نام‌نویسی
پس از تکمیل اطلاعات زیر، گذرواژه برای شما ارسال می‌شود.

شرکت اپل برای رونمایی از نسل جدید تبلت‌های آی‌پد خود آماده می‌شود اما شایعات تازه منتشرشده، نشان می‌دهد که تولید آی‌پدهای جدید این سازنده، تحت‌تاثیر بازده پایین تولید تراشه‌های TMSC قرار خواهد گرفت. برای جزئیات بیشتر در ادامه مطلب با ویندوزسنتر، همراه باشید.

گزارش جدید دیجی‌تایمز، نشان می‌دهد که شرکت سازنده تراشه‌های محصولات اپل یعنی TMSC، با مشکلاتی در زمینه تولید تراشه‌های مبتنی بر لیتوگرافی 10 نانومتری مواجه شده است. این موضوع باعث می‌شود تا بازده تولید تراشه‌های جدید، برخلاف آنچه که انتظار می‌رود، پایین باشد. به همین جهت، ممکن است تولید آی‌پدهای 2017 شرکت اپل، تحت‌تاثیر این موضوع قرار گرفته و تقاضا از تولید آی‌پدهای جدید این سازنده، پیشی بگیرد.

 با این‌حال، چندان بعید نیست که شرکت TMSC در آینده‌ای نزدیک، به فرآیند تولید چیپ‌های جدید آی‌پدهای 2017 شرکت اپل سرعت ببخشد اما فعلاً، میزان تولید چیپ‌های این سازنده با انتظارات، فاصله دارد. در گزارش جدید دیجی‌تایمز، آمده است:

بنابر گزارش‌ها، شرکت TMSC سفارش‌هایی را از اپل، HiSilicon و مدیاتک دریافت کرده است و حجم اصلی تولید تراشه‌های جدید در سه ماهه اول سال آینده میلادی آغاز می‌شود. با این‌حال، میزان تولید چیپ‌های جدید شرکت TMSC، آن چیزی نخواهد بود که انتظار می‌رفت.

آی‌پد اپل

براساس شایعات، شرکت اپل در ماه مارس سال آینده از سه مدل تبلت آی‌پد رونمایی خواهد کرد و یک آی‌پد 10.5 اینچی برای استفاده تجاری و آموزشی نیز در سال آینده عرضه می‌شود. به همراه این تبلت، شرکت اپل از نسخه جدید تبلت آی‌پد 9.7 اینچی و 12.9 اینچی نیز رونمایی می‌کند که با پیشرفت‌های قابل‌توجهی در مقایسه با نسخه گذشته خود، همراه خواهند بود.

شرکت TMSC تراشه‌های آیفون پرچم‌دار 2017 شرکت اپل را تولید خواهد کرد

شرکت TMSC برای تولید تراشه A10X برای نسل جدید تبلت‌های آی‌پد شرکت اپل در ماه مارس سال 2017 برنامه‌ریزی کرده است. با این‌حال، میزان تولید نامطلوب تراشه‌های مبتنی بر لیتوگرافی 10 نانومتری این سازنده، ممکن است این برنامه‌ریزی را تحت‌تاثیر قرار داده و معرفی آی‌پدهای جدید شرکت اپل را به زمان دیگری موکول نماید. هم‌چنین در بخش دیگری از گزارش دیجی‌تایمز، آمده است:

علاوه‌براین، شرکت TMSC تولید تراشه‌های A11 شرکت اپل را برای استفاده در آیفون 8 برعهده دارد و تولید تراشه‌های آیفون پرچم‌دار جدید شرکت اپل در سه ماهه دوم سال آینده میلادی آغاز می‌شود.

بازده پایین تولید تراشه‌های مبتنی بر معماری 10 نانومتری، هم‌چنین باعث شده تا شرکت کوالکام در چشم‌انداز خود برای سال 2017 تجدیدنظر نماید زیرا شایعه شده است که سامسونگ نیز در تولید تراشه‌های 10 نانومتری، عملکرد چندان مطلوبی ندارد و با مشکل مواجه شده است.

شرکت کوالکام در ابتدا برای عرضه تراشه‌ اسنپدراگون 835 (به‌عنوان اولین تراشه پرچم‌دار خود در سال 2017) و تراشه‌های دیگری از جمله اسنپدراگون 660 (با اسم‌رمز 8976 پلاس) با معماری 10 نانومتری شرکت سامسونگ در سال آینده، برنامه‌ریزی کرده بود اما در نهایت به دلیل مشکلات مربوط به بازده پایین تولید این تراشه‌ها، تصمیم گرفت تا تنها تراشه اسنپدراگون 835 را با لیتوگرافی 10 نانومتری در چشم‌انداز آینده خود در نظر بگیرد. در همین زمینه، گزارش شده است:

شرکت کوالکام برای تولید انبوه تعدادی تراشه مبتنی بر لیتوگرافی 14 نانومتری از جمله تراشه‌های سری 660 اسنپدراگون در سال 2017 برنامه‌ریزی کرده است.

البته شرکت کوالکام علاوه‌بر تراشه اسنپدراگون 835 کوالکام، تراشه دیگری برای عرضه در نیمه دوم سال آینده در نظر دارد. براساس گمانه‌زنی‌های مختلف، تراشه اسنپدراگون 830 نیز براساس لیتوگرافی 10 نانومتری FineFET توسعه خواهد یافت و شرکت سازنده در این تراشه، از هشت هسته پردازشی Kryo 200 استفاده می‌کند.

پیوست
منبع: Digitimes

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Developed by Nasour Naghipour