مایکروسافت مالوبا را معرفی کرد: تکنولوژی شروع یادگیری دقیق زبان طبیعی

مایکروسافت مالوبا را معرفی کرد: تکنولوژی شروع یادگیری دقیق زبان طبیعی

امروز مایکروسافت بی سر و صدا و بدون حاشیه های قبلی اعلام کرد که به مالوبا “Maluuba” دست یافته است. یک تکنولوژی شروع یادگیری زبان طبیعی و مرکز مربوط به این تکنولوژی در مونترال واقع شده است. این معرفی توسط مایکروسافت و در وبلاگ خود شرکت صورت پذیرفت، ضمناً این شرکت مالوبا را در وب سایت خودش هم تایید کرد. برای اطلاع از جزئیات خبر همراه ویندوز سنتر باشید.

مالوبا

معرفی مالوبا توسط مایکروسافت

به دست آوردن این تکنولوژی موجب خواهد شد قدرت بخش هوش مصنوعی مایکروسافت افزایش یابد و در بسیاری از زمینه های دیگر نیز به این شرکت کمک خواهد کرد، به عنوان مثال در توسعه کورتانا تاثیر ویژه ای خواهد داشت. مالوبا با ایجاد نرم افزاری که امکان خواندن، نوشتن و برقراری ارتباط مانند یک انسان را برای کامپیوتر فراهم کرده توانسته است گام موثری در زمینه هوش مصنوعی بردارد.

مالوبا و مایکروسافت

امروز روز پیشرفت مایکروسافت در زمینه هوش مصنوعی است. ما به جهت به دست آوردن مالوبا خوشحالیم، یک شرکت که در مونترال واقع شده و دارای یکی از تاثیر گذارترین آزمایشگاه های جستجوی یادگیری دقیق برای فهم زبان طبیعی است، به مالوبا اختصاص یافته است. تخصص مالوبا در یادگیری دقیق و یادگیری تقویتی برای پاسخ به سوالات و سیستم های تصمیم گیری است که این کار با کمک ما و به منظور بهبود استراتژی عمومی کردن هوش مصنوعی، قابل دسترس ساختن آن و نیز تاثیر گذار بودن آن در زندگی اشخاص(مشتریان، شرکت ها و توسعه دهندگان) صورت پذیرفته است. ما به تازگی با استفاده از تکنولوژی های یادگیری دقیق، معیارهای جدیدی برای تشخیص کلام و تصویر تعریف کرده ایم، و نیز با تکنولوژی ای که اکنون در دست داریم، خواهیم توانست خود را در موقعیت فوق العاده قرار دهیم. (جایی که ماشین ها به خوبی انسان قابلیت خواندن و نوشتن دارند.)

Yoshua Bengio، انستیتو الگوریتم های یادگیری مونترال، تعدادی مشاور برای مالوبا آماده کرده است و با این کار همچنان به کار خود با مایکروسافت ادامه خواهد داد. Bengio در جهان به عنوان یک متخصص یادگیری دقیق شناخته شده است و این برای مایکروسافت دارایی ارزشمندی محسوب می شود.

احتمالاً در چند ماه آتی، مایکروسافت چند مورد مربوط به ترکیب خدمات هوش مصنوعی و نرم افزار مالوبا را معرفی خواهد کرد.

[divider]پیوست[/divider]

[column size=one_half position=first ]منبع: Onmsft[/column]

زیبا کریمی وب‌سایت
به تکنولوژی های جدید و تحلیل سیستم عامل ها و برنامه های کاربردی علاقه مند هستم و از اینکه میتوانم از طریق ویندوز سنتر موارد مطرح در تکنولوژی را با شما به اشتراک بگذارم خوشحالم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.