نام‌نویسی
پس از تکمیل اطلاعات زیر، گذرواژه برای شما ارسال می‌شود.

سه ماه پیش، ما گزارش دادیم که مایکروسافت اطلاعیه‌ای را بر روی سایت Microsoft Tech Rewards قرار داده است و اعلام کرده که این برنامه امروز بسته خواهد شد. بنابراین می‌توانستیم نتیجه بگیریم که احتمال کسب افتخار برای توسعه‌دهنده آن رسما از بین رفته است. از طرفی هم زحماتی که کاربران برای پیشرفت در آن کشیده بودند، از بین رفت.

مایکروسافت Tech Rewards

این برنامه برای اولین بار در سال 2012 به عنوان DVLUP و با تمرکز بر توسعه‌دهندگان ویندوزفون از طریق نوکیا آغاز شده بود. در سال 2015 نام آن به Microsoft Tech Rewards تغییر کرد تا بتواند به منابع و امتیازات بیشتری از این غول فناوری دست یابد.

در Tech Rewards کاربران به واسطه تجاربی که به دست می‌آوردند امتیاز کسب می‌کردند، در چالش‌ها شرکت می‌نمودند و برای به دست آوردن جوایز، امتحانات مختلفی را پشت سر می‌گذاشتند. اما از امروز آن‌ها دیگر نمی توانند از این امتیازات استفاده کنند.

به گزارش Neowin، ایمیلی به شرکت‌کنندگان در این برنامه ارسال شد تا به آن‌ها خبر از پایان یافتن Tech Rewards دهد. البته آن‌ها در ادامه این ایمیل لیستی از دیگر برنامه‌های کاربردی که مایکروسافت قصد دارد آن‌ها را توسعه دهد و جایگزین Tech Rewards نماید، دریافت کردند.

در متن این ایمیل آمده بود: “ما معتقدیم که دیگر برنامه‌های مایکروسافت که در زیر آمده‌اند، می توانند تعامل کاربران با محصولات و خدمات آن‌ها را نزدیک‌تر کند و کاربران از استفاده از آن‌ها لذت خواهند برد. این برنامه‌ها جایگزین بسیار مناسبی برای Tech Rewards خواهند بود.”

  • برنامه Channel 9 کاربران را از پشت پرده محصولات مایکروسافت آگاه می‌کند و آن‌ها را با کسانی که از آن محصولات استفاده می‌کنند، متصل می‌نماید.
  • آکادمی مجازی مایکروسافت، به کاربران در سراسر جهان به صورت کاملا رایگان و آنلاین، برنامه‌نویسی و علوم داده را آموزش می‌دهد.
  • نرم‌افزار Visual Studio هر آن چه را که برنامه‌نویسان و توسعه‌دهندگان برای ساخت و گسترش برنامه‌های خود بر روی هر پلتفرمی به نیاز داشته باشد را در اختیارشان قرار خواهد داد. در واقع با این برنامه دیگر می‌توان برای هر سیستم عامل و پلتفرمی برنامه تولید کرد و دیگر نیاز به تبدیل کد یا دردسرهای این چنینی نیست.
  • IT Pro Cloud یک اشتراک رایگان سالانه است که شامل خدمات ابر، آموزشی، و مزایای پشتیبانی است.

حتی اگر مایکروسافت هنوز هم امیدوار است که توسعه‌دهندگان را به سمت محصولات خود جذب کند، بهتر بود در گام اول با بیانیه‌ای رسمی از دلیل تصمیم‌ گیری خودش برای بستن Tech Rewards صحبت می‌کرد.

البته شاید مایکروسافت دلیل قانع کننده‌تری برای انجام ندادن این کار داشته باشد. شاید نگفتن و منتشر نکردن بیانیه از خیلی از مشکلات جلوگیری کرده باشد، اما در طرف مقابل هم می‌تواند زمینه‌سازی برای استفاده نکردن و استقبال نکردن کاربران از دیگر محصولات این چنینی باشد.

پیوست
منبع: onmsft

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Developed by Nasour Naghipour