نام‌نویسی
پس از تکمیل اطلاعات زیر، گذرواژه برای شما ارسال می‌شود.

مایکروسافت حق اختراع یک دوربین شفاف را ثبت کرده که به نظر غیر ممکن می‌آید! البته این پتنت فقط جایگاه قرارگیری دوربین شفاف را نشان می‌دهد. با ویندوزسنتر همراه باشید. پوشش لنز و حسگرها که از ورود نورهای مزاحم و ایجاد تداخل در عکس ثبت شده توسط این دوربین جلوگیری می‌کنند، و مایکروسافت اشاره کرده که بخش اصلی این پتنت همین قسمت است.

حق اختراع یک دوربین شفاف

ترفند مایکروسافت این است که فقط نور مادون قرمز یا فرابنفش را ثبت می‌کند که توسط Windows Hello یا دوربین‌های کینکت اطراف برای تشخیص چهره به کار برده می‌شود.

این پتنت به طرح نگهدارنده‌ دوربینی اشاره می‌کند که برای نور مرئی به صورت شفاف و برای نور مادون قرمز و فرابنفش کدر می‌شود، و زمانی که در کنار صفحات نزدیک به چشم استفاده می‌شود (مانند هولولنز و دیگر ابزارهای شبه به آن) مزاحمت بصری کمتری ایجاد می‌کند. همانگونه که در نمودار بالا مشاهده می‌کنید دوربین می‌تواند به سمت چشم باشد و حرکات آن را تحت نظر داشته باشد با به سمت روبرو باشد و در یافتن فاصله اشیا در محیط مورد استفاده قرار گیرد.

نوآوری یکی از خصوصیات هولولنز است که باعث شده تحقیق و توسعه آن به ثبت پتنت‌های بیشماری از طرف مایکروسافت بیانجامد، امیدواریم نتیجه این تلاش ها را در طول سال 2017 مشاهده کنیم.

پیوست

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Developed by Nasour Naghipour