چهار مزایا و معایب استفاده از تلفن همراه را بدانیم

چهار مزایا و معایب استفاده از تلفن همراه را بدانیم

تقریبا می توان گفت این روزها کمتر کسیت که گوشی موبایل نداشته باشد. شما در هر مکانی که هستید اگر به اطرافیانتان بنگرید می بینید که دوستان و آشنایان هرکدام یک گوشی هوشمند یا معمولی دارند. این نشانگر این است که تلفن همراه جزوی از زندگی یک انسان شده است و نبود آن باعث مشکلاتی هم ممکن است شود. اما موضوع این است که این تلفن همراه چه مزیت یا معایبی دارد که برای بررسی بیشتر با ویندوزسنتر همراه باشید.

شما با این تلفن می توانید کار های روزمره خود را انجام دهید و یا با دیگران تماس بگیرید ، ایمیل بخوانید ، پیامک ارسال کنید و … . حتی دیده ایم  زمانی که گوشی موبایل خود را خارج از خانه به همراه نداریم دچار اضطراب و نگرانی می شویم و سعی می کنیم هرچه زودتر به خانه برسیم و گوشی را در دست بگیرم که نبود آن برایمان عذاب آور شده است. حال قصد داریم 4 مزیت و 4 معایب استفاده از تلفن همراه را خدمتتان ارائه کنیم که پیشنهاد می دهیم حتما تا آخر مطلب را بخوانید.

مزیت های استفاده از تلفن همراه:

 • ارتباط با دیگران:

همانطور که می دانید دیگر زمان ارسال پیام با پرندگان ، دود و … دیگر نیست و در این فصل تکنولوژی هر شخص می تواند با داشتن یک گوشی تلفن همراه  با دیگران ارتباط برقرار کند که واقعا این موضوع خیلی به بشریت کمک کرده است. هر فردی با تقلن همراه خود می توانید به صد ها یا هزاران کیلومتر فاصله به راحتی تماس بگیرد و پیامک ارسال کند که تلفن همراه باعث شده دنیا کوچک شود و توانست با دوردست ترین فاصله ها فقط به اندازه ی زمان یک تماس گرفتن ارتباط برقرار کرد.

1

 • همیشه به تمام دنیا متصل باشید:

همانطور که گفتیم مزیت این تلفن همراه می توانید به سراسر دنیا با آسان ترین راه و هم هزینه ترین روش متصل باشید. با تلفن های همراه می توانید بدون نیاز به کامپیوتر به همه ی سایت های دنیا سر بزنید ، بازی کنید ، فیلم تماشا کنید و … همچنین می توانید مثل یک شبکه ی کامپیوتری با استفاده از شبکه های اجتماعی با سراسر دنیا ارتباط برقرار کنید و مطالب ها را با یکدیگر به اشتراک قرار دهید. این مزیت ها باعث شده کامپیوتر های سنگین و بزرگ کنار بروند و گوشی های موبایل جایگزین مناسبی برای آنها باشند.

2

 • استفاده های چند گانه:

تلفن های همراه می تواند در زندگی روزمره شما بسیار به شما کمک کند و شماهم از آن به روش های مختلفی می توانید استفاده کنید. استفاده هایی به عنوان مثال گوش دادن به موسیقی ، تماشای تلوزیون یا ویدیو ، بازی کردن ، برقراری تماس ، ارسال پیامک و … می باشد که هر کدام از آنها ممکن از چندین دستگاه مختلف انجام دهد که با نبودن تلفن همراه انسان در این موارد واقعا به مشکل بر خواهد خورد. در دنیای مدرن و در حال پیشرفت نبود یک گوشی یک ضعف ممکن است باشد

3

 • کمکی بزرگ در موقعیت های اضطراری:

هر شخصی در هر مکانی ممکن است یک مشکل برایش پیش بیاید که نیاز به کمک دارد اما اگر آن مکان خالی از سکنه باشد دیگر هیچ. به عنوان مثال اگر یک فرد در جاده ای تصادف کند می تواند با استفاده از تلفن همراه تماس بگیرد و درخواست کمک کند که این واقعا عالیست. با وجود تلفن همراه جان خیلی از انسان ها نجات پیدا خواهد کرد. اما خود تلفن همراه هم گاهی ممکن است مشکلاتی ایجاد کند که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

4

معایب های استفاده از تلفن همراه:

 • اعتیاد به تلفن همراه:

همانطور که می دانید مسئله ی اعتیاد به موبایل یک موضوع مهم تلقی می شود و در کشور های مختلف کلینیک های مختلفی برای این ترک اعتیاد ساخته شده است. هر روزی که می گذرد به تلفن همراه وابسته تر می شویم و اگر چند ساعت گوشی را نداشته باشیم نگرانی هایی به سمت ما خواهد آمد که باعث می شود انسان دچار ناراحتی شود. از نظر روانپزشکی نباید انسان خود را به گوشی تلفن خود وابسته کند چون باعث می شود در خیلی از روابط های اجتماعی و خانوادگی به مشکل بزرگی بر بخورد.

5

 • مفقود شدن گوشی و لو رفتن اطلاعات محرمانه:

نگه داشتن همه نوع اطلاعاتی بر روی گوشی های موبایل خوب است و این کمک می کند که شما بتوانید براحتی به اطلاعات و یا تصاویر شخصیتان دست پیدا کنید. اما تابحال به این فکر کردید که اگر روزی گوشی شما مفقود شود آن وقت چی؟ یا اگر گوشیتان سرقت شد اطلاعات شخصی شما به خطر بزرگی می افتد. فقط اطلاعات شخصی هر فرد تصاویر یا ویدیو های شخصی آن نیست ممکن است اطلاعات بانکی ، موضوعات محرمانه و گفتگو های خصوصی در ایمیل و … هم اگر لو رود ممکن است به شما یا یک شرکت بزرگ خسارت بزرگی وارد کند که این مشکل بزرگ را فقط گوشی تلفن همراه می تواند بسازد.

 

6

 • حواس پرتی:

یکی از مهمترین عامل های ناشی از تصادف های مختلف استفاده از گوشی همراه در موقع رانندگی می باشد که در کشور های مختلف این موضوع خلاف قوانین می باشد. برای همه ما پیش آمده است که نیاز است یک پیامک فوری ارسال کنیم ، پیامک را بخوانیم یا به شخصی تماس بگیریم اما این موضوع باعث حواس پرتی ما می شود که ممکن است خسارات یا مشکلات مختلفی را ایجاد کند. این موضوع ممکن است به کشته شدن افراد هم برسد که متاسفانه روزانه خیلی از این موارد را می بینیم.

7

 • ایجاد مشکلات فردی:

در شبکه های اجتماعی مختلف ممکن است هر شخصی یک صفحه داشته باشد یا در آن عضو باشد اما با اینکه همه می دانند این شبکه های مجازی قابل اطمینان نیست باز ممکن است فریب کاربران دیگران بخورند یا از آنها کلاه برداری های مختلف شود که مشکل بزرگی که هست اینکه در این موارد شبکه ها قابل پیگیری نیست و اگر از فردی کلاه برداری شود دیگر راهی برای پیدا کردن آن شخص وجود ندارد. این یکی از مثال های ایجاد مشکلات فردی بود و می توان مشکلات بسیاری دیگر را مثال زد که باعث هنجار در شخص و یا در اجتماع خواهد شد.

8

حال که این موارد را خواندیم مشخص می باشد که استفاده از این تلفن های همراه هم مزیت دارد هم معایب که هم باعث کمک می شود هم مشکل هایی ایجاد می کند. حال شما کاربران عزیز ویندوزسنتر نظرتان در مورد استفاده از گوشی های همراه چیست؟

رضا راد وب‌سایت
رضا راد هستم 26 سالمه ساکن شیراز . لیسانس سخت افزار و لیسانس نرم افزار کامپیوتر دارم. امیدوارم پست هام نقشی در بالارفتن اطلاعات و دانش شما داشته باشه // تلگرام @manoffam

‫15 نظر

 • erfanf گفت:

  بسبارعالی خسته نباشی رضاجان

 • نویدعباسی گفت:

  دقیقا! عالی بود خسته نباشی رضا جان دقیقا مطالب اینطوری بزارید با مطالب ویندوز ولی دیگه خدایی عمل دماغ! خیلی پرته! درسته شما کار درستی میکنید و اطلاع رسانی می کنید اما هر صحبت مکانی دارد! و تیتر خارج از محدوده صرفا از نظر من باید مربوط به تکنولوژی باشه نه دیگه تگشو در همه جا زد راستی چند وقت هست مطالب سایت از موضوع اصلی فاصله گرفته و کمتر شاهد مساعل و پست های مربوط به ویندوز هستیم مشکلی هست؟ راستش تو بعضی سایت ها دیدم اخباری میاد که شما نمی زنید، امیدوارم هر مشکلی باشه سریعتر رفع شه چون حقیقتا سایت شما رو خیلی دوست دارم اگر هم ممکنه یکم به رابط کاربری سیستم نظر دهی برسید عالیه ها ولی به دل نمی دونم چرا نمی شینه نور بالای سایت رو خیلی دوست دارم اما با این سیستم نظر دهی حال نمی کنم نمی دونم چرا :)

  پاینده و پیروز باشید

 • mohammad گفت:

  سلام

  “چهار مزایا و معایب استفاده از تلفن همراه را بدانیم”
  اشتباه دستوری دارد

 • محمد گفت:

  مناز مطالبتون کپی کردم
  اگه راضی هستید به ایمیل من جواب بدید

 • fateme گفت:

  Was good tnx ?

 • moji گفت:

  سلام خسته نباشید
  یکی از مشتری هام یه تحقیق 5 صفحه ای میخواست، کارمون راه افتاد مرسی

 • amirreza 13 sale گفت:

  عالی بود رضا جون . من برای فردا تحقیق میخواستم از روی همین پرینت گرفتم کارمو راه انداخت مرسی که هستی

 • ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ گفت:

  سلام واقعا عالی نوشتید واقعا عالی متشکرم از این صبر و تلاش شما که می توانید به جامعه خدمتی بزرگ کنید

 • Arshia گفت:

  بسیار عالی افرین اقا رضا بسیار مفید بود

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.