دریچه دیافراگم f/2.0 می باشند، که برای عکاسی در محیط های کم نور مناسب می باشد. در حالی که پیکسل XL دارای تثبیت کننده الکترونیکی تصویر است، وان پلاس 3T یک گام جلوتر بوده و مجهز به تثبیت کننده اپتیکال تصویر می باشد.

هر دو گوشی دارای فوکوس خودکار تشخیص فازی هستند، با این حال، پیکسل هم چنین دارای فوکوس اتوماتیک لیزری نیز می باشد.

دوربین جلوی وان پلاس 3T تقریبا یک قدم از تمام گوشی های هوشمند موجود در بازار جلوتر است و دارای لنز 16 مگاپیکسلی می باشد، همانند لنز پشتی. در مقابل هم دوربین جلوی گوگل پیکسل XL تنها 8 مگاپیکسل است.

بهتر است حقیقتی را روشن کنیم. این که سازنده یک گوشی از محصول خود تعریف کند، نمی تواند ملاک برتری آن باشد و محصول باید در عمل مورد آزمایش قرار گیرد. از طرفی کارایی و قدرت یک دوربین تنها به عکس های ثبت شده از آن ختم نمی شود و به موارد دیگری مانند پردازش کردن نرم افزار، تولید کنندگان سنسور و موارد دیگر بستگی دارد.

با وجود این که هنوز به وان پلاس 3T دسترسی نداریم، اما بر روی کاغذ این گوشی را برنده می دانیم.

برنده: وان پلاس 3T

قیمت و در دسترس بودن

گوگل پیکسل با وان پلاس 3T

گوگل پیکسل با وان پلاس 3T

گوشی گوگل پیکسل XL در حدود یک ماه پیش منتشر شد، و از طریق Verizon و Best Buy در دسترس کاربران است. از طرف دیگر، وان پلاس 3T هم از تاریخ 22 نوامبر عرضه خواهد شد و به احتمال زیاد تنها به طور مستقیم از طریق وان پلاس امکان خرید آن وجود داشته باشد.

در دسترس بودن یک چیز است، اما قیمت چیز دیگری است که مهم تر می باشد. در حالی که گوگل پیکسل XL هزینه 770 دلاری برای نسخه 32 گیگابایتی و هزینه 870 دلاری برای گزینه 128 گیگابایتی دارد، وان پلاس قیمت فوق العاده ارزان 440 دلاری را برای گزینه 64 گیابایتی و یا 480 دلاری را برای نسخه 128 گیگابایتی در نظر گرفته است. این یک پیروزی روشن برای وان پلاس محسوب می شود.

برنده: وان پلاس 3T

جمع بندی

گوگل پیکسل با وان پلاس 3T

گوگل پیکسل با وان پلاس 3T

با مشخصات و قیمتی که گفته شد، خیلی سخت بتوان وان پلاس 3T را شکست داد. نمی توان منکر آن شد که گوگل پیکسل XL یک اسمارت فون بسیار عالی است، اما نمی توان از گزینه های برتری وان پلاس 3T مانند رم اضافی، شارژ سریع تر و قیمت رویایی تر چشم پوشی کرد.

از طرفی، چیزی که گوگل پیکسل XL دارد دسترسی به به روز رسانی سریع و یک صفحه نمایش بهتر است. اگر به دنبال صفحه نمایشی فوق العاده هستید، پس گوگل پیکسل XL برای شما بهتر است. اما در غیر این صورت نمی توانید گزینه ای بهتر از وان پلاس 3T پیدا کنید.

[divider]پیوست[/divider]

[column size=one_half position=first ]منبع: digitaltrends[/column]

علی رهبری وب‌سایت
چندین سال است که در زمینه نویسندگی در حوزه تکنولوژی فعالیت می کند و خیلی به این موضوع علاقه دارد. او که از نویسندگان ویندوزسنتر می باشد، امید دارد بتواند به مشتاقان تکنولوژی در این راه کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.