نام‌نویسی
پس از تکمیل اطلاعات زیر، گذرواژه برای شما ارسال می‌شود.

اگر پیگیر اخبار مربوط به مایکروسافت باشید قطعا می‌دانید که رقابت داغی بین ایکس‌باکس مایکروسافت و پلی‌استیشن سونی برقرار است، هرچند مایکروسافت در نیمه‌ی دوم سال گذشته‌ی میلادی سهمی بیشتری از بازار را به خود اختصاص داده بود اما سونی در دسامبر سال جاری فروش بیشتری را تجربه کرده است. با ویندوزسنتر همراه باشید.

اما همانطور که سونی در ماه دسامبر دستگاه های بیشتری به فروش رسانده، مایکروسافت هزینه‌ی های تبلیغاتی بیشتری را انجام داده است.

طبق گزارش شرکت iSport.tv:

در صدر لیست ماه دسامبر، Xbox با 36.5 درصد از فروش بازار گیم، رقیب خود پلی استیشن را پشت سر گذاشته است. این برند با 31.4 میلیون دلار هزینه‌ در 14 برنامه‌ی ورزشی، تبلیغات خود را 3807 بار نمایش داده و 1.2 میلیارد بار دیده شده است. ایکس باکس بیشتر بودجه‌ی تبلیغاتی خود را به برنامه های ورزشی اختصاص داده و بیشتر تبلیغات خود را در لیگ NFL فوتبال  و NBA بسکتبال و بر روی شبکه های NFL و Fox  پخش کرده است.

این در حالیست که سونی با هزینه‌ی 18.7 میلیون دلاری در تبلیغات، جایگاه دوم را کسب کرده است. جالب آنکه دو برند بالای این لیست مجموعا 60 درصد از کل هزینه‌های تبلیغاتی مربوط به صنعت بازی را انجام داده اند.

سونی ایکس باکس پلی استیشن مایکروسافت

اما به نظر نمی‌رسد که مایکروسافت این روند هزینه‌ کرد را کاهش دهد، چرا که با عرضه‌ی حالت Gaming در آپدیت سازندگان ویندوز 10 در ماه آوریل، به اضافه‌ی پروژه‌ی اسکورپیو که احتمال می رود در اواخر اکتبر عرضه شود  تمرکز خود بر روی صنعت بازی را افزایش خواهد داد.

باید منتظر ماند و دید که در مراحل بعدی این رقابت، کدام یک از دو شرکت برنده خواهند بود. البته واقعیت آن است که صنعت بازی یک بیزنس بسیار بزرگ بوده و فارغ از اینکه چه کسی اول است، سرمایه‌گذاری در این بخش همچنان پررونق خواهد بود.

پیوست

منبع: ON MSFT

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Developed by Nasour Naghipour