مایکروسافت در مورد استفاده از ضد ویروس تقلبی هشدار داد

مایکروسافت در مورد استفاده از ضد ویروس تقلبی هشدار داد

امنیت موضوعی عظیم و در حال رشد در دنیای آنلاین و متصل بهم امروز است. جهانی که ما در آن زندگی می کنیم دیگر مثل سابق نیست و امروز دهکده ی جهانی نام دارد اما در این بحث بد افزار ها نقش مهمی بازی می کنند. بد افزار ها برای سالیان متمادی بلای جان کامپبوتر ها بوده اند. به موازات ظهور و رشد آنها, ابزار هایی جهت جلوگیری از تاثیر این برنامه های مخرب ساخته و عرضه شده اند. با ویندوزسنتر همراه باشید.

Microsoft Security Essentials 

microsoft_security_essentials

مایکروسافت پستی را در بلاگ Tech Net منتشر ساخته است که در آن یک عملکرد یک بد افزار خاص که اخیرا مشاهده شده, توضیح داده می شود. این بد افزار بنام Hicurdismos شناخته می شود و در ظاهر همچون برنامه نصب ابزار امنیتی رسمی مایکروسافت عمل می کند. وقتیکه نصب شد, یک ارور صفحه آبی مرگ (BSOD) جعلی نشان داده می شود. این پیام قصد دارد تا اتفاقاتی که پس از نمایش BSOD رخ می دهد و همگی به آن آشنا هستیم را, تکرار کند. در بیانیه مایکروسافت روش هایی برای تشخیص فایل نصب جعلی از فایل رسمی آمده است:

  • نام فایل دانلود شده جعلی, Setup.exe است در حالیکه مایکروسافت از این نام برای فایل نصب رسمی Security Essentials استفاده نمی کند.
  • صفحه BSOD نمایش داده شده توسط بد افزار شامل اطلاعاتی برای ارتباط (شماره تلفن) است. اما BSOD واقعی چنین اطلاعاتی را با خود همراه ندارد.
  • خواص فایل جعلی متفاوت است. بعنوان مثال در بخش کمپانی نام مایکروسافت ذکر نشده و حجم فایل کمتر از 1 مگابایت است.

کاربران ویندوز های 8 و 10 هم در معرض این خطر می باشند. لازم به ذکر است شماره ای که در صفحه BSOD ایجاد شده توسط بد افزار نشان داده می شود, شماره ای است که جهت کلاهبرداری ایجاد شده است. در صورت تماس با این شماره از شما مبلغی را جهت حل مشکل صفحه مرگ درخواست خواهند کرد (مشکلی که در واقع وجود ندارد). حتی بعد از آن نیز این مشکل حل نشده و ادامه پیدا خواهد کرد. در ذیل تصویر Blue Screen جعلی را مشاهده می کنید:

hic1-1024x640

اگر سیستمی با این بد افزار آلوده شد, می توان با ابزار Windows Defender Offline آنرا حذف کرد. با این روش می توان بدون نیاز به اتصال به اینترنت و یا دسترسی کامل سیستم, این بد افزار را از بین برد. در نهایت microsoft پیشنهاد کرده است که کاربران این مسئله را در صورت وقوع, به آنها گزارش کنند. شما می توانید فرم گزارش کلاهبرداری را طریق این لینک پر کنید. ردموندی ها به جمع آوری اطلاعات بیشتر در مورد این قضیه با جدیت ادامه خواهند داد.

نظر شما در مورد این بد افزار چیست؟ شما تا چه حد به امنیت سیستم خود اهمیت می دهید؟ با ویندوزسنتر در میان بگذارید.

منبع: WinBeta

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.