نام‌نویسی
پس از تکمیل اطلاعات زیر، گذرواژه برای شما ارسال می‌شود.

   در طی دو سه سال گذشته، تعداد زیادی از کمپانی های درگیر در تکولوژی تصمیم بر مبارزه با تفاوت جنسیتی و نژادی ای گرقتند، که ممکن بود نیروی کار آنان را تحت تاثیر قرار دهد. هر از گاهی، کمپانی های مختلفی در طی کنفرانس ها و همچنین از طریق وعده های علنی، تنوع در کمپانی خود را نشانه قرار می دادند. پس از آن، سکوت نسبی راجع به این موضوع حاکم می شود تا زمانی که کمپانی با ضعیف شدن و گذارشات عمومی حاصل از ضعف در این موضوع مواجه می شود که نتیجه ی نظارت کم بر این موضوع بوده است.

   در حالی که بیشتر این موضوع ممکن است به پیشامد طبیعی فرهنگی مربوط باشد، اما این بر عهده کمپانی هاست تا فرصت هایی را در اختیار بگذار که اگر تنوعی رخ داد،جبران شود. اخیرا همه پرسی ای انجام شده که نشانگر این است که مایکروسافت تلاش های زیادی را برای از بین بردن این مشکل انجام داده است.

 

 

طبق مجله Workforce Diversity for Engineering & IT Professionals  مایکروسافت رتبه ی اول را در ۱۴امین سالگرد پنجاه کارفرمای برتر کسب کرده است.

این همه پرسی بصورت انتخاب تعدادی از خوانندگان مجله به صورت تصادفی انجام می گیرد و از آنان پرسید میشود که کدام کمپانی را برای کار ترحیح می دهند. این موضوع نشانگر این است که بسیاری این موضوع را باور دارند که مایکروسافت فضای کاری مثبتی را برای برای مهندسان و متخصصان IT که اعضای گروه های اقلیت هستند فراهم می کند.

   برای دو سال متمادی، مایکروسافت رتبه ی اول را در این باره کسب کرده است

2 Responses

  1. ماتریکس

    یه همه پرسیه مشتری فرمایی هم در موردش بذارن بد نیست :disdain:

    پاسخ

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Developed by Nasour Naghipour